Šta je novo?

Apple Watch

^ generalno je problem što ne može Srpski, jednostavno sat ne vidi jezik. Kad sam dodao Hrvatsku tastaturu može. U svakom slučaju hvala vam na predlozima
 
Da, naša tastaura nije podržana iz nekog razloga
 
^ zbunjivalo me je što je video englesku normalno. I kad je kolega @rida rekao da ima eng/hr reko da probam Hrvastsku. Na kraju ispade da sat ne može Srpski a telefon može.
 
World's number one problem! :)

Naime, ne pojavljuje mi se onaj good morning screen ujutro.

Nisam ni znao za tu opciju i ne vidim joj neku svrhu, ali me nervira što ne umem da je namestim :)

Podešen mi je sleep schedule. Jedino mi je isključen alarm.

Ako neko ima ideju šta treba još da uradim, bio bih zahvalan.

Inače, u pitanju je AW 9.
 
Pa jedino je alarm i trigeruje, rekao bih... meni je podesen sleep i kada mi zvoni alarm tj vibrira na satu dobijem odmah nakon toga "Good morning" screen.

Tako da probaj da upalis alarm.
 
Jedno pitanje posto ga nema u Ns pa da Mi neko prenese iskustva.
uzeo bi devetku ali sa onom “krpenom” narukvicom. Katastrofa sto su stavili bordo kopcu(valda) na plavi. Konkretno me interesuje kako se pokazala,kako drzi? Imam trenutno obicnu sport band,gumenu i zadovoljan sam ali bi da promenim,kad vec menjam i sat. . U prilogu sat koji bi uzimao.
 

Prilozi

  • IMG_0049.png
    IMG_0049.png
    213.3 KB · Pregleda: 49
Narukvice su na AliEkspresu reda veličina 1-3 eura da biraš do sutra. Žena i ja imamo punu kutiju narukvica sa AE (između 30 i 40 trenutno), ona na svom satu menja narukvice na dnevnom nivou u zavisnosti od garderobe koju nosi taj dan, ja menjam jednom mesečno (kad je za pranje) :)
Poenta je - ne treba donositi odluku na osnovu narukvice koja stiže uz sat jer je i predviđeno da se menjaju često, već na osnovu boje sata i karakteristika (ovo si pretpostavljam rešio).
 
Ma resio nego ja nemam naviku da menjam narukvice nego me cisto interesovalo kako se ponasa ova tkanina. Znam da je to najmanji problem za menjanje . Ja ne narucujem za Alija nista,narucio 3 puta i ni jednom nije stiglo tako da oni,za mene,ne postoje.🤣🤣.
 
Ja koliko sam se raspitivao, hteo sam da je uzmem, ali nisam, upija vodu ako se tuširaš sa satom. Zbog toga me je i odbila.
 
Ne praktikujem to nikada,uvek ga skinem pre vode😁
 
^ odlično se ponaša. Kopča na čičku drži odlično ali sam uzeo u iStyle. Ne originalnu nego next one.IMG_0202.jpeg
 
Ja takođe imam Next One krpenu iz iStyle-a već nekoliko meseci na Series 3 od 42 mm i veoma sam zadovoljan. Čičak kopča drži odlično. Takođe nemam potrebu da menjam narukvice, stavio sam ovu, pa dok traje :) Ne kupam se sa satom. Istina, malko se ofucala kod plastike koja je ne kraju gde je čičak kopča, ali ništa strašno.
 
Narukvice su na AliEkspresu reda veličina 1-3 eura da biraš do sutra. Žena i ja imamo punu kutiju narukvica sa AE (između 30 i 40 trenutno), ona na svom satu menja narukvice na dnevnom nivou u zavisnosti od garderobe koju nosi taj dan, ja menjam jednom mesečno (kad je za pranje) :)
Poenta je - ne treba donositi odluku na osnovu narukvice koja stiže uz sat jer je i predviđeno da se menjaju često, već na osnovu boje sata i karakteristika (ovo si pretpostavljam rešio).
Iskreno, ne mogu se nikako porediti Aliexpress narukvice sa originalnim. Imam ih 10ak, 5 vise nisu upotrebljive, kineske silikonske mi izazivaju neku iritaciju. Solo loops mi jako brzo rasire da postanu neupotrebljive (al dobro to je problem i na originalnoj). Zao mi je sto taj novac nisam preusmerio da uzmem jednu originalnu da mi traje. Vec 2 godine nosim ovu originalnu silikonsku narukvicu koja dolazi uz sat i dan danas je ko nova.
 
Iako se slažem sa tim, nije ni realno onoliko naplaćivati originalne narukvice. I onda, da bi imao ikakav izbor, kupuješ za džabe (a i toliko traju).
 
Zato uzmeš next one za 3000-3600din i 1/1 su kvalitet originalnih. Te sa AliExpress za par $ su težak krš. Takođe imam i narandžastu gumenu i kad je poredim sa plavom koja je došla uz sat apsolutno ne vidim razlike u kvalitetu.
 
Meni se nisu toliko loše pokazale AE Sport Loop narukvice ali ih ne koristim stalno, uvek su mi nekako najbolje originalne koje posedujem(Sport Band i Milanese Loop)
Svakako su Sport Loop dosta udobne za nošenje.
Kod NextOne mi se ne dopada izbor boja koji je prilično oskudan.
A što se tiče Alpine i Trail verzija, one mi nisu za Midnight verziju zbog sivih konektora, mada se oni mogu promeniti, što sam i uradio na jednoj AE Alpine i izgleda bolje.
Treba povremeno gledati KP, pojave se i originalne polovne narukvice, što nije tako loša opcija ako su dobro očuvane. Tako naletih ja na Milanese za oko 4-4.5k.
 
Uzimao sam i ja na AE i kvalitet uglavnom nije bas najbolji. Vidi se da je bas jeftina u odnosu na originalnu. Jedino mi je alpine loop ok pa nju cesce nosim.
 
Meni su se u pocetku alpine loop sa aliexpressa jako dobro pokazale, u smislu udobnosti i da nisam imao koznu reakciju na njih. Nosio sam ih cesto, i obe su mi jako brzo pukle na vrhu gde drze kukicu. Slazem se za cenu originalnih, da sama narukvica bude 1/6 cene sata. Zao mi je sto (kod nas) nemaju ti neki osrednjih brendovi koji nude cena/kvalitet.

Imam nesto averziju prema iStyleovom NextOne brendu, jer njihove maske za telefon nisu toliko kvalitetnije u odnosu na kineske, ali poslusacu kolege sa ove teme pa cu dati sansu njihovim narukvicama.
 
^ po meni nećeš pogrešiti oko narukvica. Za maske ne mogu ništa da kažem.
 
Jedno pitanje posto ga nema u Ns pa da Mi neko prenese iskustva.
uzeo bi devetku ali sa onom “krpenom” narukvicom. Katastrofa sto su stavili bordo kopcu(valda) na plavi. Konkretno me interesuje kako se pokazala,kako drzi? Imam trenutno obicnu sport band,gumenu i zadovoljan sam ali bi da promenim,kad vec menjam i sat. . U prilogu sat koji bi uzimao.
Ja sam uzeo u iStyle devetku s tom narukvicom. Veoma je funkcionalna, baš dobro drži i udobna je, ali mi se vizuelno nije sviđala, pa sam ubrzo uzeo neke druge.
 
Ma ja na kraju uzeo sa plavom silikonskom,nju su imali na stanju. Mogu Reci da mi se i svidja tako da je pitanje kad i da li cu je i menjati.
 
Iskreno bih pre i izabrao silikonsku za početnu
Sport loop jeste jedna od najudobnijih ali je nekako previše sportskog izgleda
 
Ja imam sport loop za SE 1st Gen 44mm, nasao originalnu za nekih 16e ako se secam, ali sam je nosio nekih 10ak puta za ove 3 i po godine koliko imam sat.
Volim siroke narukvice i npr tu su mi super cucnule alpine loop sa Alija i njima sam dusu iznosao.
Cesto nosim i ovakvu (narandzastu i belu), sta znam, lepo izgleda, lako se kaci, magnet doduse nije najjaci ali za te pare je ok.
1708499242016.png
 
Imam Apple Watch Series 7 koji nisam koristio poslednjih par nedelja i sada kad sam uzeo da ga upalim pojavljuje mi se sledeci ekran i nista se ne desava. Drzao sam ga na punjacu 2h, vidim da se ugrejao malo ali nista. Ima li mu spasa?
IMG_3328.jpeg
IMG_3327.jpeg
 
Da li mi se cini ili si ga ubo u laptop pa ga tako punis? Stavi ga na “pravu” struju,nemas sta da izgubis.
 
E da, jesam sad na kraju da vidim hoce se promeniti nesto. No, u pitanju je false alarm, izgleda da je bio jako prazan, nakon par sati na punjacu je dosao sebi 😄
 
uzela 9 (imala SE 2020) ,nekako sam se bas navikla na AW ,otisla mi je baterija na SE (moram 2x na dan da je punim) i probala sam mesec dana da budem bez AW ali bas sam se navikla na njega.
I kakvi su utisci sa 9kom posle SE?
Imam isti SE trecu godinu, baterija mi je dobra i dalje (85% BH) izvuce dan i vise pa sam u istoj nedoumici, ostati na AW (imam ceo ekosistem) ili vratiti se na neki Huawei GT4 i slicne.
 
Nazad
Vrh Dno