Šta je novo?

ASUS A&V266c

  • Začetnik teme Začetnik teme simskg
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

simskg

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
1
Poena
301
Koja bi se najbolja graficka karta mogla staviti na ovu plocu.BIOS flesovan
 
Zavisi sta hoces. Moze i 6800 ultra AGP, samo da imas dobro napajanje. Kod moje svece sljaka Ati 9550 bez problema. Ja ne bih dao vise od 100 EUR za graficku za tu plocu, a za te pare mozes da izbunaris polovnu 9700 pro koja ubija!
 
AGP 4x ili 8x - mizerna razlika, a graficka ti ostaje u svakom slucaju, osim ako ne planiras prelazak na PCI Expres.
 
imao sam tu plocu u predhodnoj konfiguraciji i vrlo dobro znam sta u nju ide. Prvo nabavi napajanje od min. 360w (osim ako ne nameravas da kupis neku low-end grafiku). Sve novije graficke karte traze dodatno napajanje, pa stoga i min. 350+w. trenutno ti je najisplativiji cist 6800 (oko 250e). ako ti se posreci, uz pomoc riva tuner-a mozda otkljucas sve pipeline-ove. po default-u su ukljuceni 12+5, ako uspes imas celu armiju od 16+6 koja radi kao luda. ja imam MSI NX 6800 TD 128 kojoj sam otkljucao sve, jos sam je klokovao i sada radi na 350MHz GPU, 850MHz memorija i 16+6 pipelines. Ludilo. Ako ti je to mnogo para, pazari GF 6600 GT (oko 160e). Moja preporuka za proizvodjaca su MSI ili Gainward. Ne volim ATI-eve cipove zbog nedostatka podrske za Directx 9c (pixel & vertex shaders 3.0).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno