Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Ceo dan ne radi imessage. Je l ima još neko ovaj problem?
Meni radi, sad probao.
Nego, cudno mi da neko na nasim prostorima koristi iMessage, vecina(99,9%) ljudi koji posjeduju iphone,a koje znam, uopste i ne znaju za imessage, kamoli da ga koriste. Ja bih volio da se cesce koristi, ali iskreno viber mi je omiljeni i njega vecinom koristim. Kakvo je stanje kod vas?
 
Jedna od mnogobrojnih stvari koje ne volim u ovoj državi je definitivno ta što je viber glavna aplikacija kod nas.

Najgora od popularnih messenger aplikacija.

Od desetak ljudi koje znam da imaju iOS uređaje, možda dvoje koristi iMessage
 
Bukvalno viber smeće.
Ja najviše koristim whatsapp.
 
krastavac, ja preuzimam na sebe da osobe koje imaju iOS uredjaje informisem i promovisem koriscenje i benefite iMessage system-a poruka tj komuniciranja.
Isto kao i FaceTime (audio ili video). ;)

Sirim sektu :)

Edit:
Inace mene ne zeza iMessage, nego ovih poslednjih mesec dana iCloud mail refresh, ume da traje po 40 sec-1min da refresh kada udjem u default Mail app. Uglavnom ujutru i uvece radi manje vise instant. A iskreno, imali su zvanicno problema sa iCloud service-ima, bas mail-om.
 
Ne znam u čemu je bio problem, ali juče kome god da sam poslao imessage otišlo je sa kašnjenjem i to kao sms. Posebno zbunjuje to što kad pošaljem poruku sa ipad-a nema delivered notifiakcije dok na iphone-u piše da je isporučena kao imessage ali ta osoba poruku ne dobija. Elem, sad deluje sve OK.
Post automatically merged:

Od desetak ljudi koje znam da imaju iOS uređaje, možda dvoje koristi iMessage
I većina onih koji koriste ne znaju "prednosti" imessage-a. Znam ljude koji mi šalju poruke ali kad šalju slike onda vajber:)
 
Ja teram devojku da mi salje poruku na imessage sa nekim vatromet efektom, btw ja ne znam to da posaljem haha. Ali se svaki put iznova odusevim kako je dobro uradjena vibracija za to. Koristio sam sve najbolje iz samsunga huaveja šaomija i OP, ali vibracija na ajfonu(11 pro konkretno) je na skroz drugom nivou.
 
Imam problem sa čuvanjem PNG slika,naime uvek ih konvertuje u JPG. Naime dobila sam novi logo,koji kada sačuvam nema više transparentnu pozadinu već belu.
Sa prethodnom verzijom IOS-a nisam imala taj problem,ali sad imam i ne mogu da nadjem rešenje.
Uzela sam čak detetov neki raspali Xiaomi da proverim da nije do samih fajlova,ali nije,normalno ih skine, i mogu da ih postavljam kako želim.
Našla sam na netu da je to bag (koji ne neverovatno iritirajuci,jer ne mogu da obavim posao.
Ima li neko rešenje ?
Hvala
 
Kad smo kod iMessage kako da aktiviram to cuda na ipadu/miniju/macbooku 😅
 
Tako sto se logujes na isti Apple ID koji ti je na telefonu i automatski ti prikaze poruku da mozes da koristis poruke koje su vezane za tvoj broj telefona.
Mozes i da ga aktiviras i vezes za mail koji koritis za Apple ID nalog.
 
fora je sto kad to uradim samo se vrti onaj kruzic i nista od sinhronizacije posle cak moram iMessage sa force quitujem...
 
Imam problem sa čuvanjem PNG slika,naime uvek ih konvertuje u JPG. Naime dobila sam novi logo,koji kada sačuvam nema više transparentnu pozadinu već belu.
Sa prethodnom verzijom IOS-a nisam imala taj problem,ali sad imam i ne mogu da nadjem rešenje.
Uzela sam čak detetov neki raspali Xiaomi da proverim da nije do samih fajlova,ali nije,normalno ih skine, i mogu da ih postavljam kako želim.
Našla sam na netu da je to bag (koji ne neverovatno iritirajuci,jer ne mogu da obavim posao.
Ima li neko rešenje ?
Hvala
Mislim da ih photos app uvek konvertuje u jpg. Probaj da ih sačuvaš u files app umesto photos.
 
Da li je neko primetio da je nestao Drive.Go app sa US AppStore-a? Slucajno sam hteo da update i vidim nema, tj prijavljuje da nema za taj store... a normalno sam skinuo inicijalno.
Moze li neko da potvrdi situaciju na nasem store-u?
Tnx

Drive.go je ponovo na US Store-u. Danas je otvorim i vidim da je odradio update
 
Da li postoji bilo kakav nacin proveriti da li odredjena aplikacija ima na nasem app store-u? Kanim se promeniti country/region pa cisto da isproveravam prvo. Znam da nije imao jedno vreme youtube ali verujem da je to reseno do sada.
 
Sada imas youtube.
 
Ne znam gde pa da pitam ovde, da li 3utools moze kopiju baterije da detektuje kao original,
 
Može, mada i sam telefon indikuje kada baterija nije original.
 
imam problem prilikom download fajlova na iphone 8+.....sta god da skinem nigde ne mogu da nadjem taj file (pdf, jpg..)...video sam kod drugih da oni imaju download folder ja cak ni to nemam.....kako da resim to?..jel treba neki softver za to ili....???
 
A preko cega trazis?
Meni preko preinstalirane “Files” aplikacije sve izlazi (mislim na PDFove koje skidam sa neta, uglavnom racuni:)).
 
hmm...ja klasicno hocu da skinem sa nekog sajta pdf file i onda ne znam gde ga smesta.....idem preko chrome ne preko safarija.....ili recimo odem na neki sliku na sajtu i drzim prst na nju....izadje mi save image i kada to stisnem nema slike nigde....neke uspem da nadjem u galeriji a neke nema nigde.....download folder mi prazan...na androidu mi je sve tamo ostavljalo i onda obrisem ili prebacim negde za cuvanje....druga stvar je da u icloud stavim pdf koji mi je zbog posla potreban i kada hocu da ga otvorim preko telefona on vrti tako do besvesti i nikako da ga otvori (na njemu nacrtan onaj oblacak)....a recimo taj pdf file je smesne velicine....
 
Imas download folder i na phone i na icloud. Pogledaj sa desne strane, kad udjes u download, sta pise gore, da li si u phone ili icloud.
 
ajde da pojednostavimo.....odes na neki pdf file (skroz otkljucan i besplatan) preko chrome i zelis da ga usnimis....kako to radite? i gde se on nalazi kada ga skinete?
 
U oba dela imaš folder downloads

8305A1C6-F21B-4BE7-8D71-439CE29C0904.jpeg
 
Ne znam gde je preko Chroma ali preko Safarija je u download folderu.
 
tako je.......ali nema nigde pdf fajl.......kako ga downloadujete? (preko chrome)
 
Napisao tj nacrtao Djiki, ima download folder i u iphone storage-u i u icloud-u . Pogledaj slike i sta pise na vrhu, gde se nalazis
 

Prilozi

  • 5FDE9482-2E31-42FF-B533-6A9611BC3C59.png
    5FDE9482-2E31-42FF-B533-6A9611BC3C59.png
    194.9 KB · Pregleda: 47
  • B12770AF-32D8-4AE4-B41A-3CD9EBC23C07.png
    B12770AF-32D8-4AE4-B41A-3CD9EBC23C07.png
    181.8 KB · Pregleda: 54

Ajde imam vremena, nije me mrzelo ni da snimim ni da skinem chrome iako ga ne koristim. No ovo je tako prosto, al ajd.
 
@DGoran shvatio sam ja gde treba da se nadju fajlovi ali ih tamo nema....da ne crtam ja sad tebi nadam se da se razumemo....sve vreme mi objasnjavate gde se nalazi fajl a pre toga niko ne prica kako se skida sa chrome browsera....

@Djilkosh_Ns hvala na klipu.....totalno mi je bilo drugacije nego na androidu i to me zbunilo....nisam imao opciju OPEN IN... pa tamo save to files sve dok nisam restartovao telefon...nesto je softverski bilo, ne znam iz kog razloga.....i da stvarno je prelako ali kad nemas opciju onda bas treba pomoc.

hvala svima na odvojenom vremenu!!!
 
Možeš koristiti vpn i platiti.

Tako sam ja uzeo YouTube premium (India) koji dolazi sa YouTube music.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Upravo sam uzeo premium, medjutim imam problem da platim za family, jednostavno nece :(
 

Prilozi

  • 2021-04-15 17_30_16-(37) YouTube Premium - YouTube and 8 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
    2021-04-15 17_30_16-(37) YouTube Premium - YouTube and 8 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
    642 KB · Pregleda: 27
  • 2021-04-15 17_31_23-(37) YouTube Premium - YouTube and 8 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
    2021-04-15 17_31_23-(37) YouTube Premium - YouTube and 8 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
    96.8 KB · Pregleda: 26
  • 2021-04-15 17_33_04-(37) YouTube Premium - YouTube and 8 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
    2021-04-15 17_33_04-(37) YouTube Premium - YouTube and 8 more pages - Personal - Microsoft​ Edge.png
    14.5 KB · Pregleda: 30
mozda je i do banke, mene su sutradan zvali da pitaju da li sam ja obavio transakciju, jer im je malo sumnjivo izgledalo valuta i sta se placa :)
 
Nazad
Vrh Dno