Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Aha, to je neki MHL?
Verovatno imas odvojen USB za napajanje. Probaj da ne guras u tv nego neki drugi, npr punjac. Znam da nije sjajno resenje jer nije kompaktno kao sto treba, ali bi ispravljac trebao da resi taj problem.
nisam te razumio,pise na kablu hdmi micro valjda je MHL drugaciji.na tel imam posebno za hdmi i za usb...
 
Može li predlog za dva tipa aplikacija:
1. Blokiranje određenih permissionsa aplikacijama

2. Pregled koja aplikacija pristupa senzorima. Neka aplikacija mi pali GPS na svakih nekoliko minuta

Ako si na KitKat-u u settings>location pise koje su aplikacije nedavno trazile lokaciju, kao i one koje low/high battery usage
 
nisam te razumio,pise na kablu hdmi micro valjda je MHL drugaciji.na tel imam posebno za hdmi i za usb...

aha, sorry. obicno telefoni imaju samo usb micro pa je potreban poseban adapter koji isti pretvara u hdmi, a za njega je neophodno i dodatno napajanje.
ako imas poseban hdmi konektor na telefonu, onda tesko da ces moci puno toga da uradis. mozda bi neki hdmi-hdmi micro kabl i odgovarao, mada su kod nas preskupi da bi isprobavao.

uzmi chromecast ili neki slican bundle
 
Na alkatelu 995 imam HDMI izlaz. Imate li predlog za gledanje tv-a. Xbmc je suviše kpmplikovan
 
aha, sorry. obicno telefoni imaju samo usb micro pa je potreban poseban adapter koji isti pretvara u hdmi, a za njega je neophodno i dodatno napajanje.
ako imas poseban hdmi konektor na telefonu, onda tesko da ces moci puno toga da uradis. mozda bi neki hdmi-hdmi micro kabl i odgovarao, mada su kod nas preskupi da bi isprobavao.

uzmi chromecast ili neki slican bundle
ova 2 hdmi sam porucivao iz kine.izgleda da je jedino resenje wireless display.al su skupi nema ga ispod 20 e
.a pitanje je kolko mogu da zavrse posao ti najeftiniji...full hd video cisto sumnjan..
Na alkatelu 995 imam HDMI izlaz. Imate li predlog za gledanje tv-a. Xbmc je suviše kpmplikovan
imam i ja taj tel i procitaj noje postove sa zadnje dvije strane
 
Pre par meseci instaliram evolve i baš mi se svideo međutim posle par dana nije mi primio par poruka ni meni ni devojci(ista aplikacija, isti telefon) i šta ću obrišem je. Hajde da probam pre neki dan opet i opet isto prosto ne primi poruku kada mi neko pošalje. Da li se još nekom dešavalo?
 
^ Meni se to desavalo na stock sms aplikaciji. Trenutno i ja koristim evolve duze vreme i nije mi se to dešavalo do sada.
 
Pre par meseci instaliram evolve i baš mi se svideo međutim posle par dana nije mi primio par poruka ni meni ni devojci(ista aplikacija, isti telefon) i šta ću obrišem je. Hajde da probam pre neki dan opet i opet isto prosto ne primi poruku kada mi neko pošalje. Da li se još nekom dešavalo?

meni nije problem da ne primi nego nema notifikacije. koristim dodatak za nova launcher koji stavi badge sa unread count na ikonicu pa ponekad vidim da sam primio poruku, ali se desava da propustim.

tako je pocelo i ranije, a kasnije prestalo da radi skroz. jednostavno mi je crashovala app prilikom starta. posle par meseci sam probao opet (kada su malo redizajnirali) i radila je lepo do pre par dana. sada opet crashuje, ali tacno svaki drugi put. pokrenem i radi lepo dok je ne izbrisem iz memorije kada crashuje. ako opet obrisem, posle se lepo pali i tako u krug.

arhiviranje svih konverzacija resava problem. ne znam da li je do nekog sadrzaja u porukama ili sta. meni ovo nije bas neko resenje da nikada nemam nijednu konverzaciju koju mogu da pregledam

edit: posle vracanja iz arhive, ponovo lepo radi. do kada ne znam, ali za sada je opet funkcionalna.
e sad, arhiviranje nije tesko iako nisam nasao archive all. posle toga postoji restore all u samoj arhivi pa bi ceo proces mogao da traje samo par minuta, sto nije tragicno, mada nisam siguran da je svima prihvatljivo
 
Poslednja izmena:
Novi update tapatalka katastrofa.. Izbačena browse opcija jos gori početni ekran....
 
Da li postoji nela aplikacija kao Greenefy koja radi na GB? Rootovan telefon...
 
Novi Tapatalk.... Užas... Totalno se ne snalazim, unakaziše ga... Prva aplikacija koja je losija sa material dizajnom.
 
Tapatalk nema veze sa material dizajnom, ja ne znam po kojim pravilima su se oni vodili, deluje kao da se neko napio pa pomesao iOS, android elemente.
 
Vodili su se po pravilu, kako iznervirati korisnike dodatno. Posle će da popravljaju šta su zasrali, i to će biti napredak.
 
^Хахах, реално :)
 
Power Toggles ne radi baš sjano sa Lollipopom, autor je i napisao da radi na tome. Ima li neka dobra alternativa a da ne prikazuje togglove na Lollipop lock screenu?
 
ova 2 hdmi sam porucivao iz kine.izgleda da je jedino resenje wireless display.al su skupi nema ga ispod 20 e
.a pitanje je kolko mogu da zavrse posao ti najeftiniji...full hd video cisto sumnjan..



Varalice3 - Na mom ot995 izlaz hdmi micro super radi, kablovi kupljeni ovde, tv panasonic sve lepo prikazuje
 
Samo što ili moraš da znaš šta tražiš, ili da otvoriš zedge preko proxy, kako bi izbegao sva ova naša sranja.
Vidiš dao si mi ideju... Nikad mi nije palo na pamet da koristim proxy koliko me nerviralo što ima gomilu našeg djubreta...
Ne moraju nego me mrzi da trazim. :)
Aj videcu taj Zedge, tamo sam davno bio. Dobar je koliko se secam, al kad znas sta hoces :).

Da, da teško je koristiti Google :p

Pa odeš most popular ili šta već izabereš i dobićeš listu ;)
 
Može li se u Nova podesiti da se u App Drawer sa swipe up izlazi iz njega? Swipe up mi otvara App Drawer ali hoću da mi i izlazi iz njega. To može u Apex-u.
 
Vrh Dno