Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hvala radi posao bolje nego onaj defaultni :D

gledam neki film preko popcorn time i 1080p je slika vrhunska imam osječaj da je bluray snimak :D međutim povremeno vidim preskakanje frejmova meni smeta (supruga i ostali koliko vidim to i ne primijete uopšte) da li ima neko dodatno podešavanje nutar aplikacije decoder ili nešto da se to izbjegne ?
Koji box je u pitanju?
Ja sam slicno primetio na GT1 ultimate, ali to se desavalo samo na nekom odredjenom kodeku.
 
Hvala radi posao bolje nego onaj defaultni :D

gledam neki film preko popcorn time i 1080p je slika vrhunska imam osječaj da je bluray snimak :D međutim povremeno vidim preskakanje frejmova meni smeta (supruga i ostali koliko vidim to i ne primijete uopšte) da li ima neko dodatno podešavanje nutar aplikacije decoder ili nešto da se to izbjegne ?
Probaj terrarium.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Da potvrdim da na MiBox Youtube konačno radi bez greške.
 
Izgleda je na popcorn kvalitet videa mnogo bolji a ne postoji opcija externog playera da probam u mx
Na popcorn film je oko 4Gb dok je na terra oko 1.7Gb

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Izgleda je na popcorn kvalitet videa mnogo bolji a ne postoji opcija externog playera da probam u mx
Na popcorn film je oko 4Gb dok je na terra oko 1.7Gb

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Taj podatak nisam znao. Ako je tako, onda prelazim na popkorn ( naravno, tu je kodi i dalje). Koja verzija je u pitanju?

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Popcorn ti vuce sa torenta, onda ti je bolje kodi i elementum, sam biras source i kvalitet..

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk
 
Sto znaci da je bitan izvor a ne program. Svi oni vuku od negde, samo vidite gde je izvor kvalitetniji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa zato mu i kazem elementum, jer na popcorn nijesam primijetio jasno da pise koji je source i kvalitet

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk
 
Kako se koristi taj elementum?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
@torpedoo je kacio uputstvo na onoj drugoj temi, kodi i adonnovi za kodi.

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk
 
Taj podatak nisam znao. Ako je tako, onda prelazim na popkorn ( naravno, tu je kodi i dalje). Koja verzija je u pitanju?

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
Zadnja verzija sa njihove stranice...ima mogućnost i da se bira rezolucija i veličina izvora za film u njihovom slučaju torrenta...recimo ovaj 1080p (4gb) Rampage slika je bila.odlicna medjutim meni je povremeno seckalo dok je za.isti film na 720p (3.5Gb) sve radilo ok
Drugačije radi od terra prvo mu treba 2min dok krene ali onda nema zastoja dok na terra nekad zna da zastane film, i ima opciju za Android tv radi lakše kontrole sa daljinskim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Verovatno da je do izvora filma. I meni isti fim štucne po koju sekundu. Inače, kvalitet je daleko bolji nego na terarijumu.
Definitivno je do izvora filma. Tomb Rajder 1080p od 4,24GB radi bez problema.
Kod popkorna me nerviraju 2 stvari: onaj popap da delim popkorn ( jesam, ali opet iskače), i svaki put po pokretanju kvalitet se ponovo vraća na 360p i 480p i ako sam ih isključio.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, imam android box X96 mini. Ne pusta mi na you tube-u u 1080p nego samo u 720. Moje pitanje je da li netflix aplikacija reprodukuje sadrzaj u fullHD-u na ovom box-u? Prijatelj hoce da uzme neki android box, pa ako moze preporuka za neki bestbuy do 100€?hvala.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ako hoćeš youtube da ti reprodukuje 1080p moraš da editujes build.prop. Imaš gomilu tutorijala u vezi toga na netu.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Hvala za info. Jel moze neka preporuka za android box za prijatelja? Ili da uzme isto ovaj X96 mini. Da li netflix reprodukuje sadrzaj u 1080p na X96mini?
Ako hoćeš youtube da ti reprodukuje 1080p moraš da editujes build.prop. Imaš gomilu tutorijala u vezi toga na netu.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Za Netflix ne znam, ja sam tako podesio na mom M8S PRO-C da reprodukuje youtube na 1080p pošto je difoltno na 720p. Možda da probas da kupiš mecool M8S+ 2/16 s905x. Radi ko metak, jedina mana je sto ima play store za android TV.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Može li.link ka jednom uputstvu kako dobiti 1080p na YouTube?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Taj netfliks na velikoj većini android bokseva radi samo u 480p.
Moram probati da nađem neki nalog da testiram GT1.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U 480p?Ypalim aplikaciju netfliks da gledam nesto i on ne reprodukuje u fullHD-u? Da li je to moguce? Regularni placen netfliks?
Taj netfliks na velikoj većini android bokseva radi samo u 480p.
Moram probati da nađem neki nalog da testiram GT1.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
U 480p?Ypalim aplikaciju netfliks da gledam nesto i on ne reprodukuje u fullHD-u? Da li je to moguce? Regularni placen netfliks?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Pogledaj na jutjubu Roberto Jorge ima dosta recenzija android bokseva. U svakoj testira netfliks. Trebalo bi da šaomi mi boks može.


Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da samo brand name boxovi sa licencama to i mogu, ovi jeftiniji Kinezi jok.

Nije to do boxa nego do licenci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel netflix možeš da probaš besplatno neko vreme pošto bi hteo da proverim u kojoj rezoluciji radi kod mene na mecool m8s+?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Isto će da bude 480p
To je stvar koja Kineze kosta realan novac i koja se proverava svaki put kad pristupi tom servisu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možda da probaš New Pipe,ili MTube..
Tamo ima biranje rezolucije,ali nisam siguran da li program sam konta da moj uređaj može 1080p,pa mi to i nudi...
12316dc96aabfa6678aec9bee29b0b78.jpg
9f4cc96b469f37669fe801e7e3580d01.jpg


Sent from my SUPER using Tapatalk
 
Jel moze neka preporuka za android box za prijatelja? Ili da uzme isto ovaj X96 mini. Da li netflix reprodukuje sadrzaj u 1080p na X96mini?

Xiaomi Mi Box nije samo "obični" TV box, kao npr. ti M8, X96 isl. koje pominjete.
U Mi Box-u dobijaš i Google Cast risiver, i dobijaš i taj neki Google-ov DRM sertifikat koji ti treba u Netflixu za rezolucije veće od 480p.
Novi Mi Box (MDZ-22-AB) će da ima i "Netflix" dugme na daljincu.

Samo pretplatom na Netflix se dobija pravo na gledanje samo 480p. Za veće rezolucije je potreban taj sertifikat, koji praktično plaćaš kroz cenu TV boxa, TV-a itd.
... Ni uređaj (sa sertifikatom, za veće rezolucije) ne sme da bude root-ovan.

Nemam Netflix, pa ne znam da li root može da se sakriva od Netflix aplikacije, niti znam da li možda postoje neki trikovi da se zahebe čitav sistem sa tim sertifikatima i rezolucijama. Ovo gore napisano je "oficijelna verzija".

Mi Box je trenutno $56 na GearBest-u.
 
Nazad
Vrh Dno