Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jel stigao, da li si test u radu? Radi li 50fps TV strim na njemu? I koliko se greje?
probao taman, rade kanali u 50 FPS, daljinski je onako, u odnosu na xiaomi box s slabiji bas koliko je i jeftiniji, nije los, ali meni je u sobi a xiaomi je u dnevnom...vrlo solidno radi, ne grije se nista narocito...sad cu instalirati eon pa probati...daljinski cu koristiti drugi, sa tastaturom i usb risiverom.. slika na cuvenoj NORDIK listi vrlo dobra, radi i 4K kanali, 50 fps takodje i sve druge rezolucije, TV je HD ready ali ok je sve
 
na transpeedu ne moze eon tv da se instalira, ima li neka druga app da je rucno skinem?? uopste je ne prikazuje u play radnji
 
Pa kakve veze ima sa boksom? Samo promeni play store region ili sideload preko aurore.
 
Da li je neko možda pazario Mecool KM7 Plus? Uzeo bih roditeljima, čini mi se kao bolje rešenje od Firesticka zbog Google prodavnice, matori ljudi... Eventualno da idem na Chromecast with Google TV.
 
Je l' probao neko Coreelec na amlogic chipsetima? Konkretno(s905x4) Kodi Nexus sa widgetima. To me zanima kako radi na ovim kinezima.
 
A ok to nisam znao. Zar ovaj nema običan atv 11 oficijelni?
 
Verovatno ima punu verziju androida ali neka custom rootovana verzija i tu aplikacije koje proveravaju sigurnost jednostavno neće da se instaliraju.

Iz nekog glupog razloga je EON mobilna app jedna od takvih.

To je sve došlo sa novijim verzijama androida od androida 10
 
Dobar boxic za sitne novce 40 evrica a ima poprilično sve, uz root swich po zelji, Temperatura 50fps ne prelazi 72 stepena bez dodatnih ventilatora, Radi gb lan kome treba, 4gb ram realno je i brz, Kome se ne sviđa defaultni lancher može skinuti i drugi i zameniti, box nije nešto lep ali je zato koristan. Sve u svemu dobra kupovina kome treba jeftino a korisno.
 
pa nije ni ruzan, box ko box, ne ide na mis svijeta :LOL:
primijetio sam da kad pustam film pomocu VLC playera, slika ponekad kao zastane na mozda 0,3 sek, na drugim playerima ide sve fluidno
samo mi nije jasno otkud nekima da nece raditi slika u 50 fps, sinoc gledao tekme, ma ni najmanji problem
 
Naslednik njega hk1 X4S ne rade fps50, isto tako A95x4 modeli, a i mnogi drugi modeli na android 11. Nego ljudi uzmu pa kada vide ne pišu o tome, ili im ne smeta prebace na kanal 24fps i gledaju. A problem u njima je verovatno ono što sam opisao ranije. Prošlo mi je dosta tih kineskih a i brend boxića kroz ruke tako da većinu znam koji ne rade uopšte ili delimično sa sivom slikom ovo o čemu je pisano.
 
Izgleda crkao posle 5.5 godina H96 pro plu. Nece da butuje, ne svetli led, samo iza na spidf se vidi red led ... Verovanto neki kondenzator, ali ko ce se sad time baviti. Dva power adaptera probao.
Sta je sada kod nas (kp) dostupno za 50ak evra recimo, a da radi eon tv app, hbo max, Kodi valjda radi svuda/uglavnom. Mesaju se reply na post sa slicnim pitnanjima pa je nepregledno.
 
Izgleda crkao posle 5.5 godina H96 pro plu. Nece da butuje, ne svetli led, samo iza na spidf se vidi red led ... Verovanto neki kondenzator, ali ko ce se sad time baviti. Dva power adaptera probao.
Sta je sada kod nas (kp) dostupno za 50ak evra recimo, a da radi eon tv app, hbo max, Kodi valjda radi svuda/uglavnom. Mesaju se reply na post sa slicnim pitnanjima pa je nepregledno.
iznad ti pise par modela u tom cjenovnom rangu
 
Mislim da je odavno došlo vreme da se razdvoje teme za uređaje sa Android TV OS i Android mobile/tablet. Ovako, postavi se pitanje u vezi sa prvim, a dobijaju se odgovori za drugi tip boxova.
Dakle da probam ponovo...Ako SmartTubeNext ne radi na Android mobile kutijama, šta se na njima koristi za YT bez reklama?
 
Треба ми помоћ око следећег проблема, имам андроид бокс са Amlogic S905X2. Дешава ми се често кад гледам неки канал на Ехенет/Ирис смарт апп или неку домаћу листу канала на Кодију да се стрим замрзне(нема правила да ли је хд или сд канал и периодично се дешава), бокс се закуца и хдми изгуби слику, само чупање адаптера из струје помаже да се бокс ресетује… Гледање канала на Еон апп, Јутуба или стрим неког торента на Кодију ради без проблема. Нисам сигуран да ли је фрејмрејт у питању или нешто друго али је опасно иритантно. Има ли неко идеју како да решим овај проблем?
 
X2 šta, tip, box, koji ram 1-2gb? Grejanje boxa proveri u radu na Aida64 ili nekom drugom na kanalu pa izlaskom kućica Aida termal opcija. Ne može se znati ništa o box a da se da neki odgovor.
 
Бокс: pendoo x10 max 4/64.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    177.6 KB · Pregleda: 23
  • image.jpg
    image.jpg
    282.2 KB · Pregleda: 23
  • image.jpg
    image.jpg
    249.4 KB · Pregleda: 22
Paniram da na stari lg lcd tv 32 inch u spavacoj sobi spojim takodje stari android box Beelink MXIII II
i na njega samo instaliram EON aplikaciju. Moje pitanje je koji daljinski sa alija mi preporucujete za ovu namjenu? Razmisljam se da li je bitno da ima numericki dio zbog lakseg biranja kanala na EON-u. Ukoliko vidim da ovaj box nije adekvatan za ovu namjenu, onda bi vjerovatno porucio neki sa alija. U tom slucaju bi se funkcije prosirile na netflix, hbo i yutube i nista vise. Sta bi mi u tom kontekstu preporucili da valja, tj.da je optimalno?
 
Poslednja izmena:
Paniram da na stari lg lcd tv 32 inch u spavacoj sobi spojim takodje stari android box Beelink MXIII II
i na njega samo instaliram EON aplikaciju. Moje pitanje je koji daljinski sa alija mi preporucujete za ovu namjenu? Razmisljam se da li je bitno da ima numericki dio zbog lakseg biranja kanala na EON-u. Ukoliko vidim da ovaj box nije adekvatan za ovu namjenu, onda bi vjerovatno porucio neki sa alija. U tom slucaju bi se funkcije prosirile na netflix, hbo i yutube i nista vise. Sta bi mi u tom kontekstu preporucili da valja, tj.da je optimalno?
У том случају бих ти препоручио Ћомин стик 4К. И више него одличан за набројане потребе, плус купиш регуларно и имаш 2 године гаранције. А и често је на акцији са нижим ценом од регуларне.
 
Mislim da je odavno došlo vreme da se razdvoje teme za uređaje sa Android TV OS i Android mobile/tablet. Ovako, postavi se pitanje u vezi sa prvim, a dobijaju se odgovori za drugi tip boxova.
Dakle da probam ponovo...Ako SmartTubeNext ne radi na Android mobile kutijama, šta se na njima koristi za YT bez reklama?
Probaj YouTube Vanced.
 
pa nije ni ruzan, box ko box, ne ide na mis svijeta :LOL:
primijetio sam da kad pustam film pomocu VLC playera, slika ponekad kao zastane na mozda 0,3 sek, na drugim playerima ide sve fluidno
samo mi nije jasno otkud nekima da nece raditi slika u 50 fps, sinoc gledao tekme, ma ni najmanji problem

Da nisi možda poterao neku igricu? I ako jesi, da li se pregreva?
 
Nazad
Vrh Dno