Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Па вероватно прави проблем што негде проверава систем да ли је андроид ТВ или обична верзија.
Регуларан HBO GO ради на ГТ1 улт. без икаквих проблема. Исто му треба неколико секунди да провери брзину нета.
Кад смо већ код HBO GO, колико видех, ако се улогујем са теленор налогом, слика је СД. То није било случај код СББ налога.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Instalira normalno... Ulogujem se... Može kroz meni da se ide međutim kod puštanja prijavljuje neku grešku 5.1. Vidim i drugi se žale u HBO temi

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Pa mozda treba android tv os ,probacu ja...nego kvalitet je bolji na tv varijanti vs obicna ??
 
Verovatno... Ma da ja sam i ubacio rom od nexusa koji je android tv ali ne radi

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko kako da povećam font na hbogo atv aplikaciji?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Dok ide film pauziraj,pa klikni dole na titlovi,dace ti ovo
15466353989027606603972780970500.jpg
 
Šta vredi poručiti od Air daljinaca? Ima li neke velike koristi od onih daljinaca sa tastaturom? Jel mozete da preporucite neki na kojem provereno dobro rade glasovne komande?
Imam MXQ Pro+ 2/16 sa s905, pretežno se koristi za Kodi, You Tube, Eon, malo surfa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zamolio bih za pomoć u izboru. Pratim poslednjih 15-ak strana teme, ali sam ipak zbunjen.
Uzeo bih ipak MiBoc, ali nisam siguran da li da odaberem XiaoMi-Mi-tv-box-3 ili Xiaomi-Mi-TV-Box-S.

Drugo korisnik sam SBB-a, ali još uvek nisam prešao na EON pakete. Pretpostavljam da SBB dozvoljava aktivaciju samo jedne EON TV aplikacije po nalogu, bez obzira na paket? To bi značilo da na ovom boxu koristim običnu EON aplikaciju, pretpostavljam da je to OK, i komforno za upotrbu (koristim je na telefonu)?
Hvala!
 
Nisam koristio oba boxa već samo box3 I koliko mogu da vidim na netu I nema neke prevelike razlike sem u izgledu samog boxa, rasporeda dugmića na daljinskom i novijeg androida 8.1. Misli da je plaćanje preko 10-15e bacanje para ako se opredelis za box s.
Što se tiče eona ako budeš ostao na stare pakete uz koje ne dobijaš besplatno eon za ATV, moraćeš za klasičnu EON aplikaciju da nabavis neki air mouse ili wiraless mouse da bi je koristio.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne može obična eon app bez airmousea da se koristi (ili običnog miša). Mibox s i 3 pokreće isti čipset, mislim da su razlike u broju usba i verzije androida sa kojom dolaze. Praktično isti uređaji.

Kolega Mighty me pretekao. :)
 
Ovo je na stranici jednog od AE sellera, ne znam kolko je ovo sve tačno 1544621596630_Mi%20box%20s%20vs%20mi%20mox%203.jpeg
 
Hvala puno, vidim da je razlika u ceni (sa ova dva linka) 7 USD. Potražiću još.
 
Može predlog nekog a La AndroidTV launchera za običan Android.
Ovim drugaru na Beelink gt1 non stop puca fabrički launcher. Ne pomaže ni fabrički reset.
7.1.2 nisam uspeo da instaliram. Pukne na 3% instalacije preko Amlogic tool-a.
 
Microsoft launcher, ja ne znam za bolji a da radi isto


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Može predlog nekog a La AndroidTV launchera za običan Android.
Ovim drugaru na Beelink gt1 non stop puca fabrički launcher. Ne pomaže ni fabrički reset.
7.1.2 nisam uspeo da instaliram. Pukne na 3% instalacije preko Amlogic tool-a.
Square home.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja 20 put ponavljam da je najbolji sw za Amlogic s912 s905x upravo na androidu 6 tako da mi to nije mana a I ima 7 za njega.Ugasi opcije u cec funkciji za jezik I nece se vise desavati(dosta mi je vas sa lg tv :)) ili 4k video ili video boot resenje za tamniju sliku....

Imam isti problem na tv boxu VORKE Z1.
Mozes li mi malo bolje objasniti "Ugasi opcije u cec funkciji", ne zam kako to izvesti?

Pozdrav
 
U podesavanjima box-a imas podesavanja za CEC. Ugasi opciju CEC autolanguage
 
Hvala, pronasao sam.
Da li znas cemu sluze ostala dugmad u ovoj sekciji?

CEC.jpg
 
Ovo power off je verovatno da se ugasi zajedno sa tv-om. ovo play nemam pojma.
 
Tanix Tx8 s912 3/32GB
Dosta je tamnija i manje kontrasta ima u odnosu na sliku kod par boxova koje sam ranije koristio i onu preko aplikacija na TV-u

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Tanix tx8 ide samo u 2/32 varijanti ,tanix tx8max je 3/32 .eEvo saljem
 
Sta je po vama bolja kupovina Mxq pro 4k sa s905w cipom ili x96 mini sa istim cipom?
Znam da su oba krs za danasnje standarde ali potreban mi je samo za youtube i HBO go.
 
kako se vi ljudi borite sa 8gb prostora na tim xiaomi boxovima? ja imam beelink 2/16, i juče kad sam očistio keš zauzeto mi je oko 12gb prostora od 16gb...a uopšte nemam puno aplikacija instaliranih...bar ovako sa strane ne znam šta tu uopšte može da stane, 2 aplikacije i gotovo?
 
Ne znam kako vi ali ja imam 32gb prostora ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta je po vama bolja kupovina Mxq pro 4k sa s905w cipom ili x96 mini sa istim cipom?
Znam da su oba krs za danasnje standarde ali potreban mi je samo za youtube i HBO go.
Imam x96 mini ide kodi eon perfect player sve super. Gledam 1080p obicno...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
kako se vi ljudi borite sa 8gb prostora na tim xiaomi boxovima?

Za moje potrebe je 8 GB na Mi Boxu puna kapa, tu je sve što mi treba od streaming servisa + Kodi.
28f1dc65a25b013fcc17141200e8ffb9.jpg
49e307787c91ba27e941985e13afae0f.jpg
 
Sta je po vama bolja kupovina Mxq pro 4k sa s905w cipom ili x96 mini sa istim cipom?
Znam da su oba krs za danasnje standarde ali potreban mi je samo za youtube i HBO go.
Bio je na gearbestu x96 max za nekih 38$, valjda je bolji od x96 mini. Meni je x96mini na granici upotrebljivosti [emoji849]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ne znam kako vi ali ja imam 32gb prostora ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
+ меморијска 64GB class 10.
Све заједно више него потребно.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ja naručih iz Kine Mi Box S, valjda će mi biti dovoljno 8GB za moje potrebe. Ako ne, ide na oglase i uzima se Beelink.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
kako se vi ljudi borite sa 8gb prostora na tim xiaomi boxovima? ja imam beelink 2/16, i juče kad sam očistio keš zauzeto mi je oko 12gb prostora od 16gb...a uopšte nemam puno aplikacija instaliranih...bar ovako sa strane ne znam šta tu uopšte može da stane, 2 aplikacije i gotovo?

Ne vidim potrebu za tim osim za torrent i igre. Isto sam mislio kada sam video da EON Smart box ima 4gb, medjutim od aplikacija koristim samo EON, YT i Kodi i to radi bez stucanja... u stvari lazem, YT ne koristim vec ugradjeni Chromecast. Ukoliko se nastavi ovakva podrska, za box i ne treba vise memorije a ugradjeni CC je ogromna prednost. Imao sam boxeve i sa obicnim androidom i sa TV verzijom i ni na jednom nisam koristio apps koje koristim na telefonu ili tabletu tako da ok mi je i ovo.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno