Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ako neko koristi andOTP za 2FA(dvo-faktorsku autentifikaciju) - prestala je sa ažuriranjem prošle godine. Developer je rekao da nema više vremena da je razvija. Ona i dalje radi normalno, ali je poželjno naći joj alternativu.
Ja sada uporedo koristim(testiram) Aegis Authenicator, pa ćemo videti da li dobro radi. Inače, Aegis podržava import-ovanje baze iz andTOP.

Vezano za 2FA temu, Twitter je sada uveo pravilo da SMS 2FA mogu da koriste samo pretplatnici(sa plavom značkom), te svi koji nisu pretplatnici moraju preći na nešto drugo.
Istovremeno su se pojavili oglasi koji reklamiraju 2FA aplikacije za telefone koji su vrlo sumnjivi, a postoje i "legit" aplikacije koje šalju osetljive podatke "centrali". Na primer MS Authenticator i Authy.
Preporučujem oprez pri biranju 2FA aplikacija.
 
Pričali smo već o tome, Aegis je više puta preporučivan. Ja sam sa andOTP prešao na Aegis pre 2-3 godine. A inače, i KeePassDX i Bitwarden (u premium verziji) nude TOTP, tako da može sve da bude na jednom mestu (sad koliko je to pametno, druga je stvar :d )

SMS se odavnoe ne preporučuje za 2FA, pa ga treba menjati svakako (ako servis dozvoljava)
 
Ako neko koristi andOTP za 2FA(dvo-faktorsku autentifikaciju) - prestala je sa ažuriranjem prošle godine. Developer je rekao da nema više vremena da je razvija. Ona i dalje radi normalno, ali je poželjno naći joj alternativu.
Ja sada uporedo koristim(testiram) Aegis Authenicator, pa ćemo videti da li dobro radi. Inače, Aegis podržava import-ovanje baze iz andTOP.

Vezano za 2FA temu, Twitter je sada uveo pravilo da SMS 2FA mogu da koriste samo pretplatnici(sa plavom značkom), te svi koji nisu pretplatnici moraju preći na nešto drugo.
Istovremeno su se pojavili oglasi koji reklamiraju 2FA aplikacije za telefone koji su vrlo sumnjivi, a postoje i "legit" aplikacije koje šalju osetljive podatke "centrali". Na primer MS Authenticator i Authy.
Preporučujem oprez pri biranju 2FA aplikacija.
Ja koristim Aegis i još nisam našao neku falinku. Doduše, nemam na mnogo servisa aktiviranu 2FA pa ne koristim toliko često ali ipak ...
 
+1 za Aegis, koristio dok sam bio na Androidu.
Sada na iOSu koristim Raivo.
 
Google Authenticator nema backup/sync.
stt.gif
 
Meni sve vrati sa GoogleOne, ako promeniš telefon ,recimo.
Traži backup codes ,koje si sačuvao prilikom aktivacije 2fa.
 
Primetio sam danas da na samsung tasturi ne mogu da koristim smajlije niti ostale opcije, zatamnjene su ikonice i nisu klikabilne. Je l moze info od ostalih kakvo je stanje kod vas? Da li je do mene, samsung tastature ili da instaliram neku 3rd party tastaturu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230220_094340_Brave.jpg
    Screenshot_20230220_094340_Brave.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 49
Pozdrav.

Imam mobilnu banku i bankinu aplikaciju-digitalni novčanik, za plaćenje karticama preko NFC-a.

Za pristup mobilnoj banci potreban je samo PIN kod, dok je za digitalni novčanik pored PIN koda obavezno i aktivno zaključavanje telefona koje nije samo ono obično "prevuci" nego mora da bude minimum "oblik" ili "lozinka".

Interesuje me, da li postoji neki način da se modifikuje aplikacija, da se zaobiđe to obavezno zaključavanje, da ostane samo PIN kod jer me iritira da stalno podešavam zaključavanje na "lozinku" ili "oblik" dok platim preko aplikacije pa ponovo da vraćam na "prevuci" i tako stalno, iznova i iznova?
U Android setinzima, negde pod Security, pa Admin Apps (ili tako nešto) bi trebao da imaš uključen "Screen lock service"? Ako imaš - isključi ga, pa vidi šta se dešava. Ako je ovo sakriveno i ako telefon nije root-ovan - onda mislim da je mrka kapa, jer je taj servis deo Google Play services aplikacije.

Ako isključiš taj servis, on će se sam ponovo uključiti nakon restarta telefona... ali i to je mnogo bolje od ovoga što sada imaš.

Trajno rešenje je Xposed modul "Lockscreen Disabler" (com.lr.keyguarddisabler2), ali on podrazumeva root-ovan Android. Do Androida 9 modul radi, a u A10 i novijim neki ljudi na XDA forumu pišu da im radi, a neki da kod njih ne radi kako treba. Ako ti nije root-ovan telefon ili ako nisi nikada instalirao Xposed module - onda je možda bolje da ovo ništa ne diraš.
 
Jel još nekoga jutros mail.ru aplikacija izlogovala iz mail naloga? (konkretno 3 Hotmail naloga).
Probao sam ponovo da se ulogujem i napiše error "cannot sign".
Odem na outlook.com i uspešno se ulogujem, prolaze kredencijali.
Da nisu u nekom problemu sa aplikacijom ili tako nešto?
 

Prilozi

  • viber_image_2023-02-22_12-15-22-208.jpg
    viber_image_2023-02-22_12-15-22-208.jpg
    286.3 KB · Pregleda: 44
Jel još nekoga jutros mail.ru aplikacija izlogovala iz mail naloga? (konkretno 3 Hotmail naloga).
Probao sam ponovo da se ulogujem i napiše error "cannot sign".
Odem na outlook.com i uspešno se ulogujem, prolaze kredencijali.
Da nisu u nekom problemu sa aplikacijom ili tako nešto?
Zale se ljudi da slican problem imaju i preko Gmail aplikacije - nece nalozi da odrade Sync
https://answers.microsoft.com/en-us...ng-on-my/e1d85dbc-d92e-45dd-a0e5-2d83220d4a5a
 
Proradilo. Uspešno dodao naloge u mail aplikaciju.
 
Ovo je praktično ista aplikacija kao Mail.ru ali bez Mail.ru reklama za ostale njihove proizvode i usluge. Godinama sam koristio Mail.ru.
Fly Mail već godinu i po bez koristim bez greške, a interfejs je čistiji.
 
Ovo je praktično ista aplikacija kao Mail.ru ali bez Mail.ru reklama za ostale njihove proizvode i usluge. Godinama sam koristio Mail.ru.
Fly Mail već godinu i po bez koristim bez greške, a interfejs je čistiji.
Ovo je neka od niza prevaranstki aplikacija?
Ima preko milion preuzimanja i ni jednu ocenu, napisanu recenziju?

Obratite paznju kome dajete podatke.
 
MyCom je kompanija iza koje stoji Mail.ru grupa za tržište van Rusije. Pored FlyMail-a imaju i aplikaciju myMail koja ima 419000 ocjena.
 
da li postoji još neki launcher, osim nove, koji ima swipe up/down gestove na homescreen app ikonicama za razne prečice?
mora da ima oba gesta, i gore i dole. znam da neki imaju samo swipe up.
 
Poslednja izmena:
nažalost, i lawnchair i ms launcher imaju samo swipe up na ikonicu aplikacije.
malo sam istraživao dalje i izgleda da od svih launchera, samo nova ima opciju i za swipe down.
 
Za šta tačno ti treba to, za koju aplikaciju? Imaju neke prečice u okviru samih aplikacija u M$ (nekih, ne svih). Zadrži se dugo prst i pojave se.
 
Pošto je Google opet uklonio open in new tab iz 110. verzije Chrome-a, da li je neko našao opciju kako da se po ovo aktivira kroz chrome://flags?
 
Nazad
Vrh Dno