Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Uzeo Indiju u Kafeteriji na Dorcolu. Fini momci rade tamo. Spremni da objasne ako treba.

Kafa je dobra. Prepoznao sam sa slike Kent i tu neku indijsku robustu.

18g, malo finije mlevena nego Gran Espreso. Pred kraj malo izbledi, ali sve preko 18g u ovoj mojoj korpici je previse... Mene pored drveta, aftertaste podseca i na suve grozdjice pomalo... Izgleda da je Alfa probao, ali to je tacno kafa kakva bi se njemu svidela :)
 
Nisam u Kafeteriji probao Indiju, ja sam u Aviatoru pio blend sa Indijom (i u C&F) kao kapucino. Za espresso mi je prejaka :)

BTW, dajte na PM predlog ko prodaje proverene (i nove i polovne) rucne aparate. Vreme je da se menja ovaj poluautomatik.
 
Cekamo Lidl da se otvori da vidimo dal ce spustiti cene konkurentima, bar sto se tice kafe za 6-8e sam kupovao solidne blendove u Bugarskoj..
 
Ja ne videh u grckom Lidlu kafu... Sta imaju? Nesto svoje przeno na meru ili upakovano?
 
Cekamo Lidl da se otvori da vidimo dal ce spustiti cene konkurentima, bar sto se tice kafe za 6-8e sam kupovao solidne blendove u Bugarskoj..
Zvucacu cicnicno, ali kada je bilo kakva konkurencija kod nas dovela do spustanja, a ne povecanja cena bilo cega, osim radne snage?
 
I do povećanja ponude... Svi marketi imaju istu robu u nedogled...
 
Nešto ne preferiram turske/domaće kafe, ali ova doncafe columbia mi je legla fino.
Uzeću i brazil i honduras da probam.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
Slažem se, nije loša. Inače imam problem da nađem kvalitetnu domaću/tursku kafu.

Može li neko preporučiti još neku vrstu/marku za klasičnu džezvu, barem u rangu ove doncafe?

Sent from my Nexus 5X
 
Sve te domaće za tursku kafu, budu jako dobre kada se pojave k'o "novost" na tržištu, i onda malo po malo, svedu se na običan Grand. :(
 
Kako se spremaju ove vakumsko pakovane kafe, ja ih kuvam na običan način tako što dve kašike kafe zalijem proključavom vodom. Svi me ubedjuj da za tu kafu treba aparat pa moje pitanje je koji ?
 
Na svakom od tih vakumskih pakovanja su nacrtani aparati koji se preporučuju za tu kafu... U najvećem broju slučajeva je to moka pot...
 
Ja ne videh u grckom Lidlu kafu... Sta imaju? Nesto svoje przeno na meru ili upakovano?

Ni ja u grckoj nisam vidjao dal sto nasi ljudi opustose lidl u turistickim mestima ili jednostavno nema potraznje..

Uglavnom su bile neke anonimne nemacke kafe, lavazze i kimbo..
 
Vakumsko pakovanje ima i za tursku kafu. Frank npr, a i Doncafe je jedno vreme imao vakum varijantu.
 
Sve te domaće za tursku kafu, budu jako dobre kada se pojave k'o "novost" na tržištu, i onda malo po malo, svedu se na običan Grand. :(
^dumping :(

Probaj po boljim kafeterijama, vecina ih ima blend ili Brazil za domacu kafu. Cena nema veze sa ovim sto kupujemo za espresso u zrnu, a odlicne su. Mislim da je recimo u Koffeinu 800-900/kg, i bas je dosta ljudi uzimaju.
Ili C&F isto blend za domacu, kod mene je guzva i bas se uzima.

Licno nisam probao te dve, niti maltene ijedan Brazil za bilo koju kafu, nego iz iskustva drugih prenosim :) U NS verovatno imas nesto slicno.
 
@cojamen
OK, hvala. Videcemo sta ce stici


Za tursku se meni dopada kafa Zlatna dzezva. Vidim da ima uvoznik za Srbiju, ali ne znam ko prodaje
 
Da li je neko mozda kupovao kafu na KP od prodavca Branko Kostic? Deluje mi covek korektno,bar preko telefona,garantuje za originalnost i dostavlja na teritoriji BG. Uzeo bih par kg Lavazza-e crema e aroma Professional,u zrnu naravno i mozda jos neku da probam,pa cisto da pitam za svaki slucaj. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jednom zaboravio da pošalje, jednom poslao pogrešnu kafu.
Ali je ispao na kraju korektan.
 
Moj drugar je kupovao kod nekog jovana sa vozdovca kimbo kafu i lavazza super crema i top klasa.Kaze najbolje mu legla kimbo kafa.Isao je i licno do njega a i jovan mu je slao i brzom postom.
Mislim da svi oni prodaju originalnu kafu.Tako da mislim da ti je svejedno od koga narucio kafu.
 
Uzimao sam ja više puta, prodavac ko prodavac. Nisam imao loših iskustava, jedino što treba da ga zoveš jer na poruke odgovara posle mnogo vremena...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ma licno bih preuzeo,tako da mi je originalnost najbitnija. Video sam bas i ponudu od Jovana,deluje ok takodje,mislim da je jedan od retkih koji ima i illy u ponudi,ili ja bar nisam vidjao na KP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma obojica samo lavacu imaju :D
Desi se ponekad još nešto ali u 90% slučajeva kada sam tražio nešto drugo nisu imali..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To sam i pretpostavio,a tamo pisu da je uvek pun lager svega i svacega,moraju nekako da se istaknu valjda [emoji1] Nego,jel si probao mozda Lavazza Super Crema i Top Class? Ne znam kakve su u poredjenju sa Crema e Aroma,ona mi je “sigurica” a svakako sam planirao jos jednu da uzmem za probu od pomenute dve,pa bi mi svaka preporuka dobro dosla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj drugar je kupovao kod nekog jovana sa vozdovca kimbo kafu i lavazza super crema i top klasa.Kaze najbolje mu legla kimbo kafa.Isao je i licno do njega a i jovan mu je slao i brzom postom.
Mislim da svi oni prodaju originalnu kafu.Tako da mislim da ti je svejedno od koga narucio kafu.

I ja sam uzimao licno kod njega, oko 100-200 jeftinije nego na pijacama...
 
Onaj B.Kostic je bezobrazno skup. Kod njega GE 2100, kod tog Jovana 1600
 
Da li je neko mozda kupovao kafu na KP od prodavca Branko Kostic? Deluje mi covek korektno,bar preko telefona,garantuje za originalnost i dostavlja na teritoriji BG. Uzeo bih par kg Lavazza-e crema e aroma Professional,u zrnu naravno i mozda jos neku da probam,pa cisto da pitam za svaki slucaj. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od njega često kupujem kafu. Uvek korektan i dostavi u toku dana. Nije tačno da ima samo Lavazze. Recimo moja preporuka je Garibaldi kafa.
 
Hvala na preporuci,deluje zanimljivo,40% A / 60% R, isti odnos kao i Lavazza Qualita Rosa koju trenutno pijem,moze da prodje. Gledacu da probam i nju u skorije vreme. [emoji1360]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To sam i pretpostavio,a tamo pisu da je uvek pun lager svega i svacega,moraju nekako da se istaknu valjda [emoji1] Nego,jel si probao mozda Lavazza Super Crema i Top Class? Ne znam kakve su u poredjenju sa Crema e Aroma,ona mi je “sigurica” a svakako sam planirao jos jednu da uzmem za probu od pomenute dve,pa bi mi svaka preporuka dobro dosla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super crema je meni bila, neočekivano, veoma kisela. Kad neku kafu nazovu super crema očekuješ da je to neka treščina robusta koja pravi ludačku penu. Međutim ovde nije baš tako, ok kreme ima ali ukus je baš arabika, kiseo. Ako ti se crema e aroma sviđa ova verovatno neće :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Super crema je meni bila, neočekivano, veoma kisela. Kad neku kafu nazovu super crema očekuješ da je to neka treščina robusta koja pravi ludačku penu. Međutim ovde nije baš tako, ok kreme ima ali ukus je baš arabika, kiseo. Ako ti se crema e aroma sviđa ova verovatno neće :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ne volim kada je bas kisela,bas zato preferiram nesto veci procenat robuste,sto zbog pene,punijeg i oporijeg ukusa,a i navikao sam na malo vece doze kofeina [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao i Doncafe Brazil, bolja mi je Kolumbija.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno