Šta je novo?

ArmA III

A teli bi da pucaju :) ... pa dal oni znaju koliko je teška napunjena AK + pun RAP:smash: ?
 
dautovic:

ja pricam o teksturama i poligonima,ti o tome koliko su detaljno modelovana oruzja...sve ok,arma3 je graficki najsavrsenija igra ikad,i sa razlogom treba racunar od 3000+ e iz 2017te da bi radila na ultra 60fps 1080p,ja sam damir...uzivajte,sve je u najboljem redu.
 
Pa detaljno modelovano znaci da imaju dovoljno poligona i teksture visoke rezolucije. A ti izgleda ne mozes da shvatis koliko arma ima poligona. Engine je neoptimizovan i ne radi najbolje, ali ti izgleda ne mozes da shvatis sta znaci mapa od 270km2. Koliko tu ima gradova, planina, koliko desetina hiljada objekata u koje mozes da udjes. Ti kad recimo udjes u heli i dignes ga na 400m i ukljucis visibility na recimo 5000m, koliko ti ucitas u tom trenutku poligona?Koja igra to moze?

Ne znam igru koja ima detaljnije, verodostojinije i lepse modele oruzija, vozila i letelica...Uzmi malo izguglaj SS-ove arminih modela helija ili tenkova...
 
Jel' može neko da mi kaže (pošto za života nisam kupio digitalnu PC igru, pa nemam ni Steam account) gde ima najpovoljnije da se uzme ARMA 3 (sa sve DLC-ima)? Gledao sam na steam-u, g2a i cdkeys i nema da se nađe ispod 40ak €, jel' moguće da je i dalje tolika cena posle godinu i po dana od izlaska igre?
 
ArmA ce jos dugo drzati cenu, a nekoliko puta u toku godine imas 50% popust. Imao si za katolicki Uskrs da kupis igru sa svim dlc-ovima za 30e...
 
Eee koji bedak, gde se baš sada setih da hoću da je kupim...
A da li da ganjam Extended Edition ili standardno izdanje, tj vredi li razlike u ceni?
 
meni tek i ako se potrude i najmanje da optimizuju igru.ne dam im ni 5e dok igra ovako sramotno ide.
 
Realno preterali su sa cenom al opet kad ljudi daju 60e za Gta 5 i 8500din za Battelfield Hardline,30e za Armu III sa svim DLC uopste nije mnogo.
 
ipak ne platih :D

ne mislim da je preterano, ali tragično je da u igri ne radi throttle na hotas-ima. kapiram, nije to jedino u ovakvoj igri, ali govori da se ekipa koja je pravi baš i nije iscimala oko nekih osnovnih tehničkih detalja.
 
ipak ne platih :D

ne mislim da je preterano, ali tragično je da u igri ne radi throttle na hotas-ima. kapiram, nije to jedino u ovakvoj igri, ali govori da se ekipa koja je pravi baš i nije iscimala oko nekih osnovnih tehničkih detalja.

Ne znam zašto ti ne radi throttle. Meni na G940 radi sve, čak i pedale i dodatne ose na točkićima mogu da se mapiraju bez problema.

Ja imam ARMA3 još od alfe ali nisam pazario ove DLC-ove jer su bezobrazni. Za nas koji smo kupili base igru u startu DLC-evi koštaju 19 EUR-a a za nove igrače koji kupuju kompletnu verziju kad se preračuna ispadnu 7 EUR-a.
 
Ne znam zašto ti ne radi throttle. Meni na G940 radi sve, čak i pedale i dodatne ose na točkićima mogu da se mapiraju bez problema.

Ja imam ARMA3 još od alfe ali nisam pazario ove DLC-ove jer su bezobrazni. Za nas koji smo kupili base igru u startu DLC-evi koštaju 19 EUR-a a za nove igrače koji kupuju kompletnu verziju kad se preračuna ispadnu 7 EUR-a.


Upravo iz tog razloga i ja takođe nemam nameru da kupim po ovoj ceni bilo koji DLC, možda ako bude bio na nekom popustu.
 
 
Opet ARMA3 na rasprodaji, i opet 60% OFF za nove kupce a za nas koji smo kupili igru još u alfi samo 30% OFF - novi kupci za 4 EUR-a više dobijaju sve...bezobrazluk...:mad:
 
Ne mozes se obazirati na takve stvari. Neke igre znaju ici po 1$ ili budu poptpuno free u nekim promotivnim verzijama. A to cesto bude i pred izlazak novog dijela.

