Šta je novo?

Auto kamere

Meni je skoro stigla ta Kawa 2k, i iako nemam iskustva sa tim kamerama, zadovoljan sam šta se dobija za ovaj novac. Snimak je valjda očekivan za ovakvu kameru, meni je ok.

Prikazuje lajv na njenom osnovnom ekranu, dolazi sa nekih 3.5m kabla, fajlovi od 1 do 3 minuta (3 minuta - 260MB)...

Skrinšotovi aplikacije:
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-29-11-55-28-201_com.apical.cj1005.jpg
    Screenshot_2024-01-29-11-55-28-201_com.apical.cj1005.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_2024-01-27-16-16-56-303_com.apical.cj1005.jpg
    Screenshot_2024-01-27-16-16-56-303_com.apical.cj1005.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_2024-01-27-16-15-42-519_com.apical.cj1005.jpg
    Screenshot_2024-01-27-16-15-42-519_com.apical.cj1005.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_2024-01-27-13-32-41-780_com.apical.cj1005.jpg
    Screenshot_2024-01-27-13-32-41-780_com.apical.cj1005.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_2024-01-27-13-32-24-888_com.apical.cj1005.jpg
    Screenshot_2024-01-27-13-32-24-888_com.apical.cj1005.jpg
    63.5 KB · Pregleda: 33
Lepsa je nego na Imou (aplikacija IMOU GO), na Imou je bas spartanski iako ima slicna podesavanja.

Na glas reaguje besprekorno i dobija se povratna informacija, ima 4 komande, malo glupo formulisane ali ih kamera registruje svaki put.

Open recording - da krene da snima sa zvukom - da krene da snima, ovo je bar logicno
Turn off recording - da prestane sa snimanjem i da ne snima zvuk (malo konfuzno) - valjda da prestane da snima, deo sa zvukom je suvisan
Take Picture - da napravi fotku
Lock the video - zakljucava trenutni snimak i snima 1 minut

Bukvalno prevedeno jer tako pise u uputstvu.

Inace IMOU drzi Dahua, cak je i ovaj hardwire (ne hardware kako napisah :) ) sa Dahua oznakom. Verovatno zna vecina to, ali eto ko ne zna.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240129_220810_IMOU GO.jpg
    Screenshot_20240129_220810_IMOU GO.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_20240129_220839_IMOU GO.jpg
    Screenshot_20240129_220839_IMOU GO.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 65
  • Screenshot_20240129_220848_IMOU GO.jpg
    Screenshot_20240129_220848_IMOU GO.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 69
  • Screenshot_20240129_220858_IMOU GO.jpg
    Screenshot_20240129_220858_IMOU GO.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
Ja razmišljam da uzmem A810. Gledao nešto jeftinije kod Kineza ali ništa mi nije zapalo za oko sa dobrim odnosom cena/kvalitet.
 
Ovde pomenuta DDPAI Mola N3 Pro GPS djeluje solidno. Oko 90€.
 
Treba mi preporuka za kameru koja snima napred i pozadi ili ako postoji 360 stepeni
 
Da li jje neko probao ovo:
Kettz DVR Dual auto kamera HD-K909 + Rikverc

Deluje interesantno.
 
Ja sam pazario ovu, cekam da stigne, javljam kakva je ako stigne :)

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €24.34 59%OFF | 2K Dash Camera For Car DVR Dash Cam In The Car KAWA D5 Video Recorder Emergency Voice Control Night Vision WiFi APP Monitor WDR
Stigla kamera, malopre je ugradio, ok je slika, videcemo u voznji kako hvata.
E sad imam jedan problem, ne znam da li je resiv, kameru sa telefonom povezem preko Wifi i automatski mi ugasi mobilni internet, da li uopste postoji mogucnost da kad je ukljucen wifi tj kad se kamera poveze, bude ukljucen i mobilni internet.
 
Jel kod ovih kamera sa ekranom moze da se ugasi ekran dok radi. Konkretno me intresuje model 70mai A810 ali pretpostavljam da je kod vecine isto
 
Stigla kamera, malopre je ugradio, ok je slika, videcemo u voznji kako hvata.
E sad imam jedan problem, ne znam da li je resiv, kameru sa telefonom povezem preko Wifi i automatski mi ugasi mobilni internet, da li uopste postoji mogucnost da kad je ukljucen wifi tj kad se kamera poveze, bude ukljucen i mobilni internet.
Kad si povezan na kameru i pojavi se ona poruka da ne može da se poveže na internet preko wifi (tj. preko kamere) samo izaberi ono Use mobile internet. Imam istu kameru i tako mi radi na Redmi note 11
 
Hvala, pokusacu sutra pa javljam.
 
Nema potrebe da budeš kontanstno povezan na kameru, samim tim nema potrebe da ti je aktivan hotspot na njoj. Pali hotspot samo kada prebacuješ snimke na telefon.
 
I meni je stigla Kawa D6.

Slika nije idealna, ali je prihvatljiva, koliko para toliko muzike.

U mestu, sve deluje prilično oštro, tablice se čitaju, boja dobra. Čim se krene sa vožnjom jasno je zašto je jeftina, stabilizacija videa je očajna, sitini detalji se gube, tablice su nečitke.
Noćni video je prihvatljiv, dosta šuma od preterane ekspozicije, loše sočivo dovodi do "lens flare" efekta, svetlo izbija iz farova/semafora, ali generalno je sve to dovoljno upotrebljivo za ono čemu služi, u slučaju nezgode će se manje/više videti koje je vozilo izazvalo udes.

Kao što se vidi na snimku sa table ima baš dosta refleksije na staklu jer sočivo kamere ne dodiruje staklo, morao bih tu improvizovati neki fišek ili slično da se spreči dolazak viška svetlosti.


 
Bolja je slika na 70mai ali ako uzmes u obzir da smo dali 5x vise para...
onda mi tvoja slika bude sasvim dobra
 
I meni je stigla Kawa D6.

Slika nije idealna, ali je prihvatljiva, koliko para toliko muzike.

U mestu, sve deluje prilično oštro, tablice se čitaju, boja dobra. Čim se krene sa vožnjom jasno je zašto je jeftina, stabilizacija videa je očajna, sitini detalji se gube, tablice su nečitke.
Noćni video je prihvatljiv, dosta šuma od preterane ekspozicije, loše sočivo dovodi do "lens flare" efekta, svetlo izbija iz farova/semafora, ali generalno je sve to dovoljno upotrebljivo za ono čemu služi, u slučaju nezgode će se manje/više videti koje je vozilo izazvalo udes.

Kao što se vidi na snimku sa table ima baš dosta refleksije na staklu jer sočivo kamere ne dodiruje staklo, morao bih tu improvizovati neki fišek ili slično da se spreči dolazak viška svetlosti.



Ja sam uzeo D5 i mogu ti reci da je slika kod mene dosta cistija i ostrija po danu od ove, kod tebe kao da je mutna nekako, kao onaj celofan zastitni da nisi skinuo, ili da je musavo socivo, nocna je tu negde, isto ima suma ali se vide tablice.
 
Šoferka nije oprana :-D a i podigni na youtube kvaliet snimka na 1440p ako nisi za poređenje.
 
Postoji li kamera koja snima 0-24 i kad je auto ugasen i koliko kosta tako nesto?
 
Treba ti kamera sa hardwire/hardware (kako god) kit-om. Samo obrati paznju da ti ne sahrani akumulator
 
Imate li neki predlog jer se ja bas ne razumem u to?
 
Da li neko ima iskustva sa double lense kamerama, tj one taxi varijante, da snima i kabinu? Sve sto nalazim na aliju su neki no name brendovi.
 
One Fake Taxi kamere?
 
Imate li neki predlog jer se ja bas ne razumem u to?
Pa nije mi baš jasno šta ti je potrebno?
Da li da kamera snima 24/7/365 ili da snima posle detektovanja potresa/udarca?
Ako je ovo drugo, imaš razne kamere (npr. Xiaomi Mai 800...) ali obavezno dokupiti i HardWire kit.
Povezivanje nije komplikovano. Komplikovanije je provući kabl od osigurača do same kamere.
 
Da snima 24/7, tacnije, bitnije mi je da snima dok je auto parkiran. Znaci mogu uzeti tu kamericu + taj kit i moze da snima non stop neko vreme?

Naleteh sad na 70mai Dash Cam Omni koja ima ugao snimanja 140C, deluje mi jako dobro za ono sto mi treba. Cak i prati ako se neko priblizi autu ali izgleda da je nema kod nas...
 
Poslednja izmena:
Da snima 24/7, tacnije, bitnije mi je da snima dok je auto parkiran. Znaci mogu uzeti tu kamericu + taj kit i moze da snima non stop neko vreme?

Naleteh sad na 70mai Dash Cam Omni koja ima ugao snimanja 140C, deluje mi jako dobro za ono sto mi treba. Cak i prati ako se neko priblizi autu ali izgleda da je nema kod nas...
Ima je na kp za 145e.
 
Potreban savijet, trenutno imam

Snooper DVR-WF1 1080p HD WiFi GPS Dash Cam​

dash cam, dobio uz auto (Hyundai Grand Santa Fe), neko do prethodnih vlasnika ugradio?
E sad šta je problem, nemam password, a i SSID od WIFI-a za dash cam je u hioeroglifama. Pokušao sa 12345678 i ne prihvata, očito da je promjenjen.
Kablaža je odrađena stvarno super, fino su ušminkali kablove, tako da se uopšte ne vide.
Meni jedno smeta što ne mogu preko aplikacije za mobilni da skidam snimke nego, vadi Micro SD pa u adapter i onda u računar.
A i lično smatram da su je postavili na jako loše mjesto, ne iz perspektive vozača (uopšte mi ne smeta tokom vožnje) nego što se tiče snimaka samih, pošto gledajući snimke, tokom dana, pola donjeg snimka je ok, dok je gornji dio zatamnjen od ove trake što se nalazi na vrhu šajbe.
Šta da radim, da uzimam novu dash cam i postavim ispred retrovizora (a ispod Line Assistant senzora) a koliko će to uticati na taj senzor tokom vožnje, ili da ovu pokušam da resetujem/pass, te nju pomjerim?

1710847306958.png
1710848187475.png

1710847757446.png
1710847802320.png1710847828784.png

Snooper DVR-WF1 Features​

‣Playback of video on your smartphone using WiFi technology
‣1080p HD recording
‣Parking mode
‣External GPS included in the box
‣Discreet installation
‣F2.0 wide angle fish eye lens
‣Accident and event recording
‣Continous video recording
‣Wide 150 degree viewing angle
‣360 degree rotating mounting
‣Photo mode
‣Download free App to control settings on the dash cam
‣Internal battery
‣Microphone
‣Includes 8GB microSD Card
‣1 Year manufacturers guarantee
 
Resetovanje?

Screenshot 2024-03-19 at 12.51.36.png
 
Nazad
Vrh Dno