Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Jedno pitanje za ljude koji imaju Delonghi Magnifica S.

Primetio sam da kad pravim dve kafe istovremeno na levoj strani izađe više vode/kafe u odnosu na desnu. Nije nešto mnogo ali mi ide na živce.

Jel to ne može da bude jednako u potpunosti ili se nešto zapušilo/pokvarilo itd?

Primer sa dispenzovanom vodom, isto je i s kafom.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Moze da bude da je neravan pod, pa da su postavili kuhinju na neravan pod... ako je iverica tesko da mogu da iskrive mnogo...A ako imas stelujuce nogare to mozes lako da resis...
 
U pitanju je šank bez ploče. Srediću ovih dana.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni se svideo dizajn i ideja, a cena je....
Možda padne ako bude veće proizvodnje.
 
Super ideja, ali prekomplikovan proces. Ne znam koliko bi mi vremena trebalo da naučim da napravim dobru kafu na tome. Previše promenljivih. Za mene je i moka pot misterija. Na njemu nisam napravio kafu koje je bar približnog ukusa kao espresso. A često je i bila pregorela. Zgodna sprava za put, ali opet nije ništa manja od Nespresso mašine. Pored Nespresso mašina ne vidim upotrebu vrednost za ovo osim ako nisi kafe fanatik i uživaš u gubljenju vremena.
 
Da ne listam celu temu.
Interesuje me nespresso essenza mini.
Da li je ok, na sta obratiti paznju kod kupovine nespresso aparata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavisi šta očekuješ od Nespresso sistema. Essenza je skroz OK i pravi pristojan espresso. Ništa više od toga. U cenovnom rangu od 100-200eur nema razlike u kvalitetu dobijene kafe. Za više para kupuješ samo aparat koji će možda malo duže trajati od Essenze. Skuplje aparate na kapsule nisam nikad razmatrao jer za sličan novac može da se kupi pravi espresso aparat koji koristi mlevenu kafu i tu Nespresso nema šta da traži. To je pre svega sistem za ljude koji neće da se smaraju sa pravljenjem kafe. Upališ, zagreje se za 20s, ubaciš kapsulu, pritisneš dugme i to je to. Sve to naravno predstavlja kompromis u dobijenom ukusu kafe.
 
Nije mi jasno..kako oni likovi prodaju ove mazzer mlinove na kp za 160 EUR ako novi kostaju oko 1000 EUR..kako je tolika razlika, a reklamiraju ih sa novim, zamenjenim nozevima?
 
Noževi koštaju oko 15eur. To su mlinovi koji su stari po 10god i više. Nema tu ništa čudno.
 
Nije mi jasno..kako oni likovi prodaju ove mazzer mlinove na kp za 160 EUR ako novi kostaju oko 1000 EUR..kako je tolika razlika, a reklamiraju ih sa novim, zamenjenim nozevima?

Bez obzira na starost, ako su ispravni (a i to nije naročita prepreka), ti mlinovi su odlični i vrede više, iako su novi od oko 500eur. Međutim, polovna oprema (mlinovi i kafemati) kod nas generalno nije na ceni. Verujem da je jedan od razloga to što većina ugostitelja podrazumeva da im distributer da kafemat i mlin (i novac, kilograme gratis, šoljice, šećer, kašičice...). Nekom prilikom sam od menadžera prodaje jednog italijanskog proizvođača opreme saznao da je to praksa koju je u Italiji uveo K...., kako bi se probio ka severu dalje od Napulja. Ipak, to nije njihov izum. Samo su posegli za poslovnom praksom proizvođača loših (ne jeftinih) vina. Zanimljiv članak s tim u vezi:

https://www.bonappetit.com/story/rise-of-bad-rose

Nego, polovan Super Jolly, kao i drugi mlinovi tog ranga (snage min. 300W i noževa prečnika 60 i kusur mm) su odlični za profesionalnu, tj. upotrebu u ugostiteljstvu. "Medium consumption" obično znači da su predviđeni za potrošnju od 3-4kg izmlevene kafe dnevno, što ne znači da ne mogu da izmelju i više, ali se preko tog "output"-a javlja problem dodatnog zagrevanja, itd. Za kućnu upotrebu su svakako i više nego dovoljni ako ima mesta za njih.

Kad sam već otišao u širinu, Mazzer SJ mlinovi su se godinama (od kraja '80-ih) nalazili uz La Marzocco kafemate kao standardni deo opreme u svakom Starbucks-u, dok pre 10-15 godina u Starbucks-u nisu prešli na automatske (tzv. bean-to-cup). A lanac Starbucks-a čini oko 30000 objekata...
 
i ja uzeh u tempu par kutija, cena je presmesna. uzeo sam samo lungo, samo to je i bilo. ukus je kao kafa iz kafica (sto nije lose, nego nekako je totalno genericki, ne izdvaja se neka dodatna ne-kafa aroma). u pitanju je arabica 100%. ovo su najjeftinije kapsule koje sam ja video da imaju kod nas. meni su totalno ok. p.s. na krups citiz nemam taj problem sa pritiskom/vodom.

one druge delhaze brazil nisam nikada uspeo kupiti u ns i probati pa ne mogu uporediti...

Brazil su ok, po mom misljenju bolje od lungo (koje mi se bas i ne svidjaju).

A sto se tice toga da su najjeftinije - nisu, jer u Lidlu su 10 komada - 190din (sto je 140din manje na 20kom), a 5 vrsta kapsula i meni mnogo lepsa kafa od ovih iz tempa (isto su 100% arabica). Viola mi je the best, a cekam da ubace i gold!
 
Poslednja izmena:
Bio sam par puta samo u Ludilu ali nisam video kapsule. Probaću naći i njih.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Imate li kontakt nekog servisa gde mogu da kupim nozeve za Rossi RR45 mlin?
Tnx

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Guglaj Loren... Mozda ovaj Obel Carimali, levi, ali pitaj njih...
 
Doneo ćale Jacobs kapsule iz DE, lungo mi je legao ko budali šamar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi preporuka za neki automat. Moj Cafe Bonitas je otišao u večna lovišta.

Veoma bitno je da postoji dobar servis u Srbiji, tj rezervni delovi. Po mogućstvu da sam uzima mleko a ne ručno da pravim penu, pošto sam tako navikao.
 
Pogledas sta prodaju ovi preprodavci polovno, pa vidis hoces takvo novo ili polovno od njih. Za bosch i magnifice imaju delove, kao i za saeco jure - ali mislim da nemas novih da kupis.

Mislim da ti ti aparati koji vuku mleko brze crkavaju. Bosch ima neki sistem za automatsko mleko, nisam bas shvatio kako radi, ali sam video komentare da bas on sa vremenom posustane (tj sve gore radi).
 
Kakav je ovaj Philips EP3221/40. Shvatio sam da mi taj automatski sistem za mleko i nije neophodan, manje više isto može da se postigne i ručno sa manje pranja.



Takođe mi je i ovaj model zapao za oko Krups EA8150.

 
Koliko sam čitao u recenzijama, kod Krupsa ne može da se izvadi brewing unit (kako se ovaj sklop prevodi na srpski?), te mi samim tim održavanje aparata deluje teže. Prosto mi je nemoguće da može aparat sam da se očisti, pošto na prethodnom automatu (Cafe Bonitas), bez obzira na automatsko čišćenje, se tu skupljalo dosta "blata".

Još jedan aparat ubacujem u razmatranje, koji se i ovde dosta preporučuje Delonghi Magnifica S ECAM 22.110.B. Jedina mana za sad koju sam našao da ova ploča za držanje šoljica nema grejanje. Baš šteta.

 
Vikend akcija u Emm, De Longhi na popustu 20%, za 20k može da kupi osnovni model sa pumpom 15 bara, za početnike dovoljno.
 
Nisam odavno uzimao kafu, šta ima sad povoljno do 1500 din kg? Uglavnom kratki pijem

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ja poceo da kupujem CAFFICO. Nepobediva cena. Nisam expert ali legla mi. Imaju na svim pijacama lokale mada ja uzimam u njihovom kafiću https://g.co/kgs/QaRvvw
1200/kg
Bude indija, peru, Kolumbija. Imaju i gotove mešavine a možeš i sam da kombinujes

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Vidim da je par korisnika ovde pazarilo Sage (Breville) Barista Express. Nanisanio sam taj model, pa me zanimaju generalni utisci? Da li je odrzavanje lagano, ima li kod nas sredstava (tableta ili stagod) za odrzavanje?
I ako nije problem na PP, kontakt od nekog ko bi mogao to da...ovaj, dofura :D pregledao sam KP i prodaju se samo jaci modeli.

Hvala!

Odustajem od automatika, izbor je pao na Breville Batista express pa imam ista pitanja, pošto su ostala neodgovorena, pogotovo oko nabavke.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nemaš gde da nađeš kod nas

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mađari ne donose? Moraću onda u inostranstvu da nabavim.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pola ovog foruma je jurilo taj aparat. Jedno vreme se mogao naći na kp po neki primerak i to je

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imam ponudu da za 100e uzmem Zepterov zepresso trend aparat, koji inace kosta 26k rsd. Ima li ga neko? Kontam da je slicno to sve kao i nespresso aparat ali je verovatno trajniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inače, kod mene u komšiluku, na Limanu u NS se otvorili ovi: https://www.tuttocapsule.it/

Za sada, ne vidim da imaju sajt za Srbiju. Ima sa Sloveniju i Hrvatsku, ali npr, na slovenačkom i hrvatskom sajtu vidim manju ponudu nego što vidim ovde u radnji (ali daleko manje nego na italijanskom sajtu) :trust:

Ima svašta nešto, ja gledam za DG, ima bar 10 raznih zamenskih. Cene su od 40-50din po kapsuli.
Ima i za Nespresso, i za druge sisteme. Ne znam da li ima u zrnu?!?

...bio u prolazu, nisam se udubljivao.

Konačno nešto probao iz nove radnje, zamensko za DG sistem.

Uzeo sam ovo:

50159904896_1639fa3736_o.jpg


50160149757_c77cdf283c_o.jpg



Veoma je dobra. Neobično jaka, jača od npr. Espresso Intesso koji najčešće uzimam kao original za DG. I ima jaču aromu.
Ja dodajem malo mleka i mikrokoličinu šećera u kafu, i sa time mi je baš dobra.

Samo sam je jednom probao klot, moraću još koji put da lakše procenim. Zapravo, još nisam siguran da jeste bolje od DG.

Same kapsule su k'o što vidite, drugačije nego original DG, ali pasuju savršeno. Na dnu je sticker koji uklonite, i koji drži kapsulu hermetizovanu.
I kesa kada se otvori, širi se mnogo jača aroma kafe nego iz DG kutije.

Sada malo vremena provodim kući i malo kafa pijem da bih se upustio u kupovanje i probanje svega iz radnje.
Cenu u radnji izražavaju po kapsuli, a prodaju na kesu. Nešto se nisam setio da pitam da li mogu da se kupe na komad. :trust:
 
Poslednja izmena:
Lidl i dalje neprevazidjen po cenama za nespresso kapsule, plus su ubacili jos dve opcije, ukupno 5 razlicitih sad. Zadovoljan i kvalitetom i ukusima.
6191e0715318b98f980b8424a9f9fc60.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

I ja prezadovoljan sa kapsulama iz linde, čak nevezano za cenu (a ona je plus najniža)
 
Jeftinije otvarati Lidl kapsule i tako piti na classic aparatu od cena kafe u zrnu kije su preko 2000 u marketu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno