Šta je novo?

ASUS Z170 ZVANIČNA TEMA

Eto uzeo Asus z170-a za zenu, i5 6600k i 8gb 2133mhz ddr4 za pocetak. Deluje fino, interfejs mi malo slabiji u odnosu na msi g45 z87 ali dobro je. Videcemo kakav je oc potencijal na njoj, kontam moze solidno sa vazdusnim.
 
@ zhile

za tvoju plocu Z170-P imas bios

https://www.copy.com/s/t:qpgZxrhK0rVYisB8;p:%2FZ170-P-ASUS-8001.zip;oid:15913

Bas me zanimaju rezultati. Koji je cooler u pitanju?

Moj kuler je http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-212-evo/

Planiram jos neku informaciju I iskustvo da cujem, posto nemam bas neko iskustvo u overklokovanju, pa cu onda da ga overklokujem. Interesuje me koji je to bios u pitanju vidim da njega koriste za oc, pretpostavljam da nije oficijalni sa asusovog sajta?
 
Poslednja izmena:
Znam, citao vec, to je isti bios sa mog linka ali pise da ima nekih sitnih gresaka:

Issues found so far
◾No IGPU
◾No dynamic change of CPU frequency
◾No C-states
◾No Turbo Mode
◾CPU temperature reading is incorrect
◾AVX instructions have very low performance
◾Windows XP ACPI not supported

Jedino zbog toga jos uvek razmisljam, mada to su neke sitnice, nadam se izbacice do kraja marta novi bios bez tih gresaka.
 
Postoji li ikakv parametar da se temperatura procesora moze ocitati?
 
I koliko pokaziva za tako overklokovan i3?
Ako se moze temp ocitati onda ostale zamjerke mogu u stranu, da sam juce procitao ovo uzeo bi plocu jucer i nabacio i5 6500.
U svakom slucaju hvala za info.
 
A u idle rezimu jer mu obara frekvenciju ili to sa ovim biosom ne moze?
 
Konacno se osmelio I klokovao cpu i5 [email protected] sa 1.3v, u igrama ne prelazi 60stepeni, najveca temp do sad 57, mogo bi I koji MHz vise, al mislim da nema potrebe.
 
mogo bi I koji MHz vise, al mislim da nema potrebe.

A potreba te naterala da ideš do 4,4? ;)
Inače, tu frekvenciju skoro da je imao i moj ZX Spectrum, a prastari 8086 te šije i više nego duplo. ;) Da ipak ubrzaš ti to još malo? Recimo, hiljadu puta? :)
 
A potreba te naterala da ideš do 4,4? ;)
Inače, tu frekvenciju skoro da je imao i moj ZX Spectrum, a prastari 8086 te šije i više nego duplo. ;) Da ipak ubrzaš ti to još malo? Recimo, hiljadu puta? :)

Hm, u pravu si, ja ga uspori, ide na 4,4GHz iz ovih stopa :p
 
Moze li se kako na asus z170-a podesiti da cpu vent ne vrti na max obrtajima kad se pali komp? Na ploci za amd nisam imao problem i komp mi je skoro necujan ali na ovoj ploci kad palim komp cpu vent radi ma max dok ne dodje do biosa poslije se utisa.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Korisna je to stvar jer barem malo produva nepricvrscenu prasinu iz hladnjaka...
 
Moze li se kako na asus z170-a podesiti da cpu vent ne vrti na max obrtajima kad se pali komp? Na ploci za amd nisam imao problem i komp mi je skoro necujan ali na ovoj ploci kad palim komp cpu vent radi ma max dok ne dodje do biosa poslije se utisa.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

To je normalno. Dok ne ucita PWM kontrolu i krive ponasanja.
 
To je bas bez veze. Na M5A99X toga nema pa sam mislio da je tako i na ovoj ploci jer ipak je skupa ploca. Nije isto kad upalis komp i nista se ne cuje a na ovoj kao da palim server doduse ne toliko glasno ali ipak iritirajuce.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Je li u redu što je Z170-A automatski postavila voltažu 1.340v za 6600K po montaži? Stavio sam na 1.150v i radi normalno.
 
Meni kad stavim na adaptive na Asus VIII ranger ne obara vcore nego stoji na 1.184 a pre 2 dana radilo normalno i obarao vcore kad padne proc na 800mhz. Zna neko zasto se to desava, dal ima nesto jos da se podesi u biosu a da nisam video mozda? Ili jednostavno taj adaptive offset baguje?
 
Meni kad stavim na adaptive na Asus VIII ranger ne obara vcore nego stoji na 1.184 a pre 2 dana radilo normalno i obarao vcore kad padne proc na 800mhz. Zna neko zasto se to desava, dal ima nesto jos da se podesi u biosu a da nisam video mozda? Ili jednostavno taj adaptive offset baguje?

Trebalo bi da power plan bude setovan na Balanced ili Power saver (Windows).
 
Pa nisam to dirao trebalo bi da je balanced po defaultu jedino ako se nesto nije poremetilo sa onim asus suite 3.
 
Jel moze neko da mi napise od vlasnika neke od Z170 ploca koje vi imate settings koji mogu da uticu na pokretanje misa?Tj kako ste vi vase podesili.
Cisto da uporedim sa mojim.Posto imam problema sa misem pa da vidim kako je kod vas,kod kojih mis radi normalno.
 
Jel moze neko da mi napise od vlasnika neke od Z170 ploca koje vi imate settings koji mogu da uticu na pokretanje misa?Tj kako ste vi vase podesili.
Cisto da uporedim sa mojim.Posto imam problema sa misem pa da vidim kako je kod vas,kod kojih mis radi normalno.

Ja drzim preset za 4.6GHz i voltage na auto + LLC na level 3 kako bih ogranicio napon da ne ide previse visoko. Druga varijanta je da drzim offset ali mi se ovo sa auto vise svidja jer je idle voltage nesto nizi (za taj offset). Iskljucio sam i C states, i ukljucio RAID kontroler, setovao fan-ove da im brzina varira u zavisnosti od temperature procesora i to je otprilke sve. Zero issues, sto se tice stabilnosti.

Ono sto je mozda tebi pomogne je iskljucivanje C states. Takodje, proveri da li su ti jezgra parkirana:


http://superuser.com/questions/409864/what-does-cpu-1-parked-mean-in-the-windows-resource-monitor
http://www.coderbag.com/programming-c/disable-cpu-core-parking-utility
 
Jel moze neko da mi napise od vlasnika neke od Z170 ploca koje vi imate settings koji mogu da uticu na pokretanje misa?Tj kako ste vi vase podesili.
Cisto da uporedim sa mojim.Posto imam problema sa misem pa da vidim kako je kod vas,kod kojih mis radi normalno.

Ako se ja dobro secam, ploca moja ima jedan od usb-ova pozadi namenjen bas za mis i tastaturu, proveri koji je uboden kod tebe...
 
Nazad
Vrh Dno