Šta je novo?

ArmA 2

Baš sam kupio original ArmA2 i patchovao na v1.04. Jel koristite neki no cd crack ili se svaki put mora ubaciti dvd?
 
Инсталирај бета patch пошто са бетом ти не треба dvd а можеш да играш на свим 1.04.ххх серверима. Сама бета ти не мења оригинални .ехе пошто се инсталира у засебни фолдер.
 
Da li moram da snimim ostale patch-eve pre zadnjeg ili samo taj 1.04?

I da li mi se isplati da nabavim igru? Tj. da li sa svim ovim silnim patch-evima moze da se predje kampanja?
 
Poslednja izmena:
АNY ORIGINAL VERSION OF ARMA 2 from 1.00 to 1.03 other than the Steam version, Steam users should use the auto updating feature instead (their game will not be playable if they apply this patch until they recover it again from Steam)
..а за кампању не знам пошто нисам играо мада ми се чини да је сређена.
 
..а за кампању не знам пошто нисам играо мада ми се чини да је сређена.

Danas sam presao cuvenu Manhattan misiju bez problema sa 1.04 verzijom. Neki sitni bagovi su i dalje tu, a uglavnom su vezani za clipping i povremeno nereagovanje tima na komande, ali nista nepremostivo i preterano iritirajuce. :)
 
Opet sam se zaglavio u nivou Razor Two!Sa Patchom 1.02 sam stigao do kraja ovog nivoa,poceo sledeci(neznam kako se zove)a onda je izasao patch 1.03 i stari sejvovi vise nisu valjali,pa sam igru krenuo ispocetka.Stigao sam do kraja ovog nivoa(kad ides do one tri tacke na mapi i trazis onog zlikovca,a na zadnjoj tacki u nekoj sumi treba da pokokas sve u tom kampu i onda ti preko radija javljaju da je zlikovac vidjen da ide prema selu Gorka a ti treba da ga stignes i koknes i gotov nivo).E ja dodjem do tacke kada pokokam sve u kampu i kada treba da mi se javi radiom da idem dalje-jednostavno mi niko nista nejavlja!I ja se tako vrtim u mestu,ili odem do tog sela(jel znam da bi taj trebao doci,ali njega naravno nema)i jednostavno nemogu da zavrsim nivo.Nekoliko puta sam ponovo kretao taj nivo iz pocetka ali isto.Mislio sam da ce ovaj najnoviji Patch 1.04 resiti stvar ali nije.Jel zna neko kako da resim stvar-kako da zavrsim nivo?
 
Не требају вам никакве voodoo магије само инсталирајте бета patch и покрените игру.
 
hm

Vodoo ne vodoo igra ne radi a uzgred budi receno ni ovaj link za www.arma2.rs,izbacuje mi klasicnu poruku wrong dics inserted please insert original ARMA disc i javlja da se kontaktira securom za vise informacija.Isto sa patchom i bez patcha !! Ko smisli rešenje nek mi javi.Hvala unapred !
 
Немогуће да имаш ту поруку пошто бета ехе нема заштиту тако да једино је проблем до тебе тј. ниси покренуо игру са бетом.
 
Ljudi,sta sve od patcheva treba da instaliram da bi imao dobr fps?:wall:
 
Ima li neka aritmeticka dusa... da kaze jednostavno ubogom seljaku:

Ako je "initial" ocena AA2 bila oko 75%... koliko bi bila sa zadnjim patchem.

(navodno je glavna zamerka bila - bagovi, valjda se nesto iscistilo...?)

:type:
 
Ima li neka aritmeticka dusa... da kaze jednostavno ubogom seljaku:

Ako je "initial" ocena AA2 bila oko 75%... koliko bi bila sa zadnjim patchem.

(navodno je glavna zamerka bila - bagovi, valjda se nesto iscistilo...?)

:type:

77% :-devil-:
 
ja sam sa 1.02 sada presao na 1.04 i mogu reci da je razlika vrlo vidljiva. Pre svega mouse movement je sada normalan i kao u normalnoj pucacini + sto vas neprijatelji vise ne `osete` sa 20Km... vredi igra bar 85%
 
Hvala na konstruktivnom odgovoru...

Ima li jos neko "iskustveno poredjenje" ?

* * *

(Trenutno nemam vremena za testiranje... a projekat me zaista zanima.
Nije mala stvar ako se ovakav projekat "sredi" patchevima, ipak je jedinstven.)
:type:
 
:guitar::,,::D
[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/io3WmtRXFq0&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/io3WmtRXFq0&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
hahahaha :d

podseca na period kada su ameri snimali ratne filmove koje nisu shvatali toliko preozibljno :D

stvarno se ismejah :)
 
Pregledam ArmA 2 klipove pa da podijelim i ova dva sa gamerima, fino su urađeni.

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ePrwLMi1fyQ&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ePrwLMi1fyQ&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zs3ebD0w2ko&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zs3ebD0w2ko&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
cekajte arma ima kampanju??? ja sam bio ubedjen da je samo multiplayer...

pa kakva je kampanja vredi li cemu?
 
do something

Ljudi dodjoh do manhatan misije gde sam dobio vise zadataka,ne znam 7 ili 8 da ih odradim redosledom kojim ja hocu.Dosao sam u selo Gorka gde me je docekao pop i tvrdi da tu nema nikoga a sto je fora izgleda da i nema.90% igre bauljam od tacke do tacke i gotovo da ne ucestvujem u nicemu.Jedva sam uspeo da nateram moje da udju u dzip pa da brze prelazim razdaljine.Sta treba da radim ?
 
hm

To u Gorki kod popa sam resio sad jednostavno ne mogu da nadjem onu zensku koju treba da uhapsim,najveci problem mi je jer nemam zutim oznacen cilj na mapi,sta god da obelezim za set as current task,da li je jos neko imao ovakav problem ?
 
Ja sam je nashao na putu izmedju Gvozdna i Krasnostava... Potrazi auto crvene boje,lici na golfa 4.to je kao njen auto.Kod mene je bio parkiran ispred neke crkve,hrama,cega vec u Gvozdnu...ili je to bio Krasnostav... Uglavnom eto ti neke smernice,pa se snadji dalje sam:)
 
eh

Sto je najveci fazon nasao sam golfa 4,cak sam se vozao u njemu sa svojim timom a od nje ni traga ni glasa,cak ni walktrough ne pomaze,bojim se da se nisu pobrkali neki trigeri
 
Hова beta 1.04.59857 :,,:
[59842] Reduced town/village stutter (fixed streaming of textures used by Super shader).
[59808] Fixed: DOF in 3D scope view
[59741] Analogue throttle working for helicopters as well.
[59736] Fixed: Startup sounds are not spatial and stick to audio channels
[59715] Covering soldier in grass ("Grass layer")
[59691] Improved: Small hit be ignored by hitpoints (configurable by minimalHit)
[59668] Improved: Hitpoint can pass only a part of the hit to the total damage (passthrough setting no longer ignored).
[59446] New: IK weapon animations are now blending with primary animations.
[59351] Fixed: VoN direct speaking distance fade out
[59318] Fixed: support the highest Matrox TrippleHead2Go resolutions
[59279] Fixed: FPS on Dedicated server is not affected by server window manipulation (such as move or scroll).
[59088] Mouse lag can caused by GPU render ahead buffer be limited using GPU_MaxFramesAhead=N in ArmA2.cfg.
[59047] Fix: When player was a helicopter pilot, the AI gunner sometimes had no weapon selected on mission start
[59030] Fix: Helicopters - when manual fire on, do not allow AI gunner to switch weapons
 
Imao sam problem sa igrom pa sam je obrisao kontam da je do graficke pa da pitam, graficka iz potpisa.
Problem je bio taj da bilo koje detalje stavim i rezoluciju grafika mi je vecito bila bezveza, nekako isprana, recimo udjem u neki zbun i lisce na momete izgleda ok, sto se detalja tice a onda postane isprano iako sam blizu i tako isto na objektima koji su udaljeni, ali nekad budu i ok ali retko, sve jedno dali je objekat blizu ili daleko nivo detalja je los, nestaju teksture. Jel to zbog slabe graficke, drajvera ili mozda moze da se resi nekim pecom.
Trenutno nemam instaliranu igru pa da vam to pokazem ali ponovo bi je snimio pa nebi da bude za dzabe.
 
Poslednja izmena:
Чип на твојој графичкој је ОК али количинан меморије ти прави проблем. Можеш да пробаш последњи beta patch па да видиш да ли је вегетација боље оптимизована за графичке са 256МВ :wave:
P.S.
Из мог неког искуства мораћеш да потераш CPU,ако може, барем на 3.5GHz за играње без сецкања када имаш много AI.
 
Poslednja izmena:
Listao sam temu i naisao na ovaj post, graficka isto Ati ali od moje dosta bolja...
Uopšte nemam teksture, a grafika u 1680x1050 izgleda ko 640x480 rezolucija. Očaj živi, još jedan masovni beta test od igre.

Čekam lepo OFP2, pa makar bio najgora arkada.

Uninstall....
 
То што је он написао било је пре последњег официјалног и ових бета закрпа а треба мало и знати како ''наместити'' игру.
 
Nazad
Vrh Dno