Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

I imate punu Alijevu pijacu bokseva sa ramom/romom ili šta vam već treba.

Meni treba uređaj za Tivimate, i nešto malo Kodi i dovoljan mi je i običan Firetv. Usput ga koristim i za ostale striming servise jer mi je lakše tako. Više rama ili eksterni priključaci mi nisu neophodni da bih plaćao više. I tako je verovatno i svim drugim korisnicima koji koriste ove uređaje inače bi kupovali nešto bolje.
 
Eo ja sam kupio box da bih gledao streaming servise na njemu i npr ne slazem se sa tvojom teorijom.Uporedi koliko je podrzan neki prosecni tv od 300-500 eur i npr zaomi mi box s ili amazon stick ili nedajboze shield i njihove cene.Znaci lakse je baciti tv ili prodati pa dodati za novi ili uzeti neki boxic za xxx puta manju cenu.O cajna kung fu boxovima tek da ne pricamo.
Očigledno ne pratis TV uređaje, za 350€ uzmes sasvim solidan TV (ne neki nepoznat jiu-jitsu, može i Samsung) koji podržava sve te servise. Aplikacije će raditi čak i bolje nego na većini box uređaja plus što neces imati dodatna opterećenja sa kablovima i daljinskim.
 
Нађи ми 55" санцуг за 350 јевра. Или било који, а да није вокс/фокс или слично.
 
Očigledno ne pratis TV uređaje, za 350€ uzmes sasvim solidan TV (ne neki nepoznat jiu-jitsu, može i Samsung) koji podržava sve te servise. Aplikacije će raditi čak i bolje nego na većini box uređaja plus što neces imati dodatna opterećenja sa kablovima i daljinskim.
A ja de*il umesto da uzmem tv od 350€ i uživam u "fantastično" optimizovanim aplikacijama ja uzmem shield i sve radim pod opterećenjem preko njegovog daljinskog🤦‍♂️. Inače kako rade te aplikacije na os-ovima koji više nisu podržani?
 
Izgleda da mi svi zivimo po paralelnim univerzumima. Ovaj forum se preklapa u nekim coskovima pa se onda i mi tako mimoilazimo po temama i ne kapiramo jedni druge.
 
Нађи ми 55" санцуг за 350 јевра. Или било који, а да није вокс/фокс или слично.
Mozes kupiti 50" 7 seriju za taj iznos, sasvim solidan uređaj, na kojem ce raditi sve ove striming platforme, koje vecina trazi/gleda. Mozemo biti i precizniji, on je naveo rang od 300-500€, za 500€ kupis Philips 58pus8506 sa androidom.
A ja de*il umesto da uzmem tv od 350€ i uživam u "fantastično" optimizovanim aplikacijama ja uzmem shield i sve radim pod opterećenjem preko njegovog daljinskog🤦‍♂️. Inače kako rade te aplikacije na os-ovima koji više nisu podržani?
Kod mene je TV iz 2016, rade sve striming platforme, učitavanje bez trzanja i zastajkivanja, imao sam Mi Box, a sada i Gt King, nista ovo sporije nije u odnosu na box.
 
Naprotiv, kineski box retko koji ima ispod 3 ili 4gb Rama i oni taj nemaju problem.

Upravo ovi sertifikovani ispadaju iz memorije kada koristiš više aplikacija ali oni imaju pored malo ram memorije i malo rom memorije pa i ne može puno aplikacija da se instalira.

Morate da shvatite da ima nas koji koristimo više aplikacija od 2
Bilo je reci o 2 giga rama u kineskom boxu i o 2 giga rama u kocki. Ti poredis 4 giga rama u kineskom boxu, koji uzgred nema sve sertifikate koje ima kocka od 2 rama, a ako ih ima onda kosta bar duplo skuplje od kocke. Posto kazes da ti sertifikovani uredjaji ispadaju iz aplikacija, voleo bih da nam kazes koje aplikacije sve imas na svojoj kocki i koja ti pravi problem?
 
Mozes kupiti 50" 7 seriju za taj iznos, sasvim solidan uređaj, na kojem ce raditi sve ove striming platforme, koje vecina trazi/gleda. Mozemo biti i precizniji, on je naveo rang od 300-500€, za 500€ kupis Philips 58pus8506 sa androidom.

Kod mene je TV iz 2016, rade sve striming platforme, učitavanje bez trzanja i zastajkivanja, imao sam Mi Box, a sada i Gt King, nista ovo sporije nije u odnosu na box.
Stvarno ne znam zašto postoje ovi boksovi kada nam tv iz 2016 fercera ništa slabije sa svim aplikacijama. Zanimljivo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220922-195007_Browser.png
    Screenshot_20220922-195007_Browser.png
    1.4 MB · Pregleda: 70
  • IMG_20220827_140430_8.1.011.jpg
    IMG_20220827_140430_8.1.011.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 63
I imate punu Alijevu pijacu bokseva sa ramom/romom ili šta vam već treba.

Meni treba uređaj za Tivimate, i nešto malo Kodi i dovoljan mi je i običan Firetv. Usput ga koristim i za ostale striming servise jer mi je lakše tako. Više rama ili eksterni priključaci mi nisu neophodni da bih plaćao više. I tako je verovatno i svim drugim korisnicima koji koriste ove uređaje inače bi kupovali nešto bolje.
Tivimate može da se instalira na fire tv? Koji model imaš ,4K ili Max?Ne štuca striming u tivimate fHD,4K?
 
Stvarno ne znam zašto postoje ovi boksovi kada nam tv iz 2016 fercera ništa slabije sa svim aplikacijama. Zanimljivo.
Iskreno ja sam uzeo radi androida i Kodija, zato sto mi Samsung radi na Tizenu, a sada koji broj ljudi zna cackati oko kodija, mislim da smo u manjini, ljudi vole sve na gotovo. Poredeci brzinu aplikacija i rad koje imam na TV i na boxu nema tu neke razlike.
 
Tivimate može da se instalira na fire tv? Koji model imaš ,4K ili Max?Ne štuca striming u tivimate fHD,4K?
Imam običan 4K, ne Max. Radi TiviMate odlično, pušta bez problema 4K 50 FPS ovo malo što sam gledao.
 
Tivimate može da se instalira na fire tv? Koji model imaš ,4K ili Max?Ne štuca striming u tivimate fHD,4K?
Наравно да може тивимејт на FireOS. А ако ме сећање не вара, ради 4К најнормалније на 4К макс, ако питаш за нпр 4К канале. А наравно да раде и стриминг сервиси у 4К.
А што се мултитаскинга тиче - мени је најмеродавније како тивимејт ради са 4 канала истовремено. Коцка на пример гура 2 UHD /канала и 2 1080р.
 
Radi tivi mejt na 4k max naravno
 
Radi sve lepo na ova 3 najbolja stika:
Xiaomi TV Stick 4K, Fire TV Stick 4K Max i Google TV Chromecast 4K.

I to ne da radi nego radi isto, ako ne i fluidnije nego npr. Sony android TV koji dolazi sa 3GB RAM-a a koštao je preko 1000€ :)

Jednostavno proizvođači svih tv-a gledaju da uštede na hardveru kako bi imali veću dobit pa ubacuju što jeftinije komponente.

Da nije tako niko ne bi kupovao stikove i bokseve ;)

 
Poslednja izmena:
Samo da javim, uzeo sam Tanix TX4 Pro 4GB/64G S905X4 WiFi 2.4/5GHz Android 11. Pod haubom je sve kao u opisu. Sami sistem radi vrlo dobro i brzo. Uređaj je stigao rutovan sa nekoliko instaliranih aplikacija, a jedna od njih je Kodi. E sad, situacija je što gugl plej stor je u v.27 i neće da se apdejtuje, a nije hteo ni Kodi, Chrom, Opera nije htela da se instalira itd. Chrom, Kodi i sl sam deinstalirao, pa sam Operu i druge stvari ubaci preko APKMirror i za sada sve radi. Što se tiče Kodia tu je bila muka, Live TV Serbia malo radi, malo ne, pa sam onda ubacio Phoenix reborn build koji super izgleda ali skoro ništa od programa uživo ne radi, ista situacija je sa Balkan green wizard, na kraju sam ubacio Zadar build i tu mi je konačno sve proradilo od domaćih, pa do stranih. Ima tu još posla da se radi ali za sad je to, to.
 

Prilozi

  • IMG_20220927_201300.jpg
    IMG_20220927_201300.jpg
    186.6 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20220927_201822.jpg
    IMG_20220927_201822.jpg
    213.6 KB · Pregleda: 36
Radi sve lepo na ova 3 najbolja stika:
Xiaomi TV Stick 4K, Fire TV Stick 4K Max i Google TV Chromecast 4K.

I to ne da radi nego radi isto, ako ne i fluidnije nego npr. Sony android TV koji dolazi sa 3GB RAM-a a koštao je preko 1000€ :)

Jednostavno proizvođači svih tv-a gledaju da uštede na hardveru kako bi imali veću dobit pa ubacuju što jeftinije komponente.

Da nije tako niko ne bi kupovao stikove i bokseve ;)


Čitao sam dosta negativnih komentara za Fire TV stick 4K i max internacionalna verzija da ne rade hbomax i jos neki striming servisi koje imam u Švedskoj .Ovaj chromecast google tv mi deluje kao bolja opcija a slična cena . Hvala svima na preporukama 👌👍
 
Radi HBO Max, ali mora da se radi sideload nekih aplikacija, npr. pomenuti HBO Max, TiviMate, Viaplay i sl. Store je značajno siromašniji na Amazonu.
Da uzimam nešto sad verovatno bih uzeo Google Chromecast, a ne Fire TV. Bio je pre par dana na akciji za 590 kr.
 
Čitao sam dosta negativnih komentara za Fire TV stick 4K i max internacionalna verzija da ne rade hbomax i jos neki striming servisi koje imam u Švedskoj .Ovaj chromecast google tv mi deluje kao bolja opcija a slična cena . Hvala svima na preporukama 👌👍
E radi sve, samo je za malo "naprednije" korisnike koji znaju da se snađu ili češće imaju nekoga ko će to sve da odradi za njih :)

Xiaomi 4K i Google 4K stik su AndroidTV/GoogleTV imaju PlayStore i lagano se ljudi snalaze i ništa tu nije novo.
Takođe oni imaju Chromecast, a FireTV podržava samo Miracast.


Fire 4K Max stik podržava Wi-Fi 6 (802.11ax), a ova 2 ako se ne varam "samo" Wi-Fi 5 (802.11ac), pa ko šta voli :)

EDIT: Da, treba napomenuti i verzije androida

Amazon Fire TV Stick 4K Max: Fire OS 7 (Android 9 Pie)
Xiaomi TV Stick 4K: AndroidTV 11
Google Chromecast 4K: GoogleTV 11 (uskoro 12)

 
Poslednja izmena:
Radi HBO Max, ali mora da se radi sideload nekih aplikacija, npr. pomenuti HBO Max, TiviMate, Viaplay i sl. Store je značajno siromašniji na Amazonu.
Da uzimam nešto sad verovatno bih uzeo Google Chromecast, a ne Fire TV. Bio je pre par dana na akciji za 590 kr.
Na kom sajtu je bio na akciji ?
To i ja gledam da nemam glavobolju out of the box ,priključim i vozim. Vidim neki lik prodaje na blocket chromecast google tv 4k verziju za 350kr..tu mi nešto smrdi 🤔😀
@Stock hvala za detaljno objašnjenje svih 3 opcija ovih stickova 🍺
 
Elkjøp (Elgiganten), Power, Netonnet, Komplett. Nekoliko tih velikih, verovatno će ponovo biti.
 
@fain2daniel
Uporedi cene za Google Chromecast (4th Generation) with Google TV i Xiaomi Mi TV Stick 4K ovde:

A za FireTV 4K Max naravno amazon.se

Instalacija aplikacija preko telefona na Android/Google TV:

GHVtB4WtAwhFDVtTftyYHa-1200-80.jpg


 
Poslednja izmena:
Bilo je reci o 2 giga rama u kineskom boxu i o 2 giga rama u kocki. Ti poredis 4 giga rama u kineskom boxu, koji uzgred nema sve sertifikate koje ima kocka od 2 rama, a ako ih ima onda kosta bar duplo skuplje od kocke. Posto kazes da ti sertifikovani uredjaji
Baš naprotiv pričali smo o tome kako sertifikovani boxovi imaju malo rama.

A već rekoh da kineski boxovi nemaju 2gb Rama već uobicajeno 3-4gb i 16/32/64gb Rom naspram 5 slobodnih gb kod sertifikovanih.

Evo skrinsotovao sam ti o čemu je bilo reč da te podsetim.
Screenshot_2022-09-27-22-17-21-84.jpg
ispadaju iz aplikacija, voleo bih da nam kazes koje aplikacije sve imas na svojoj kocki i koja ti pravi problem?
Nisam kocku ni pomenuo, ja imam mi box, ali bez obzira, aplikacije koje redovno koristim:

-eon
-plex
-kodi
-air console
-nekoliko igrica
-hbo max
-Stremio
 
Zaboravih gore da dodam za AV1 codec podršku:



Google TV Chromecast 4K ga ne podržava, a Xiaomi TV 4K i FireTV 4K Max stikovi ga podržavaju.

Zanimljivo ovaj novi Google Chromecast HD dolazi sa podrškom za AV1.
 
Radi sve lepo na ova 3 najbolja stika:
Xiaomi TV Stick 4K, Fire TV Stick 4K Max i Google TV Chromecast 4K.

I to ne da radi nego radi isto, ako ne i fluidnije nego npr. Sony android TV koji dolazi sa 3GB RAM-a a koštao je preko 1000€ :)

Jednostavno proizvođači svih tv-a gledaju da uštede na hardveru kako bi imali veću dobit pa ubacuju što jeftinije komponente.

Da nije tako niko ne bi kupovao stikove i bokseve ;)


Eee ali ti nemaš ovaj tv iz 2016😉 gde sve radi besprekorno.
 
Baš naprotiv pričali smo o tome kako sertifikovani boxovi imaju malo rama.

A već rekoh da kineski boxovi nemaju 2gb Rama već uobicajeno 3-4gb i 16/32/64gb Rom naspram 5 slobodnih gb kod sertifikovanih.

Evo skrinsotovao sam ti o čemu je bilo reč da te podsetim.
Pogledajte prilog 357166

Nisam kocku ni pomenuo, ja imam mi box, ali bez obzira, aplikacije koje redovno koristim:

-eon
-plex
-kodi
-air console
-nekoliko igrica
-hbo max
-Stremio
Pa da li ti je malo 2gb rama i ispada li ti iz aplikacija? Za neki kineski random box naravno da je malo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220928-070739_Chrome.jpg
    Screenshot_20220928-070739_Chrome.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 41
Eee ali ti nemaš ovaj tv iz 2016😉 gde sve radi besprekorno.
Pa najlakse je to, posto imate sve uređaje snimite rad i okačite da upredimo, sa strane štoperica i da vidmo tu razliku u brzini i fluidnosti. Naravno jos bolje ako imate i noviji TV 😉
 
Ne znam da li je bilo reči, ali Beelink je izbacio GT-King2.


8/64, AV1, DV (i gt king je podržavao pa su ga softverski ugasili iz samo njima znanog razloga), Android 11, gbit lan.
Ne znam koji je ovo SoC, vidim da ga spominju kao najmoćniji trenutno na tržištu. Nema ni jedan sertifikat za striming servise, kao ni prethodnik.
Stvarno ne znam šta im to znači. Košta oko 200$.
 
Pa da li ti je malo 2gb rama i ispada li ti iz aplikacija? Za neki kineski random box naravno da je malo.
Naravno da je malo rama.
Ako otvoriš više aplikacija i negasig ga duži period ugasi ti aplikaciju iz čista mira jer nema više memorije. A najbolje kad to uradi u igrici ili eon-u🤬

Džabe više da ponavljam da kineski box čak i najgrdji ima bar 3gb Rama i nema takve glupe probleme.
 
Nazad
Vrh Dno