Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Mlin vidim kako se cuje i to je ok, ali ovo krckanje mi je cudno 🤔
 
Da to krckanje nema kod mene...probaj da izvadis grupu za kuvanje pa rukom pomeraj onaj pipak sa strane da vidis da li struze..imas klipove na yt gde su sve pokazivali kako radi.. mozda treba da se podmaze jos..imas, dobio si onu tubicu sa mascu za podmazivanje
 
Izvadio sam i ne deluje mi da ima sta da se podmaze, a video sam oprugu za koju mislim da se cuje ovako.

Pravim dosta i caj, posto ima poseban izlaz za cistu vodu ne verujem da cu koristiti kuvalo vise.
 
Pozdrav,

Da li neko moze da mi preporuci najjeftiniji NORMALAN aparat za espreso.
Znam da postoje oni bas jeftini ali obicno ljudi kazu da njih zaobilazim. Tako da me zanima najjeftiniji po vama normalan aparat za espreso. Moze i polovan.

Nije veliki budzet, ali ako za 100eur ne postoji nijedan normalan novi, mozda za te pare mogu da nadjem neki polovan koji bi bio okej. Nisu mi neki veliki zahtevi, zivim sam, pijem 1 espreso dnevno

Automatik
Nikako kapsule
 
Poslednja izmena:
Ne postoji za te pare. Do 500 evra najbolje ići sa kapsulama.
Ok, ne postoji nov za te pare i sa tim se slazem. Ali svakako da se polovan automatik moze naci do nekih 150e.
Da je bolja opcija kapsula od automatika koji je polovan ne bih rekao.
Kupio sam polovan automatik za 170e i evo vec vise od 6 meseci radi besprekorno. Ok novo je nov i to stoji, ali ko ne zeli da puca velike pare ovo je skroz dobra opcija po mom misljenju.
 
Ne postoji za te pare. Do 500 evra najbolje ići sa kapsulama.
Meni ovaj Philips EP3200 pravi dosta bolju kafu od prethodnog Nespresso aparata, a od aparata na kapsule Nespresso mi je bio najbolji.
 
Emilu su sjebali, na VMA, donirani bubreg.
Trenutno je u Turskoj i neće doći do 20. septembra.
Čim dodje javljam, ovde. A i postaviće oglas na KP.
 
Vredi li Simonelli Oscar II 750€ nov sa kp? I šta predlažete ako ima bolje za ove novce isto sa oglasa.
 
Taj mi je na listi za kupovinu vec duze vreme..rekao bih da vredi ako se gleda odnos dobijeno/ulozeno. HX za ispod 1000 EUR. Ja pijem 90% kapucino. Neke mane su mu sto nema toplu vodu, i to sto ima samo tajmingovanu dugmad za espreso (mada uvek mozes da reprogramiras dupli ako hoces npr. dugu kafu). Da i neki recezenti su ukazali da mu elektronsko kolo kao nije zasticeno unutra od korozije zbog vodenih isparenja, ne znam, meni to bas i nije delovalo kao nesto sto bi me odvratilo od kupovine.
 
Za te pare novo, Obel Junior.
 
I mi konja za trku imamo 😂😂
P. S
Testiram kolumbija blend, odlicno ispao.
Trebalo mi je 4-5 przenja da nadjem idealan recept.
 

Prilozi

  • 20220911_115034.jpg
    20220911_115034.jpg
    128.4 KB · Pregleda: 39
Da li su starije serije philipsa dobre? Citao sam ovde da su ove novije verzije odlicne, ali su iznad mog budzeta

Za koju biste opciju izabrali ako je razlika u ceni zanemarljiva:

Polovan:
Ep12000
ili
HD8827

ili

novi GAGGIA prestige ?

Vidim da je u istom rangu i ovaj gorenje ESCM15DBK ali nista ne znam o njima
 
@unluckyguy Protiv sam automatika. Gaggia prestige je odlican aparat. Ako ga kupis moras da planiras i mlin. Mlin imas u bago.rs
Pamet u glavu.

Hvala na odgovoru. Nazalost, nisam u mogucnosti da kupujem i mlin. Iskreno, nemam neku strast prema ovome. Vise bih da uzmem aparat koji ce mi praviti normalnu kafu kako ne bih morao da kupujem svaki dan.
Imajuci ovo u obzir, da li biste pre uzeli bolji aparat bez mlina i kupovali mlevenu kafu ili uzeti neki automatik sa losim mlinom?
 
Hvala na odgovoru. Nazalost, nisam u mogucnosti da kupujem i mlin. Iskreno, nemam neku strast prema ovome. Vise bih da uzmem aparat koji ce mi praviti normalnu kafu kako ne bih morao da kupujem svaki dan.
Imajuci ovo u obzir, da li biste pre uzeli bolji aparat bez mlina i kupovali mlevenu kafu ili uzeti neki automatik sa losim mlinom?
Ja nebih ni jedno ni drugo. Skupljao bih pare... Ili kupi na kapsule dok ne skupis pare za manuelni aparat sa mlinom. Ako kupis taj stari automatik pravi ti skoro pa istu kafu kao sto ti je u kapsulama.
 
Ja imam delonghi perfecta cappuccino I služi me stvarno ok, kupio sam ga polovnog i platio oko 170e(ne sećam se tačno)
 
Ja nebih ni jedno ni drugo. Skupljao bih pare... Ili kupi na kapsule dok ne skupis pare za manuelni aparat sa mlinom. Ako kupis taj stari automatik pravi ti skoro pa istu kafu kao sto ti je u kapsulama.
Hvala na odgovoru. Iskreno, neki od lokala prodaju goru kafu nego sa kapsula, tako da mozda ipak i uzmem nesto.

Nasao sam neke povoljne kao sto je delonghi cafe corso esam 2600. Ali svi su korisceni po 5-10god. i pored servisiranja, opet me brine koliko jos dugo mogu.

I ukoliko takva niskobudzetna masina pravi jako losu kafu, zar onda nije bolja opcija uzeti gaggia viva style novi u radnji? Razumem da i on pravi losu kafu, ali ako vec oba prave losu, zar nije bolja opcija da se uzme novi?
 
Hvala na odgovoru. Iskreno, neki od lokala prodaju goru kafu nego sa kapsula, tako da mozda ipak i uzmem nesto.

Nasao sam neke povoljne kao sto je delonghi cafe corso esam 2600. Ali svi su korisceni po 5-10god. i pored servisiranja, opet me brine koliko jos dugo mogu.

I ukoliko takva niskobudzetna masina pravi jako losu kafu, zar onda nije bolja opcija uzeti gaggia viva style novi u radnji? Razumem da i on pravi losu kafu, ali ako vec oba prave losu, zar nije bolja opcija da se uzme novi?
Buraz,Gaggia Viva Style pravi sve samo ne losu kafu....uz dobar mlin,aparat sabija za te novce. Pricam iz iskustva.
 
Slobodno uzmi jeftiniji aparat nov kao što si planirao i kupuj mlevenu kafu.
Znaci možeš kupovati u fancy kafeterijama na 100gr, pa imati svežu ili neku sa pijace/radnje od 250gr, I verovatno ces primetiti da kafa nije ista prvi i peti dan od otvaranja.
Kapsule su meni nužno zlo.
 
Gaggia Viva Style+Gaggia MD15 mlin i bog da te vidi....ja ovu kombinaciju ne menjam dok ne pocrka sve,bukvalno.
 
To cu onda uraditi. Hvala vam svima na savetima. Mislio sam da se ne isplati nista uzimati bez 500-600eur. Ali svidja mi se ova kombinacija, pogotovo jer ne moram oba u isto vreme. Uzecu viva style i onda dodatno ovaj mlin i to je to.
 
Samo napred,neces se pokajati sigurno. Samo kad budes uzimao mlin,napomeni da ces ga koristiti za espresso,tako da ce ga prodavci blago modifikovati da moze lepo sitno da melje (pod uslovom da ga budes uzimao u BAGO-u).
 
Samo napred,neces se pokajati sigurno. Samo kad budes uzimao mlin,napomeni da ces ga koristiti za espresso,tako da ce ga prodavci blago modifikovati da moze lepo sitno da melje (pod uslovom da ga budes uzimao u BAGO-u).
Ako bude koristio standardan portafilter koji dodje uz viva masinu nece mu biti toliko bitna krupnoca mlevenja.... Kad uzme unpressurised rucku onda ce mu biti potreban mlin.
 
Nazad
Vrh Dno