Šta je novo?

AOC Q3279VWF VESA drzac

d0minat0r

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2006
Poruke
3,003
Poena
455
Znam da mnogi imaju onaj monitor a mislim da cak i ima negde tema ali ja ne mogu da je nadjem. Danas sam nasao resnje za VESA drzac i bas sam se odusebio pa podelim sa drugima mozda nekome bude korisno.

Ovde mozete videti kakva je sama ideja.

To na snimku je od aluminijuma ali moze se napraviti na 3dstampacu sto cu i ja da uradim za moj monitor.


Ovde se vidi koliko je to izdrzljivo



Ovde dole su 3dmodeli
 
uspesno montirano, kako je ispalo? trebao bi da napravim sebi jedan pa me zanimaju utisci :)
 
Ne kupuje se, printa se.

Video sam da ima par varijacija modela, a ne rastura mi se monitor prvo da proverim mount. Svakako, posto mi je VESA opcija takodje zanimljiva, probacu. Jedino nisam u fazonu da printam ovo od PLA ili PETG, pre bih isao na ASA ili nylon. Video sam neuspesne pokusaje sa PLA, ali ajde, kontam ljudima je to najdostupnije. U principu ravan deo gde ide ploca sa VESA nosaca je safe, slaba tacka je suzenje i mesto srafljenja u monitor. Zato kontam nylon je najbolja opcija - ima malo flexa a prilicno je nemoguce da pukne kao PLA ili PETG, po layer linijama. :)
 
Ne kupuje se, printa se.

Video sam da ima par varijacija modela, a ne rastura mi se monitor prvo da proverim mount. Svakako, posto mi je VESA opcija takodje zanimljiva, probacu. Jedino nisam u fazonu da printam ovo od PLA ili PETG, pre bih isao na ASA ili nylon. Video sam neuspesne pokusaje sa PLA, ali ajde, kontam ljudima je to najdostupnije. U principu ravan deo gde ide ploca sa VESA nosaca je safe, slaba tacka je suzenje i mesto srafljenja u monitor. Zato kontam nylon je najbolja opcija - ima malo flexa a prilicno je nemoguce da pukne kao PLA ili PETG, po layer li
Dobro onda gde ima da se printa?
 
Zavisi kako se snadjes - ako nemas 3D printer, kod drugara, poznanika, nekoga ko radi usluzno... i sl. :)
 
Ne kupuje se, printa se.

Video sam da ima par varijacija modela, a ne rastura mi se monitor prvo da proverim mount. Svakako, posto mi je VESA opcija takodje zanimljiva, probacu. Jedino nisam u fazonu da printam ovo od PLA ili PETG, pre bih isao na ASA ili nylon. Video sam neuspesne pokusaje sa PLA, ali ajde, kontam ljudima je to najdostupnije. U principu ravan deo gde ide ploca sa VESA nosaca je safe, slaba tacka je suzenje i mesto srafljenja u monitor. Zato kontam nylon je najbolja opcija - ima malo flexa a prilicno je nemoguce da pukne kao PLA ili PETG, po layer linijama. :)
Hteo je i meni kolega da stampa najlon ali reko mislim da nema potrebe, kroz to prolazi jos 3 m4 srafa nema to gde po meni. Mogu da vam kazem SN mog monitora pa mozda po tome da stampate.
 
Ne brine mene spoj, nego više deo između kačenja na monitor i do VESA-e. Kao kod ovog batice:


...mislim, svejedno mi je, imam više vrsta najlona, ne košta me ništa više u ovom trenutku, ali verujem da radi i PLA+. Naročito ako se ne podešava često monitor. :)
 
Za dve nedelje cu moci ja da ti sredim taj nosac pre toga su stampaci zauzeti. Ja znam likove iz panceva da usluzno stampaju to je vrv 1000 din ti naplate cenim mogu da pitam
 
Za dve nedelje cu moci ja da ti sredim taj nosac pre toga su stampaci zauzeti. Ja znam likove iz panceva da usluzno stampaju to je vrv 1000 din ti naplate cenim mogu da pitam
Ako moze bilo bi super, sko fo tada ne uspem da kupim negde. Hvala unapred
 
hoces kontakt od ovih momaka iz panceva ili mene cekas?
 
Stiglo. Profi odradjeno. Relano ne isplati se stapmati po Srbiji i juriti nekoga da ti to uradi. Posto su mi pojedinci traizli po 50e, a bilo je i jos vecis bisera.
Ovo kuluturno doibijes nosac, srafice imbus kljuceve za normlane pare i ultra brzo. Pravo zadovoljstvo.
 
Odakle si i šta tačno naručio? Je l' to onaj adapter koji hvata stub nosača/postolja?
 
Odakle si i šta tačno naručio? Je l' to onaj adapter koji hvata stub nosača/postolja?

Odavde
 
da to sa Etsy-a deluje mnogo dobro odrađeno, koliko si čekao da stigne ?
 
Da se upišem sa DIY varijantom. Prva bitna stavka je proveriti koji nosač imate, invertovani ili std. Kod mene, na FD8 je invertovani a verujem i kod mnogih drugih, ako su kupljeni u domaćim radnjama. Može se ustanoviti pogledom na nosač spolja, vidljiv je mali zub gde se uklapa nosač. Za takav model, nije potrebno rasturati backpanel, već samo raskačiti sivu plastiku sa nosača i 3 šrafa će biti dostupna. Onda je samo stvar montaže adaptera.

Pošto imam printer i raznih materijala u rinfuzu, izabrao sam Taulman 910 PA a.k.a. najlon, koji bi trebalo da bude savršen za ovu aplikaciju. U materijalu to košta oko 1100RSD. Model već postoji na Thingiverse-u i samo sam isprintao dotični (https://www.thingiverse.com/thing:4865294).

Od hardware-a vam treba 4kom 4x10mm šrafova i 4 matice. Meni je srednji šraf do monitora bio predugačak, pa sam stavio još jedan 4x16mm imbus.

U mom slučaju VESA nosač je Arctic Z1 Pro gen.3 i nikakvih problema sa njim nije bilo, lako se montira i bez uputstva. Setup je žene mi radno mesto, sto je mali zbog optimizacije prostora i ovo je dosta doprinelo za clean desk osećaj. :)
 

Prilozi

  • 20230203_115302.jpg
    20230203_115302.jpg
    218.1 KB · Pregleda: 83
  • 20230204_011717.jpg
    20230204_011717.jpg
    406.3 KB · Pregleda: 59
  • 20230203_211853.jpg
    20230203_211853.jpg
    101.2 KB · Pregleda: 53
  • 20230203_211902.jpg
    20230203_211902.jpg
    165.7 KB · Pregleda: 53
  • 20230204_123421.jpg
    20230204_123421.jpg
    312.2 KB · Pregleda: 53
  • 20230204_125536.jpg
    20230204_125536.jpg
    208.1 KB · Pregleda: 52
  • 20230204_130026.jpg
    20230204_130026.jpg
    333.7 KB · Pregleda: 54
  • 20230204_133401.jpg
    20230204_133401.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 54
  • 20230204_133442.jpg
    20230204_133442.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 71
da to sa Etsy-a deluje mnogo dobro odrađeno, koliko si čekao da stigne ?
3-4 dana. Kvalitetno je uradjeno, moja preporuka. MAterijala od koga je istampano je odlican. Imam dva takva moniotra koji samna ovaj nacin ovako zakacio na nosac.
 

Prilozi

  • viber_image_2023-02-16_09-47-45-562.jpg
    viber_image_2023-02-16_09-47-45-562.jpg
    96.5 KB · Pregleda: 56
  • viber_image_2023-02-16_09-47-45-499.jpg
    viber_image_2023-02-16_09-47-45-499.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 57
  • viber_image_2023-02-16_09-47-45-461.jpg
    viber_image_2023-02-16_09-47-45-461.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
Što nisi zašrafio na 100 standard? Jesi morao da rasturaš backpanel ili si prošao kao ja, samo nogu odšrafio?

Sada vidim Etsy desc. - oni su štampali od PLA, koji je najjeftiniji filament. Možda je PLA+, ali ne piše tako... Kačio sam link lika koji je koristio PLA i završio mu je monitor na stolu posle mesec dana. Ne kažem da je ovaj loše ištampan, ali ja bih ipak pre verovao ABS/ASA ili nylon printu. :)
 
Poslednja izmena:
@vuk125 porucio sam sa Etsy, tek sam malopre skapirao da je to ekipa iz komsiluka :)

imam od ranije odstampan nosac sa thingiverse ali mi ne deluje dovoljno cvrsto niti pouzdano...
 

Prilozi

  • 20230216_184149.jpg
    20230216_184149.jpg
    177.2 KB · Pregleda: 57
3-4 dana. Kvalitetno je uradjeno, moja preporuka. MAterijala od koga je istampano je odlican. Imam dva takva moniotra koji samna ovaj nacin ovako zakacio na nosac.
Nisaam na 100 zato sto su ove rupe blize delu gde ima vise materijala. pa je opterecenje koncentrisanije na mestu gde ima veceg otpora i blize je tezistu. Ja sam ovaj jedan nabavio prosle godine sa ebay-a od istog lika iz HR tada sam imao jedan ovakav mon nije nista mrdnulo, pa sam onada nabavio jos jedan mon i za moju verziju monitora koji je V1 nije bilo na ebay-u tamo je bilo samo v2 pa sam narucio preko eatsy-a posto je tamo bilo. Ne znam kako mu je zavrsio na stolu mon mislim meni deluje porpilicno cvrsto, ja sam zadovoljan kakao to izgleda i kako je napravljeno, E sada sigurno ima i kvalitetnijih materijala.

MOra da se skine plastika zadnja i onda se montira nosac kod ver V1, kod V2 mislim da ne treba. Samo se pazi i sve je ok, mora da se pazi zbog zabica, nisu krte ali su poprilicno cvrste, ako se uradi kako treba i otvori pravilno i psoel vratis nista se ne vidi naravno.
@vuk125 porucio sam sa Etsy, tek sam malopre skapirao da je to ekipa iz komsiluka :)

imam od ranije odstampan nosac sa thingiverse ali mi ne deluje dovoljno cvrsto niti pouzdano...
Da, to je firma iz Osijeka koja to stampa.
Ne znam kako ovako izgleda na dodir ali mi se ovaj sistem iz dva dela ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Uf, imao sam taj monitor, kako mi je bilo žao kad sam ga slučajno razbio lampom... 😴

Razbijeni AOC.jpg
 
To je najbolji monitor za moje potrebe posto ni jedan drugi model koji je 2k nema VGA ulaz. Meni treba VGA ulaz kada bencujem starije kartice a isto vreme mi treba 2k rezolucija za novije stvari
 
Nisam ni znao za ovu temu, samo mi palo na pamet da googlam da li je neko napravio nosač za ovaj monitor, pa mi je drugar odštampao.
Nisam još preuzeo nosač, ali me zanima na koju ruku ga staviti a da nije preskupa?
Povoljno sam video ovo: GEMBIRD MA-DA1-05.
 
Nisam još preuzeo nosač, ali me zanima na koju ruku ga staviti a da nije preskupa?
Povoljno sam video ovo: GEMBIRD MA-DA1-05.
 
Nisam ni znao za ovu temu, samo mi palo na pamet da googlam da li je neko napravio nosač za ovaj monitor, pa mi je drugar odštampao.
Nisam još preuzeo nosač, ali me zanima na koju ruku ga staviti a da nije preskupa?
Povoljno sam video ovo: GEMBIRD MA-DA1-05.
izgleda burtalno za te pare koiko vidim da kosta u BC groupu
 
Nazad
Vrh Dno