Šta je novo?

Asus P8P67 PRO PROBLEM

sreka

Slavan
Učlanjen(a)
04.10.2005
Poruke
146
Poena
319
Kupio sam ovu plocu pre mesec dana sa Core i7 2600K. Problema je u sledecem. Malo cu laicki da objasnim, ali dragucije ne umem.:)
Ram samo hoce da radi u prva dva slota,tako da odma gubim dual chanel,ali mi nije toliko vazno. Kad sam probao da stavim u bilo koji slot osim prvog, ploca nije boot-ovala bios. Kao da su ne ispravni slotovi za ram, mislim na 3 i 4.Znaci, u prvom i trecem nece, u drugom i cetvrtom,nece. Samo moze u prvom i drugom. Posto imam garanciju,a kontam da je hardwer-ski problem. Reklamacija ili postoji resenje?
'Ajmo experti. :)
 
Poslednja izmena:
chini mi se da je bio vec neko sa slichnim problemm i da je bilo do ploche, ali proveri za svaki sluchaj soket, da li su pinovi svi na svom mestu.
 
Probaj sa memorijskim modulima drugog proizvođača ako se isto ponaša ploču na reklamaciju. Počisti BIOS prethodno da budeš siguran da se tako ponaša po defaultu.
 
Sto je vezano za bios, sve je odradjeno. Tri razlicita rama! Skinucu cpu da vidim u kakvom su stanju pinovi na maticnoj, ali siguran sam da je to ok. Radi i sada ok, ali kada imam garanciju, zelim da je iskoristim i naravno da izvucem maximalno iz ploce. Vec sam imao i ranije problema sa recimo, Asus P7P55D PRO. Slican problem, i serviseri su mi obrazlozili da treba pratim po upustvu i tamo pise sa kojim ramom bez problema radi.
 
kazem, imao je neko vec slichan problem, i mislio da je na kraju reklamirao plochu i dobio drugu.
 
Nema mi druge kad vec imam garanciju. Sada cu bas da skinem cpu. :)
 
Znaci, pinovi su na svom mestu. Reklamacija, druge nema.
 
Ja sam imao slican problem ali jedina razlika je u tome sto kod mene nisu htela da rade prva dva slota ni sa jednom memorijom.Inace ploca je ASUS P8P67 B3 REV 3.1.Da li si probao kad ubacis memoriju u prvi i treci slot da pritisnes dugme na ploci memory ok i da ga drzis dok lampica ne pocne konstantno da svetli.Kad pocne konstantno da svetli onda pustis dugme memory ok i lampica pocne da blinka.Pokusava da se sinhronizuje sa memorijama.Bar tako su mi rekli u servisu da prvo probam tu varijantu a ako i tada ne proradi da donesem plocu na reklamaciju.Ja sam morao da se zezam vise od sat vremena na prvoj ploci i uspeo sam samo da nateram memoriju da radi u prva dva slota.Pre toga nije htela da radi ni u jednom slotu.Posto se ispostavilo da su treci i cetvrti slot neispravni dobio sam drugu plocu.
Inace prva je bila revizija 3.0 a ova druga koju sam dobio je revizija 3.1.
Na kraju sam uspeo da nabavim exceleram ers303b 2x4gb i sad sa njom na novoj ploci oba stapa memorija rade odlicno.
Nasao sam na stranim forumima da se dosta ljudi zali da im ne rade ili prva dva ili treci i cetvrti slot na pomenutoj ploci.Tako da to nije retka pojava.
Kazem ti probaj prvo onu varijantu sa dugmetom na ploci memory ok pa ako i tada nece ne gine ti reklamacija ploce.
 
p67 chipset je pun bagova,predji na z68 on je ispeglao nedostatke p67.
 
@boyke
Sve sam probao sto si naveo,ali nece. Nije ispravno, probao sam sve sto sam znao,sto je sasvim dovoljno da se utvrdi ispravnost. Napajanje, drugi cpu, ram...kraja nema :)
@konstantinos
Druze, 100% si upravu, samo da dobijem drugu plocu,ide odma na dobos i prelazak na Z68
 
Pa ako si sve isprobao onda pravac reklamacija.Ja sam dobio istu plocu samo reviziju 3.1 i sa njom nemam ama bas nikakvih problema.I sto se tice memorije i sto se tice klokovanja procesora.Za sada je necu menjati jer mi radi odlicno.
 
Mashina iz potpisa, RAM radi bez ikakvih problema - probanu DC u 1 i 3, trenutno ram u 2 i 4 (plavi slot) bez problema .)
inace EVO maticna nije nista specijalno u odnosu na PRO plocu, probaj zamenu ploce - verovatno ti nece dati Z68 ako si kupio P67, nzm ipak probaj ...

p67 chipset je pun bagova,predji na z68 on je ispeglao nedostatke p67.
 
Poslednja izmena:
E, da se ponovo zalim, nemam kome osim vas. :)
Odneo lepo plocu na reklamaciju, dobar dan...dobar dan...cekao 3 dana i kazu ne mozemo da uvazimo garanciju, pinovi su se iskrivili na ploci. Iskreno, sumnjam u to. Pitao sam dal' ste probali plocu, oni kazu, pa ploca ne radi kada su pinovi krivi. Skrenuo sam paznju da ploca radi na prvom i drugom slotu.Serviser kaze, krivi su pinovi koji su vezani za ram i nemaju kontakt. E, onda sam rekao da moraju da probaju plocu,posto sam predao koja radi na prvom i drugom slotu, ako mi je propala garancija, necu da mi vrate plocu koja je ipak radila na prvom i drugom slotu,a sada da ne radi nikako. Ujutru ce me obavestiti! Mogu li jos nesto da uradim vezano za garanciji? Vasa iskustva?
 
Poslednja izmena:
zemo, rekao si prvo da su pinovi na svome mestu? da li si lepo gledao i dali si siguran u to?
moguce je da su oni sjebali pinove, pa okrivili tebe da ne bi slali plochu na RMA?
trebalo je da se to utvrdi odmah po primanju ploche na servis.
video sam ko danas sve radi kao komp serviser, tako da me ne bi chudilo da su oni shebali jako osetjlive pinove.
nema druge nego da budesh bezobrazan i da se opasno narogushish. reci im ovo gore shto sma ti rekao, shto nisu odmah proverili pinove po prijemu na servis?

ako nije tajna, koja je firma u pitanju?

najgora varijanta, ako si zaista ti nekako pokrivio pinove, a nisi video, oni to malko josh vishe ili kako vec, uzmi plochu pod neko osvetljenje, uzmi lupu, tanku iglu i pozljivo ispravi svaki pin i trebalo bi da bude sve ok.

ako nisi siguran u ovo i nemash mirnu ruku, donesi kod mene kad budesh u bg-u da pokusham ja, dosta puta sam da sada uspeshno ispravljao iste ;)
 
Poslednja izmena:
Sumnjaš da su se iskrivili ? Trebao si da se 100 % uveriš i da napraviš dobru fotografiju podnožja, kao dokaz, ovako si dibidus u njihovoj milosti, bez ikakvog opipljivog argumenta u svoju korist.
 
E, 'vako ispade na kraju. Ja sam iskrivio pinove, kao nisam stavio zastitu na socket. Misle na onu plastiku sto ide na socket,tako da se moram pomiriti da radi ovako kako je i do sada bilo. Kao dva su iskrivljena,a jedan je napukao. Da se zalim, samo cu dzaba da trosim vreme,a mozda su se iskrivili u medjuvremenu. Kako da sada znam. Serviser kaze da se bas videlo da su krivi,iskreno dovoljno znam da mogu da skontam kada sam gledao na preporuku Demiosa dal' su krivi pinovi. Firma je CT. :)
Hehe...sto smo ispravljali,ispravili smo. Necu druze nista dirati, mogu u tom slucaju da ostanem potpuno bez ploce. Stavicu neki cpu, smanjiti cenu u pola za plocu,ko zeli da kupi i naravno snosi rizik. Ploca radi bez problema na prvom i drugom slotu sto se rama tice,tako da samo gubim dual chanel,a ko jos to gleda. :))
 
pf...bzvze...morash biti pazljiv sa tim stvarima.

pre par nedelja otidoh do ns-a sa drugarom da kupi i7 2600k i z68x ud5, i sluchajno upitah lika da vidim soket kakav je. kad sam odigao zashtitnu plastiku, imam shta da vidim. pokrivljeno barem 20 ak pinova, paste i tolet papira u istom :D:D. a plocha je bila uredno spakovana. tako da, da nisam krenuo sa njim, ili pak da nisam proverio na licu mesta (naravouchenije od prethodnih iskustava), posle bi bilo povuci potegni ko je to uradio. poshto mi se uchinilo da je on to ipak usled nepoznavanja materije, neiskustva nenamerno uradio, nisam hteo o tome da pishem u ispalama i loshim iskustvima na oglasima.

a danas, i kad kupujem novu plochu sa s1156 ili s1155, trazim da proverim na licu mesta pinove ;) i to savetujem ne samo tebi, vec i ostalima.
 
Poslednja izmena:
Stvarno moram biti fer,pa priznati da je krivica sa moje strane. Znam o kome se radi,malo je falilo da kupim. :) Evo, sada svi imaju bar moje iskustvo oko toga,samo jedan pin je dovoljan, da ostanes bez funkcije na ploci ili da je ubijes. Recimo kao kod mene sto ne radi svi slotovi za ram. Radi ona sve ok,ali nije to to.
Da je nisam poslao na reklamaciju, svejedno bi mi bilo,ali sada me bas zulja ploca. :)
 
ja i dalje mislim da to moze da se sredi. neko mi reche, pokushacu da se setim ko, da moze i da se nalemi pin ukoilko je slomljen. shto da ne.
 
Ako moze, onda u tom slucaju ide na remont. :)
 
ja i dalje mislim da to moze da se sredi. neko mi reche, pokushacu da se setim ko, da moze i da se nalemi pin ukoilko je slomljen. shto da ne.

mislim da je to bio neko od moderatora, ako se ne varam.
 
nemam pojma, dosta ljudi mi prodefiluje kroz gajbu, a vracam film i ne uspevam da se setim ko mi je to rekao.
 
Nazad
Vrh Dno