Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Nisam kafopija, odgovaraju mi neke DG kafe, a glavna prednost DG mi je jednostavnost i lakoća održavanja. Punjive kapsule poništavaju to poništavaju.

Nedavno sam prvi put probao nescafe aparat. Kafa je bila ok (kapsule bez ikakvog natpisa), ali samo ubacivanje kapsule i njihovo upadanje u uređaj nakon upotrebe deluju bespotrebno komplikovano i prljavo.
Sve original kapsule imaju natpis.

Kao neko ko dugo ima oba aparata mogu da kazem da je N neuporedivo cistiji.

Ne postoji ni promil sanse da sa DG aparatom izbacis par kafa za redom a da ne pokapas okolinu. Sa N taj problem ne postoji.
tek nakon 7/8 potrosenih kapsula praznis kontejner (kada je pun ne mozes da spustis polugu zatvaraca), do tada su prethodno utrosene kapsule u kontejneru potpuno osusene. Mada, oba aparata su cistoca sa 5* u odnosu na bilo koji aparat koji radi na mlevenu kafu.

A i ne vidim sta je komplikovano u upotrebi N aparata? Kada dignes polugu samo ubacis kapsulu i zatvoris, kod DG aparata moras da dignes polugu onda izvuces nosac kapsule, ubacis kapsulu pa vratis nosac u leziste i potom spustis zatvarac. N aparat je i komforniji, pritisnes jedno od 2 start dugmeta i odes da zavrsavas sta god po kuci/kancelariji, ispred DG moras da sedis dok se zagreje a potom i dok izbaci kafu.
 
Poslednja izmena:
Poštovani auditorijume,

pazario sam Nespresso Inissia aparat. Koristio sam do sada kapsule koje su predviđene za njega (orginal kapsule i Lidlove Bellarom kojih izgleda više nema), da bih pre par dana kupio višekratne zamenske kapsule
sa namerom da sam eksperimentišem sa različitim espresso kafama.

Problem je u tome što je krajnji produkt nezadovoljavajući...ne mogu da provalim da li je problem sa samim zamenskim kapsulama, količinom punjenja (5g u ravni kašičice na slici) ili sa samom kafom. Kupio sam Lavazza Crema e Gusto Classico, nju koristim. Da li je ovo espresso ili filter kafa, pošto mi po svojim karatkeristikama izgleda kao ova druga (dosta slabija, sa diskretnom penom koja brzo iščezne kroz 1-2 min)?

Gde bih mogao da pazarim mlevenu kafu za espresso, pošto su sve druge u zrnu? Nemam odgovarajući mlin, samo neki kućni Bosch-ov.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
@djukalfc93

Ne vidim poentu aparata na kapsule i visekratnih kapsula, poenta aparata na kapsule je jednostavnost koriscenja i usteda vremena.
 
Poštovani auditorijume,

pazario sam Nespresso Inissia aparat. Koristio sam do sada kapsule koje su predviđene za njega (orginal kapsule i Lidlove Bellarom kojih izgleda više nema), da bih pre par dana kupio višekratne zamenske kapsule
sa namerom da sam eksperimentišem sa različitim espresso kafama.

Problem je u tome što je krajnji produkt nezadovoljavajući...ne mogu da provalim da li je problem sa samim zamenskim kapsulama, količinom punjenja (5g u ravni kašičice na slici) ili sa samom kafom. Kupio sam Lavazza Crema e Gusto Classico, nju koristim. Da li je ovo espresso ili filter kafa, pošto mi po svojim karatkeristikama izgleda kao ova druga (dosta slabija, sa diskretnom penom koja brzo iščezne kroz 1-2 min)?

Gde bih mogao da pazarim mlevenu kafu za espresso, pošto su sve druge u zrnu? Nemam odgovarajući mlin, samo neki kućni Bosch-ov.

Hvala unapred!
Postovani djuka,

Da to valja, svi bi to tako koristili. Kupi onda espresso aparat i pravi espresso, a Nespresso prodaj ili ostavi za period kad kupis kapsule.
 
Jel postoje Lavaca kapsule ili neka od slicnih brendova a da se kupuje po prodavnicama za Krups DG? Kupujem one kutije od 16 kapsula u Ideji, Metrou, na pijaci gde ih nadjem da su 500-550 dinara. Nasla supruga nekog iz Makedonije koji prodaje Kapsule Lavaca ali samo u MK. Igranje sa tim dopunama nije preporucljivo posto je supruga radila za distributere kafe u Nisu pa se malo razume, kaze ne mzoe nikada rucno da se sabije kafa u tim kapsulama kao sto masina radi. njena firma je radila prodaju profi espreso aparata za kafice i prodaju mlinopva, kafa za mlevenje a ne ovih kucnih aparata. Ovde u Nisu je slicna ponuda, Lidlove kapsule nisam probao .
 
Nije ni bitna prodavnica, reko ako ima po prodavnicama ako nema onda kupujem prodajem
 
Jel postoje Lavaca kapsule ili neka od slicnih brendova a da se kupuje po prodavnicama za Krups DG? Kupujem one kutije od 16 kapsula u Ideji, Metrou, na pijaci gde ih nadjem da su 500-550 dinara. Nasla supruga nekog iz Makedonije koji prodaje Kapsule Lavaca ali samo u MK. Igranje sa tim dopunama nije preporucljivo posto je supruga radila za distributere kafe u Nisu pa se malo razume, kaze ne mzoe nikada rucno da se sabije kafa u tim kapsulama kao sto masina radi. njena firma je radila prodaju profi espreso aparata za kafice i prodaju mlinopva, kafa za mlevenje a ne ovih kucnih aparata. Ovde u Nisu je slicna ponuda, Lidlove kapsule nisam probao .
Ima Lavazza kapsula u Mercatoru
 
Jel neko kupio portafiler za Dedicu bez dna? Ranije sam vidjao ih na AE ali nisu slali kod nas a vidim da se neki zale da ti kineski hoce da ostete sam aparat da posle duzeg koriscenja olabavi se i onda i onaj original portafilter sa dnom je labav.

Ako je neko porucivao moze info odakle je porucen i kakvo je iskustvo sa istim pre svega oko labavosti posle duzeg koriscenja.
 
Svrbe me pare, a i razmišljam o prelasku sa kapsula na kafu u zrnu, mogu li da zamolim za mišljenja o ovim aparatima:


Eventualno savet ako postoji neki bolji izbor/deal, hvala :)
 
Pa oba imaju istu grupu za kuvanje, razlika je samo u broju opcija :D Sve zavisi sta volis da pijes :D

Ovaj jeftiniji od 60.000 mozes na KP da nadjes za oko 400 EUR, sto ti je usteda od 100 EUR. Rade dobro, ja nemam zamerki.
 
ja imam vec 7 8 meseci non press za Dedica .. nisam primetio da bi njime mogao da pokvarim aparat, ali nekako lepse ispadne espresso sa stock ruckom, ovaj cesto prska i nekada ispadne malo losiji espresso. jedino je zabavno koliko kafe moze da se nabije u njega, to je haos :)
 
Koga i dalje zanimaju kapsule, kod mene u komšiluku je otvorena radnja Tutto Capsule. Vidim sajt se poziva samo na BG, ali evo ima radnjica i u NS.
(Obzirom da je tako nešto retka ponuda, a Lidl/Maxi/Metro preporučujemo na dnevnom nivou, nadam se da ovo neće biti prepoznato kao neželjena raklama...)

Ima zamenskih kapsula za sve sisteme, ima i za DolceGusto nekih raznih, Lavazza, Starbucks, Caffe Borbone, Segafredo... Inače je za DG veoma teško naći zamenske kapsule.
Cene jesu realtivno jake, ali nešto se dojmim da im i nije cilj da se bore niskom cenom (tu je obližnja pijaca sa švercom DG iz HU i DE nenadmašna) već idu na raznovrsnost ponude i kvalitet.
Prednost je i to što u samoj radnji većinu kapsula možete kupiti na komad, pa da probate šta vam paše.

Uzeo sam Caffe Borbone Blue, i bolji mi je od DG koji je sa cenom tu negde. Moram probati ove nbajskuplje Lavazza, da vidim vredi li to razlike u ceni.

Inače ima i za druge sisteme koječega.
 
Stigla nova igracka... sta sam uradio iz zezanja posle 5 min, opustio YouTube na espresso masini 🤣 Anyways, evo dva linka nekog prvog testa bukvalno ne zamerite sto sam malo zbunjen, javim se kad jos malo sve proucim. Sledeci za zamenu je Niche Zero verovatno.



 

Prilozi

  • IMG_6994.jpg
    IMG_6994.jpg
    124.8 KB · Pregleda: 44
Prelep je bas, cestitke :)
 

MareBGD

treba videti da krekujes softver da ti od pirinča pravi espresso :)


Na snimku sam video Niche mlin. ?
Jeste Niche. Mlin je zmaj ali vise je za medium dark, dark kafe. Mislim da se ne lazemo sve su to nijanse i sto ides u visu klasu sve vise te kosta jako mala razlika u kvalitetu. Verovatno cu da ga prodam, porucio sam Lagom P64. Mada drag mi je mlin priznajem, mislim da cena/kvalitet retko sta moze da mu parira.

Sto se tice poredjenja sa Biancom ne znam sta da ti kazem, Bianca je jedna od najboljih masina koju sam ja imao prilike da koristim. E sad, Decent moze sve sto moze Bianca i daleko vise, i to je to. Ipak, nije realno masina za nekog ko nije zaludjen bas :) Ali relano je cudo igrao sam se sa par profila za sad, jedva cekam da mi stignu neka zrna iz kojih moze vise da se izvuce.
 
Prešao sam sa DG na N. juče pošto je ovaj prvi posle 10 godina procureo a juče sam i polomio rezervoar. E sad na DG sam najviše voleo Ristretto Ardenza kapsule, ima li neko ideju šta bi bilo slično tome u N. izvedbi.
 
.. nisam primetio da bi njime mogao da pokvarim aparat, ...
Moze itekako da se pokvari bilo koji a ne samo Dedica. Pisao sam i ja i drugi. Imate na desetinu videa na kome pumpa menja zvuk, napreže se. Pokvariće ce se pumpa, otkazaće dihtunzi,... Treba znati raditi sa mlinom i odrediti krupnoću mlevenja.
... ovaj cesto prska i nekada ispadne malo losiji espresso....
Tačno. Ali je sve u krupnoći mlevenja. Što sitnije ali da pumpa ne menja zvuk, prskanje ce se svesti na izuzetak.

Veliku ulogu ima filter/basket. I kako su pravljene rupe na njemu. Laserski ili štanc. Imate basketa na AE ali ne znate sta cete dobiti. Imate ih u našim coffee radnjama pa su štancovane.
 
Poslednja izmena:
Naručih Philips EP3246 :coffee: Hteo da kupim EP4346 ali u Gigatronu imaju samo izložbeni primerak istog, i neće da mi umanje cenu za njega... Da smo u normalnoj zemlji sa normalnim zakonima ne bi smeli da prodaju izložbene modele po punoj ceni ali...

Može li neko da mi preporuči neku (nemačku) kafu u zrnu, za espresso/americano kafe? Dolazi kolega iz Nemačke za par dana pa da mi ponese neku kafu otuda, pretpostavljm da je bolji izbor kafe u EU :) Kod sebe imam Lavazza Rossa koju sam kupio za moka pot, i nije loša, ali nisam neki stručnjak što se tiče kafa u zrnu.
 
Stavi mu mlin na minimum (za krupnocu mlevenja) i naruci bilo koju Etiopiju ili Kosta Riku iz neke od nasih przionica ovde i nista ti vise ne treba 👌
 
Da smo u normalnoj zemlji sa normalnim zakonima ne bi smeli da prodaju izložbene modele po punoj ceni ali...
Ne bi trebali da prodaju po punoj ceni, a svakako da svoju robu mogu da cene koliko god hoće. Ispravno si postupio što nisi uzeo po punoj ceni, ali nažalost verovatno će neko da kupi i tako.
 
Naručih Philips EP3246 :coffee: Hteo da kupim EP4346 ali u Gigatronu imaju samo izložbeni primerak istog, i neće da mi umanje cenu za njega... Da smo u normalnoj zemlji sa normalnim zakonima ne bi smeli da prodaju izložbene modele po punoj ceni ali...

Može li neko da mi preporuči neku (nemačku) kafu u zrnu, za espresso/americano kafe? Dolazi kolega iz Nemačke za par dana pa da mi ponese neku kafu otuda, pretpostavljm da je bolji izbor kafe u EU :) Kod sebe imam Lavazza Rossa koju sam kupio za moka pot, i nije loša, ali nisam neki stručnjak što se tiče kafa u zrnu.
Ne maltretiraj kolegu sa nemackom kafom. U Beogradu mozes da nadjes espresso kafe kakve hoces. Ako ti se svidja Lavazza Rossa sto ne kupis u zrnu?
 
Ako može mala pomoć.. Pokupio nedavno Breville Infuser ali stigao samo sa singl korpama, tj sitom. Da li mogu negde u zemlji da kupim 54mm duplu korpu? Zvao par servisa i ništa za sada. :/ Na Aliju ću poručiti ali ko zna kada ce stici. Ako neko slučajno ima višak duplu pod pritiskom može i to za prvu pomoć. :D Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno