Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ja izgleda nemam tu opciju? Kad idem na formatiranje imam samo formatiraj kao prenosnu memoriju i sad sam odradio format opet ide kao prenosna i sve isto....

edit: a kako da particionišem, ext 2 3 ili 4 i može li preko twrp?
 
Poslednja izmena:
Settings--->Storage & USB
Pa pod Portable storage otvoris karticu, pa posle one tri tacke u gornjem desnom uglu, pa settings i tu se nalazi... Isto sam na 6.0.1
 
Kod men nije imalo nikakve tri tačke zato sam i postavio ovde...
Ali ukoliko još nekome treba pomoć rešio s uz pomoć Root essentials programa..... bukvalno s 3 klika.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Odakle Viber vuče kontakte?
Jel ima svoju bazu (i ako je tako, kako da je obrišem) ili vuče iz kontakta sa Google-a ili telefona?

Neki kontakti su mi (ne znam kako) samo na Viber-u a nema ih na Google Contacts niti u Kontaktima telefona (iako kad kucam u dialer-u normalno izlaze). Probao sam da ih prekopiram na google ali se kopirali samo imena a brojeva nema. To bih odradio ručno ali gledam kako da izbrišem onda sve kontakte sa Viber-a da bi on posle povukao sve sa gugla, jer mi se pojavljuju dupli kontakti u Viber-u, a posle i u telefonu (ako uključim da prikazuje i one iz Vibera).

P.S. Telefon je P9 Lite.
 
@radashin mislim da ne....
E sad opet ja... sd formatirana kao interna.... imam 16 + 16sd memorije i slobodnog mesta.....

Kada instaliram s gugl prodavnice bez problema hoće koliko god da je veliki program a kad probam da instaliram program s mog cloud-a piše nema memorije..... a i u link2sd ne mogu da prebavucujem jer ne podržava ovako "priključenu" sd karticu.... ima li neko ideju šta sad?

28040279849498b8b1684a9d4c368463.jpg
30b67728a4ce8e06b43a1a4dad432fd3.jpg
f51edef917fbee6b369f23eed63ed08d.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ima li neka app ili nesto da blokiram odredjene notifikacihe, tj. da ne prikazuje.

Konkretno, Android System Update od G Play Servicesa.

[emoji11]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
[emoji459] [emoji460] Na PureNexusu sam, on je na julskoj zakrpi. Ovo security patch okt prijavi. Iskljucio sam auto update u developer options.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Kakvo ludilo ovaj Google glumi, podesim lokaciju na battery saving, iskljucim je i sve to kako ne bih trosio bateriju i posto ne koristim. I sad, nakon poslednjeg azuriranja Google Mapa, one se malo, malo pa ukljuce same u pozadini, i usput ukljuce i lokaciju i to na High Accuracy?

Drugo, disableovao sam Google i Google Now aplikaciju i isto nakon azuriranja GP Servisa oni se opet nekako ukljucili, azurirali i oni krenuli da trose bateriju u pozadini i sta ti ja znam.

Kako da im zabranim da to rade vise?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
[emoji459] [emoji460] Na PureNexusu sam, on je na julskoj zakrpi. Ovo security patch okt prijavi. Iskljucio sam auto update u developer options.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Blokiraj slobodno notifikacije od android system skroz, tako sam ja uradio.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koristim Google autehnticator i gatekeeper, a update bih sistem na s7 edge, pa me zanima sta mislite koji je najbezbolniji postupak ako se rešim da posle radim factory reset

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da se smaraš sa deaktivacijom i reaktivacijom 2fa... Pogledaj thenticate, čuva ključeve na Google accountu pa ih lagano restoruješ na novom sistemu
 
Poslednja izmena:
Koristim Google autehnticator i gatekeeper, a update bih sistem na s7 edge, pa me zanima sta mislite koji je najbezbolniji postupak ako se rešim da posle radim factory reset

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Pored ovoga što je Vojkan naveo imaš i Authy koji backupuje podatke, pa možeš da brišeš i instaliraš koliko puta hoćeš. Meni se desilo da sam brickovao mob, ali su bili backupovani podaci, pa na sajtu zatražiš reset, nakon čega kreće njihova provera od valjda 24h. Za google-ov valjda možeš da vratiš ako si sačuvao onaj ključ što daju na početku.
 
I ja koristim Authy (i polako Enpass uvodim takođe), jer mi odgovara da kodove imam na više uređaja (komp i telefon), oba ova pomenuta to mogu.

Btw, aCar app za praćenje statistike o kolima (potrošnja, servis i sl.) se vizuelno podmladila i dobila opciju sinhronizacije sa Fuely.com sajtom.
 
Ja za password manager koristim bitwarden već neko vreme. Jako dobra aplikacija. Koristio sam keepass, ali ovo mi je elegantnije rešenje.
 
Jel probao neko ovaj MS launcher? Pokazuje mi ga kao da je Arrow launcher?

Edit: Arrow i jeste MS-ov wtf :) U svakom slucaju je raspad.
 
Poslednja izmena:
Pre par dana je dobio "major update" i preimenovan je tako. Vrlo je zanimljiv bio kad sam ga probao pre par godina, ne secam se zasto nisam ostao na njemu.
 
Koji q je sad ovo.... probam da instaliram sa aptoide i ovo izbacuje
3882aa85a5b394f5d7d175dad6117188.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Imaš neku za menjanje boja na ekranu, osvetljenja...? Ako ne znaš na prvu koja je, neka je od ovih sa liste u settings / apps / special access / apps that can appear on top, pa vidi šta odatle radi stalno u pozadini.
 
koristi neko podcast?! zasto google play nema podcast, hocu sve u jednoj app, idem na net pise da g music ima podrsku za podcaste...wtf gde ja ne vidim opciju!?
 
Probao sam razne i ostao na Pocket Cast.. Koristim je svakodnevno.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
uffff podcast addict kida [emoji16]

8b02021c5d7b3450c747740680d2b425.jpg
 
Hteo bi da isključim ove iskačuće prozore:

IMG_20171008_172228.jpg

Telefon je Alcatel Pixi 4, kupljen u Vip-u. Od pre nekog vremena su počela da izlaze ova dosadna obaveštenja. Ne znam ni koji je program u pitanju, ali mi to nije potrebno i trebala bi mi pomoć kako da isključim.

Drugo pitanje je vezano za Joy Launcher koji je bio na telefonu kad je kupljen. Da li može da se instalira neki jednostavniji kao npr. Launcher3 a da se Joy launcher deinstalira ili deaktivira?
 
Može preporuka za neku app za praćenje potrošnje minuta i SMS-a? Za megabajte ovo ugrađeno u MIUI radi posao.
Hvala :)

Sent from my Redmi Note 4
 
Hteo bi da isključim ove iskačuće prozore:

Pogledajte prilog 238010

Telefon je Alcatel Pixi 4, kupljen u Vip-u. Od pre nekog vremena su počela da izlaze ova dosadna obaveštenja. Ne znam ni koji je program u pitanju, ali mi to nije potrebno i trebala bi mi pomoć kako da isključim.

Drugo pitanje je vezano za Joy Launcher koji je bio na telefonu kad je kupljen. Da li može da se instalira neki jednostavniji kao npr. Launcher3 a da se Joy launcher deinstalira ili deaktivira?

Pa moras utvrditi koji program ti je ubacio ovaj adware, pa mu onemoguciti notifikacije. Sto se launchera tice, ako je taj Joy instaliran kao sistemska aplikacija (a telefon nisi rutovao), ne mozes ga obrisati, ali ga mozes zameniti bilo kojim drugim launcher-om - podesis ga za default launcher i to je sva filozofija.
 
Može preporuka za neku app za praćenje potrošnje minuta i SMS-a? Za megabajte ovo ugrađeno u MIUI radi posao.
Hvala :)

Sent from my Redmi Note 4

Ja koristim ovu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mobilesoft.callistics
Nije idealna ali služi svrsi... Kod mog opetatera je integralna prva minuta, kasnije obračunava na sekunde, a to se kod ove aplikacije može podesiti...kod drugih ne nađoh to podešavanje...

Sent from my Redmi Note 3 pro
 
Poslednja izmena:
Pa moras utvrditi koji program ti je ubacio ovaj adware, pa mu onemoguciti notifikacije. Sto se launchera tice, ako je taj Joy instaliran kao sistemska aplikacija (a telefon nisi rutovao), ne mozes ga obrisati, ali ga mozes zameniti bilo kojim drugim launcher-om - podesis ga za default launcher i to je sva filozofija.

Hvala na odgovorima.
Verovatno je u pitanju neka Alkatelova aplikacija za čišćenje memorije i retko korištenih programa, zove se na srpskom "Pojačaj". Do pre 10-15 dana nisu tako napadno iskakala obaveštenja. Na žalost ne postoji nikakav meni za podešavanje tog programa pa ne znam ni gde bi isključio notifikacije. Nisam ništa menjao u podešavanjima, verovatno je sa nekim apdejtom to promenjeno. Nadam se da će se javiti neko sa Pixi4 telefonom pa da kod sebe proveri.
 
Nazad
Vrh Dno