Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

odakle mu...naravno da nema.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Mislio sam kao odgovor na pitanje za KP kupovinu uređaja za Kodi i Netflix. Upitnik je zato što nisam siguran da ima podršku za Netflix.
 
Koliko ja znam jedini box koj ima zvanicnu podrsku za Netflix a ima ga na KP je Mi box S ili stariji Mi box 3.
 
Mi box S,Mi stick al bih ti preporucio da ga zaobidjes i eventualno Amazon fire stick 4k.
Ako ti netflix odgovara u SD kvalitetu onda bi trebalo da moze bilo koji box.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Mi box S,Mi stick al bih ti preporucio da ga zaobidjes i eventualno Amazon fire stick 4k.
Ako ti netflix odgovara u SD kvalitetu onda bi trebalo da moze bilo koji box.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Preko aplikacije na (boxu bez licence) je 540p max ali realno moze u 1080p preko addona na amlogic uredjajima...... pre je bilo max 720p...
 
Mozda meni jedina mana xiami mi box s je hardver. Koji je star, koliko mislim 3-4 god. Tada se prvi put pojavio. Ali zavrsava posao itekako. Bio sam skeptican sto je androidtv. Koristim ga 6 meseci prezadovoljan sam. Jel ima nekih naznaka kada ce xiaomi da izbaci neki noviji model?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Pozdrav, pošto sam malo duduk za ove stvari ako može neko da mi da savet: imam x96max i hoću sa telefona da castujem na njega(tv) nešto ali kada kliknem na onaj ekrančić na telefonu (recimo u you tube ili neki plejer) u spisku mi ima samo eon box koga isto imam i na njemu mi radi ok, ali nema uopšte ovog x96 smart. da li uopšte to može na ovom android boxu i ako može šta treba uraditi? Hvala
 
Da li je dobra kupovina "Tanix TX3-H 4GB DDR4/64GB 64-bit S905X3 A-55 Android 9"?
Mislim pre svega na stabilnost (preterano zagrevanje) kod korišćenja kodi-ja.
I da li je bolji od Mi Box S?
 
Kupio novi airmouse da zamenimo moj već istorijski t2 koji me odlično služio

I uzmem c120 koji mi je delovao najkompaktniji i ima tastaturu koja mi inače nije potrebna.

Sam daljinac je sasvim dobre izrade, air Mouse je precizan čak i precizniji od starog sa kojim sam bio prezadovoljan.

Jedino mi nije jasan način korišćenja gde je back taster zajedno sa home button?

Verovatno ja neku pogrešnu logiku koristim pošto su mi do sada ta dva tastera bila razdvojena...
Kako su to zamislili da se koristi?

U bilo kojoj app kada idem na back vrati me na desktop

Možda ovaj daljinac više logike ima na android TV, zaboravio sam kakav je njihov daljinski?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupio novi airmouse da zamenimo moj već istorijski t2 koji me odlično služio

I uzmem c120 koji mi je delovao najkompaktniji i ima tastaturu koja mi inače nije potrebna.

Sam daljinac je sasvim dobre izrade, air Mouse je precizan čak i precizniji od starog sa kojim sam bio prezadovoljan.

Jedino mi nije jasan način korišćenja gde je back taster zajedno sa home button?

Verovatno ja neku pogrešnu logiku koristim pošto su mi do sada ta dva tastera bila razdvojena...
Kako su to zamislili da se koristi?

U bilo kojoj app kada idem na back vrati me na desktop

Možda ovaj daljinac više logike ima na android TV, zaboravio sam kakav je njihov daljinski?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Home dugme je kad dugo drzis a back kad kratko stisnes ,tako bi trebalo da bude ...
 
Definitivno nije back dugme kada ga kratko stisnem, ali vredi probati duži pritisak.

U međuvremenu sam otkrio da ima back sa prednje strane na tastaturi a i vidim da prodaju isti tip daljinca kome je back na drugom mestu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
^Pa do sad si trebao da znas da osim boxova ima kopija i daljinaca ,ima najmanje 8 razlicitih verzija tog airmouse neki su vizuelno totalno isti a neki se znacajno razlikuju cak i u velicini.Najvece razlike su u bateriji i preciznosti kursora ...
 
ma jasno je meni da ima kopija, ali pokusavam da prokljuvim kako se ovo koristi:d

evo napredovao sam...

-Kratki / dugi stisak nema nikakve razlike, nije u tome stos
-back dugme dobija svoju funkciju u mouse modu a "home" postaje u kursor modu

Jer prilicno je nezgodno u kodiju kada pritisnem back a dobijem home :)

Tako da mu dajem novu sansu da se malo naviknem posto se dosta razlikuje od prethodnog, i moram naci negde uputstvo jer ga nisam dobio jer neki dugmici izgleda imaju vise funkcija, a takodje vidim da ima i IR diodu i rupu za mikrofon.
 
Poslednja izmena:
Mouse mod cursor mode :) Ajde ti probaj to sa drzanjem dugmeta u "modu"gde radi back ;)
 
U Mouse modu radi back regulare nema potrebe za držanjem.
Kada držim ne dešava se ništa

Ja bi hteo da isto tako radi u oba moda, a to izgleda ne moze

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koristi li neko mibox s i eon daljinski? Naime, kada uparim eon daljinski, sve radi kako treba ali kada ugasim box daljinski vise ne reaguje. Upalim box preko orig. daljinskog, pogledam, i pise da je Notus (eon daljinski) uparen i dalje, samo sto box ne reaguje na njega. Onda rasparim, ponovo uparim i radi. Do sledeg gasenja box-a. :( Ima li resenja?
 
Kod mene mi box s i eon dakjinski savrseno rade. Nikakva podesavasenja nisam radio sem remap tastera za multimediju

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Problem sa mi box s-om

Pre par meseci sam rešio bug sa chromecast-om. Sada opet ne mogu da prebacim sliku sa mobilnog. Probao sam kao prošli put da izbrišem u play prodavnici chrome cast built in Ali nije dalo rezultata.
Jel ste imali problem i kako ste ga rešili?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da nema noviji software za Tanix TX9S od prosle godine?
 
Šta je tu tačno za neverovati? 95% tih kineza sa firmware sa kojim izađu iz fabrike idu i u penziju.
 
Zato treba birati onih 5% proizvodjača koji zaista i krpe i rade upgrade svojih mašina.
 
Ma ljudi uzeo sam ga za smijesnih 20-ak eura na nekoj akciji na GB, cisto da se igram sa njim i da probam hoce li ici EON mobilna aplikacija na njemu. I radi. Ne mora cak ona modovana verzija, stavio sam zadnju 2.0.5. Radi dosta dobro stvano, naravno mora neki airmouse za navigaciju ovim mobilnim EON-om. Jedino sto nece da mi otvori HBO kanale i dva Cinemaxa, ali sinoc dobih informaciju da je to HBO trazio neku restrikciju za svoje kanale na uredjajima koji se mogu root-ovati. Sa deuge strane, daljinski mu je katastrofa.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno