Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Gore kao da se vidi pukotina, a dole probijanje svetlosti.
 
Da, staklo mi je puklo, ali za probijanje svetlost ekran mora biti zamnjen? (edit: probijanje svetlosti na ivicama je donekle i ok jel je tablet relativno star, ja sam pitao za belu fleku)
 
Poslednja izmena:
Nisam video belu fleku od odsjaja. To je nešto pritisnulo displej sa unutrašnje ili spoljašnje strane.

Hteo si da pitaš da li bi ekran trebao biti zamenjen u garanciji?
 
Verujem da me garancija nebi spasila od ne placanja za novi ekran (mislim na fleku), nego jel je to trajano ostecenje ili moze biti ispravljeno
 
Rekao bih da je u pitanju trajno oštećenje. Pikseli su izgubili sposobnost da menjaju boju.
 
Hvala puno :) edit: mozda tako izgleda na slici, ali ti pikseli imaju boju samo je ona mnogo svetlija nego ostatak ekrana
 
Poslednja izmena:
Drugari moze li neko ukratko razliku izmedju ova dva modela, iskustvenu ili bilo koju... Memo pad hd7 sam koristio 2 meseca pa poklonio ... sad razmisljam o ovom modelu...

Tablet Lenovo IdeaTab A8-50 WH 8" IPS,QC MTK8121/1GB/16GB/BT/GPS/Cam/Android 4.2

Poz
 
Nemojte da ovo shvatite kao neku reklamu. Kontaktirao sam servis kimtec i za 4 radna dana su zamenili lcd. Kurir je dosao po tablet i kurir vratio. Sve cestitke servisu.
 
Stari model je ME173X sa ARM quad core CPU (MTK chipset).
Novi model je ME176C sa Intel 64 bitnim quad core procesorom.
Oba modela imaju 1 GB RAM i 1280x800.

A po cemu se razlikuju CX modeli od C?
Vidim da vecina novih modela u prodaji ima samo 8GB memorije.
 
Pozdrav ljudi. Meni kući na Telekom ZTE ruteru non stop pucaju aplikacije ne mogu uopšte da ih koristim, a na bilo kom drugom sve radi kako treba. Zvao sam telekom oni kao kažu da nije do njih. Ima li ko sličnih problema?
 
@peconibc
Neki Mtk chipsetovi imaju problem sa telekomovim zte ruterima.Ako možeš traži zamjenu za huawei ili koji već imaju u ponudi.
 
U poslednje vreme imam problem sa tabletom,naime dešava se da ne mogu da skrolujem nego čim dotaknem ekran on odmah otvara to što sam dodirnuo.Vesti na aplikacijama b92,blic,kurir nema šanse da čitam a takođe i korištenje chromea je skoro nemoguće.Prosto je nekako preosetljiv.Radio sam vraćanje na fabrička podešavanja i nije pomoglo a jedno vreme se dešavalo kada kucam slova na tastaturi on umesto jednog odmah kuca dupla slova,npr. pritisnem b on kuca bb.Da li je neko imao sičan problem ili da kontaktiram servis jer je još u garnciji.
 
Ispao je detetu prilikom rukovanja tablet na pod i u desnom donjem ćošku i po dijagonali je naprslo staklo.Da li i gde može da se zameni oštećeno staklo?Inače tablet funkcioniše sasvim normalno,osim što estetetski ne izgleda lepo,pa bi ga zamenio.
 
Ništa ne brini, tako je i kod mene bilo. Prestaće uskoro da ti funkcioniše i touch na djelovima ekrana i postaće nefunkcionalan. Onda kupiš novi tablet.
 
I meni se isto to desilo ali i dan danas funkcioniše touch savršeno tako da uopšte ne mora da znači da će postati nefunkcionalan.
 
Upravo sam dobio odgovor iz ovlašćenog Asusovog servisa u vezi sa zamenom zaštitnog stakla.
Elem,kažu da ne menjaju samo to staklo već komplet lcd modul.Cena prava sitnica... 18300 din sa sve pdv-om [emoji36]
 
Iz servisa kažu da su "ruke" 2400 din (sa pdv-om),a da je rezervni deo ostatak cene.Potrebno je prvo izvršiti uplatu,pa se čeka 25-30 dana za isporuku uređaja.Predpostavljam da toliko treba da prođe vremena da nabave rezervni deo,jer ga nemaju na stanju [emoji33] .
 
Rekoh ja tebi da slijedi novi tablet. Tako sam i ja pobjegao od Asusa.
 
Naručio sam preko ebaya novo staklo koje košta 13$ ,tako da će sa zamenom stakla kod majstora koštati oko 20€.
 
Sjajno, javi kako je prošla popravka! ;)
 
Čekaću isporuku sigurno dvadesetak dana,nadam se da će se isplatiti sve na kraju.
 
Ja sam uspeo da popravim problem sa ekranom na tabletu.Ono što nisam znao da ovaj tablet ima još jednu manu,pored svih onih nebuloza koje radi,a to je da mu se sami od sebe tokom vremena izvuku kablovi za ekran iz ležišta.Otvorio sam zadnju masku i vrato kablove u svoje ležište.Jedno znam sigurno,a to je da asus nikad više neću kupiti.
 
Kod mene ako izuzmem ovo fizičko oštećenje,tablet radi u fullu.Deca se samo smenjuju,a kad nije kod njih onda je u mojim rukama.Sve u svemu,nemam nikakvu zamerku,a baš ga tetošimo.
 
meni evo skoro druga godina radi kao sat

još par ljudi je kupilo isti tablet na moju preporuku, isti slučaj, svi zadovoljni
 
Ili ga NE tetošite? ;)

U svakom slučaju, i ja imam reči hvale za Asus tablete i laptopove :)

I ja isto, iskustvo vezano za poslednje ~2 godine.
Evo već skoro pola godine imam i ASUS telefon - veoma sam zadovoljan.
 
Isto. Izgleda da je generalno tako, jer je ova tema baš utihnula. Istini za volju, ne bi falio neki update bar na Kitkat.
 
Nazad
Vrh Dno