Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pozdrav svima,

potreban savet koji android box kupiti? Bio bi koriscen uglavnom za gledanje 4k filmova (fajlovi teski i do 60 gb ako ne i vise). Bitno je da ima opticki digitalni audio izlaz posto bih na njega kacio zvucnike.
Cena do 100 E.

Takodjer me zanima sta mislite o ovom modelu?
https://www.aliexpress.com/item/Original-MECOOL-BB2-Pro-Android-TV-Box-Amlogic-S912-64-bit-Octa-core-3GB-RAM-16GB/32805742934.html?spm=2114.10010108.1000015.7.7a8e6b3bIznNns
A pogledaj cenu ovde:
https://m.geekbuying.com/item/MECOOL-BB2-PRO-Amlogic-S912-3GB-DDR4-16GB-eMMC-TV-BOX-375424.html

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pitanje za vas sa boxovima: Da li je moguce da se recimo preko mobilnog povezete sa YT aplikacijom na boxu i pustate/dodajete klipove sa mobilnog?
To je moguce preko TV-a ali ne znam za ovo.

Sent from mTalk
 
To ima YT TV aplikacija, možeš nju da instaliras ali ona nema opcije kao standardna.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gdje mogu skinuti youtube za android tv? U play store mi ne nudi a ovo sto sam nasao na net nije zadnja verzija.
Hvala

Sent from mTalk
 
Na aplikaciji AptoideTV imas YT za tv i mnogo brojne aplikacije za iptv media, online filmove....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ne vredi, imam ja na h96 YT TV app i baš da uzmem da probam to što čovek traži i ne može, moj TV se vidi sa telefona ali yt sa boxa jok.

Tu je izgleda problem do licenci.

Mada ja ne vidim nikakvu prednost osakaćene YT verzije, ja to na TV koristim samo kada šaljem sa telefona za bilo kakvo veće korišćenje je bolja pinokrvma aplikacija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel vi to diskutujete pair TV opciju zapravo? Ne znam zasto bih dva uredjaja koristio da pustim yt klip, ali me interesuje.
 
Hvala @bakara

Jel vi to diskutujete pair TV opciju zapravo? Ne znam zasto bih dva uredjaja koristio da pustim YT klip, ali me interesuje.

Pa pair TV je vrlo korisno. Uglavnom gledam YT preko TV-a ali uvek ima videa na koje naletim i koje je živa muka naći preko daljinskog. Ovako na nekoliko klika puštam šta mi je volja bez cimanja.

Sent from mTalk
 
Nije muka ako imaš airmouse jer ga onda koristiš jednako isto kao i na telefonu...
Zato na boxu nema to nekog smisla, a ja to inače koristim na TV kada gledamo više epizoda nečega pa se napravi lista, ili kad se pravi neka žurka pa svako sa svog telefona dodaje sledeći spot.
Na boxu se to radi potezom air miša i svakako je bolja puna verzija YT jednostavno ima više opcija i mogućnosti.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
DA li je zgodniji air mouse ili ona mini tastaturica sto izgleda kao gamepad? upotreba iz kreveta ;)

Dodatno, nervira me cinjenica sto ce njegov daljinski i senzor da ne sluzi nicemu...

Za FOX kanale na EON-u na x96 mini da ne pitam, jer ce neko da me bije ;) ali ako bi me uputili na post gde je to precizno objasnjeno, bio bih veoma zahvalan.
 
DA li je zgodniji air mouse ili ona mini tastaturica sto izgleda kao gamepad? upotreba iz kreveta ;)

Pa ako bas hoces tastaturu imas airmouse zajedno sa tastaturom i bez tastature, ja vise volim bez jer nisam nasao upotrebnu vrednost iste jer kada koristim box prikljucen na TV najduze sto sam ukucao je naziv necega u search baru, svakako se neces dopisivati preko boxa.

Ne znam sto bi te nervirao fabricki daljinski?
ja ga nisam ni izvadio iz kutije, njega si i onako dobio free.

Za EON imas namensku temu gde je sve objasnjeno mnogo puta.
 
Meni je za navigaciju Kodijem lakši fabricki daljinac,zbog nekoliko namenskih tastera,kojih nema na airmousu. A kada treba nešto da se piše airmouse i tastaturica na njemu su spas .
 
Pa ako bas hoces tastaturu imas airmouse zajedno sa tastaturom i bez tastature, ja vise volim bez jer nisam nasao upotrebnu vrednost iste jer kada koristim box prikljucen na TV najduze sto sam ukucao je naziv necega u search baru, svakako se neces dopisivati preko boxa.

Ne znam sto bi te nervirao fabricki daljinski?
ja ga nisam ni izvadio iz kutije, njega si i onako dobio free.

Za EON imas namensku temu gde je sve objasnjeno mnogo puta.

Ne volim kad imam nesto sto nekoristim :) konkretno taj IC prijemnik.
Trazio sam po EON temi, uglavnom sam nasao za android 4+, za 7+ nista...

Konkretno na EON aplikaciji, zbog uzasnog UI-a, jedini upotrebljiv nacin koji sam nasao da menjam kanale je preko kucanja slova (a to je sa def daljinskim sizifov posao) i netflix voli kad mu kucnes slova u search...
Mislim na tastaturicu tipa Rii i8+
 
Meni je za navigaciju Kodijem lakši fabricki daljinac,zbog nekoliko namenskih tastera,kojih nema na airmousu.


Koje namenske tastere nema airmouse?
Za kodi se koriste kursorski tasteri i OK dugme a to ima svaki.

Fabrički daljinski jedino u kodiju ima smisla za sve drugo ne radi posao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A mene interesuje da li vi mozete da upalite box sa air mousem kod mene je to neuzvodljivo ili ja nesto ne znam sto vi znate. Znaci kad hocu da ga pokrenem iz stendbaya moram da uzmem origigi daljinski i sa njim ga upalim ostalo sve radim sa airmousem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Može da se upali preko cec opcija na TV, inače samo sa RF daljincem ne može, ali nema nikakve potrebe ni da se gasi, android posle nekog vremena i onako predje u stanje mirovanja.
Moj se tako ugasi sam, pa kad izaberem njega na ulazu TV-a on se probudi.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dakle ovako. U opticaju za novi android boks bili su:
1. Beelink GT1 Ultimate
2. Xiaomi Mi TV Box
3. Tanix TX92, S912, 2/16
4. Mini M8S pro, S912, 2/32

Prvi je otpao zbog cene. 80 i kusur evra je ipak mnogo. Verzija bez onog ultimate (2/32) je jeftinija nekih 10-15 evra, tako da to i nije neka ušteda.
Drugi je otpao zbog nemogućnosti čitanja eksternih USB HDD (ako je verovati navodima Kineza).
Sad se dvoumim između zadnja 2. Koliko videh na jutjubu, Mini M8S pro je dobra kupovina za nekih 56 evra. Tanix prema Kinezima čita eksterni HDD do 1TB, Mini M8S pro čita (opet prema Kinezima) 500GB.
Osnovna namena boksa biće Kodi u kombinaciji sa Quasar-om i IPTV. Koliko vidim, 3GB RAM-a je trenutno bespotrebno.
Ako neko ima iskustva sa ova 2 boksa, voleo bih da podeli. Eksterni HDD nije nužno obavezan, ako su proširivi sa SD karticama za bar još 32GB.
 
A mene interesuje da li vi mozete da upalite box sa air mousem kod mene je to neuzvodljivo ili ja nesto ne znam sto vi znate. Znaci kad hocu da ga pokrenem iz stendbaya moram da uzmem origigi daljinski i sa njim ga upalim ostalo sve radim sa airmousem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako imas airmouse koji ima i programabilne tastere, "nauci" ga da power taster radi kao ir remote a ne bt verzija.
 
DA li je zgodniji air mouse ili ona mini tastaturica sto izgleda kao gamepad? upotreba iz kreveta ;)

Dodatno, nervira me cinjenica sto ce njegov daljinski i senzor da ne sluzi nicemu...

Za FOX kanale na EON-u na x96 mini da ne pitam, jer ce neko da me bije ;) ali ako bi me uputili na post gde je to precizno objasnjeno, bio bih veoma zahvalan.

Imao sam i air mpuse,sad imam Rii i8+ tastaturu. Lakse mi sa tastaturom posto je air mouse(barem onaj koji sam ja imao) veoma "pipav". Leti pokazivac na sve strane, bas je osetljiv.
Sto se tice x96 mini,imam ga i ja. Moze da se instalira EON aplikacija ali nece da pusta FOX,SK kanale. Preko browser-a hoce sve.
 
Kupio sam TK668 2.4GHZ
Nema programabilne tastere.
Radi kao wifi air mouse.
E sada bih ja voleo da mi neko objasni malo bolje tu opciju CEC video sam da ima na boxu.
Ja ga ne gasim na mom alfawise s95 ima opcija da se zada sta radi power dugme kad se stisne i ja sam stavio da ode u sleep mod a ne da se ugasi. Kad bas hocu da ga ugasim drzim duze power i dobijem opcije da ide u sleep mod ili da se ugasi.
Ovo objasnjenje moze i na pm poruku a moze i javno kako god ko hoce.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potrebna pomoc, kupio sam Alfawise Z28 Pro medjutim WiFi ne radi, iskljucen je. Kada pokusam da ga ukljucim za dve-tri sekunde se slajder prebaci u On polozaj i odmah se vrati u Off. Pokusao sam sa brisanjem wifi_supplement fajla i nije uspelo. Takodje, pokusao sam sa flesovanjem raznih firmware ali ni jedan mi ne butuje osim zvanicnog na kome, kao sto rekoh, mi ne radi WiFi. Radi se o modelu sa 2Gb Ram i 8Gb interne memorije.
 
To i ja htedoh da pitam
 
Kako da isključim? Nemam tu opciju.

Ethernet kabl nije ni utaknut.
 
A da utaknes lan kabal i onda uključis/isključiš wifi? Posle ponovo izbaciš lan i probaš ponovo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Uradio, ništa se ne dešava.

Flešovao sam čak i neki Rom koji nema podršku za Ethernet, osim što sam izgubio to podešavanje u opcijama stanje sa WiFi je ostalo isto...

Vratio sam stock ROM, koristiću box sa kablom.
 
Poslednja izmena:
Jel radio nekad?
To je nešto do Roma, obično se tako ponaša kada je nekompatibilnosti Rom.

Mada to je još i rockchip koji uvek ima neke probleme zato ga ovde izbegavamo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije radio uopste, stigao mi juce, odmah da ga probam i prc, ne radi wifi. I onda krece igranka sa romovima, vecina ne radi jer su pravljeni za druge varijante/revizije, oni koji su radili su imali isti problem kao i stock...

Nasao sam na nekom ruskom forumu da problem moze biti i hardverske prirode, da je neki lem los ili tako nesto. Ja to pojma nemam pa necu ni dirati. Ionako sam box uzeo za oca, neka razveze kabl, 5 metara nije mu problem. Izgubih juce ceo dan sa kineskim zajebancijama.

Drugi Rockchip box koji sam imao i drugi sa kojim imam probleme. Dva Amlogic koje imam rade odlicno. E stvarno su Rockchipovi za izbegavanje...
 
Pa stalno pričamo da je za izbegavanje, nema ni jedan razlog da se bira rockchip umesto amologic

Ako je to jedini problem i možeš kablom da ga resis super si prošao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno