Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Hvala vam :).
Meni je danas stigla jedna 5850, pa je malo testiram. Karta jeste brza od GTX 285 cak i na defaultu vs. GTX 285@713/1620/2800. Stavio sam 10.5 hotfix drajvere, medjutim imam problemcic oko overklokovanja :(. Standardno, nece preko 775/1125, ok znam da je to u CCC limitirano, ali ne mogi ni iz Afterburnera :(. Nemam uopste liniju EnableUnofficialOverclocking u cfg-u. A kad je ja dodam, nista se ne desi, vraca mi klokove na def cim predjem 775mhz. Izgleda da cu morati da je flesnem. Da li postoji neki drugi nacin da se klokne preko ovih 775?
 
cek ako je referentna ima voltera naponsku, onda verovatno za preko 775/1125 trazi jos malo napona...

idi u afterburner na settings i stikliraj unlock voltage control i voltage monitoring, dodaj joj malo napona i vidi sta je limit tvog primerka...

Brza je od GTX285 a kada je klocnes onako malo vishe brza je kao default 5870, meni je 980/1280 full stabilna 1.267V i ne prelazi 78C
 
cek ako je referentna ima voltera naponsku, onda verovatno za preko 775/1125 trazi jos malo napona...

idi u afterburner na settings i stikliraj unlock voltage control i voltage monitoring, dodaj joj malo napona i vidi sta je limit tvog primerka...

Brza je od GTX285 a kada je klocnes onako malo vishe brza je kao default 5870, meni je 980/1280 full stabilna 1.267V i ne prelazi 78C

Referentna je, i nije mi problem da otkljucam regulaciju voltaze u AB, ali kad podignem klok na sve preko 775mhz, cim kliknem apply, on mi vrati klokove na def. Interesantno da nemam EnableUnofficialOverclocking u cfg-u od afterburnera. Nikako da provalim kako ovako da je klokujem. Jedino izgleda flsovanje, ali to nisam dosada nikad radio, pa dok malo skuzim kako i sta, koji bios da joj stavim... jesi ti svoju flesovao?
 
Ma nema šanse da je zbog napona, da joj treba više struje, jednostavno bi zakovala, ali morala bi da prihvati u početku podešavanje. Proveri ti koja je verzija afterburnera.
 
Nije uopste problem u naponu, vec jednostavno uopste ne mogu da podignem klok preko 775mhz za GPU i 1125mhz za memoriju, sve preko toga mi vraca klokove na def cim kliknem apply. Zadnja verzija afterburnera, znaci 1.6.0. Probao i 1.5.1 ali ista stvar, a starije verzije uopste ne rade sa ovim novim drajverima. Izgleda da su nesto zeznuli sa novijim drajverima i afterburnerom.
 
Pa da, ali ipak sad ne znam sta da radim... jedino da je flesnem... ne mogu da je kloknem preko 775 i 1125. Hajde memorija mi je i ok, ali hocu makar 850 ili 900 za GPU :D.
 
Moras da imas unofficial overclocking, uninstaliraj afrerburner.
 
Provalio sam :). Ja sam greskom mjenjao cfg koji se nalazi u folderu profiles lol, a treba mjenjati onaj koji je u glavnom folderu :p. Radi sada klokovanje, zasad probao na 850 za gpu i 1150 za memoriju i radi extra, kasnije cu jos malo da se igram :)
Uglavnom radi kod mene super kombinacija afterburner + 10.5 hotfix. Btw. ovi drajveri mi se cine OK, nemam nekih problema... sve radi super zasad.
 
izasao zvanicno 10.6 catalyst
 
ja uopšte nisam ni skontao (tek sinoć) da je sa 10.5 popravljen problem sivih linijica u desnom uglu ekrana. inače sam isproveravao kablove kad me je neko od vas posavetovao i tu nije bilo problema. očigledno su bili drajveri jer su linije odjednom nestale :D
sad da vidim kako je sa 10.6
 
Zeznuli su BC2 ne radi crossfire, meni9 ne radi ni u Call of Juarez BiB a to je radilo sa 10.5 !

Vantage su popravili imam najveci skor do sada, i Crysis i Warhead malo poboljsane performanse.
 
od pre nekih mesec dana imam problem sa ccc, ne znam iz kog razloga. Samo nece da se pokrene jednostavno, izbaci gresku. Probao sam i driver sweeper i neke registry cleanere, medjutim nista ne pomaze. Evo sta izbacuje

Description:
Stopped working

Problem signature:
Problem Event Name: CLR20r3
Problem Signature 01: ccc.exe
Problem Signature 02: 2.0.0.0
Problem Signature 03: 49ef8e09
Problem Signature 04: mscorlib
Problem Signature 05: 2.0.0.0
Problem Signature 06: 4a27471d
Problem Signature 07: 20c8
Problem Signature 08: 143
Problem Signature 09: N3CTRYE2KN3C34SGL4ZQYRBFTE4M13NB
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Inace sve radi kako treba, jedino sto nemam pristup podesavanjima

pozz
 
Samo vrati sa system restore na datum kada ti je ccc radio ok..
To inace radi, ako ne urdiceo 'deep clen'...
 
Sta je najbolje ovde da se ostavi? Da li zna neko da objasni?
jpg.jpg
 
Tipujem na ovo poslednje.
 
Imam instalirane 10.6 drajvere i zadnjih nekoliko dana mi se desava da cim udjem (odmah posle 2 sekunde) u Tom Clancy's Splinter Cell Conviction (znaci ne u menu, vec kada pocne misija) igra blokira, cuje se nekoliko sekundi ton u pozadini, i onda puknu drajveri. Malopre mi je prvi put izbacilo ovu gresku sa prve slike, pa sam ugasio racunar, skinuo graficku, rastavio je i ocistio od prasine, jer sam pomislio da se pregreva (a bilo je dosta prasine na hladnjaku), ukljucio racunar startovao igru i nije odmah blokirala ali jeste posle 2 minuta sa greskom na drugoj slici. Na trecoj slici je temperatura graficke, odmah po pucanju drajvera. Doduse, jeste se skorila pasta i sigurno i to ima uticaja na temperaturu, ali ne verujem da dize mnogo temperaturu zbog toga.

Slicno mi se pre par dana desilo i sa SBK®X Superbike World Championship, ali bili su stariji drajveri.

Sta moze da bude u pitanju?
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 60
  • Clipboard012.jpg
    Clipboard012.jpg
    94.7 KB · Pregleda: 67
  • Clipboard013.jpg
    Clipboard013.jpg
    31.1 KB · Pregleda: 64
Imam instalirane 10.6 drajvere i zadnjih nekoliko dana mi se desava da cim udjem (odmah posle 2 sekunde) u Tom Clancy's Splinter Cell Conviction (znaci ne u menu, vec kada pocne misija) igra blokira, cuje se nekoliko sekundi ton u pozadini, i onda puknu drajveri. Malopre mi je prvi put izbacilo ovu gresku sa prve slike, pa sam ugasio racunar, skinuo graficku, rastavio je i ocistio od prasine, jer sam pomislio da se pregreva (a bilo je dosta prasine na hladnjaku), ukljucio racunar startovao igru i nije odmah blokirala ali jeste posle 2 minuta sa greskom na drugoj slici. Na trecoj slici je temperatura graficke, odmah po pucanju drajvera. Doduse, jeste se skorila pasta i sigurno i to ima uticaja na temperaturu, ali ne verujem da dize mnogo temperaturu zbog toga.

Slicno mi se pre par dana desilo i sa SBK®X Superbike World Championship, ali bili su stariji drajveri.

Sta moze da bude u pitanju?

Probaj sledece, uradi uninstall drivera sa Driver Cleanerom, nakon toga instaliraj samo Ati driver bez Control Centra i ostalih gluposti. Instaliraj Ati tray tools umesto Control Centra, a u Services stopiraj i disable-uj AMD External Event Utility servis. Probaj neku igru pa javi sta se desava.
 
Ajde probacu. Inace nije uspelo ono sto kazeblackbear, javlja gresku ponovo sa druge slike.
 
Nemam taj servis. Ako mislis na Windows servise.


Plus sto ne mogu preko ATT da dobijem tv out uopste. Stavlja mi plasmu kao primary display. To sam resio, promenio sam mesta kablovima, ali sada nemam sliku na tv-u. A do malopre nisam imao sliku na monitoru kada ukljucim tv out.

I to sa starom verzijom. Sa novom su ladno izbacili tv-out opciju. ?!?
 
Poslednja izmena:
Nije uspelo ovo sa ATT. I dalje isto. Sada vec ozbiljno sumnjam u temperaturu graficke.
 
Jel ti se to desava od kako imas instalirane 10.6? Ako je to slucaj vrati se
na 10.4/10.4a (u zavisnosti od OS-a).

Ako imas kratu iz potpisa (3870), na 100% opterecenja to je totalno normalna temperatura.
 
Nije mi jasno kako nemas u services.msc servis "AMD External Events Utility" kad to ide uz instalaciju drajvera :S
Sortiraj servise po imenu trebalo bi da je treci po redu, pogledaj pazljivije, mada nema razloga da ti ne verujem da ga nema.
 
@blackbear
Ne, zato sam i stavio 10.6, mislio sam da ce pomoci.

Pazi, imam instaliran i W7, i u njemu mi se desava da mi npr. posle 10-15 minuta samo se iskljuci monitor i zvuk i sve, i samo treperi lampica na monitoru. Ni hard reset ne radi, samo iskljucivanje iz zida. Prvo sam pomislio da je memorija, ali sam je testirao i dobra je, onda sam pomislio da se procesor greje pa sam kupio novi kuler, oborio temperaturu ali nije pomoglo. Posle sam pomislio da je nesto do graficke, ali tu nisam nasao resenje. Sto je najgore, nema nikakvog pravila kada ce da se desi to. Desavalo mi se cak i u toku instalacije Windowsa 7. Najvise mi lici na pregrevanje NECEGA. U XP-u mi se to ne desava.

Ako imas kratu iz potpisa (3870), na 100% opterecenja to je totalno normalna temperatura.
100% ok, ali evo sada u idle-u je 38C, a nisam startovao igru ima jedno 3-4 sata.



@MaxXx
Evo, pregledao sam ih ponovo jedan po jedan i nema ga.
 
Poslednja izmena:
Namazao sam termalnu pastu, ali i dalje je 33-34 stepena odmah po dizanju Windowsa...znaci isto. :(
 
ma bre dobra je temp,meni karta radi na 105C pa sta?
Proveri napajanje,Memoriju... I ako te ne mrzi shini format.
 
To sa formatom me ne mrzi, ali mi nije resenje, jer mi Windows tip top. Kazem ti, u W7 mi se to desavalo posle 10-tak formata, tako da to nije resenje.

Sto se napajanja tice, moguce, ali ne znam kako bih njega proverio.
 
Sta je najbolje ovde da se ostavi? Da li zna neko da objasni?
jpg.jpg

i mene bas interesuje,ali izgleda da trenutno nema ko da objasni u cemu je razlika...

meni je sve to isto,ali sam stavio Full RGB jer pise PC:D
 
Nazad
Vrh Dno