Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Zašto je ovaj uređaj sa 50% popustom 150€?🤣🤣🤣
 
Dobar uredjaj, i homatics je toliko.
Meni kaze da je 132usd.
Sve u svemu, onog momenta kada stavis sve sertifikate, giga lan i 4gb rama, to kosta preko 100$, cak i kod tih jeftinih kineza.
 
Тај мора да оре, сеје пшеницу, жање и прави готов хлеб за пуну цену 270€

купуј то и прикажи му мане.
Dobar uredjaj, i homatics je toliko.
Meni kaze da je 132usd.
Sve u svemu, onog momenta kada stavis sve sertifikate, giga lan i 4gb rama, to kosta preko 100$, cak i kod tih jeftinih kineza.
Питам само ко ће га користити у лан 1гб са каблом, нарочито ако је рутер удаљен 2 собе.
 
Poslednja izmena:
Pa to isto možeš da kažeš za TV i konzolu onda, a svi imaju mrežne konektore.
Do juče smo kukali kako se ciganišu za gigabitni port, a sada nam više ni ne treba :D
 
Dobar uredjaj, i homatics je toliko.
Meni kaze da je 132usd.
Sve u svemu, onog momenta kada stavis sve sertifikate, giga lan i 4gb rama, to kosta preko 100$, cak i kod tih jeftinih kineza.
Homatics je 100€ na popustu. Za 150€ imam shield pro 2019.
 
Vrlo čudno da vam ne radi wifi? Na Vontar w2 tj X2 i ATV 11.17 a i na najnovijoj 11.18 radi wifi bez problema. MTS ADSL 50/8

U krajnjem slučaju probajte sa wifi static DHCP. Fiksiranje local IP.

Radi, slučajno sam otkrio malopre. Kao u onom poznatom vicu kad bosanac kaže ".... aaaaaaaaa, upališ motorku!?!" tako i ja sada: "eee, isključiš etermet , i vidiš da radi !?!"

Neće da se nakači ako je ovaj drugi aktivan, ali posle prikazuje i radi kako treba.
 
Otišao mi je Tanix Tx92 verno me je služio skoro 5 godina. Sad bi mi trebalo nešto slično. Imam inače A95X F3 Air S905W2 4/64 ali nisam baš zadovoljan njime.
Na Tanixu sam uglavnom koristio Kodi i u zadnje vreme Retroarch Epsxe i Flycast. Ali najviše Kodi i Retroarch Smartube...
Ne znam zašto ovaj A95X tako šugavo tera emulatore. I gamepade brlja radi kad pokreneš retroarch ali kad pustiš neće.
Uopšte kao da ima neki težak lag npr kad sam prebacivao romove od igrica i on kao ne vidi sve fajlove. Mislim nem pojma koji mu je.
Mislim ne strimujem ništa uglavnom skinem na flešku i gledam. Nemam ni net za to.
Dajte neki predlog ;)
Ovo za gamepad je neki bug na androidu. Workaround je kad stisneš da pokreneš neki rom zadržiš dugme i stiskaš neki direkcioni dugmić (ja stiskam desno) dok ne krene igra. Posle toga radi kontroler. Meni je pomoglo. Inače poručio sam HK1 s905x3 videćemo kako se taj retrosigra :)
A ima li neki pojeftini bluetooth kontroler za ove moje namene?
 
Logično. Oduvek bilo.
Bilo sutra malo.
Na većini mrežnih uređaja koje imam ne moram fizički da vadim kabl iz konektora jedne mreže da bude disable-ovana, a druga enable-ovana.
Dovoljan je sotw. prekidač ili neki taster na uređaju.
 
Izvinjavam se.
 
Ovo za gamepad je neki bug na androidu. Workaround je kad stisneš da pokreneš neki rom zadržiš dugme i stiskaš neki direkcioni dugmić (ja stiskam desno) dok ne krene igra. Posle toga radi kontroler. Meni je pomoglo. Inače poručio sam HK1 s905x3 videćemo kako se taj retrosigra :)
A ima li neki pojeftini bluetooth kontroler za ove moje namene?
Ja RetroArch koristim bez problema sa DS4 i Xbox kontrolerima na mom X96 Max+
 
  • Like
Reagovanja: Bon
Da napisem ovde da sam uspeo da instaliram Slimbox Google tv na svoj prastari Magicsee N5. Jedini nacin na koji sam uspeo je preko TWRP. Sve proslo kako treba i box mnogo bolje radi nego sa stock romom. Uspeo sam da instaliram Smarttube, IRIS i HBO MAX za koje imam naloge. Imamo nalog i za EON, ali nemam za ovu smart tv verziju. Ako ima neki workaround javite. Takodje moze neka preporuka ako ima neka app za serije i filmove. Pre sam to gledao preko Kodija. Ako nema nista lagano, onda moze info sta na kodiju da skinem da radi. 1080p mi je sasvim dovoljno.
 
Ako ti je Kodi komplikovan, a ne vidim što bi bio ako znaš da flešuješ rom znaćeš i Kodi da podesiš probaj Stremio on je “user friend-liji” od Kodija.

I za jednu i za drugu aplikaciju imaš poseban podforum…😉
 
Novi Android TV box X88Pro13 8K 4/64GB. OS: Android 13,Wi-fi 6,Rockchip hardver na Fox 4K TV LG WebOS model 43WOS600A. Originalan i sertifikovan. Naručio na Kupujem-Prodajem. Platio 5450 din. Stigo je brzom poštom za 24h. IMG_20231029_212603813_HDR.jpgIMG_20231029_212938827_HDR.jpgHBO max i MOVE Smart (Android TV verzije) sam morao da preuzmem preko pretraživača van Google play prodavnice da bi mogle da rade na daljinski bez miša. Inače,sve ove aplikacije su na Emotn UI interfejs. Filmovi i serije zasad dobro rade na Full HD i 4K Ultra HD na HBO max i na MOVE Smart bez nekog prekida,seckanja,kočenja ili trzanja. Takođe i na Fox 4K TV na LG WebOS na brzinu do 200 MB/s.
 
Novi Android TV box X88Pro13 8K 4/64GB. OS: Android 13,Wi-fi 6,Rockchip hardver na Fox 4K TV LG WebOS model 43WOS600A. Originalan i sertifikovan. Naručio na Kupujem-Prodajem. Platio 5450 din. Stigo je brzom poštom za 24h. Pogledajte prilog 411088Pogledajte prilog 411089HBO max i MOVE Smart (Android TV verzije) sam morao da preuzmem preko pretraživača van Google play prodavnice da bi mogle da rade na daljinski bez miša. Inače,sve ove aplikacije su na Emotn UI interfejs. Filmovi i serije zasad dobro rade na Full HD i 4K Ultra HD na HBO max i na MOVE Smart bez nekog prekida,seckanja,kočenja ili trzanja. Takođe i na Fox 4K TV na LG WebOS na brzinu do 200 MB/s.
Kako sad da ti saopštim da je trebalo da pratiš forum pre kupovine i da kupiš bolje za manje para, a da ti ne pokvarim igricu? Ali ajd', ako ti to deluje ok, uživaj.
 
Vidiš da je ATV aplikacije skidao sa neta,na to se odnosi moj prethodni post,a tvoj ne kapiram na šta se odnosi?
 
Stigao i meni vontar, nestigoh da nabavim usb kabal muško-muški pa ga isprobavam sa čajna slimbox😃. Biće originalni slimbox u toku nedelje (sve je spremno) .
Meni naplatili dodatno 100 din😃
 
Ja ti nisam baš stručan, ako svi preporuče znači da bi trebalo. Neizgleda komlikovano. Imaš na kanalu Salac_UE.
 
Vredi to flešovanje. Bolje se ponaša, ima više opcija i primetno stabilnije, Ajde sa ja objedinim sve potrebno na jednom mestu ;)

Skini sa ovog linka, sbx_vontar_x4_atv_11_18.zip


Neka te ne buni X4 pored naziva modela, TO je to isto.

Instaliraj program Aml Burn Tool, imaš ovde slikovito uputstvo koje je detaljno.


Ovo je postavio Salac UE i vredi pogledati:


PS
Meni je flešovanje uspelo iz 3-4 puta, ima nekih zajebancija oko restarta, upalilo kad sam fizički uključivao/isključivao napajanje Vontar-a, ali
radi i vredi. Nije ni posle sve idealno, ima tu još prostora za unapređenja, ali značajno je stabilnije nego sa verzilom sa kojom dolazi.
 
Nazad
Vrh Dno