Šta je novo?

ATi Catalyst 9.2

Ae druze,javi kako radi ... valjda nije FAIL kao 9.1
 
Downloading...
Ne mogu mnogo da se pozaim na 9.1,smanjio mi je glavobolju po nekim elementarnim stvarima koje su me mucile,ali mi je pravio probleme u COD4 MP (zakuca mi igru pri pocetku ucitavanja nove mape)... Videcemo...:D
 
Probacemo, posto sam ove 9.1 preskocio.
 
Sorry, you have insufficient access.

403 Access Denied.

* If you typed the URL yourself, please make sure that the spelling is correct.
* If you clicked on a link to get here, there may be a problem with the link or the page may no longer exist.
 
Instalirao i probao F.E.A.R 2 i radi. :D
 
taman stigla riva za proshle ali who cares
 
Sorry, you have insufficient access.

403 Access Denied.

* If you typed the URL yourself, please make sure that the spelling is correct.
* If you clicked on a link to get here, there may be a problem with the link or the page may no longer exist.

Kahm, dakle hoce neko da mi rodi link za Vista X64 9.2 Catalyst?

Hvala :)
 
Nesto sad ne mogu da se sjetim koliko je isao min fps sa starim drajverima u crysisu, ali cini mi se da je malo poboljsan sa ovim novim. igra mi radi nekako bolje. izvrtio sam bench i dobio min fps 30 u 1680x1050 bez AA sve na high. average 47.5 fps. valjda je to ok....
ostale igre rade super (cod4, grid, CoH OF), mada radile su extra i sa starim drajverima :p
 

Prilozi

  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    281.3 KB · Pregleda: 104
Da nije to mozda Placebo efekat? :p

Nesto se gadno utripovao firefox, izbacuje mi error kad hocu da skinem drajvere..
 
ljudi meni novi ati tray tools nece da prepoozna ove drajvere,e treba d asacekam novu cerziju ili ima neka fora,posto mi ispise da ne moze da se konektuje s drajverima i da reinstaliram ati tt ili da instaliram low level drajvere:S???

Inace ovi drajveri su po pitanju fpsa malo bolji od prethodnih ali zato sad vise nemam problem s dimom u cod4ci
 
ljudi meni novi ati tray tools nece da prepoozna ove drajvere,e treba d asacekam novu cerziju ili ima neka fora,posto mi ispise da ne moze da se konektuje s drajverima i da reinstaliram ati tt ili da instaliram low level drajvere:S???

Inace ovi drajveri su po pitanju fpsa malo bolji od prethodnih ali zato sad vise nemam problem s dimom u cod4ci
Na koje konkretno probleme misliš?Meni je Cod4 radio dobro i sa 8.12 drajverima inače.Stvar koju sam primetio od instalacije 9.1 verzije je da mi je malo skočio framerate na Gridu(2-3fejma mereno ATT-om)ali mi se dešava da na Test Drive Unlimitedu slika zatamni kada udjem u igru i onda moram da se smaram sa podešavanjem brightness-a u samom settingu igre i uvek kada ponovo ulazim ista stvar neće da upamti zadate vrednosti!Sa drugim igrama nemam problema.Ne skida mi se 9.2 dok ne vidim još mišljenja za ove nove Cataliste:trust:
 
Na koje konkretno probleme misliš?Meni je Cod4 radio dobro i sa 8.12 drajverima inače.Stvar koju sam primetio od instalacije 9.1 verzije je da mi je malo skočio framerate na Gridu(2-3fejma mereno ATT-om)ali mi se dešava da na Test Drive Unlimitedu slika zatamni kada udjem u igru i onda moram da se smaram sa podešavanjem brightness-a u samom settingu igre i uvek kada ponovo ulazim ista stvar neće da upamti zadate vrednosti!Sa drugim igrama nemam problema.Ne skida mi se 9.2 dok ne vidim još mišljenja za ove nove Cataliste:trust:

I ja sam bio prezadovoljan s 8.12,ali od kako sam stavio 9.1 imao sam 2-3 problema.Globalno fps je u 9.1 bio veci,ali imao sam problema s CoD4:jedan od problema je bio da ako brzo izadjem s servera u meni pa iz menija igre u win,CoD4 je pucao umesto da izadje(a ako izadjem s servera u meni sacekam sekundu 2 nije pucao),drugi problem s CoD4 je bio taj da mi je dim kad neko baci dimnu bombu trepereo(sto sam procitao u release notesu da su otklonili u 9.2-sto i definitivno jesu jer se s 9.2 to vise ne desava).Takodje s 9.1 mi se pri paljenju kommpa monitor nekoad palio odma po pokretanju a nekad tek kad krenu da se dizu drajveri pri ulasku u windows.S 9.2 nemam ni 1 od ovih problema a cak je mozda i malo skocio fps u cod4 i cod5 tako da sam ja za sada njima prezadovoljan.Jedini problem koji sad imam je sto ATI Tray Tools nece da prepozna drajvere,mozda zato jer su noviji od trenutno aktuelne verzije ATITT-a....

PS-NAsao sam problem zasto mi ATITT ne radi,problem je jer koristim Vistu X64 koja ne dozvaljava unsigned drajvere,pa moramd a drukam F8 svaaki put pri bootovanju,neka fala;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene, pochev od 8.12 imam problema sa Sims 2 (tj. nemam ja problema vec zena koja igra Simse - naime baguje iscrtavanje zidova). E sad, ja nisam imao hrabrosti da kazem zeni da je problem u drajverima koje sam instalirao zbog Prince of Persia (tamo je bio bug sa drajverima starijim od 8.12), nadam se da ce ovi novi drajveri da poprave situaciju ili cu morati da se vracam na 8.10 ili 8.11...
 
ATI Catalyst 9.2 Driver: Performance Express-Test

crysiswh.png

fear2.png


http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/catalyst-92.html
 
Evo i nesto dobro
imao sam problem sa pomeranjem desktopa 22"(crna linija sa leve strane - pojedena 2 reda pix)posle svakog boot-a.
ccc 9.2 je to resio:)
E sada cu da vidim sta mi je zakino. (nadam se nista)
 
PS-NAsao sam problem zasto mi ATITT ne radi,problem je jer koristim Vistu X64 koja ne dozvaljava unsigned drajvere,pa moramd a drukam F8 svaaki put pri bootovanju,neka fala;)


Imam 0 (nula) iskustva sa Vistom :smoke: ...ali zar ovo ne bi trebalo da resava taj problem ? http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo




p.s.

Ako neko slucajno ne zna, skidajte uvek najnoviju verziju ATT-a odavde: http://cid-a50350ea7a969f0c.skydrive.live.com/browse.aspx/Public?view=details

...ATT se redovno apdejtuje, ponekad i bukvalno svaki dan, ponekad prodje i 2 meseca, kad nema sta da se menja. Evo danas je izasla nova verzija.
 
Poslednja izmena:
nasao jedan problem sa novim drajverom...kad ukljucim forsirani fsaa (nebitno koji mod) i pustim neki film preko ffdshow-a pocne da treperi slika, to mi sa starijim drajverima nije radilo...inace nisam gledao koliko frejma razlike ima u odnosu na stariji drajver ali nekako lezarnije rade par igrica (cod5, grid, Assassins Creed)
 
Poslednja izmena:
Moram reci da sam prijatno iznenadjen ovim drajverima.Warhead bench(ne igram igru,bench mi sluzi cisto za uporedjenje rezultata) daje oko 4fps-a vise,GRID radi nesto bolje(~2fps neko moje zapazanje) i ne znam kako,ali sada mi kartica opet prolazi 3dmark kada je OC na 690/1100.
 
Imam 0 (nula) iskustva sa Vistom :smoke: ...ali zar ovo ne bi trebalo da resava taj problem ? http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo




p.s.

Ako neko slucajno ne zna, skidajte uvek najnoviju verziju ATT-a odavde: http://cid-a50350ea7a969f0c.skydrive.live.com/browse.aspx/Public?view=details

...ATT se redovno apdejtuje, ponekad i bukvalno svaki dan, ponekad prodje i 2 meseca, kad nema sta da se menja. Evo danas je izasla nova verzija.


Link koji si poslao za program koji vistu prebacuje u test mode cime se omogucava loadovanje unsigned drajvera imam i recu cu samo da raddi probao sam ali pri njegovom koricenju u svakom od 4 ugla ekrana se ispise koju visu imas i da je pokrenuta u testing modu(kao sto ej kod win7 bete napisano koja je verzija u pitanju)i primetio sam da taj mod em dosta usporava komp em kad prestanete da ga koristite vista postane dosta ne stabilnija zato bi takva resenja zaobisao...
 
Nabacio 9.2 :) mnogo bolje... Fino radi.Zasad ni jedan problem,nadam se da nisam urekao ^^
 
Za sada sam primetio razliku jedino u DIRT-u posto jedino to igram sad. Dosta bolje radi sa ovim drajverom narocito se vidi kod trka dzipova tj.bagija , mnogo tecnije radi i bez seckanja. Toliko od mene ,,,,pozdrav
 
Poslednja izmena:
wtf? nestade mi overdrive.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    242.3 KB · Pregleda: 112
I ja sam bio prezadovoljan s 8.12,ali od kako sam stavio 9.1 imao sam 2-3 problema.Globalno fps je u 9.1 bio veci,ali imao sam problema s CoD4:jedan od problema je bio da ako brzo izadjem s servera u meni pa iz menija igre u win,CoD4 je pucao umesto da izadje(a ako izadjem s servera u meni sacekam sekundu 2 nije pucao),drugi problem s CoD4 je bio taj da mi je dim kad neko baci dimnu bombu trepereo(sto sam procitao u release notesu da su otklonili u 9.2-sto i definitivno jesu jer se s 9.2 to vise ne desava).Takodje s 9.1 mi se pri paljenju kommpa monitor nekoad palio odma po pokretanju a nekad tek kad krenu da se dizu drajveri pri ulasku u windows.S 9.2 nemam ni 1 od ovih problema a cak je mozda i malo skocio fps u cod4 i cod5 tako da sam ja za sada njima prezadovoljan.Jedini problem koji sad imam je sto ATI Tray Tools nece da prepozna drajvere,mozda zato jer su noviji od trenutno aktuelne verzije ATITT-a....

PS-NAsao sam problem zasto mi ATITT ne radi,problem je jer koristim Vistu X64 koja ne dozvaljava unsigned drajvere,pa moramd a drukam F8 svaaki put pri bootovanju,neka fala;)

Meni ATT pravi problem kada igram Combat i to tako što kod logovanja igra puca!Zato ga gasim ali samo kada igram ovaj gejm:)
 
Primetno je bolji FPS u vecini novih igara (Prince of Persia, GRID, Far Cry 2 itd...) ali zanimljivo da mi je temp grafike sa 59-60c u IDLE otisla na 70-75 :S
 
Poslednja izmena:
Ummm,od kako sam stavio ovo Guild Wars nece ni da mi se startuje :mad:
 
jel' probao neko drajvere na 3870 (gainward)?
dobijam crn ekran. vratio sam stare
 
Radi mi Call Of Duty 2 nekim cudom, nije hteo uopste da se startuje sa 9.1 drajverima.

EDIT: Ne i dalje u kombinaciji sa Xfireom nece da se startuje :mad:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno