imao sam tu plocu u predhodnoj konfiguraciji i vrlo dobro znam sta u nju ide. Prvo nabavi napajanje od min. 360w (osim ako ne nameravas da kupis neku low-end grafiku). Sve novije graficke karte traze dodatno napajanje, pa stoga i min. 350+w. trenutno ti je najisplativiji cist 6800 (oko 250e). ako ti se posreci, uz pomoc riva tuner-a mozda otkljucas sve pipeline-ove. po default-u su ukljuceni 12+5, ako uspes imas celu armiju od 16+6 koja radi kao luda. ja imam MSI NX 6800 TD 128 kojoj sam otkljucao sve, jos sam je klokovao i sada radi na 350MHz GPU, 850MHz memorija i 16+6 pipelines. Ludilo. Ako ti je to mnogo para, pazari GF 6600 GT (oko 160e). Moja preporuka za proizvodjaca su MSI ili Gainward. Ne volim ATI-eve cipove zbog nedostatka podrske za Directx 9c (pixel & vertex shaders 3.0).