Šta je novo?

Arena Cloud MTS pay OTT TV platforma

Imas kod yettela premotavanje 1080p 50fps (isto kao live prenos), na svim kanalima, na boxu i web playeru, mada ne preporucujem hipernet tv za sada, dok ne poprave ostale probleme.
A na koje to konkretno probleme misliš. Ja hipernet već koristim id 26.06. I za sada ni jedan problem nisam imao osim što mi ponekad na AS6 ima malo ghostinga ponekad ali na tom kanalo ionako samo furaju reprize.
 
Pozdrav svima novi sam na forumu,imam arena claud paket dobio sam na nekoj nagradnoj igri silver paket godinu dana,sad kako da poboljsam ili ubrazm prenos posto slika kasni jedno 30 sekundi?
 
Platih prvi mesec Arena Cloud da vidim kako to radi. Inace sam na SBB EON Premium paketu.
Prvi utisci Arene Cloud su na zalost vise nego kriminalni. Ne bih da odustanem odmah posle prvog meseca, obzirom da bi voleo da gledam NBA, a i tu i tamo premier ligu, pa bih voleo da cujem ima li slicnih iskustava, ili mozda cak i saveta kako sve to malo dovesti na neki pristojniji nivo gledanja.
Evo upravo dok ovo pisem, gledam Manchester : Liverpul. Posle desetak minuta krenulo je da zamrzava sliku i posle par puta doticnog zamrzavanja pojavi se samo crn ekran i kraj. Moram da promenim program, sacekam minut dva i onda vratim da bi se slika opet pojavila. Zastrasujuca sramota.
Interface aplikacije je takodje vise nego odvratan i nefunkcionalan.
Ipak, sve to bi se mozda moglo i nekako preziveti, ali kvalitet "HD" slike je realno porazavajuci. I solidan SD je bolji od ovog djubreta.
Sve to se desava na Arena cloud aplikaciji koju sam instalirao direktno na Sony Android TV.
Eto, to su na zalost moji prvi utisci.
Bio bih zahvalan svakom ko bi eventualno mogao da da neki savet ili ideju kako malo popraviti ovu sliku, ako je uopste tako nesto moguce.
Hvala unapred na odgovorima.
 
Ja prvi put kada sam koristio ArenaCloud na svom LGu, bio sam razočaran. To beše negde zimus…
Medjutim sad sam uplatio opet posto Iris ne radi preko SBBa i moram priznati da je mnogo bolje.
Nikakvih smetnji nema, slika je dobra, kada prebacujem brze se prikaze slika na ArenaCloud nego npr preko Iris aplikacije.

Tako da sam je poprilično zadovoljan, nemam zamerke.

Sto se interfejsa tiče, ne zanima me uopšte… i ne primećujem ga, samo prebacujem kanale svakako a to brzo ide.
 
Meni Iris smart radi normalnona 2 LGa najnormalnije. Ako si upoređivao sliku sa Iris smarta sa Arena Cloudom normalno je da ti je AC bolji. Ali ako se odlučiš da probaš Orion videćeš šta je fenomenalan stream. Jedina razlika je što na AC imaš veći broj kanala. Ali ako ti je Arena prioritet samo Orion.
 
Ja sam do pre nekoliko meseci imao na istom stb boxu IrisSmartapp, ArenaCloud u promo periodu i EON (eon je taj box) i irissmart app i arena cloud nisu mogli da se porede(kvalitet slike je bio na strani iris-a). Pošto sad nema pristupa preko irisa imam samo arena cloud i orion (uzeo oba da probam mesec dana) i Orion je spektakularno bolji i kao app i kao slika. ALI, na orionu nemaš gledanje unazad na svim kanalima, arenaplus ima samo na dva kanala tu uslugu preko oriona.
 
Skandalozno kasnjenje slike na utakmici Trabzona preko 1 minut u odnosu na realno vreme!Sto je previse previse je i pored dobre slike i nema kocenja al zestoko kasni
 
Naravno da ce da bude kasnjenje i to nije nista "skandalozno" kad gledas preko neta.
Oni gde su pali golovi. Ili kad je utakmica pocela a pustam od pocetka ili npr pustim uzivo ali hocu da vidim golove do tog trenutka.
Gonilu sportskih dogadjaja pogledam na taj nacin. Uzivo ili mozda ceo događaj ali odlozeno, pogledam samo auto/moto sport, sto imam na eonu jos uvek.
Batali ti druze iptv servise, sta vise, batali sve, ne placaj gluposti, nije to za tebe. Lepo ti na YT, Dailymotion i slicno pa gledaj samo golove i sanse.
 
Kašnjenje i slike i zvuka postoji i na eonu (pa čak i preko eon boxa) i na hipernetu i na irisu i na orionu. To nije strašno ako zvuk prati sliku, a prati. Strašno bi bilo ta zvuk stiže pre slike ali to nije slučaj. A to oko premotavanja ne razumemem. Pa kad malo bolje pogledate sve bolje utakmice kad je Arena u pitanju je na A1P, mada je po meni da gledam utakmice odloženo van pameti ali ko voli dovoljno je i za ta 2. I orion nije uporediv AC i Irisom. Ogromna je razlika naravno u korist oriona.
 
Naravno da ce da bude kasnjenje i to nije nista "skandalozno" kad gledas preko neta.

Batali ti druze iptv servise, sta vise, batali sve, ne placaj gluposti, nije to za tebe. Lepo ti na YT, Dailymotion i slicno pa gledaj samo golove i sanse.
Jesi ti neki saljivdzija?
Kašnjenje i slike i zvuka postoji i na eonu (pa čak i preko eon boxa) i na hipernetu i na irisu i na orionu. To nije strašno ako zvuk prati sliku, a prati. Strašno bi bilo ta zvuk stiže pre slike ali to nije slučaj. A to oko premotavanja ne razumemem. Pa kad malo bolje pogledate sve bolje utakmice kad je Arena u pitanju je na A1P, mada je po meni da gledam utakmice odloženo van pameti ali ko voli dovoljno je i za ta 2. I orion nije uporediv AC i Irisom. Ogromna je razlika naravno u korist oriona.
Sad kad su uzeli eng ligu imaš i na ostalim arenama svašta nešto od utakmica. Pa evrokupovi itd. Ne znam od čega zavisi koji kanal ide unazad a koji ne, da li od vlasnika tog kanala ili emitera. Možda je neki uslov arenasporta a možda Orion nema kapacitet?
 
Orion ima kapacitet i za 24 dana unazad ali je takav ugovor sklopljen izmedju Arena channels grupe i Oriona (jeftiniji za operatera). Ipak je Orion mali igrač sa jedva 5% udela sa sve ćerkom firmom Orion tim.
 
Evo ja ponovo da se nastavim na moje prethodno napisano....
Situacija je sve gora. Masovno zamrzavanje slike, jos malo pa totalno negledljivo.
Zvao sam podrsku i naravno kao i kod svih ostalih providera, nivo neznanja "supporta" se ne moze izmeriti nama poznatim merama, tj. jedinicama mere.
Najvise ponavljan savet je bio, povezite TV sa kablom :). Pri tom WIFI veza je na minimum 80 mbita konstantno (TV je ogranicen na 100 mbita). Netflix, HBO MAX, Youtube ..... sve radi besprekorno na istoj doticnoj WIFI konekciji.
Ocekujem poziv "napredne" tehnicke podrske u ponedeljak.
Sra reci a ne zaplakati. Ali ajde pruzicu im jos koju sansu. Mada nade je sve manje. :)
 
Smehotres... Na Areni 3 ide utakmica ROma - Monza, komentar i zvuk generalno, žuri bar 15 sekundi u odnosu na sliku.
 
Ne ide, užasno mi nedostaje Premijer liga, takođe i Real Madrid a ugovor sa Total TV mi ističe tek u julu tako da ću sad pročitati i pročešljati temu da vidim šta mi je činiti.
 
4€ derbi
 
Evo tako sam i ja uradio, ubacio aplikaciju na Android Box, tata hteo da gleda derbi, KlikTV me zeza i iskombinujem derbi paket (mada u potvrdi zove LŠ paket), a mislio sam da iskesiram ceo mesec.

I dalje bez veze proces naplate i prijave.
 
Mozda nekom bude zanimljivo dobije arenu, a ima mobilmu telefoniju u Mts i Master card.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220901-082554_Firefox.jpg
    Screenshot_20220901-082554_Firefox.jpg
    103.8 KB · Pregleda: 131
Arena Cloud cirkus part II....
Pre nedelju dana sam prijavio zamrzavanje aplikacije, crne ekrane i slicne gluposti i bog zna kako su mi obecali da se se hitno javiti giga extra napredna podrska i naravno nista od toga se nije desilo. Sad sam opet zvao da im kazem par lepih reci i svi tamo su i dalje u cudu.
Kad se podvuce crta jadnici iz SBB supporta su nuklearni fizicari u poredjenju sa ovim bednicima iz Arena Clouda.
Sve u svemu, zalosno.
 
bice Arena Cloud paketi, za korisnike postanske stedionice, koji digitalizuju mastercard na google pay
 
I posle drugog puta i obecanja da ce me hitno kontaktirati napredna podrska, nista se nije desilo.
Samo mogu reci jedno, Arena Cloud applikacija je djubre svih djubradi ikada, a podrska ne postoji.
Prema tome, ko god da je zeleo, bezite od toga sto dalje.
 
Platih prvi mesec Arena Cloud da vidim kako to radi. Inace sam na SBB EON Premium paketu.
Prvi utisci Arene Cloud su na zalost vise nego kriminalni. Ne bih da odustanem odmah posle prvog meseca, obzirom da bi voleo da gledam NBA, a i tu i tamo premier ligu, pa bih voleo da cujem ima li slicnih iskustava, ili mozda cak i saveta kako sve to malo dovesti na neki pristojniji nivo gledanja.
Evo upravo dok ovo pisem, gledam Manchester : Liverpul. Posle desetak minuta krenulo je da zamrzava sliku i posle par puta doticnog zamrzavanja pojavi se samo crn ekran i kraj. Moram da promenim program, sacekam minut dva i onda vratim da bi se slika opet pojavila. Zastrasujuca sramota.
Interface aplikacije je takodje vise nego odvratan i nefunkcionalan.
Ipak, sve to bi se mozda moglo i nekako preziveti, ali kvalitet "HD" slike je realno porazavajuci. I solidan SD je bolji od ovog djubreta.
Sve to se desava na Arena cloud aplikaciji koju sam instalirao direktno na Sony Android TV.
Eto, to su na zalost moji prvi utisci.
Bio bih zahvalan svakom ko bi eventualno mogao da da neki savet ili ideju kako malo popraviti ovu sliku, ako je uopste tako nesto moguce.
Hvala unapred na odgovorima.
Daću ti savet:

1. Uključi direkno LAN kabl iz rutera u tv
2. Koja je vrsta internet priključaka uvedena kod tebe gde živiš (optika, koaksijal kablovski, bakar ADSL/VDSL, ili nešto treće)
3.Ako nisi na optici pokaži kakvi su ti parametri mreže i ako slučajno znaš koliko si udaljen od najbližeg čvorišta (da li je zgrada ili kuća, koliko je opterećeno čvorište)
4. Reci koji je tačno model Sony tv-a da vidim u specifikacijama koje "čudo" od čipseta ti procesira sliku, a i koji je panel u pitanju
5. Koja je verzija Android TV instalirana na tom Sony-ju.

Ovakve probleme nikada nisam imao (ustvari nikakve probleme nisam imao) sa aplikacijom Arena Cloud, ali ja sam GPON korisnik (direktan optički link do ONT-a, pa LAN kabl do vrlo kvalitetnog wi-fi 6+ rutera) tako da možda i nisam "prosečan" korisnik interneta u Srbiji.

Činjenica da biterate na FullHD kanalima nije veći od 25Mbps što za današnje vreme je ništa specijalno ali HD slika se izuzetno lepo vidi preko aplikacije (naravno uz OLED panel na kvalitetnom i da ne kažem skupljem tv-u sa jakim procesorom)

Ne možeš očekivati čuda od slike i zvuka ako tvoji uređaji su stari i loše tehnologije, a mreža bakarna (bio koaksijalac ili PSTN - klasična parica) još sa preopterećenim čvorištima.

Toliko za ovaj odgovor pa piši tačku po tačku da nađemo gde je problem.
I posle drugog puta i obecanja da ce me hitno kontaktirati napredna podrska, nista se nije desilo.
Samo mogu reci jedno, Arena Cloud applikacija je djubre svih djubradi ikada, a podrska ne postoji.
Prema tome, ko god da je zeleo, bezite od toga sto dalje.
Aj ne mrači
Koristio mesec dana aplikaciju i svu mudrost sveta popijo

Oće to kako da ne.
 
Vidim da ste poznavalac, ali realno ne bih zeleo da polemisem na tu temu, rekao sam svoje jasno i glasno.
Mogu eventualno samo jos jedno da dodam. Ako Netflix i HBO Max rade besprekorno (ovo se odnosi samo na kvalitet slike bez seckanja, frizova i sl.) a Arena Cloud, kao takodje "aplikacija" to ne moze, nema sta dalje da pricamo. I naravno, ako mi 2 puta kazu i obecaju da ce me napredna podrska hitno, ili u najkracem roku kontaktirati, a to nisu uradili, onda mogu samo jedno da kazem.....lazu ko psi.
Ovo da sam popio svu mudrost sveta cu da ignorisem zarad mira u kuci, ali je svakako genijalan komentar, sve cestitke :)
 
Vidim da ste poznavalac, ali realno ne bih zeleo da polemisem na tu temu, rekao sam svoje jasno i glasno.
Mogu eventualno samo jos jedno da dodam. Ako Netflix i HBO Max rade besprekorno (ovo se odnosi samo na kvalitet slike bez seckanja, frizova i sl.) a Arena Cloud, kao takodje "aplikacija" to ne moze, nema sta dalje da pricamo. I naravno, ako mi 2 puta kazu i obecaju da ce me napredna podrska hitno, ili u najkracem roku kontaktirati, a to nisu uradili, onda mogu samo jedno da kazem.....lazu ko psi.
Ovo da sam popio svu mudrost sveta cu da ignorisem zarad mira u kuci, ali je svakako genijalan komentar, sve cestitke :)
Ako promeniš mišljenje rad sam da pomognem oko svih nedoumica vezanih za aplikaciju Arena Cloud.
Pozdrav
 
Hvala lepo. Trenutno sam na odmoru u inostranstvu, pa cu se svakako javiti kad se vratim krajem septembra.
 
Sad upalio posle nekoliko dana (možda i više od nedelju dana) app na mobilnom i vidim ima tri arene 1 premium. Ima arena 1 premium, arena 1 premium 50HZ i arena 1 premium 50HZ WM. (tako piše u vrhu kad se pusti svaki od tih).
Na mom telefonu ne vidim bas nikakvu razliku (Redmi Note 7).
 
Nazad
Vrh Dno