Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Naručen Mi Box 2jka, stiže sutra, pa ako se koncept pokaže kako treba, u najužem izboru je Hako Pro. Vidim za 44USD + free shipping, to baš nije puno ako je sa sertifikatima, HDR i sve.

@keza, po suvim spec je Mi 20% brži. Zbog čega je Hako bolji (sem što deluje vrlo solidno za 2000din razlike)?

Ako sam uopšte dobro potrefio, ova dva čipseta su u pitanju:
Ne znam za specifikacije, ja imam oba uređaja. Mi Box mi nije korektno radio sa Strimio aplikacijom, dešavalo se da se restartuje, valjda se pregreva. Onda sam kupio eksterni USB - Ethernet mrežni adapter, povezao ga kablom sa ruterom, i onda je radio bolje. Daljinski ne radi dobro sa Supernovinom Move'n'go aplikacijom, ne možeš tasterima + - da prebacuješ programe, nego moraš da ideš kroz meni, a to je nepraktično. Onda sam kupio EON daljinski i upario ga, ali ako na EON daljinskom ugasiš Mi Box, moraš ga upaliti njegovim originalnim daljinskim, znači ubogi Mi Box zahteva čak dva daljinska. :)

Sa HakoPro 4/64 nema tih "izazova". Može da se poveže kabelom na ruter, Stremio radi, a daljinski ima +/- dugme, pa mogu lepo da se šaltaju kanali u Supernovinoj aplikaciji. Može da se podesi, da se na daljinskom od boxa pojačava / smanjuje ton na TV-u.
Meni su ovo dovoljni razlozi da mi ovaj Box, za moje potrebe, više odgovara.
 
Meni se daljinac ne svidja jer su meny tasteri nekako ravni i stalno mesam komande. A mozda su mi i malo deblji prsti :) pa pritiskam dva odjednom ;). Salu na stranu,meni daljinac ne odgovara a i par ljudi se zalilo na isti problem. Imam visak Eon daljinac pa sam ga upario i to je to. Kao da je box prodisao :). A mozda sam ja navikao na eon daljince jer ih imam na svim mogucim boxevima :).
Kako ide paljenje i gašenje boxa. Xiaomi i Magenta su imali problem da ne mogu da se “probude” sa eon daljinskim.

Meni se daljinac ne svidja jer su meny tasteri nekako ravni i stalno mesam komande. A mozda su mi i malo deblji prsti :) pa pritiskam dva odjednom ;). Salu na stranu,meni daljinac ne odgovara a i par ljudi se zalilo na isti problem. Imam visak Eon daljinac pa sam ga upario i to je to. Kao da je box prodisao :). A mozda sam ja navikao na eon daljince jer ih imam na svim mogucim boxevima :).
 
Eon daljinac pali/gasi vontar bez problema.
 
Nisam uspeo da ga pokrenem. Ili nisam dobro napravio flesku ili ne znam kako da ga butujem. Probao komandom iz terminala,probao drzeci reset dugme,probao reset recovery i nije uspeo da podigne sa fleske.
 
Pored tivimate i stremia ne trebaju mi nikakvi fliksevi hoboi kodeji i disneji. Sve na te dve aplikacije radi u 4k perfektno na čaina box 4/32 i 4k tv.
 
Kupis Android TV i ne treba ti ni box. :D
Think About It GIF by Identity
 
Plus ce tv trajati mnogo duze od generacije cipova. Za godinu i po ce svakako morati da se kupi novi box iz ovog ili onog razloga.
 
Originalni Mi Box 3 evo vec punih 7 godina, ne gasi se 24h, tada je dolazio sa Androidom 6, radi i dalje bez problema. Imam i Mibox4s koji se manje koristi ali i Transpeed X4S sa Slimbox-om koji mi je definitvno favorit, radi brate dynamic refresh rate i drzi rezoluciju kako je i namesteno, ono sto Xiaomi nikada nije uspeo da napravi na Mibox-u.
 
Plus ce tv trajati mnogo duze od generacije cipova. Za godinu i po ce svakako morati da se kupi novi box iz ovog ili onog razloga.
Beelinh gt1 ultimate, kupio sam ga pre 6 ili 7 godina, nisam ni siguran vise. Radi ono za sta je kupljen i dalje, nisam siguran da li ima oroblema sa boxovima sa android tv sistemom zbog licenci i podrske za streamimg servise, ovi sa obicnim androidom traju dok s ene pokvare. I dalje rade na njemu eon, supernova aplikacija, kodi, orionova aplikacija, iris....
 
ma radiće većina stvari, ali ipak zastareva. Recimo, sada je AV1 bitan faktor iako uređaji bez njega i dalje rade.
Evo još jednog glupog primera, playstation remote play za android tv zahteva android 12. Moj mibox je na 11.
Iskakaće vremenom takve sitnice.
 
AV1 je bitan koliko i glasanje na izborima.
 
Kad već boksovi o kojima je reč koštaju kao boks Marlbora, pa čak i manje od toga, nisam siguran koliko je upitno zahtevati od njih da traju ceo život...

Jedino je možda greška gomilati ih, kao u mom slučaju, i imati pet-šest boksova kada je teoretski jedan sasvim dovoljan ako radi kako treba. Ali sam barem bustovao iskustvo, pa ću u sledećoj podeli karata, prilikom kupovine tevea, boksa i sličnih drangulija, znati kako da iskoristim i sedmicu, i žandara i damu, koje držim u rukama.

Sve u svemu, nisam skupo platio spoznaju šta mi radi posao i šta mi treba, a šta ne treba. Dobrim delom i zbog toga što sam čitao šta ovde pišu pametniji i verziraniji od mene.
 
Vontar sam isprobao,i dao ga bratu u selu gde radi ok,cak i na internetu koji je samo 10 mb/s.
Sada se dvoumim da castim sebe za novu godinu sa jednim od ova dva sertifikovana uređaja Mecool KM7 PLUS ili Xiaomi druge generacije,pa me zanima vaše mišljenje.
 
Kad smo kod Android Boxova , moracu IPAK da pohvalim ZTE Hipernetov tv box, namestio i sljak DOLBY VISION, athmos takodje! Sve je stvar u malo igranja! Tako da uz PAKETNI tv box svi streaming servisi rade u punom kapacitetu 4k :] Sredjen problem! Hvala @Yettel Srbija na pomoci i podrsci!
 
Pa da, mnogo toga može da se pronađe u iskustvima korisnika, a ovde toga barem ne manjka.

Evo, sad vidimo da čovek kaže da ZTE šljaka sa svim striming servisima, prethodno su ljudi pisali o vlastitim iskustvima sa Vontarom, pre toga sa Transpeed boksom... Tu su i recenzije i tutorijali koje Salac postavlja na YT, što sveobuhvatno daje dovoljno jasan prikaz o čemu je reč i šta može da se očekuje od kojeg uređaja.

Konkretno, kao što su mnogi uzeli Vontar posle njegove recenzije, tako sam ja uzeo najnoviju generaciju Eon boksova za OTT korisnike samo i jedino na osnovu onoga što je okačo na YT kad je predstavljao razliku između tog uređaja i KAON boksova. I dobio sam baš ono što sam očekivao, ni manje ni više, i potpuno sam zadovoljan tim angažmanom.

Pominjao sam ovde detaljno iskustva i sa Transpeed boksom, i sa Mi stikom 4k za koji dižem i ruke i noge uvis i kome jedino spočitavam manjak skladišnog prostora,, jer posle preinstalacije ostaje oko 5 GB, a samo mi na Kodi sa nabudženim skinom ode skoro polovina od toga.

Samo, dakle, treba čitati ovdašnje postove sa ličnim iskustvima i pogledati šta Salac na YT kaže i pokaže o nekom uređaju koji je nekome interesantan, i prostor za kardinalnu grešku u kupovini je sužen do najmanjih granica.
 
Kad smo kod Android Boxova , moracu IPAK da pohvalim ZTE Hipernetov tv box, namestio i sljak DOLBY VISION, athmos takodje! Sve je stvar u malo igranja! Tako da uz PAKETNI tv box svi streaming servisi rade u punom kapacitetu 4k :] Sredjen problem! Hvala @Yettel Srbija na pomoci i podrsci!
Aко ти није проблем, опиши шта конкретно треба да се уради. Немој мислити да ти не верујем, али хипернет бокс којег сам тестирао нема харверски декодер за долби вижн. Мада - можда није ни исти модел.
 
Hajde već kad sam se raspisao, da pojasnim kako je došlo do nagomilanog broja boksova i stikova u mom skromnom domaćinstvu.

Prvo sam imao dva KAON boksa, koji su bili postavljeni u dve sobe. Zatim sam uzeo Mi stik 4K, a onda i Transpeed jer je bio za neke smešne pare, sa idejom da ga ostavim u kući na selu. E, onda odgledam ono što je Salac postavio na YT vezano za uporednu recenziju KAON boksova i najnovijih Eon boksova... Pa ga pitam, jel stvarno taj boks za OTT korisnike toliko bolji od KAON boksa, a on veli - pa naravno da je bolji

I kako sam bio pred produžavanjem ugovora sa SBB-om, postavim ja kao jedini uslov da mi daju taj boks, koji u stvari nije namenjen za ugovorne korisnike već samo za one koji bi da kupe Eon pakete van SBB mreže. A oni mi kažu - ne može, iako sam im pričao kako sam od onih korisnika SBB usluga koji su s njima od prvog meseca postojanja, kako sam uvek plaćao sve kad treba i kako sam im bio lojalan.

E, tada onako rezigniran odlučim da ne produžim ugovor sa SBB-om i obratim se - Telekomu. A oni mi kažu, dobićete za cenu ugovora telefonskog broja dve godine korišćenja našeg boksa, interneta, ATV aplikacije, android aplikacije... I ja uzmem njihov paket, naravno, zajedno sa boksom.

A onda mi se, nakon nepunih nedelju dana, jave iz SBB-a. Vele, znate šta, ipak smo odlučili da vam izađemo u susret i damo vam boks koji ste tražili za produžetak ugovora. I tako dobijem dva nova boksa, novu mrežu i nove ATV i android aplikacije bukvalno za nula dinara, budući da sam Telekomov telefon plaćao i ranije. I tako će biti u naredne dve godine. A što bi rekla Skarlet O Hara, šta će biti posle dve godine - misliću o tome drugi dan.

I sad sam zatrpan boksovima i stikovima, a pored dva KAON boksa koji su u spavaćim sobama i od kojih je sve krenulo, koristim jedino Transpeed. Ostalo sam zagasio.
 
Aко ти није проблем, опиши шта конкретно треба да се уради. Немој мислити да ти не верујем, али хипернет бокс којег сам тестирао нема харверски декодер за долби вижн. Мада - можда није ни исти модел.
Ukratko, nije do video kodeka ono seckanje i zvuk u hbo maksu, vec je u podesavanjima audio kodeka,cim stigbem kuci pisem sve lepo
 
Vrh Dno