Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Mozda ovo moze da se odradi na fabricnoj ploci za stelovanje, koriscenjem stone busilice? Puno para za komadic metala, kad originalna plocica moze da se nadje za neka tri dolara.
Bolje u startu uzeti klon komandanta c40 za 90ak dolara. Kazu da su ga kinezi odradili kao original.
Evo link ispod, mozda nekom ko razmislja o rucnom mlinu znaci:

$92.00 je trenutno cena, besplatna dostava

 
$92.00 je trenutno cena
13+ godina pretražijem google da nađem spravu koja će mi prineti kafu da je srknem. A vi dajete 90$ da RUČNO meljete kafu.

Ili su to nove tendencije, nove generacije koja neće da kupi metalni polovni, mlin za 80-120 eura + 40 novi nož i da zajedno odete u grob.
 
Ali to onda nije hand job, ovaj htedoh reći hand made.
 
@blumberg sprava koju tražiš se zove barista, i nalazi se u kafiterijama, kafanama i restoranima.

Preteruješ malo, svi ručni mlinovi koje smo kupili nas par ovde u grupi zajedno ne bi mogli da pazare jedan vrhunski električni. Lud sam da kupim ručni ako za 50 dolara ima ekvivalentan električni, pa nek bude i 90 kao ovaj iznad.
 
Ovo je kafa po mom ukusu. Svašta sam kupovao ali ova iz Lidla je moj favorit za sad.
Dobih je neku iz lidla na poklon od prijatelja. Zbog onih simpaticnih malih dzakova u kojima dolazi (trebace mi za lokal). U pitanju su kolumbija i brazil. Cena 600din 250g.
Probao sam kolumbiju, pečena u februaru.... Medium roast u pitanju. Jedva ustelovao na svom aparatu.
Rezultat vodenast, razvodnjen, kiseo.... Bez osnovnih aroma kolumbije.

Kafa u kantu, džakovi su simpatični 🤣
 
Poslednja izmena:
Otvaraš kafeteriju?

@blumberg ovo će te šokirati, ali postoje na svetu ljudi koji ne razmišljaju o svemu potpuno identično kao ti. 🤯
 
Otvaraš kafeteriju?

@blumberg ovo će te šokirati, ali postoje na svetu ljudi koji ne razmišljaju o svemu potpuno identično kao ti. 🤯
Otvaram novi lokal za przionicu bice u startu samo mogucnost kupovine kafe.
Ali prilagodjavam je da mogu u odredjenom momentu preći u drugu fazu( par stolova unutra i da može odma da se proba ono što se kupuje).

P. S Ostao mi je jedan kućni i przionik viška ako je neko zainteresovan da se upusti u svet prženja (Gene cafe). Prešao sam na aillio bullet sto se uzoraka i malih serija tiče.
 
Poslednja izmena:
Produžava spremanje kafe za tačno 35 sekundi u odnosu na neki ozbiljan električni mlin. Paušalno, umesto 2 minuta, šot spremaš bruto 2 minuta 35s.
 
Otvaram novi lokal za przionicu bice u startu samo mogucnost kupovine kafe.
Ali prilagodjavam je da mogu u odredjenom momentu preći u drugu fazu( par stolova unutra i da može odma da se proba ono što se kupuje).
Vrh, javljaj detalje obavezno kad se približi otvaranje.
 
Dogovorićemo Kofi tur de Apatin :D
 
Uvek ste dobrodošli.
Možemo napraviti i malu prezentaciju prženja kafe 😊
 
Ćao svima, jel probao neko napolitanske tamno pržene kafe?

Uzeo sam pre nekih mesec dana Passalacqua Harem, i mogu vam reći da je jedna od najboljih kafa koje sam u životu probao. Već skucao 2kg. Samo napomena: nisam ljubitelj ovih third wave kiselih kafa, mnogo mi više prija tradicionalni italijanski espresso, a ova kafa je pravi dragulj u tom smislu: bogato telo, ukus čokolade, meda i ruma, aftertaste koji traje sigurno 10 minuta. Divna u kombinaciji sa mlekom. Inače veoma tamno pržena kafa i traži grublje mlevenje, za nju koristim ručni mlin (1ZPresso K-Ultra). Jesam li napomenuo da je prilično skupa?
 
Premišljao sam se par nedelja i ipak pledge-ovao.
Mlin mi odgovara više od većine u ponudi.
Videćemo kako će proći. Kažu poštarina besplatna.
Očekujem carina (10%) + porez (20%) + usluga šped oko 420 USD. U najgorem slučaju 450$

Javljam se sredinom maja :)
Pledgovao i ja, i to 78s 😁 Jedan od razloga je taj što će 78s moći da melje i za tursku. Videćemo da li će da isporuče bez carine i poreza kako kažu.

BTW, pledgovao sam i Meticulous 😎
 
Zanimljiva spravica 😊😊
 

Prilozi

  • IMG_7028.jpeg
    IMG_7028.jpeg
    170.2 KB · Pregleda: 89
  • IMG_7032.jpeg
    IMG_7032.jpeg
    303.4 KB · Pregleda: 86


I to sam vam rešio za 30e.
 
Imam Nespresso Inissia aparat kupljen u januaru ove godine. Jutros ubacim kapsulu, napravi mi jednu kafu, zatim ubacim sledecu i blokira. Ne ispusta nista, a ona poluga ostala blokirana u donjem polozaju. Pretpostavljam da se kapsula deformisala unutra i sad nece da mrdne. Ne mogu nikako da je podignem. Da li je neko imao slicnu situaciju? Aparat je u garanciji, ali ne bih da ga nosim odmah ako je nesto sto se da lako resiti.
 
Imam Nespresso Inissia aparat kupljen u januaru ove godine. Jutros ubacim kapsulu, napravi mi jednu kafu, zatim ubacim sledecu i blokira. Ne ispusta nista, a ona poluga ostala blokirana u donjem polozaju. Pretpostavljam da se kapsula deformisala unutra i sad nece da mrdne. Ne mogu nikako da je podignem. Da li je neko imao slicnu situaciju? Aparat je u garanciji, ali ne bih da ga nosim odmah ako je nesto sto se da lako resiti.
Proradio u medjuvremenu. Nasao na netu da treba da se izvadi posuda za vodu, aparat se polozi na ledja i ostavi da odstoji tako dok se aparat ohladi. Nakon pola sata polako povukao polugu za kapsulu i otvorilo se. Vidim posle da se kapsula zguzvala i da aparat nije najbolje uspeo da je probusi. Eto ako se nekome desi nesto slicno.
 
Mozda ce nekom znaciti podatak da je ims sito izradjeno od materijala na koji se ne hvata magnet, pa levak koji ima magnete na sebi nece da se fiksira.
Nije strasno ali ume da zasmeta. Sa fabrickim sitom za GCP nemam taj problem, ali je IMS svakako kvalitetnije sito.

Na slici je levak koji ja imam.

1684002984126.png
 

Ova vrsta levka je nije najsrećnija opcija.
Koristio sam ga duže vremena te pričam iz prve ruke. Bolje je i isečena čaša od kiselog mleka.
Problem je što su rubovi koji ulaze unutar sita duboki te ne omogućavaju da se samlevena kafa lepo rasporedi, ostane prazno po obodu.

Ja koristim ovo:
Ni ovaj nije bez mana, ali se kafa repo rasporedi WDT-om. Kao što kažeš magneti ne drže dobro i "malo" su spoljni rubovi širi pa može da pobegne.
Težak je pa meni radi ok. U svakom slučaju bolja opcija.
 
Meni odličan ovaj sa magnetima, iz korpe uvek ispada savršeno kompaktan pak posle ekstrakcije. Naravno, mora da se stisne dobro, a ja preko stavim i pak skrin.
 
Jel ima neko Lavazza moka pot, malo se razlikuje od ovog Biateli po obliku. Ima neka akcija na shopsteru sa 2x250gr Lavazza oro kafom.
 
Vrh Dno