Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Posto vidim da si poprilicno dokon i imas viska vremena,vrti po yt,pa ces naci to sto zelis. Ja sam video i isprobao. Meni dosta.
 
Koji kit treba poručiti za Gaggiu Classic Pro? Pretpostavljam ovaj standard?
Za koga je plus verzija?
 
Nevezano za onu gornju raspravu, ovo je jedan od smesnijih videa :) "and look I am making a perfect shot of espresso" - sigurno :)
Neka je video smešan, ali to ne menja stvar da za ovu glavu grupe tamper nije potreban. Kada bih imao takav aparat ja bih i dalje koristio tamper.
 
Za starije modele GC, prepoznaješ ih lako zato sto imaju samo 1 cev u rezervoaru (za uzimanje vode). Nemaju drugu cev koja ide iz OPV ventila u rezervoar.
 
Koji kit treba poručiti za Gaggiu Classic Pro? Pretpostavljam ovaj standard?
Za koga je plus verzija?
Lepo ti piše :
This product is the PLUS version, which contains the different pressure springs as well as an additional silicone pipe and bung, and is relevant if your machine only has ONE pipe visible within the water tank, as shown in the Gallery images.

If you already have TWO pipes visible in the water tank then you need the Standard version of the kit (that is just the springs).

Stariji modeli (mnogo stari) nemaju uopste regulaciju pritiska nego iz pumpe direktno voda ide na bojler. Onda uzimas + kit jer dobijas crevo i te dodatke za montažu opruge.
Prosla generacija classica (ne rumunska) je po meni najbolja jer imas opv ventil i mozes da stelujes pritisak na koliko ti hoces i nema zezancije sa oprugama.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Da li neko moze da mi preporuci najjeftiniji NORMALAN aparat za espreso.
Znam da postoje oni bas jeftini ali obicno ljudi kazu da njih zaobilazim. Tako da me zanima najjeftiniji po vama normalan aparat za espreso. Moze i polovan.

Nije veliki budzet, ali ako za 100eur ne postoji nijedan normalan novi, mozda za te pare mogu da nadjem neki polovan koji bi bio okej. Nisu mi neki veliki zahtevi, zivim sam, pijem 1 espreso dnevno

Automatik
Nikako kapsule
Имаш у Делимано апарат за еспресо. Ако си у Новом Саду, одеш у њихову продавницу и можда има неки враћени, па изађе ЈАКО повољно. Укус кафе пре свега зависи од квалитета кафе, али ако пијеш једну до две кафе дневно, ово ће ти бити довољно задовољство. У питању су нијансе укуса. Пусти ти ове што имају апарате од по 500 евра па навише., ти људи уживају у укусу добре кафе и не треба им замерити.
Ја имам и капсуле Долче густо и адаптер за неспресо и ни један не може заменити еспресо апарат. Имам и Мока пот.
 
Starost nije siguran pokazatelj, slažem se ali broj creva u rezervoaru jeste. Čak i na sajtu SoC piše da proveri broj creva, da je tako najsigurnije.
 
Dva creva su kod mene u rezervoaru. Poručio sam standard.
Koje godiste ti je mašina?
Edit:Sad videh gore gaggia classic PRO on definitivno ima dva creva 😊, Takodje regulise op sa oprugom tako da taj standard ce ti odraditi posao.
 
Poslednja izmena:
Napravih i kratki, i dugi i capuccino na Gaggia Viva, i to sa običnom Lavazza za moku koju najviše volimo, crema de gusto, za 350 kinti kod švercera. Sažaljevam sebe za svaku kapsulu koju sam popio do sad, jer ovo je toliko bolje.
 
IMG_20220922_084942.jpg
Ovo je 50ml iz pune kašike koja je stigla uz aparat. Možda malo previše pene?

Ukus je dobar, gorko čokoladast.

Pena iz mleka danas za kapućino nikakva, sa mlekom iz Lidla. Izgleda mleko takvo (nikakvo). Koje mleko za dobru penu?
 
Pogledajte prilog 356457
Ovo je 50ml iz pune kašike koja je stigla uz aparat. Možda malo previše pene?

Ukus je dobar, gorko čokoladast.

Pena iz mleka danas za kapućino nikakva, sa mlekom iz Lidla. Izgleda mleko takvo (nikakvo). Koje mleko za dobru penu?
Ta kafa sadrži većinski robustu tako da pena je očekivana.
Ja koristim povremeno to iz lidla sa crvenim čepom i lepo se muti (latte). Bolje je dukat sveže plavi čep ali dosta skuplje.
 
Da li je neko probao aplikaciju?

 
Zna li neko gde ima da se naruce rezevni single i double bakset sa DeLonghi EC 850.m (pase i za Dedicu)?
Sve sto guglam mi uvek izbacuje filter za vodu.
Trebju mi oba, fabricki su propali pa da kompletiram uredjaj za prodaju.
U BgElektronik ima samo double basket.
(znam i da su sa gumicom i da se sito vadi, nema vise onih koji su fabricki slepljeni gornje sito i donje sa rupom)
 
Mozda ti bude lakse za pretragu po ovim oznakama DLSC401 ili DLSC400.


Ostaje samo da vidis kako ti je najlakse da narucis.
 
Hvala
Gledam ako mogu da izbegnem narucivanje od preko, skuplja dara nego mera bude.
Ostaje kao plan B, makar da pretrazujem po tim oznakama pa ako nadjem kod nas (900 i 1200din na tom sajtu iznad sto ima samo double basket)
 
Pitanje za one koje su porucivali OVP opruge sa Shades of Coffee sajta, koliko vremena je u proseku potrebno da stigne do nas na adresu? Hvala
 
Molio bih za savet ako neko ima vremena. Mislim se da se apgrejdujem sa Bialetti Brikka moka pot na neki povoljniji espresso aparat.
  • Da li mislite da je osetna razlika u ukusu sa npr Gaggia Viva u odnosu na ovaj moka pot sa crema ventilom?
  • Da li je DeLonghi Dedica osetno bolja od Gaggia Viva za neku standardnu mlevenu kafu tipa Tchibo Sicilia ili Julius Meinl Caffe crema?
Hvala unapred na svakom komentaru!
 
Na prvu tačku odgovor je da (kontekst: imam i ranije koristio Briku, sada koristim GCP+mlin).
Na drugu tačku ne znam odgovor, nisam koristio aparate. Pretpostavljam da nije velika razlika...
 
Molio bih za savet ako neko ima vremena. Mislim se da se apgrejdujem sa Bialetti Brikka moka pot na neki povoljniji espresso aparat.
  • Da li mislite da je osetna razlika u ukusu sa npr Gaggia Viva u odnosu na ovaj moka pot sa crema ventilom?
  • Da li je DeLonghi Dedica osetno bolja od Gaggia Viva za neku standardnu mlevenu kafu tipa Tchibo Sicilia ili Julius Meinl Caffe crema?
Hvala unapred na svakom komentaru!
Meni je stigla Viva pre neki dan, pogledaj moje postove.
 
Nazad
Vrh Dno