Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Jel pio neko ove Rioba kafe iz metroa, jer su sad na nekoj akciji 1200-1300 din, pa dal je bolja gold ili platinum?
 
Pisali smo u temi o ovim i ostalim Metroovim kafama, ok su, pogotovo za te pare. Platinum je cista arabika pa ako u kafi trazis onaj gorak ukus robuste iz turske kafe idi na gold. Amigo kafa je jos jeftinija i isto je ok.

Sent from my HTC_M10h using Tapatalk
 
Ako voliš Lavazze i ostale komercijalne kafe istog cenovnog ranga, slobodno uzimaj Rioba gold. Dobra kafa za male pare.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Meni se cini da je obicna cenu za Riobe toliko, a ne na akcijama?
 
Nešto ne preferiram turske/domaće kafe, ali ova doncafe columbia mi je legla fino.
Uzeću i brazil i honduras da probam.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Sa čime se Dolce Gusto aparat čisti od kamenca kad upali žutu lampicu?
Nakon koliko upotreba se, okvirno, pali ova lampica? Zanima me koliko sam popio od kad ga imam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Moji imaju aparat nekih... 2 godine (Melody valjda bese), nije se jos upalila lampica. Ne znam ni da li radi, realno.

Ali ciste ga sircetom :) Ne isplati se ista bolje platiti, jer moze novi DG aparat da se kupi po ceni tih sredstava :)
 
Meni se upalila posle 5 meseci, rekao bih nakon nekih 250 priprema, možda i 300.

Čitao sam ranije da ljudi čiste limuntusom, sodom bikarbonom, ili sirćetom, pa nisam siguran šta je najbolje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
DM ima decalcifier, za kafe aparate. Ja ih kupujem u Austriji, koštaju oko 2e, kod mene u Nišu ih nisam našao.

I ne pazim kad se pali lampica, čim primetim manji pritisak, očistim ga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
XAVAX PREMIUM ČISTAČ KAMENCA ZA KAFOMATE od 800-1000 din 500ml, extra stvar dosta je za pet ispiranja.

ja kupio 1 isprobao, pa kupio jos jedan za rezervu dobra stvar, jeftina i sad imam sredstvo protiv kamenca za oko 3000 serviranja kafa :p
 
Kako znas da radi?:)
 
Sa čime se Dolce Gusto aparat čisti od kamenca kad upali žutu lampicu?
Nakon koliko upotreba se, okvirno, pali ova lampica? Zanima me koliko sam popio od kad ga imam.

Kada će da se zaprlja, najviše zavisi od vode koju koristiš. Tvrda voda će pre da ga zapuši nego meka.

Ja u DG aparatu koristim Rosu. Jedna od najmekših voda koje se može nabaviti kod nas, skoro potpuno bez suvog ostatka tj. kamenca (a da nije destilovana :p ).
 
brate, tebe ce voda da kosta kao kapsule :p
 
Zahebavas? Aman, 7 prethodnih poruka o tome pricaju :D
 
Pričaju sa čime, a ne kako :d a i mene zanima isto, nisam do sada imao problem sa kamencom u DG, al da znam, kad požuti :)
 
Pojavile se nove kafe za DG.
Ja sam na kvantasu video jedno 5 novih vrsta od nekog 3rd party proizvodjaca, uzeli smo pored standardnih espressa jednu za firmu da probamo.
Pored toga u Merkatoru se pojavilo ovo:
9e57136e2140eb09e6dbba48f85d6424.jpg


Izvinjavam se ako je neko vec kacio :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kacio ja, Colombia je sasvim solidna, Honduras mi je previse kisela za moj ukus... peru nisam Dolce Gustirao jos :)
 
Za čišćenje kamenca u DM ima sledeća stvar za oko160din. Lampica se ne pali, koristim samo vodu sa česme.
6f025954b3067fcfc6ddd7ac3616ca96.jpg
6e8cc0fc5c0a4e6a9c721ee58ce4ea15.jpg
 
OT: Te dm-ove house-brand stvari umeju biti perfekcija. Preporuka za omeksivac za bebe (isto Denk Mit, bez mirisa i alkohola), ili za ljude ciji su nos/koza preosetljivi. Ja sam progledao :) Izbeci varijantu sa mirisom, slab miris, a opet ga ima dovoljno da iritira.

Kacio ja, Colombia je sasvim solidna, Honduras mi je previse kisela za moj ukus... peru nisam Dolce Gustirao jos :)
Kisela? Kiselija od Columbia-e? Do sada nisam probam Honduras koji bi nazvao kiseo (mada ni gorak posebno); svi su imali extremno zemljani ukus, super za kapucino; nisu, po meni, za espresso. Obicno i idu u blendove za kapucino, posle Indije mi se cini najpopularniji za to.
Jesi probao mozda ovogodisnji DG Ristretto?


BTW, ko do sada nije probao, bas produzen espresso kolumbija (ili jos bolje neka gorkija kafa, ja cak preferiram Costa/Starbucks kafe za to), u punu casu leda extrakcija. Za ove mucne vrucine, super osvezava.
(^sto neko rece skoro: "Kolumbo je ziv" :))
 
BTW, ko do sada nije probao, bas produzen espresso kolumbija (ili jos bolje neka gorkija kafa, ja cak preferiram Costa/Starbucks kafe za to), u punu casu leda extrakcija. Za ove mucne vrucine, super osvezava.
(^sto neko rece skoro: "Kolumbo je ziv" :))
Bez mleka piješ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da. Pogotovu ako mislis na ovo za osvezenje.

Mozda bi nekome prijao kiselkasti kapucino isto, blend jako kiselije Etiopije i Brazila, npr. kao kapucino, isto osvezavajuci, ali prilicno cudan ukus vecini :)
 
brate, tebe ce voda da kosta kao kapsule :p

Tja, 45-60din za 1.5l, iz kojih ima 15-25 kafa (zavisi koliko kratke/dugačke), što mu dođe 2-4din po kafi, za vodu.

Novosadska česmovača spada u tvrđe vodovodne vode kod nas, pa svi aparati što greju vodu moraju često na čišćenja, ili brzo stradaju.
 
A da, DG moze da iskoristi svu vodu, nije tenkre dizajn kao poluautomati sa tenkom :( (za ove mora uvek nesto tipa 400-500ml da ostane, za slucaj da treba da se brzo ohlade, i uvek ih "bacis")
 
da li je neko video da li se palnira akcija za 3+1 gratis kutije DG kafe negde?
 
Video sam ovo jutros, da li je ko možda testirao, arabika 90% robusta 10%, možda zavređuje pažnju...
672818a486b1a32b47e6ae222ed73920.jpg


Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
^Delhaize hranu/pice ne bi uzeo da mi plate. Imali su one odlicne musli njihove (Crunchy mosli, ne znam ciji je rebrand). Od cene 320 pakovanje i odlicnih lesnika - do 400din pakovanje i samo dva lesnika :D
Odlucio sam da ignorisem njihovu prehrambenu robu od tada.

1600/kg inace i nije neka cena, ima blendova sigurno lepsih po kafeterijama i za manje.
 
Nazad
Vrh Dno