Šta je novo?

Apple Battery Health diskusija

Znam da je blagi offtopic, ali moram da napišem:😄
iPhone mi je podešen da skuplja što manje informacija, sve što sam mogao da pogasim u opcijama, pogasio sam, ali svejedno instagram pokupi sve živo, poslednji primer: kupim otkoštene batake, platim preko apple pay, pola sata kasnije otvorim instagram, a u preporukama video klipovi "kako otkostiti pileći batak".🥸🥸🥸
I da, bateriju vuče kao da je zahtevna 3d igra u pitanju.

Ovo je vise dokaz da ne sakuplja. Sta tebe briga kako se otkostava batak, kad si vec kupio otkosten? 🤣 🤣
 
1726229893285.png

1726229910050.png


13 Pro, van garancije appleove, kao i telenorove dvogodisnje.

Ocigledno je da je u pitanju baterija koja se nadula (mislim da je na oko 900 ciklusa, nisam skroz siguran, cekam analytics da pokaze posle dan dva pa shortcuts, ali tako nesto).
Radi bez problema, ali nisam izvalio dok iz maske se nije izvadio da se ocisti od prasine pa tek onda primetio, posto je dublja malo maska pa se ne vidi izbocina.

Sta raditi, osim 130e dati u zvanicnom servisu?


80% BH je bio inace, standardnih 1 mesecno opadao, nema nikakvih performance problema.
 
Pogledajte prilog 457896

Pogledajte prilog 457897


13 Pro, van garancije appleove, kao i telenorove dvogodisnje.

Ocigledno je da je u pitanju baterija koja se nadula (mislim da je na oko 900 ciklusa, nisam skroz siguran, cekam analytics da pokaze posle dan dva pa shortcuts, ali tako nesto).
Radi bez problema, ali nisam izvalio dok iz maske se nije izvadio da se ocisti od prasine pa tek onda primetio, posto je dublja malo maska pa se ne vidi izbocina.

Sta raditi, osim 130e dati u zvanicnom servisu?


80% BH je bio inace, standardnih 1 mesecno opadao, nema nikakvih performance problema.
Ako ne planiraš da menjaš telefon najbolje u ovlašćenom zameni bateriju. Ako menjaš tel probaj da prodaš tako, ili izvrti kombinacije šta ti je najbolje tipa popravka pa prodaja ili samo prodaja, zamena i doplata ili kako god.
 
Ako ne planiraš da menjaš telefon najbolje u ovlašćenom zameni bateriju. Ako menjaš tel probaj da prodaš tako, ili izvrti kombinacije šta ti je najbolje tipa popravka pa prodaja ili samo prodaja, zamena i doplata ili kako god.
Mislim telefon sluzi i dobar je, jos je model sa vise memorije, u principu da sam funjara mogao bih i da uvalim nekom a da ne pomenem, ne izvaljuje se bas na prvu, a performanse su iste kao i uvek, ali ne bih to nikad radio (losa karma).

Da deru sa baterijom, iskreno deru, 18000din.

Koristice se jos par nedelja dok se ne vidi sta i kako, a cudno je jer se nije ni koristio na ovim vrucinama nesto previse, bukvalno vise kuci.
 
Ma vidi na KP proverenog prodavca sa polovnom org baterijom. Sa ugradnjom ne bi trebalo da izadje vise od 70e.
 
Tako većini bude, 6-7 meseci drži 100%, pa posle svlači brže. Tebi možda i potraje koji mesec duže jer ide zima, leti zbog toplote(logično) brže degradira.
 
Do sad mi postepeno opadala baterija, ubacio ios18 16. septembra, i dalje baterija držala isto na 95% a u shortcuts 89%, da bi od 19. do 21. septembra uz samo jedan pun ciklus punjenja pala na 94 pa na 93% jutros, a u shortcuts 86%, čitavih 3% za 2 dana, to mi se još nije do sad dešavalo. Iphone 14 pro star godinu i po dana, 299 ciklusa punjenja.
 
Nista strasno, svakako kad izadje da je za zamenu, a nije se nadula, moze jos par meseci bez ikakvih problema uz power bank da se koristi, i onda zameni.

To je kao akumulator u autu..samo veoma veoma skupi akumulator.

Inace u ProMobiju je zamena za 13 Pro 14000din, cekam da odrade posto imaju guzvu isto kao i u iStyle, pa javljam sta i kako.
 
Nista strasno, svakako kad izadje da je za zamenu, a nije se nadula, moze jos par meseci bez ikakvih problema uz power bank da se koristi, i onda zameni.

To je kao akumulator u autu..samo veoma veoma skupi akumulator.

Inace u ProMobiju je zamena za 13 Pro 14000din, cekam da odrade posto imaju guzvu isto kao i u iStyle, pa javljam sta i kako.
Dupli post ali evo da pomenem da me leraju u ProMobiju..sreda a ni traga ni glasa o telefonu, telefonom usmeno rekli da bi trebao juce da bude gotov i da mi stize poruka..kad ono medjutim nista.

U apple storeu zamena em 20 evra jeftinija, em 2h traje, sta reci..a prvo su rekli 48h max zamena baterije, predao proslog utorka..
 
Ja sam na običnoj 15 sad na 91%. Samo ću kad padne ispod da zamenim bateriju, jer sam veoma zadovoljan telefonom nakon jako dugo vremena. Sa zamenjenom baterijom će to biti super telefon u godinama koje dolaze.
 
Dupli post ali evo da pomenem da me leraju u ProMobiju..sreda a ni traga ni glasa o telefonu, telefonom usmeno rekli da bi trebao juce da bude gotov i da mi stize poruka..kad ono medjutim nista.

U apple storeu zamena em 20 evra jeftinija, em 2h traje, sta reci..a prvo su rekli 48h max zamena baterije, predao proslog utorka..
Preuzeo ipak danas, za sad je ok, provucicu kroz 3utools cisto da uporedim kakve bat stavljaju kod nas naspram vani, ali to je to. Skupa igranka, bar nema vise bulgea od stare, nisu u servisnom listu ni pomenuli da se nadula bila...samo je organizacija i komunikacija kupus izgleda, serviser ok odradio posao, nema tragova (sto nije slucaj sa note20u)..
 
IMG_5241.jpeg
Gledam jedan 15 pro max.Nisto nije u redu sa baterijama.Mnogo je ovo otisla baterija za ovako mali broj ciklusa.
 
Šta znam, po njima bi trebalo 1% mesečno u 'idealnim uslovima'.
Evo moj 15pm
 

Prilozi

  • IMG_6719.png
    IMG_6719.png
    116.7 KB · Pregleda: 41
IMG_5248.jpeg

Pitanje je sta je normalno, meni je na 15 pro ovako, juce je pala na 99
 
Poslednja izmena:
Meni je mislim posle ~230 ciklusa spalo na 99%😅
Lažem, 198
 
Nazad
Vrh Dno