Šta je novo?

Apple Pay Srbija

Slika svakog dana sa najavama sad će, uskoro će, samo što nije, sigurno ubrzava uvođenje onog što je ovde najavljivano godinama u identičnom fazonu, koga ne mrzi da provrti temu. Svakako ga uskoro uvode i to su i vrapci ukapirali.
 
ja uso u moju banku da vidim da nema nestso novo na tu temu a ono ni sajt im ne radi :D
1690992634764.png
 
Nov sam što se tiče Apple Paya pa me zanima, da li radi u svim većim prodavnicama u Srbiji?(Lidl, Idea, Maxi, Roda, itd)
 
Ja sam se navukao k’o mlad majmun na ovo placanje. Jedino ne mogu da koristim na bankomatu. Ne znam šta je uzrok. U pitanju je Banka Poštanska štedionica.
 
Može ako je bankomat sa omogućenim beskontaktnim podizanjem novca. Jedino zavisi kakvi su bankomati od Poštanske štedionice.
Radi u OTP banci, ali mogu na taj način isključivo dinari da se podižu. Identično je kao da si se na taj način prijavio karticom.
 
@Zuba1970 Ja sam do sada više puta koristio na bankomatima BPŠ (i telefon i sat) i radi sasvim normalno. Jedino da nešto ne radiš kako treba, ili pokušavaš ne nekom bankomatu koji nema beskontaktno očitavanje. Mada bi trebalo da ih svi imaju.
 
A mučeni Erste će ApplePay da ima verovatno u 22. veku, a možda ni tada…aplikacija im je krš neopevani, dobro da sam ostavio račun i u Intezi.
 
@Zuba1970 Ja sam do sada više puta koristio na bankomatima BPŠ (i telefon i sat) i radi sasvim normalno. Jedino da nešto ne radiš kako treba, ili pokušavaš ne nekom bankomatu koji nema beskontaktno očitavanje. Mada bi trebalo da ih svi imaju.
Stanujem kod centrale BPS. Imaju dva automata na kojima jer onaj znak za bezkontaktno placanje. Kliknem dva puta ,prepozna me i spustim na taj znak ali se nista ne desava.
 
Koje sve banke do sada imaju omogućen Apple Pay, a koje banke su najavile ili su u procesu uvođenja?
 
Meni su rekli iz Mobi banke da se nadaju do sredine septembra da će da krenu sa uslugom. Kreću u isto vreme Google pay i apple pay i očekuje se da će da ponude punu funkcionalnost Google pay usluge.
 
AIK Banka je najavila, ne znam da li je u funkciji i kada ce biti ako vec nije Apple Pay?
 
Treba mi pomoć. Morao sam da resetujem apple Watch i sad kada pokušavam da dodam karticu u wallet traži mi da zovem banku umesto da mi pošalje SMS sa kodom kao do sada. Raiffeisen banka je u pitanju. Da li se neko susretao sa ovim ?
 
Raiffeisen je promenio proceduru, nije do sata. Sve aktivacije Apple Pay-a i mBankinga moraju preko call centra. Možeš zaobići call centar ako ti postoji opcija u aplikaciji u sekciji kartice (add to Apple Pay), ako ti nema te opcije pokušaj da izbrišeš pokušaj dodavanja sa sata kroz watch aplikaciju i onda kroz mbanku pokušaš da dodaš karticu, ako ne uspeš tako onda ćeš morati da zoveš call centar.
 
Zna li neko moze li jedna visa kartica da se doda na dva telefona u apple pay, upitanju je Visa iz Intese?
 
Može. Ja i Gospodja imamo iste kartice na dva telefona.
 
Da dopunim - Može, gospođa i ja imamo istu karticu svako na svom telefonu i svom satu (ukupno 4 aktivacije iste kartice).
 
Ja zaboravio da dopunim, uspeo sam da aktiviram :)
Iz Intese mi rekose da samo na "originalnom" telefonu gde je sim kartica sa brojem koji je prijavljen u banci moze da se aktivira samo preko sms poruke. Svaka druga aktivacija na drugim uredjajima, mora da se zove call centar. Svakako je i to proces od 5-10 minuta pa nije problem
 
@wifininja ima li kakvih novosti za preostale zemlje regiona (BiH, Albanija, Makednonija)? U BiH je dosta banaka uvelo Google Pay u zadnjih 7 meseci, a Apple Paya ni na vidiku.
 
@S03 BiH uskoro dobija AP. Trebalo je sve da bude gotovo do kraja marta ali se zbog Apple-a ipak malo prolongira taj rok, verovatno do kraja 2. kvartala.
Za AL i MK nemam info.
 
  • Like
Reagovanja: S03
Navodno u toku 2024. se ocekuje uvodjenje i Apple i Google paya za NLB u Srbiji. Koliko sam video NLB u cg i bih ima Google pay.
 
Je l ima neko ideju zašto ne mogu da ubacim karticu u wallet? 15 Pro, iOS 17.3.1, ne mogu uopšte da dođem do sledećeg ekrana za karticu (imam mc Poštanske štedionice, mada to nije bitno)
 

Prilozi

  • IMG_0771.png
    IMG_0771.png
    119.1 KB · Pregleda: 36
Nazad
Vrh Dno