Šta je novo?

ASUS Transformer T100TA - konvertibilni tablet nove generacije

Ja i dalje imam problem sa stand-by modom...Noćas ostavljen na 75%, a jutros je bio prazan...
 
Ja i dalje imam problem sa stand-by modom...Noćas ostavljen na 75%, a jutros je bio prazan...

Meni se događa kad ga duže vreme ne koristim da neće da se upali odmah na power dugme. Posle nekoliko pritisaka na power (dužih, kraćih, iznerviranih, kakvih god) pojavi se ekran 'slide to shut down'. Nikako da proverim ali pretpostavljam da je namešten da posle nekog vremena ode iz sleep u hibernaciju a da kod tebe možda nije.
 
Pitam se koliko li su da sada prodali komada ovih tableta...Osećam da su se rasturili od prodaje, i sumnjam da je neki tablet imao ovakav start na našem tržištu, možda čak ni prvi N7...
 
Pitam se koliko li su da sada prodali komada ovih tableta...Osećam da su se rasturili od prodaje, i sumnjam da je neki tablet imao ovakav start na našem tržištu, možda čak ni prvi N7...


Nema sanse !! Tesko da cemo ovde dobiti pravu informaciju, al mogao bi da se opkladim da se Memo pad 7 HD prodaje u kolicinama upravo proporcionalno svojoj nizoj ceni. Koliko je puta jeftiniji , toliko se puta vise prodaje.

Ipak je ovo vrlo specifican komad hardvera koji nije potreban svakome, a ko god hoce tablet moze da nadje neko " za " za kupovinu MP HD 7.
 
Nema sanse !! Tesko da cemo ovde dobiti pravu informaciju, al mogao bi da se opkladim da se Memo pad 7 HD prodaje u kolicinama upravo proporcionalno svojoj nizoj ceni. Koliko je puta jeftiniji , toliko se puta vise prodaje.

Ipak je ovo vrlo specifican komad hardvera koji nije potreban svakome, a ko god hoce tablet moze da nadje neko " za " za kupovinu MP HD 7.

Ok, da se ispravim, mislio sam na najveći sales (broj komada puta jedinična cena)...
 
Ipak je ovo vrlo specifican komad hardvera koji nije potreban svakome, a ko god hoce tablet moze da nadje neko " za " za kupovinu MP HD 7.

Ja bih rekao upravo obrnuto: MP HD7 je "specificniji" uredjaj (tablet only), bar sto se tice namene.
Ovaj t100ta je uredjaj koji gadja i sve korisnike kojima treba tablet + one kojima treba (kakav takav) Win laptop. Tesko moze sire od toga...
 
Pozdrav. Prodaja je sasvim u skladu sa optimističnim očekivanjima :)
 
Trenutno mi je na testu. Kako vam deluju tačped i tastatura? Ja sam primetio da se često dešava da kad staviš prst i kreneš da ga vučeš po tačpedu on ne reaguje odmah već posle sekunde krene da pomera kursor... Tasteri na tastaturi su mi nekako previše tvrdi, šta znam.
 
Trenutno mi je na testu. Kako vam deluju tačped i tastatura? Ja sam primetio da se često dešava da kad staviš prst i kreneš da ga vučeš po tačpedu on ne reaguje odmah već posle sekunde krene da pomera kursor... Tasteri na tastaturi su mi nekako previše tvrdi, šta znam.

Pogasi gesture i ubrzaj u kontrol panelu dvoklik i sve radi kao podmazano

Ja i dalje imam problem sa stand-by modom...Noćas ostavljen na 75%, a jutros je bio prazan...

I meni se ponekad to desi, ne znam šta se dešavala ali igleda da neki od servisa zabaguje i potroši bateriju. A nije baš lako ispratiti pošto aktivnih servisa ima dosta
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao upravo obrnuto: MP HD7 je "specificniji" uredjaj (tablet only), bar sto se tice namene.
Ovaj t100ta je uredjaj koji gadja i sve korisnike kojima treba tablet + one kojima treba (kakav takav) Win laptop. Tesko moze sire od toga...

+1
 
Trenutno mi je na testu. Kako vam deluju tačped i tastatura? Ja sam primetio da se često dešava da kad staviš prst i kreneš da ga vučeš po tačpedu on ne reaguje odmah već posle sekunde krene da pomera kursor... Tasteri na tastaturi su mi nekako previše tvrdi, šta znam.

Samo klikni jednom na touchpad pre nego ga pocnes koristiti,jer posle kraceg vremena,zbog nekog glupog power saver moda,ugasi se touch.Testatura mi je ok,navikao sam se na nju.Baterija mi vise nego odlicna,a stand by je ok...preko noci mozda 5% sleti.

Kao sto rece neko,jednom mi se desilo da se nije hteo odmah upaliti,ali par puta sam pritisnuo power dugme i onda dodje sebi...kada hocu da pojacam volume,jednom pritisnem,a on odmah sam pojaca do kraja,ali sve su to male zamerke za ovu masineriju.IE u metro modu stvarno jako dobro radi,iznenadjen sam,jako pozitivno.
 
Da li je neko pazario ovaj tablet uz onu Telekomovu ponudu? Kakva su iskustva, treba da se ode do poslovnice i tamo uz potpisivanje ugovora dobijete tablet?
 
Za sada je moguce samo ako su te oni zvali prvo i ponudili ti to,tako mi rekose kada sam otisao tamo,ali posle ng ce biti otvorena akcija za sve valjda.
 
Juce procitah u novinama za ovu ponudu Telekoma. Zvala sam ih, pitali me kako sam saznala za to, raspitala se o uslovima kupovine i sklapanja ugovora jer nisam njihov pretplatnik za internet. Elem, stvari stoje ovako.. Uz net 10 (1890 RSD mesecno) na potpisivanje ugovora na 24 meseca dobia se asus transformer na 3 rate po 6.600,00 RSD. Uz isti taj paket, znaci net 10 na potpisivane ugovora na 36 meseci, uredjaj se dobija za 1 dinar.
 
Juce procitah u novinama za ovu ponudu Telekoma. Zvala sam ih, pitali me kako sam saznala za to, raspitala se o uslovima kupovine i sklapanja ugovora jer nisam njihov pretplatnik za internet. Elem, stvari stoje ovako.. Uz net 10 (1890 RSD mesecno) na potpisivanje ugovora na 24 meseca dobia se asus transformer na 3 rate po 6.600,00 RSD. Uz isti taj paket, znaci net 10 na potpisivane ugovora na 36 meseci, uredjaj se dobija za 1 dinar.

A da li može bilo ko da zaključi ugovor uz ovu ponudu, ili samo postojeći korisnici?
 
Uz net 10 (1890 RSD mesecno) na potpisivanje ugovora na 24 meseca dobia se asus transformer na 3 rate po 6.600,00 RSD. Uz isti taj paket, znaci net 10 na potpisivane ugovora na 36 meseci, uredjaj se dobija za 1 dinar.

Sama razlika u ceni uredjaja (20000din) pokriva maltene celu trecu godinu pretplate, zasto bi iko i potpisivao na 2god?
Logika "bolje kod nas i za dzabe nego kog konkurenta" na delu...
 
Opa, upravo sam dobio svoj prvi BSOD na Win8, sa porukom da će se komp restartovati...I to dok sam bio u chrome-u. Doduše opet se kamera prilikom buđenja iz standby zaglavila na uključeno, pa je možda i to razlog...
 
Opa, upravo sam dobio svoj prvi BSOD na Win8, sa porukom da će se komp restartovati...I to dok sam bio u chrome-u. Doduše opet se kamera prilikom buđenja iz standby zaglavila na uključeno, pa je možda i to razlog...

Pa neka je sa srećom :)
 
Jel moze micro USB konektor preko koga se puni baterija da se iskoristi kao konekcija za foto aparat ili externi HD ?
 
Na koji način se instalira office na tabletu. Traži šifru prilikom instalacije.
 
Pogledaj u kutiji, imaš kod za office.
 
To su mi rekli i u asusu u ušću, ali niau rekli kako to izgleda. A u kutiji nemam ništa što liči na altivacioni kod
 
Jel postoji neki office pamflet ili kartica u brosurama koje si dobio?Tamo imas uputstvo za aktivaciju.
Verovatno asusov product key na kutiji treba da se upise ili sl, ako vec nema aktivacionog koda, videces uostalom sta pise.
 
Nazad
Vrh Dno