Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Hvala na savetima:)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Dobili su ih ponovo, ima ih u online shopu, a ja sam uzeo u maxiju u delta shitiju.
5b736a363a45dddefea2de128a4f258b.jpg


Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 
Upravo uzeo u Maxi Niš (kod lutkarskog)
500din su
2840a61dbd878d91d76498efb1db6465.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kakve su, u odnosu, npr. na Illy, Jacobs...?


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni je nešto bolja nego Jacobs. Lily nisam probao u nesspresso varijanti pa će neko drugi da ti odgovori na taj deo.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi
Da li neko zna da li se u Srbiji ili preko nekoga iz Srbije mogu naci fitleri za vodu za Sage The Barista?
 
Upravo uzeo u Maxi Niš (kod lutkarskog)
500din su
2840a61dbd878d91d76498efb1db6465.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ove iz maxija su sad aluminijumske kapsule i 2 manje u pakovanju, a redovna cena je 640din - bila je 499din. To po 500din je bila akcija koja je istekla.
Od jacobs kapsula najbolja mi je 7 narandzasta, mada je dugo ne nalazim i 10 moze da prodje, mada se oseca ukus preprzene kafe, dok je ta 8 lungo nekako vodenasta -"isprana". Lavazza 8 je za moj ukus dosta slabija od jacobs 7
 
Poslednja izmena:
^juce sam bio u Tempu u Nis-u, kod njih su i dalje na akciji po 500din sve varijante
 
Ljudi, treba mi brzo jedan odgovor.
Hteo bih da uzmem, neki bokal sa filterom.
Sipao dva dana, vodu kupljenu u Lidlu, i poceo kamenac da se hvata.
Na sta da obratim paznju, pri kupovini bokala, i koji proizvodjac je dobar?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja imam 10-ak godina Akvafor, ok je skroz. Filteri su ~400 din ( 3pack za 999,- ). Poslednjih godina videh da su se pojavili i drugi brendovi, mada se nisam interesovao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, i ja sam gledao taj akvafor, vidim da ima dosta modela.
Da li je bitno, koji je model, posto se cena krece od 1000-2500 dinara?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne znam pošto su sad. Moj je stari model. Tada su bila samo dva. Sad vidim da ima 10-ak modela. Ovaj je korisne zapremine oko 1 litar a sveukupne 1,7L.
 
Ma uzecu onaj, od 1000 dinara, i jedan komplet filtera.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ljudi, treba mi brzo jedan odgovor.
Hteo bih da uzmem, neki bokal sa filterom.
Sipao dva dana, vodu kupljenu u Lidlu, i poceo kamenac da se hvata.
Na sta da obratim paznju, pri kupovini bokala, i koji proizvodjac je dobar?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Gde ti se hvata kamenac? U aparatu za kafu?

Koristi Rosu. To je najmeksa voda na našem tržištu, sa najmanje suvog ostatka, tzv kamenca
 
Ne isplati se Rosa, bar ne meni. Mašina guta vodu. Koristim iz Aquaphor bokala vodu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne nego na rezervoaru, a ako se tamo hvata,verovatno se hvata i unutar samog aparata.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne nego na rezervoaru, a ako se tamo hvata,verovatno se hvata i unutar samog aparata.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Stvara se kamenac i od vode iz bokala. Ali to s vremena na vreme očistiš sa onim sredstvom iz DM-a za čišćenje kafe aparata ( mislim da košta oko 180 din ). Par puta sam čistio sa Nespresso Descaling sredstvom. Očisti odlično ali je i veća hemija. Opusti se o uživaj u kafi [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najmanji suvi ostatak na trzistu od voda ima Vlasina.

Da, ok, ima ih još. Ali Rosa je jedina svuda dostupna. Vlasina npr. nema nigde u mojoj široj okolini (Novi Sad), kao što predpostavljam da ni Jazak nema u Nišu, npr. :p
Posle Rose, ne ostaje zaista ništa ni na rezervoaru, a ni na grejaču. Gotovo k'o destilovana.

Filter bokal zapravo veoma malo, skoro uopšte, ne uklanja kamenac iz vode. Uklanja neke druge nečistoće, ali kamenac, jako jako slabo.

Potrošnja, pa, kapsulari svu vodu pretvore u kafu. Ovi neki drugi, imaju te programe čišenja gde se voda troši ne samo na kafu. Kod njih flaširana voda nije isplativa.
Zavisi i koliko kafa dnevno pijete.
 
Na moju radost uspeo sam ovog leta da odem u Grčku. U Solunu sam otkrio odličan coffe shop. Zovu se Coffee Island. Najlepša kafa koju sam popio u životu. Uzeo sam dva pakovanja od 200g i sad mi je toliko žao što nisam uzeo još. Ako nekog u budućnosti nanese put u Solun, neka obavezno svrati tamo.

Uzeo sam ovo https://www.coffeeisland.gr/en/catalog/viewProduct/3213-limu-200g
Nikad nisam pio ovako aromatičnu kafu.

dd1d1e3431d9d9bd0a3667e8afa7f7cb.jpg
 
Coffee Island je grcki Starbaks, ima ih mnogo kojekuda po Gr, nekoliko stotina msm, Rodos, Krit, Santorini, Mikonos, Atina su samo od nekih mesta na kojima sam ih pohodovao.

Na zalost, ko je bio na odmoru bio je, ovog leta tesko da cemo imati prilike da (se) osolimo u grckom moru pa samim tim i nema nista od od ove kafe.
 
Ljudi koje sredstvo koristite kad dođe vreme za kalcifikaciju? Takođe, koju silikonsku mast?

Koristio sam ovu Delonghi tečnost i njihovu mast ali je cimanje da se nađe.

Ako ima neka podjednako kvalitetna alternativa koju mogu da kupim u Tempu, Rodi, Metrou..bio bi zahvalan da podelite.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Coffee Island je grcki Starbaks, ima ih mnogo kojekuda po Gr, nekoliko stotina msm, Rodos, Krit, Santorini, Mikonos, Atina su samo od nekih mesta na kojima sam ih pohodovao.

Verujem da si ih uporedio sa Starbaksom samo u smislu da su oba lanci kafeterija. Sve drugo je je nebo i zemlja.
Ovi ljudi prave ozbiljno dobru kafu. Bio sam baš skeptičan da jedan lanac može da prodaje tako kvalitetnu kafu. Mnogo mi žao što rade samo lokalnu dostavu.
 
Da, na to sam mislio kada sam rekao Starbaks, da ih ima nekoliko stotina, veliki lanac.

Npr na Rodosu ima 1 u via Amerika, do tamo mi je od hotela trebalo bar 10 minuta delom i uzbrdo i nista me nije sprecavalo da svakog jutra zbog espresa izgubim pola sata plaze :D , jedini problem koji se desio je da im je negde na polovini mog odmora nestalo kafe sa mikro farme pa sam pio njihov blend ali i on je bio odlican.

I povrh svega, oni su ubedljivo najjeftinija kafeterija u Gr, ako se dobro secam 1,30 blend, 1,5 MF.

A sto se tice Starbaksa, zimus sam bio u Bogoti i prva kafa mi je igrom slucaja bila bas u njihovom lokalu... i to je, verovao ili ne, bila najbolja kafa koju sam popio tamo :D
 
Ja se upravo drogiram sa ovom kafom iz Etiopske mikro farme. Ne mogu sebi da oprostim što nisam uzeo bar kilo kafe. Miriše mi cela kuća.
Popijem kafu i ostavim šolju ispred sebe i mirišem je narednih dva sata :)
Preporuka pod obavezno za svakog ko ide u Grčku (čim nas puste) da popije ovu mikrolot kafu. Master Blend je takođe odličan.
Naši pržioničari pod hitno na obuku kod ovih ljudi.
 
Posle kazu sve je to isto ne vidim razliku a?
 
Jel može neka preporuka za kafe aparat kućna varijanta, da ima mlin u sebi, šta još...nemam pojma a i cenovno pa nisam pametan?
Znači da skuva dobar duži espresso otprilike do 5-6 kafa dnevno svega ništa preterano. Trenutno imam iz Corpa NS onaj njihov uslužni
SGL aparatić uzani crno beli na kapsule Mitace, ali mi smor uzimati po 100 kom. kutiju a i nešto bih da malo promenim. Hvala
 
ima Bosch na akciji oko 40k, mislim na ekupi ili tako neko sajt.
ako ti je to puno, pogledaš polovne na kp.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno