Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Da da, video sam to iznad.. to me i ponukalo da pitam posto videh da vas je nekoliko bas iz NS aktivno na temi.:)

Hvala puno, bas ste se onako komsijski potridili i sve detaljno napisali.

Par puta sam ja letos omasio tu Kolumbiju kad sam hteo da uzmem da probam.. :d oni imaju neko pauzu u radu od 14 do 16, tako nesto valjda, ili je bilo to neko letnje radno vreme, nebitno.
Hvala svakako:)
 
Neka preporuka za neki povoljan aparat kod nas u kojem je moguce skuvati Lavazza Espresso (sivo vakuum pakovanje, doneo drug iz Italije) a da nije moka pot?

Ne treba mi nista specijalno, samo da moze da odradi posao jer ionako pijem tursku 98% vremena.

Mozda je neko pitao vec ali kako nikad nisam sam radio to ne znam ni kako bih trazio. Unapred hvala.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Gde kod nas ima da se kupi sredstvo za uklanjanje kamenca DeLonghi EcoDecalk 500 ml ? Trazio sam svuda i nigde nisam nasao, samo u inostranstvu
 
Gde kod nas ima da se kupi sredstvo za uklanjanje kamenca DeLonghi EcoDecalk 500 ml ? Trazio sam svuda i nigde nisam nasao, samo u inostranstvu

Jel mora baš to? Imaš u DM-u solidno sredstvo za tu svrhu, po vrlo povoljnoj ceni. Bočica od 250ml je oko 190 dinara bila kad sam poslednji put kupovao.
 
Ima i prašak (limunska kiselina) koja se sipa u rezervoar sa vodom, dve kesice su oko 100 din, isto DM.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja kamenac u ketlu čistim limuntusom, aparate za kafu nisam pokušavao, ali ne kažem da ne šljaka.
 
Valja li čemu Lattissima One aparat? Nije mu baš mala cena, ne bih da se zalećem.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Rekoh da probam Ice Cappuccino, iako sam ga uzeo mojima jos pre mesec i nesto :)
FIn ukus! Kafena karamela, sladja od urmi, jedva sam vise od liza uspeo, posto slatko ne podnosim :D Ali je svejedno super smek.
 
Rekoh da probam Ice Cappuccino, iako sam ga uzeo mojima jos pre mesec i nesto :)
FIn ukus! Kafena karamela, sladja od urmi, jedva sam vise od liza uspeo, posto slatko ne podnosim :D Ali je svejedno super smek.

Ja pijem Ice Cappuccino, ali moras obavezno da dodas kockicu ili dve leda da ima pravi smek, ovako je ni tamo ni vamo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eee da! :) U stvari zato je verovatno i toliko sladak, da je topli napitak, mislim da bi i sweettooth klinci rekli da je presladak ;)
 
Bellarom espresso kafa je trenutno jedini izbor kafe u zrnu u Lidlu, cena nesto ispod 1000 din, mislim da je 80% arabika 20 robusta, kvalitet odgovara cenovnom rangu otprilike kao rioba iz metroa mozda malo slabija odnosno svetliji roast..
 
Za taj novac ili da uzmes Deloghi dedica pa da trosis mlevenu kafu, ili da juris neki polovni automatik magnifica ako bi u zrnu..

Procitao sam skoro celu temu, i sveo sam izbor na dva uredjaja. Koristio bi se samo i iskljucivo za produzeni espresso bez mleka, ni za sta drugo. U celu pricu sam usao kao laik, i prvenstveno se vodim ekonomijom :) jer jednu kafu dnevno u kaficu placam oko 130 dinara, sto je mesecno recimo oko 4.000 din. Racunam da se od 1 kg kafe napravi oko 100 kafa, neka je 1 kg recimo oko 2.500 din, znaci da otprilike stedim 1 evro na dan, tj ceo aparat mi dodje gratis za oko godinu dana.
U kaficu koriste Buondi kafu, njen ukus mi je sasvim ok, tako da bih nju ili neku slicnu kupovao. E sad, da li mlevena ili u zrnu?

Otprilike mi je budzet oko 40-45.000 din za aparat, i dvoumim se izmedju Delonghi Dedica i Delonghi Magnifica ESAM 2600 (ne bih uzimao polovnjake, i ne bih preko KP, hocu nov kod nas u radnji).
Koliko vidim, Magnifica ima dosta vise funkcija, plus sam melje kafu (meni bi koristio za 1, eventualno 2 espressa na dan, tako da mislim da bi mi i pakovanje od 250 gr mlevene kafe trajalo oko 20 dana, samim tim bi verovatno posle nekoliko dana kafa izgubila svezinu (ne znam da li sam u pravu), kako god da je cuvam, tako da naginjem ipak Magnifici, plus pretpostavljam da kafa u zrnu dosta duze drzi svezinu).
Dedica mi se vise svidja jedino zbog toga sto je cela od inoxa, koliko god to znacilo nesto za pravljenje kafe - nije mi nesto potreban dizajn, vec funkcionalnost. Dedica je jeftinija nekih 10.000 din, sto jeste plus, ali dzabe ako ce kafa da mi propada od stajanja.

Kakva su vam iskustva vezano za ova dva aparata, pogotovo posle duzeg koriscenja? Da li je bilo nekih problema? Sta jos treba da se radi sem dekalcifikacije (i posle koliko vremena se radi, ako se pije 1-2 kafe na dan)?
 
Ubedljivo bolja kafa negoli original Nespresso kapsule je Kimbo....pogotovo njihova Napoli...kod nas postoji domaci distributer a mi uzivamo vec nekih godinu i po dana :)
Kapsule su 100% kompatibilne sa svim Nespresso aparatima....probajte...slobodno...zez je taj da cete zaboraviti na Romu ili Ristretto zauvek...
 
@Stormbringer_bg Imam Dedicu 3 meseca, pravim 4-5 espresa dnevno, duplih. Za sada mi se nije pojavilo upozorenje da je došlo vreme za dekalcifikaciju. Nije bilo nikakvih problema, pravio sam i par puta kapućino čisto da isprobam.

Inače do sada sam koristio Tchibo Black&White ali od skoro sam prešao na Lavazza Qualita Rossa, mlevene.
 
Decalc je hardcoded u vecini aparata, zavisi od podesavanja tvrdoce, a ne provere :(

Nego sta je sa kafama? Koffein sve przi jace i bas je izrazit body, a d59b je nesto slabiji nego inace sa kafama :( Suvija Eti.. CR je fina ali za mene prejaka kafa :)
 
Da da, podesi se tvrdoća pa se u zavisnosti od toga kalkuliše kada je vreme za dekalcifikaciju. Ja sam stavio na najtvrđu, iskreno nemam pojma kakva mi je voda ali npr. za Dolče Gusto aparat mi je trebalo oko godinu i malo preko dana. Znam, nije ista mehanika ali barem imam neki orijentir.
 
@Stormbringer_bg Imam Dedicu 3 meseca, pravim 4-5 espresa dnevno, duplih. Za sada mi se nije pojavilo upozorenje da je došlo vreme za dekalcifikaciju. Nije bilo nikakvih problema, pravio sam i par puta kapućino čisto da isprobam.

Inače do sada sam koristio Tchibo Black&White ali od skoro sam prešao na Lavazza Qualita Rossa, mlevene.

Hvala.
Kako cuvas kafu, tj koliko pakovanje kupujes, i koliko ti traje otvoreno? Da li se gubi ukus/miris posle nekog vremena?
 
Stvarno ne vidim sta ta dedica po duplo ili troduploj vecoj ceni moze vise od seaco poemie?
 
Zar nije Primea poluautomatik?
Dedica je rucna.
 
Hvala.
Kako cuvas kafu, tj koliko pakovanje kupujes, i koliko ti traje otvoreno? Da li se gubi ukus/miris posle nekog vremena?
Pa ove standardne od 250g... Šta znam, sada sam baš bio u frci pa se pilo i više nego inače... Ajde da kažem da mi to pakovanje prosečno traje od 7 do 10 dana. Gubi se ukus, mislim ja primećujem razliku posle 5og dana, možda će neko i pre primetiti. Al eto, posle nekog 10og dana ako ostane nešto onda samo u slučaju nužde to pijem :). A čuvam u onim posudama, ne znam kako da opišem, kao tegle, pa to na mračno i suvo mesto u kredenac.
 
A ne, mislio sam da na Primeu misli, tako mi je licilo na telefonu. Mea culpa.
 
Kupio ozbiljnu kafu u zrnu u lidlu u szegedinu... 20e/kg, bile tri vrste, ja uzeo ovu honduras. Ima tako cokoladno blatnjav ukus :) jako je lepo pakovanje...

Kupio i ove bellarom, te su oko 9e/kg. Espresso mi je super, crema jos nisam probao...

Nema kod nas ni jedna... ove sto ima kod nas nisam probao.

Ima i nekih dolce gusto, kompatibilne, 4e 16kom, što mi i nije neka ušteda...
be6db4fed579f245031cb634e781e212.jpg
2548ade0de74673b1c076aa995028f9e.jpg


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Hehe, "blatnjav" - pravi opis 99.999% Honduras kafa :) Ali zato odlican sastojak kapucina. Dodati malo indisjke Monsoon i pogodak.
 
Zeznuo sam se, ipak ima izgleda i kod nas ovih u buricima... cak je i cena slična, akcija vazi jos sutra
d2a3a326c4750a647787b7156f67fae6.jpg


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Da , ima i ovih u buricima. Video u Lidl u Subotici. Nisam kupio. Pored je bilo i aroma, nesto kao zacini, koji se stave verovatno u kafu.
 
Uhhhh, da znam da ima negde Uganda, rado bi otisao u LIDL, ali pre ce biti da odem a ono crvc, nema ni Etiopija ;) A nijedan mi nije nimalo blizu za cimanje.

Malo mi je daleko Subotica za LIDL kafu :p
 
Poslednja izmena:
Bilo je svih vrsta u Subotici, idem ponovo u petak, pa ako ima, proverit cu
 
Nazad
Vrh Dno