Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da, in app purchase ne radi, dok npr ako je PRO varijanta izlistana u okviru Play Store-a mogu da kupim aplikaciju.
 
Ja se ponadao drugom odgovoru, sa aplikacije koje nisu za tržište na kome je GP nalog, pa se ista ne može zvanično instalirati sa GP-a, jer je nema u pretrazi.
 
Možeš jednom godišnje da menjaš region ili skineš sa Aurore appstore.
 
Ljudi dajte preporuku za neki password manager koji će da mi omogući lako export i import csv fajla i koji će da radi cross sync izmedju accounta, znači kako dodam account na edge da mi automatski tu šifru / login rokne na chrome ili FF.
Ima li toga i da je opensource? 😁
 
Ja koristim Bitwarden. Cak sam i platio 10€ godisnje, vredi pomoci ljudima a nije neka cifra. Imas addon za sve browser-e i funkcionise tako kao sto si i zamislio.

Za Csv nisam siguran, nisam probao. Mozda moze moja paid verzija
 
+1 za Bitwarden. Radi csv na običnoj verziji.
 
Šta od mail klijenata preporučujete? Fabrički mi se nešto ubagovao na Huawei P40 pro, Gmail nije opcija. Može neke 2,3 opcije da isprobam. Korosto bih za gmail, hotmail, yahoo naloge.
 
Au K9 još aktuelan, koristio sam ga pre 7,8 godina. Isprobaću oba, hvala.
K9 je imao veći upgrade, UI pre svega, koji je dugo bio u beta verziji. Sad izgleda lepo (moderno) i prilično je funkcionalan klijent. FairEmail stvarno ima previše opcija, K9 je taman po meri. Koristim oba, mada meni je telefon uglavnom za površno čitanje mejlova, uglavnom kucam i šaljem sa PC-a
 
Ljudi kako N1 aplikaciju da izdresiram da mi notifikacije sa iste otvara u samoj app a ne u browseru?
Android 12 u pitanju.
 
Nikako. Najlošije određena aplikacija (uz Sport Klub i Nova S). Sa svakim ažuriranjem sam se nadao da će rešiti taj problem i ništa! Najgore od svega što i kada otvori browser, uglavnom me vrati na vest od pre nekoliko dana. Digao sam ruke. Više ni ne koristim te aplikacije jer ako već moram da koristim browser, onda ću da koristim Feedly (RSS feeds).
 
Imam feedly , izgleda ću i ja da batalim n1:, strašno me to nervira a nije neki problem da srede.
 
... i dalje u potrazi za news aplikacijom koja će da izbaci 3-5 najvažnijih vesti iz zemlje i sveta dnevno u notifikacije.
Ili izbacuju svašta živo ili ništa.
 
Koliko je dobro (pametno) instalirati modovane apk? Accubattery pro je u pitanju konkretno sa nekog tamo sajta. Koliko je uopste te modovane aplikacije pametno instalirati? Hvala
 
Nije pametno. Ne znači da će se nešto loše desiti, ali treba biti svestan rizika. Proveri konkretnu aplikaciju, koliko je popularna, vidi kako je VirusTotal skenira, itd.
 
Pojavila se 8 beta verzija nova launchera, dali je probao neko. Dvoumim se da li da je instaliram, od kako sam kupio oneplus nešto i nemam potrebe za nekim launčerom.
 
Na alternativnim (black) marketima imaš iste te koje su se provukle Guglu, plus gomilu drugih sa malicioznim kodom koji se tamo proverava samo antivirusom. Gugl radi dublju naknadnu proveru, zato poneke potom skine - "narodne" verzije se uopšte slabo kontrolišu (jer ko bi plaćao toliki rad).

Ne vidim zašto bi se za probu skidala "narodna" verzija kad se može kupiti pa tražiti refund ako ne odgovara.
Desi se kada zaboravis da postoji refund.
 
Poslednja izmena od urednika:
Postoji li neka opcija ili varijacija app koja bi na Androidu omogucila sve jezike prevoda (autotranslate) u Youtube app koji za isti video postoje na PC (browser YT stranica)?
 
Kako da nateram Viber i WA da mi čitaju imena kontakta iz kontakta sa telefona?

Promenio sam telefon i broj telefona (druga zemlja), pa mi se desilo da mi Viber javlja da prebacim sve brojeve u internacionalne (srpske u +381...). Ja prvo ne bih to radio ako ne mora, ali ako mora, kako da to najlakše uradim za sve kontakte?
- U suprotnom, Viber mi sada za kontakte izbacuje brojeve telefona ili imena koja su sami korisnici u tim aplikacijama unosili.
 
Nazad
Vrh Dno