Nego, da li sada arma 3 ima slucajno neki PvP (ne PvE) mod koji se može odigrati u maks 20min ? Nemama zaista vremena da trosim preko pola sata u jednom intervalu tako odigravanje pola misije ili cega li vec nema smisla. Na steamu je dosta jeftina, steta da se ne kupi ali opet, ako su partije duze nema smisla da je uzimama i da je djabe.
 
Refresh. I dalje me zanima ovo gore pitanje.. uzeo bi armu ali mi se ne igraju PvE misjije niti nesto pretjerano ozbiljnije PvP jer nemam mnogo vremena. Max do 30min da posvetim.. to mogu. Mislim, nije da trazim neozbiljan mod vec samo da partije traju krace.
 
Kakve partije, mislis udjes na neki server i pucas 30 min? Preskoci?
 
Ne, pitam da li imajui PVP partije kroz neki mod koje ukupno traju manje ili do 30min. Da nisu preko pola sata ..recimo, ne mogu MOBA-i da posvetim vrijeme kroz recimo lol jer partije traju nekada i do sat vremena.. a koja korist da izadjem u sred meca. Da nije ono kao u rami 2 gdje po deset minuta vozamo transportno vozilo dok se relociramo..
 
Sve je isto kao u Armi 2. Nije klasican pvp nikad bio jaca strana arme.
 
Ne, pitam da li imajui PVP partije kroz neki mod koje ukupno traju manje ili do 30min. Da nisu preko pola sata ..recimo, ne mogu MOBA-i da posvetim vrijeme kroz recimo lol jer partije traju nekada i do sat vremena.. a koja korist da izadjem u sred meca. Da nije ono kao u rami 2 gdje po deset minuta vozamo transportno vozilo dok se relociramo..

Imaš Rush (mission file mislim da je) - https://www.youtube.com/watch?v=D4g3oGNr0-0
 
Ma da... baš tako nesto. Odradit cu malo detaljniju analizu sta je za mene i sta je popularno. Armu 3 kupujem kako je izasla ali nikako da se pronadjem u njoj. Istina ne kupujem auto ali sam u zadnje vrijeme kupio nekoliko igara na koje sam potrosio nekih 1h i to je to, pa m ise vise ne bacaju tek tako pare. Kao fifa 15. Igrao vise demo nego full igru.

Poceo skidati RO2 pa mi pade na mpamet arma 3. Hvala svakako za preporuku.
 
Poslednja izmena:
Ima li kakav fix za lag/lose performanse u online sandbox modu ? GPU i CPU se vrte oko 40-50% a framerate oko 30-40 a nekada u naseljima pada ispod 30. Samo sam naletio na jedan server gdje su performanse bile super i gde je CPU i GPU bio 80-90% iskoristen. Bez laga, 60+ ali u 99% slucajeva igra kao da je limitrana na 42 FPS. Podesio sam ove postavke: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=385577681 ..ubacio one komande u launch u steamu ali nema razlike.

Izgleda kao lag a promjene grafičkih postavki ne igraju nikakvu ulogu.
 
Poslednja izmena:
Vidim da je ova tema zamrla i ako u Srbiji postoji veliko interesovanje za Armu 3. Vecina nas je okupljena oko Arma Srbija Zajednice (www.armasrbija.rs), koja ima ~50 clanova i od 25-30 igraca na misijama. Potrudicu se da ovde postujem nase snimke i skrinsotove sa proslih i sadasnjih misija. Misije koje igramo su raznovrsnog karaktera, od Vojske Srbije, preko rusa i amerikanaca. Evo za pocetak jedan snimak sa operacije Divlje Svinje (Vijetnam):

 
Potrudicu se da ozivim ovu temu i da vam prezentujem kako izgleda Arma 3 iz perspektive clanova Arma Srbija Zajednice. Glavni dogadjaj u toku nedelje je redovan termin koji se odrzava nedeljom i kada se igraju nase kampanje. Aktuelna kampanja je Operacija Citadela, koja ulazi u zavrsnicu, a jedna od najinteresantnijih je bila 4 faza gde su se nasi igraci nalazili u ulozi oklopne jedinice sa zadatkom da probiju front i uniste neprijateljsku oklopnu jedinicu koja deluje na nasem pravcu nastupanja.



6jNT6HM.png


 
Nazad
Vrh Dno