Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pozdrav, treba mi pomoc. Naime, nakon procitane skoro cele ove teme odlucio sam se za kupovinu Mini M8S Pro koji sam i kupio kod nas na KP. To je model sa 6/16G, amlogic s912,7.1.2 androidom. Plejer mi sluzi za pustanje filmova serija koncerata sa NAS-a. I tu nastaje problem, svi moji koncerti koje najvise i gledam su u BD firmatu dakle m2ts fajlovi koje ovaj plejer ne moze da pusti valjano. Slika je blago receno razvaljena sa crvenim i zelenim artefaktima po celom ekranu.Od 15 koncerata koliko ih imam na 10 se desava ovo, na nekima krene normalno ali posle par minuta nestane zvuk i pocne da secka itd. Samo 2-3 su prosla manje vise bez problema. Na kompu rade najnormalnije tako da nije do fajlova. Takodje nije ni do doticnog primerka jer sam se cuo sa prodavcem i poslao mu fajlove da proba na drugim i isto se desava.
Da li neko zna sta bi mogao da bude problem? Da li je moguce da je plejer suvise slab da bi pustio ovako nesto. Ne znam da li nesto znaci ali fajlovi su prilicno veliki svaki sa po 20 gb i vise.
 
Poslednja izmena:
Teško da je s912 slab...
Jel pustas preko kodija ili kako?
Kako se ponaša kada pustas druge formate?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, preko kodija a probao sam jos i bs plejer i isto je. Vlc iz nekog razloga nece da se poveze sa nas-om. Pobao sam mkv i to pusta normalno naravno zavisi od bitrejta, sa porastom bitrejta pocinje da secka. MP4 takodje ide normalno . Verujem da bi i drugi formati radili normalno.
 
Mozda je hardver nesto defektan?
Box si kupio nov nekoriscen ili je bio koriscen?

Odradi mu 3D testove, antutu i jos sta nadjes od testova da ga opteretis i prati da nema neke artefakte.
Meni je tako onaj GT1 zezao samo sto su kinezi to u romu nekako iskljucili pa nisi ni mogao da testiras dok se ne ubaci drugi rom i potpuno sam siguran da na njemu postoji hardverski nedostatak.

U svakom slucaju trebalo bi dobro da ga istreses sa testiranjem i sve bi testove trebao da zavrsi cisto da budes siguran da nije nesto do hardvera.
Tek ako je hardver ispravan vredi traziti dalje problem.
 
Kupio sam ga novog ovde na kp. Probacu da mu odradim testove, mada kao sto rekoh prodavac sa kp je pokusao da pusti iste te fajlove koje sam mu poslao i ponasa se isto.
Jel vama rade normalno kada pustate m2ts fajlove?
 
Daj link do nekog da probam

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jos jedna stvar. Skinuo sam antutu i prosao je test ali sam prometio nesto drugo. Stoji mi da je rezolucija 1280x720. Kako sad to? Zar ne bi trebalo da je 1080p? Zar nisu svi s912 1080? U settings-u androida mi je cekirano 1080 na 60 hz. Sad gledam i na aidi64 takodje pise 720p
 
Pozdrav, treba mi pomoc. Naime, nakon procitane skoro cele ove teme odlucio sam se za kupovinu Mini M8S Pro koji sam i kupio kod nas na KP. To je model sa 6/16G, amlogic s912,7.1.2 androidom. Plejer mi sluzi za pustanje filmova serija koncerata sa NAS-a. I tu nastaje problem, svi moji koncerti koje najvise i gledam su u BD firmatu dakle m2ts fajlovi koje ovaj plejer ne moze da pusti valjano. Slika je blago receno razvaljena sa crvenim i zelenim artefaktima po celom ekranu.Od 15 koncerata koliko ih imam na 10 se desava ovo, na nekima krene normalno ali posle par minuta nestane zvuk i pocne da secka itd. Samo 2-3 su prosla manje vise bez problema. Na kompu rade najnormalnije tako da nije do fajlova. Takodje nije ni do doticnog primerka jer sam se cuo sa prodavcem i poslao mu fajlove da proba na drugim i isto se desava.
Da li neko zna sta bi mogao da bude problem? Da li je moguce da je plejer suvise slab da bi pustio ovako nesto. Ne znam da li nesto znaci ali fajlovi su prilicno veliki svaki sa po 20 gb i vise.
Kako si povezan na mrežu, wireless ili kablom?
 
Mislim da nije do mreze jer i sa laptop-om pristupam nas-u wireless-om i sve najnormalnije ide. Isti ti fajlovi rade savrseno
 
A da probas ipak sa kablom? Pitanje je kakvog je kvaliteta taj wireless modul u tim boxovima, kod mene konkretno su nikakvi (oba boxa S912). Ne mogu da strimujem 4K fajlove sa kompa nikako, isti problemi kao kod tebe. Sa kablom sve je okidoki. Da napomenem da je i komp kablom povezan na mrezu.
 
Netflix ui me zeza, (zeza i eon, al od njega sam očekivao):
Npr kad izaberem seriju, sa desne strane ne mogu da izaberem epizodu iznad 10te
Kad ide serija, nemoguce je pauzirati, bez da se vratim na prethodni ekran.
Tesko se mota, ona traka za motanje se reetko pojavljuje.

Mislio sam da je do daljinskog, ali sa tastaturicom nije ništa bolje, nf prosto deluje da nije za box.

Na telefonu, racunaru i smart tv, mi je odličan.

Ideje, sugestije, predlozi?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Brickovao sam x96 mini instalacijom supersu.
Pomoc?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Edit: nasao zip, nasao kako se flashuje... taman sam se izlečio od toga na telefonu. Eon fox i dalje ne radi, da probam superuser ;)

I dalje me zanima savet za netflix? Uradio sam zoom out slike na 95% jer vidim da mi sece delove slike na 100, ali ne pomaže ništa.
 
Poslednja izmena:
Our reply:
Dear friend,
Thanks for your inquiry.
Sorry, we can not ship to Serbia at present,

Enjoy your shopping
Best regards

Taman da narucim box i dobijem ovaj odgovor sa sajta geekbuying,
izgleda da ne salju za srbiju
Jel je neko narucivao sa njihovog sajta ?
 
Imaš i bangood i GB

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako box pušta DTS audio (što ima ovaj fajl), onda je samo do protoka, nije dovoljan protok kroz mrežu, a ako računar kroz mrežu isti materijal pušta OK to znači da je ruter dobar ali samba protocol nije dobro implementiran na box drajveru pa je zbog toga slab protok. Video part mi deluje OK (standard).
 
Ide i video i zvuk bez ikakvih problema kroz mrezu, problem su sitne kockice koje se pojavljuju kao da nije dobro dekodiran video.

Pustao sam razne teze rezolucije i kodiranja bez problema, ovo je 1080p snimak koji bi trebalo da ide kao od sale ali reprodukcija nije OK
 
Potvrdjujem.
mx player, dts neon codec dodat (star je mozda vise od godinu, mada nije bitno).
Prvo kad sam pustio bilo je ok. Taman da dodjem i prijavim ovde, malo premotavao napred nazad kad problemi. Ne znam kako bih opisao video, nisu kockice, vec pre bih rekao crvene linije. Iskljucim audio, isto, dakle ne bih rekao da je do dts.
Pusti ga nekad i sasvim ok. Kodi ne probah. Probacu i sa stock mx codecom, mada ne znam podrzava li dts.

@marris Ostavi jos neki fajl.
 
Ima ovde nesto ...
Stari box, rk 3188 2GB, Android 442, mx player (stavih sad i na njega isti codec pack zip koji imam na h96pp) pusta sasvim ok. Premotavah po 10 sec, jump to, uvek ok.
 
@churla Mogu da okacim samo link od torrenta nekog posto su to veliki fajlovi od kao sto rekoh 20 i nesto gb. Ne mogu da uploud-ujem na google drive. Imam jos ovih malih ali su svi oni skinuti sa jednog torrenta i svi su isto kodovani tako da to ne bi znacilo nista.
Ovo je interensantno sto taj stari box cita najnormalnije a s912 kod svih zapinje.
 
Da li ste probali da iskljucite/ukljucite hw acceleration

Evo sad sam probao i iskljucio hw acceleration u kodiju i vise se ne raspada slika, istina i dalje je losijeg kvaliteta nego kad se gleda direct stream sa kompa, ali bar nema vise artefakta. Problem ostaje jer i dalje koci dosta i zvuk se izgubi posle 15-20 sec. Probao sam i da menjam audio sa 5.1 do sterea ali je isto. To vec moze da bude i do mreze, probacu jos i tv koji je jedini na wireless-u da stavim na kabal pa cu da javim.
U kodiju stoji da je za hardware acceleration zaduzen neki media codec. Da li to moze da se promeni pa stavi neki drugi kodek?
 
Može li android box da se upotrebi za pojačanje wifi signala. Box je do rutera povezan kablom a u toj prostoriji gde je box wifi je slabiji, postoji li neka aplikacija ili jeftini dodatak koji bi malo poboljšao signal kako bi se koristio
na drugim uređajima
 
Мислим да може, има у опцијама, не треба посебан програм. Слично је као и на телефону.

Gesendet von meinem E2303 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno