Šta je novo?

Asus Xonar U7 - saveti/pomoc

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,244
Poena
390
pozdrav ljudi,
kao prvo da kazem da sam totalni duduk sto se audio opreme tice, i da bukvalno nemam pojma ama bas nista....
e sad gde je problem, prodao sam svoju dragu karticu Xonar DX (koju sam koristio sa nekim UNi drajverima) koja je sa Solo 7C zvucnicima sljakala super perfektno!!! i kako sam zamenio plocu koja ima samo pci-e za grafiku, morao sam da prodam zvucnu.... posto je uz plocu stigla neka mala zvucna kartica koja ima svoj neki iglicasti slot, tacnije SupremeFX Impact... odlucih se da probam i nisam nikako bio zadovoljan zvukom u odnosu na Xonar DX pa se odlicih da dodam nesto malo novca i kupim Xonar U7 USB karticu, sve sam danas instalirao i bukvalno ne primecujem neku razliku u odnosnu na SupremeFX Impact koristio sam ona dva izlaza iza, beli i crveni na iste takve na zvucnicima.... takodje neki regularni drajver sa Asus sajta! Zvuk mi nije ni blizu Xonar DX karte, ne znam dal je to zbog tih UNi drajvera nemam blage veze, na SupremeFX Impact i U7 kao da je sve nekako tishe... fali cistine u zvuku, basa svega...
ima li neko resenje neko, kablove sam uzeo danas... http://www.player.rs/rca-/cordial-cfu-0-9-cc/pro/5303 ne verujem da su losi, mislim da je tu sve cool.... namestio sam 96KHz 24-bit, takodje i pustao neke pesme u FLAC-u koje su mi na DX karti zvucale mnogo bolje i cistije, jace....
neka pomoc, pliz...

inache ne koristim slusalice, samo te zvucnike... oni imaju svoje pojacalo...
 
Poslednja izmena:
Koji si drajver instalirao?Jel sa Sonic Studio-om ili Xonar Audio Centrom?Velika je razlika u ta dva drajvera.

P.S Uni Xonar i asus-ovi su isti drajveri samo sa instalacionom semom,nema razlike u kvalitetu.
 
Poslednja izmena:
samo da se javim da sam takodje kupio U7 vratio jer su im drajveri i software tezak shit.
 
imam Xonar Audio centar, koristim windows 10 64bit, bas mi se ne svidja zvuk....

U7 neka gaming edition nije ona "Echelon", mada ja mislim da je tu samo spoljni izgled...

tomasbg, pa sta si uzeo umesto nje?

*edit
koliko sam shvatio to za moju "verziju" nije ni izaslo... taj Sonic Studio, samo za U5 i U7 Echelon, jedino da probam da instaliram od echelon-a....
 
Poslednja izmena:
Prvo ispod zvucne imas prekidac usb 1.0 i 2.0.Treba da stoji u polozaju 2.0 pre instaliranja drajvera.I pod 2 jesi li instalirao Dolby Home v4.Istu kombinaciju imamo u7 i 7c savrseno saradjuju.Ja sam prezadovoljan zvukom.
 
nisam uzeo nista za sad sam zadovoljan sa ovom integrusom a pre nego sto sam presao na itx siitem koristio sam asus dg i bio prezadovoljan.
 
prekidac je u tom polozaju i bio... USB 2.0
imam Dolby Home v4, i kad njega ukljucim malo je bolje... tj. bez njega je bilo bas slabo...s' njim sam provalio neku razliku! Ali cini mi se da mi je Xonar DX bila bolja karta ili tripujem.
Takodje primetio sam da su izbacili taj Sonic Studio za U7 pa su ga povukli, ali sam uspeo da skinem neki beta drajver ne znam dal da instaliram "Xonar_U7_1_0_14beta" ima oko 140mb
 
Ja taj koristim od 140MB ,ali u odnosu na prosli nema skoro nikakve razlike u zvuku.
 
Po meni zvuk je isti,jedino imas taj Sonic Studio Pro,ali ja sve radim preko Dolby V4.
 
Tripujes da je losiji zvuk na U7 od DX, imao sam i DX a vec duze vreme imam U7.

Igraj se malo sa Dolby podesavanjima, izvuci ces dosta bolji zvuk nego kada je na default-u.

Ne koristim beta driver, posto sam na sedmici.
Cuo sam od kolege da je imao problema sa Win 10 i U7, po njegovim recima, taj beta drajver nije bas sjajan.
 
Nazad
Vrh Dno