Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Da li boxovi sa cipsetom S905X3 mogu da dekoduju sledece audio formate: DTS-HD MA 7.1, DTS-HD MA 5.1, DD5.1, FLAC 2.0, DTS 5.1, Atmos?

Ne razumem se uopste, potreban mi je box koji ce pustati 1080p BluRay Remuxove i za Youtube.

Kupio bih ovaj model HK1 Box Amlogic S905X3

https://www.banggood.com/HK1-Box-Am...V-Box-Support-Google-Assistant-p-1608873.html
Vidi nekoliko strana u nazad. Baš sam dobio preporuku od člana za taj box. On navodi da može da reprodukuje sve te formate zvuka koje si naveo.
Ja bi još dodao i ugoos x3 pro(treba da mi stigne iduće nedelje).
Obavezno pogledaj "tv stop box" kanal na YouTube, on je čini se jedini koji svaki box testira na surround zvuk.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kakve su poštarine na taj box sa GB?
 
Pa pogledaj. Normalne... par dolara. Mislim da izađe ukupno 32$ box
 
Ma samo Mi Box.
 
Beelink GS-King X

Rekoh da ću da se javim kad istestiram Beelink GS-King X, pa da napišem koju :).

IMG_0824.jpgIMG_0835.jpgIMG_0842.jpgIMG_0844.jpgIMG_0850.jpg

Realno ovakav uređaj video do sada nisam i baš me zanima da li će zaživeti ova kategorija. Fora sa obim box-om je što ima 2 slota za 3.5" hard diskove, interno. Kinezi su ga zamislili kao Android box sa pridodatim NAS funkcionalnostima. Naravno, ne može se ovde očekivati Synology ili QNAP nivo, ali ono što sam se ja poigrao mi je pokazalo da je ovo super priča za medija server, fotke i slično. Konkretno nisam koristio njihovu aplikaciju (nisam joj ni dao šansu, a verovatno je trebalo) nego sam preko Samba servera sve naštimao što je meni bitno. Brzina pisanja preko 700MBit, čitanje preko 800MBit. Prijatno iznenađen. Nisam imao pri ruci još jedan disk pa da baš probam brzinu sa 2 diska da li bi mogao još više da izvuče do punog protoka LAN-a. Ja sam inače iz Plex klana... kad bi samo još mogao da se nabudži server na ovom čudu, pa da se jednom za svagda stavi tačka na Shield :d

Inače, kućište je extra masivno i super kvaliteta. Oni su opušteno stavili 3mm kućište, teško preko kilogram! Meni na poslu prolazi dosta PC računara sa reda veličine limovima 0.0001mm i onda mi je ovo bilo prava milina držati u rukama. Završna obrada, vrhunska a hlađenje aktivno, pristojnim ventilatorčićem. Pametno su rešili da uvlači hladan vazduh na diskove a ne da bljuje topao na njih. E sad, oni guraju na King seriji te svetleće oči, nekome se sviđaju, nekome ne. Na "klasičnim" boxevima su položeno, pa i ne upadaju toliko u oči, na ovome su frontalno i solidno jako svetle, a nije im palo na pamet da omoguće gašenje LEDa u softveru.

Od portova... nema šta nema 4x USB 3.0 (ajme znam neke računare koji ih nemaju ovoliko!). Forsiraju audio priču i na ovom box-u kao i na King Pro. Ovde je prisutno čak 5 različitih audio izlaza i podrška za dekodiranje mase formata. 

U daljinace koje oni koriste se neki moji prijatelji kunu... meni je ono krš tanka i jeftina plastika. Kolko je izrada kućišta kvalitetna i masivna, dobar adapter na 19V na 3A, lux pakovanje i sve... tolko mi je ovaj daljinski čistokrvni Kinez! Kad već spomenuh pakovanje, resepct za ljude. Profi kutija, lepa, čvrtsa, sa magnetnim zatvaranjem i crvenom tračicom za izvlačenje box-a!

Inače Beelink izgleda ima fetiš brendiranja, trude se ljudi stvarno da naprave brend od nule. Logo im je bukvalno svuda od 5 mesta na kućištu, do kablova unutar kućišta, nosača diskova i slično. Realno meni je ovo primer kako je kineskim proizvođačima teško da naprave ime i probiju se. Da je ovaj proizvod potpisao neki "jaki brend", ovo bi se prodavalo kao alva.

Njihova verzija Androida je sasvim korektna i prilično ispeglana, a ima i nekoliko custom ROM-ova među kojima i Android TV varijante. Jedino što je za flešovanje potreban muško muški kabl (ok, 200din je). Teoretski može i preko kartice ali... Inače redovno izbacuju i OTA updatove, za razliku od 90% drugih box-eva. Zanimljivo je da daju karticu sa CoreELEC-om. Lepa opcija, međutim ja iskreno i nisam video neki ko zna koliki benefit od ovoga zato što nisam u fazonu nekog prevelikog budženja, a KODI radi babaroga i u default operativnom sistemu. Eto dokle smo stigli sa box-evima da imamo dual boot varijante :).

Što se tiče performansi, S922H je munja, u to sam se uverio i na drugim boxevima. U kombinaciji sa 4GB RAMa leti. Brzina i osećaj su realno govoreći za 2 klase iznad tipičnih box-eva. Melje BR-REMUX-e, pušta "meduzu" od 140MBit bez da se oznoji itd itd. Pisah već za EON, nerealno brzo menja, mota i sl. 

Dva druga me pitala, u fazonu super sve, ali 250-300€ za Android box? E sad i moja je reakcija bila tako nekako dok mi nije došao u ruke. Fora je što kad se upregne i kao NAS, zakače miš i tastatura pa potera i 10ak tabova u Chrome, e onda vredi i više od tih para.

Puno mi stvari prođe kroz ruke, ali mi je ovaj uređaj baš baš prijao. Šteta što nema malo više kineza koji su spremni da ekserimentišu sa drugačijim konceptima nego samo na kalup štancuju bezlične boxeve. 

Auuu ala sam se raspisao. Šta ću, još sam pod utiskom.

Kome treba Andorid box a razmišlja i da mu trebaju osnovne NAS funkcionlnosti, za dnevnu sobu, topla preporuka. Za one kojima NAS ne treba, ostajem pri tome da su box-evi sa S922 tipa King i King Pro za dva koplja ispred što se tiče brzine, doduše i cene :D
 
Obicno sam protiv kineza...ali ovo zaista deluje mocno i kvalitetno.A sad sto se tice cene sta da ti kazem ja sam tresnuo 160e na Shield... :) Posle par dana koriscenja samo mogu da kazem i opet bih :).Uzevsi u obzir da si zadovoljan nema druge koristi i uzivaj.Ima to sve neku svoju primenu posto ja npr planiram da pazarim neki router sa usb-om da napravim neku slicnu varijantu.Da nije Android TV i sertifikacija sigurno bih i ja razmatrao tako nesto.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Za te pare se kupi x86 SBC koji briše patos sa Amlogic S922* :p
Jedino je bitno napomenuti da su x86 uređaji trenutno loš izbor za reprodukciju HDR sadržaja
 
A sto ti mislis da ljudi nisu razmatrali vise opcija pa sami odlucili sta je najbolje za njih? [emoji14] Valjda ljudi znaju sta zele hoce i mogu da kupe...pogotovo kad ne pricamo o 30-40-50e i "samo da radi to i to"

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Za te pare se kupi x86 SBC koji briše patos sa Amlogic S922* :p
Jedino je bitno napomenuti da su x86 uređaji trenutno loš izbor za reprodukciju HDR sadržaja

Babe vs džabe ili ti Druga pesma... na box flešuješ Android TV i kuliraja sve na 2 klika daljincem. O aplikacijama i sl. da ni ne govorim. Drugi koncept, drugačije se i ciljaju grupe korisnika. Da se razumemo, imam trenutno u dnevnoj i x86 mašinu.

Btw. ako naletiš kako da se namesti da radi HDR, meni treba za jednu AMD mašinu. Nisam za sada uspeo.
 
Poslednja izmena:
Obicno sam protiv kineza...ali ovo zaista deluje mocno i kvalitetno.A sad sto se tice cene sta da ti kazem ja sam tresnuo 160e na Shield... :) Posle par dana koriscenja samo mogu da kazem i opet bih :).Uzevsi u obzir da si zadovoljan nema druge koristi i uzivaj.Ima to sve neku svoju primenu posto ja npr planiram da pazarim neki router sa usb-om da napravim neku slicnu varijantu.Da nije Android TV i sertifikacija sigurno bih i ja razmatrao tako nesto.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Slazem se za shield,promenio sam 6,7 plejera i nijedan se ne moze meriti sa ovim,ko ima mogucnosti neka ga uzme i miran je duzi period
 
A sto ti mislis da ljudi nisu razmatrali vise opcija pa sami odlucili sta je najbolje za njih? [emoji14] Valjda ljudi znaju sta zele hoce i mogu da kupe...pogotovo kad ne pricamo o 30-40-50e i "samo da radi to i to"

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Moj komentar je replika na @jorgovan recenziju ne na toj komentar... počeo sam da pišem komentar pre nego što si ti poslao tvoj...
Svako naravno ima svoj rezon i svoje potrebe... ali takođe postoji i objektivno stanje stvari i to koji uređaj je koliko (ne)prikladan za neku ulogu. Tipa koliko je upravo Shield (a i sam Android OS) prikladan kao "do it youself" NAS (odgovor = otprilike koliko i tvoja ideja sa ruterom koji garant ima USB 2.0 port :D ).

Dakle, niko ne spori da je Shield ubedljivo najbolji Android media player. Ali se ne kupuje Shield da ti bude host za raznorazne servere. Shield je klijent uređaj, po dizajnu. Sa uzuzetkom toga da može da fura Plex Media Server... ali i to je i dalje nastavak na temu toga da je Shield pre svega media fokusiran uređaj.

Moja replika se odnosila na ovo koliko je S922X jak i koliko je bilo koji uređaj sa Android OS prikladan za NAS ulogu.

To koji tip uređaja je dovoljno dobar za razne uloge jeste subjektivnog karaktera (u smislu ko ima kakva očekivanja i prohteve) ali je istovremeno i direktno u vezi sa cenom uređaja. Što se više ide u pravcu "1 uređaj za svašta nešto" to se više ide u pravcu x86 arhitekture (ili makar ARM + Linux umesto Android OS) i ka sve većim i većim cenama. Do određene cene jedna kompromis ima smisla, od druge je nešto drugo bolje za uloženi novac.

Ovaj King uređaj jeste dobar, ali po mom mišljenju ne baš za toliku cenu. Jer kršten uređaj sa S922 košta 80 (u SBC varijanti, bez eMMC storage, bez WiFi & Bluetooth & bez daljinca)-150$ a 2 bay HDD "fijoka" i 2 USB-to-Sata adaptera ne koštaju ostatak cene, niti toliko košta ta zvučna kartica koja je dodata.

Da je to AndroidTV certified uređaj sa svim DRM šemama i licencama pa da onda kažeš da objektivno vredi toliko više od starog Shield Pro (= verzija sa 500GB HDD) jer eto nudi i "homemade NAS" funkcionalnost i nešto bolji audio out na uštr malo sirove snage CPU i GPU.

@jorgovan: Nemam u kući ni jedan display koji je HDR ready tako da na tu temu nisam se interesovao dalje od toga kakvo je stanje HDR reprodukcije na Linux (da je "work in progress" & da će Kodi tek od v19 ili čak i v20 krenuti sa tom pričom za x86 verziju aplikaicje) i na Windows 10 i koja je Intel integrus grafička najjeftinija koja podržava HDR.
Nego, ajd da pitam pošto sam radoznao a podsetio si me sa ovim kometntarom u vezi CoreELEC: da li taj King dok fura Android OS u Kodi i Plex app podržava auto framerate switching i auto colorspace switching (SDR<>HDR). Jer su to recimo stavke koje daleko bolje rade u Kodi + CoreELEC/LibreELEC/koji god ELEC/ dakle Linux varijanti nego u Android varijanti Kodi-a. Tj 90% Android kineza i ne radi to... uključujući i SDMC Tech model Eon boxa (koji ima opciju u podešavanjima a "samo" je broken :D :D ).

p.s. Ja sam pre neki dan prebacio Plex server sa kompa na Raspberry Pi 4 :D Tj oba servera su živa ali sam prebacio većinu stvari koje aktivno gledam ja ili brat u NS na HDD koji je povezan na RPi. Pošto kao ne treba mi više "transcode" kad se gleda nešto van LAN-a od kako sam prešao na optički internet ... pa je onda RPi koji ne može da transcodede-uje ništa osim audia ok da bude main Plex server.
 
Poslednja izmena:
Moj komentar je replika na @jorgovan recenziju ne na toj komentar... počeo sam da pišem komentar pre nego što si ti poslao tvoj...
Svako naravno ima svoj rezon i svoje potrebe... ali takođe postoji i objektivno stanje stvari i to koji uređaj je koliko (ne)prikladan za neku ulogu. Tipa koliko je upravo Shield (a i sam Android OS) prikladan kao "do it youself" NAS (odgovor = otprilike koliko i tvoja ideja sa ruterom koji garant ima USB 2.0 port :D ).

Dakle, niko ne spori da je Shield ubedljivo najbolji Android media player. Ali se ne kupuje Shield da ti bude host za raznorazne servere. Shield je klijent uređaj, po dizajnu. Sa uzuzetkom toga da može da fura Plex Media Server... ali i to je i dalje nastavak na temu toga da je Shield pre svega media fokusiran uređaj.

Moja replika se odnosila na ovo koliko je S922X jak i koliko je bilo koji uređaj sa Android OS prikladan za NAS ulogu.

To koji tip uređaja je dovoljno dobar za razne uloge jeste subjektivnog karaktera (u smislu ko ima kakva očekivanja i prohteve) ali je istovremeno i direktno u vezi sa cenom uređaja. Što se više ide u pravcu "1 uređaj za svašta nešto" to se više ide u pravcu x86 arhitekture (ili makar ARM + Linux umesto Android OS) i ka sve većim i većim cenama. Do određene cene jedna kompromis ima smisla, od druge je nešto drugo bolje za uloženi novac.

Ovaj King uređaj jeste dobar, ali po mom mišljenju ne baš za toliku cenu. Jer kršten uređaj sa S922 košta 80 (u SBC varijanti, bez eMMC storage, bez WiFi & Bluetooth & bez daljinca)-150$ a 2 bay HDD "fijoka" i 2 USB-to-Sata adaptera ne koštaju ostatak cene, niti toliko košta ta zvučna kartica koja je dodata.

Da je to AndroidTV certified uređaj sa svim DRM šemama i licencama pa da onda kažeš da objektivno vredi toliko više od starog Shield Pro (= verzija sa 500GB HDD) jer eto nudi i "homemade NAS" funkcionalnost i nešto bolji audio out na uštr malo sirove snage CPU i GPU.

@jorgovan: Nemam u kući ni jedan display koji je HDR ready tako da na tu temu nisam se interesovao dalje od toga kakvo je stanje HDR reprodukcije na Linux (da je "work in progress" & da će Kodi tek od v19 ili čak i v20 krenuti sa tom pričom za x86 verziju aplikaicje) i na Windows 10 i koja je Intel integrus grafička najjeftinija koja podržava HDR.
Nego, ajd da pitam pošto sam radoznao a podsetio si me sa ovim kometntarom u vezi CoreELEC: da li taj King dok fura Android OS u Kodi i Plex app podržava auto framerate switching i auto colorspace switching (SDR<>HDR). Jer su to recimo stavke koje daleko bolje rade u Kodi + CoreELEC/LibreELEC/koji god ELEC/ dakle Linux varijanti nego u Android varijanti Kodi-a. Tj 90% Android kineza i ne radi to... uključujući i SDMC Tech model Eon boxa (koji ima opciju u podešavanjima a "samo" je broken :D :D ).

p.s. Ja sam pre neki dan prebacio Plex server sa kompa na Raspberry Pi 4 :D Tj oba servera su živa ali sam prebacio većinu stvari koje aktivno gledam ja ili brat u NS na HDD koji je povezan na RPi. Pošto kao ne treba mi više "transcode" kad se gleda nešto van LAN-a od kako sam prešao na optički internet ... pa je onda RPi koji ne može da transcodede-uje ništa osim audia ok da bude main Plex server.
Moguce da moze plex server preko coreeleca (addon).Kad saberes sve nije to ni skupa masina za onog ko hoce da ima tu funkcionalnost .Zvucna kartica moze poprilicno da kosta a svakako 2 usb sata adaptera kostaju stim sto se nadam da u slucaju beelinka to nije slucaj to jest da nema veze sata na usb
 
@shamanNS
Uopste nisam ni pomislio da mislis na mene veruj mi.Samo eto covek napisao review sta je kupio i da je ekstra zadovoljan a ti uskaces sa komentarom ehhh sta si mogao da kupis za te pare :).Kao sto i bacas predpostavku da cu kupiti ruter sa usb 2.0 portom al ajd nebitno :).Samo sam hteo da kazem da pokusas ponekad da sagledas i da je taj koji je kupio nesto sa tim necim i zadovoljan kad se prica o iznosu novca iznad te cuvene low budget varijante.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
@j.babic: S obzirom da je na uređaju garant otključan bootloader ima opciju ako mu se uklapa u želje i potrebe da fura neki full Linux distro onda može najnormalnije da instalira ARM verziju Plex servera. Kao što sam ja instalirao na RPi (mrzelo me da re-instaliram Docker engine pa nisam išao na kontejner varijantu za Plex.

Ako ide na ELEC varijantu onda ako se ne varam postoji Docker addon pa na taj način može da koristi Docker kontejner varijantu za Plex.

Ono što ne može da ima a što nudi Plex server na Shield-u je hardversku akceleraciju kad radi transcoding. To je Shield exkluziva.

Ja lično ne znam ni za jedan ARM box ili SBC da ima prave tj samostalne Sata portove već svi dele bandwidth sa USB 3.0 bus-om.
Čak i jeftiniji x86 SBC-ovi u tom nekom cenovnom rangu imaju taj isti "problem" da svi USB 3.0 portovi i svi Sata portovi dele bandwidth.
 
Poslednja izmena:
^Pazi 3 usb 3.0 porta plus otg usb2.0 plus 2 sata mnogo bi bilo da sve ide preko jedno kontrolera a to moze lako jorgovan da istestira .
 
Poslednja izmena:
Tipa koliko je upravo Shield (a i sam Android OS) prikladan kao "do it youself" NAS (odgovor = otprilike koliko i tvoja ideja sa ruterom koji garant ima USB 2.0 port :D ).

E vidiš fora je što na GS-King X to uopšte nije neka "do it youself" varijanta da korisnik mora da "radi sam", već ovo out of the box radi, instaliraš aplikaciju na telefon, uputstvo je u 2 koraka, a Samba je već podignuta, jedino šifru možeš da promeniš. I to je to. NAS je uređaj koji servira i skladišti podatke za 2-3 korisnika, baš kao i onaj koji servira za 10-15 korisnika i ima giga-mega funkcionalnosti, raidove, čudila-ludila... koje SOHO korisniku neće nikada zatrebati.

Dakle, niko ne spori da je Shield ubedljivo najbolji Android media player. Ali se ne kupuje Shield da ti bude host za raznorazne servere. Shield je klijent uređaj, po dizajnu. Sa uzuzetkom toga da može da fura Plex Media Server...

Masa korisnika kupuje Shield a ne neki drugi box upravo zbog mogućnosti da gura Plex server. Shield kao Plex server je super za serviranje sadržaja samom sebi, PCu u drugoj sobi ili mobilnom telefonu na klonji. Ovo dokazano sasvim lepo radi. Postoji masa iskustva korisnika po Shield i Plex zajednicama.

Ovaj King uređaj jeste dobar, ali po mom mišljenju ne baš za toliku cenu. Jer kršten uređaj sa S922 košta 80 (u SBC varijanti, bez eMMC storage, bez WiFi & Bluetooth & bez daljinca)-150$ a 2 bay HDD "fijoka" i 2 USB-to-Sata adaptera ne koštaju ostatak cene, niti toliko košta ta zvučna kartica koja je dodata.

Hm... mašiš poentu, GS-King je za ljude koji naruče, upale i koriste... a ne za DIY entuzijaste. Da ne pričam o tome da kad sabereš sve cene komponenti razlika postaje smešna.

Da je to AndroidTV certified uređaj sa svim DRM šemama i licencama pa da onda kažeš da objektivno vredi toliko više od starog Shield Pro (= verzija sa 500GB HDD) jer eto nudi i "homemade NAS" funkcionalnost i nešto bolji audio out na uštr malo sirove snage CPU i GPU.

Ponovo si zapeo sa "homemade"... nije DIY, napravili ljudi u fabrici, samo se uloguješ. Da je ovo ATV sertifikovan uređaj bio bi naravno još bolji, no hajde da pogledamo koliko realno ima pravih uređaja koji podržavaju sve APP u 4K. Ja znam samo za Shield i Mi Box. Očigledno da tu ima dosta prepreka i zafrkancija da se sve poklopi.

@jorgovan: Nemam u kući ni jedan display koji je HDR ready tako da na tu temu nisam se interesovao dalje od toga kakvo je stanje HDR reprodukcije na Linux (da je "work in progress" & da će Kodi tek od v19 ili čak i v20 krenuti sa tom pričom za x86 verziju aplikaicje) i na Windows 10 i koja je Intel integrus grafička najjeftinija koja podržava HDR.

Vidiš nekome je samo odsustvo lagane HDR podrške deal-breaker za x86 kao media player mašinu. 2020 je, 4K HDR je standard.

Nego, ajd da pitam pošto sam radoznao a podsetio si me sa ovim kometntarom u vezi CoreELEC: da li taj King dok fura Android OS u Kodi i Plex app podržava auto framerate switching i auto colorspace switching (SDR<>HDR).

Stock ROM nema, custom ROMovi imaju.

p.s. Ja sam pre neki dan prebacio Plex server sa kompa na Raspberry Pi 4 :D Tj oba servera su živa ali sam prebacio većinu stvari koje aktivno gledam ja ili brat u NS na HDD koji je povezan na RPi. Pošto kao ne treba mi više "transcode" kad se gleda nešto van LAN-a od kako sam prešao na optički internet ... pa je onda RPi koji ne može da transcodede-uje ništa osim audia ok da bude main Plex server.

Ovo je super priča, ali i objašnjava zašto ne kapiraš kako razmišljaju obični korisnici :D

@j.babic: S obzirom da je na uređaju garant otključan bootloader ima opciju ako mu se uklapa u želje i potrebe da fura neki full Linux distro onda može najnormalnije da instalira ARM verziju Plex servera. Kao što sam ja instalirao na RPi (mrzelo me da re-instaliram Docker engine pa nisam išao na kontejner varijantu za Plex.

Otključan je naravno, ko želi da se igra može da ga mrcvari do beskonačnosti.

Ono što ne može da ima a što nudi Plex server na Shield-u je hardversku akceleraciju kad radi transcoding. To je Shield exkluziva.

Ovo je nešto što je ne očekujem da ćemo videti mimo Shield-a još dugo dugo.

Ja lično ne znam ni za jedan ARM box ili SBC da ima prave tj samostalne Sata portove već svi dele bandwidth sa USB 3.0 bus-om.
Čak i jeftiniji x86 SBC-ovi u tom nekom cenovnom rangu imaju taj isti "problem" da svi USB 3.0 portovi i svi Sata portovi dele bandwidth.

Fora je što je na kraju dana ovo nebitno, zato što 99% korisnika ovo nikada u realnom radu neće imati kao usko grlo.
 
Fora je što je na kraju dana ovo nebitno, zato što 99% korisnika ovo nikada u realnom radu neće imati kao usko grlo.

Ako je to fora onda je i fora da je za daleko manje para moglo za NAS namenu da se kupi RPi + neki fensi dock za 2 Sata HDD-a (ili čak samo adapter kabl [USB-to-Sata bridge] kome je dosta jedan 2.5" HDD) i eto ga "99% korisnika zadovoljno"... ako već sve ide preko USB 3.0 i ako je realno miljama daleko od pravog NAS koji prave QNAP i Synology + za razliku u parama da kupi neki standalone media player a ne da dok gleda film "sa NAS" u dnevnoj sobi sluša kako se vrti i krklja HDD jer je kupljen "all in one" uređaj jer je KAO bolje kad je sve u jednom.

Vidiš nekome je samo odsustvo lagane HDR podrške deal-breaker za x86 kao media player mašinu. 2020 je, 4K HDR je standard.
Ja sam tu činjenicu za x86 + media player ulogu odmah napomenuo kao minus. Ali ako se kupi odgovorajući hardware i ta situacija će se promeniti u bliskoj budućnosti.
 
Ako je to fora onda je i fora da je za daleko manje para moglo za NAS namenu da se kupi RPi + neki fensi dock za 2 Sata HDD-a (ili čak samo adapter kabl [USB-to-Sata bridge] kome je dosta jedan 2.5" HDD) i eto ga "99% korisnika zadovoljno"... ako već sve ide preko USB 3.0 i ako je realno miljama daleko od pravog NAS koji prave QNAP i Synology + za razliku u parama da kupi neki standalone media player a ne da dok gleda film "sa NAS" u dnevnoj sobi sluša kako se vrti i krklja HDD jer je kupljen "all in one" uređaj jer je KAO bolje kad je sve u jednom.

Evo još jednom da napišem, kao neko ko je u kontaktu sa KUPCIMA ovakvih uređaja, ne proizvoljno ili po sopstvenom nahođenju... kupci ovakvih uređaja ne znaju ni da izgovore Raspberry Pi.
 
Može preporuka za neki jeftin box.
Kačiće se na CRT TV, trenutno, kasnije na neki jeftiniji HD Ready TV.
Treba da radi EON i neki plejer (VLC ili BS Player) koji će puštati medije sa Serviio servera koji je na kompu.
Hvala unaprijed! [emoji482]

P.S. čitao sam prethodne postove ali ništa mi se nije iskristalisalo.
 
Može i mobilna, a paket u SBB dozvoljava i jednu EON smart TV aplikaciju
 
Poslednja izmena:
shamanNs@ bio si u pravu 2 x sata to usb 3.0 Screenshot_20200731-194552.jpg znaci da ce znacajno uticati na brzinu.Eto @jorgovan istestiraj brzinu prevacivanja sa harda na hard ako imas uslova i vremena.Baziran je na AsMedia ASM1156 sa teoretskom brzinom od 5Gbps i UASP inace dock slicnih spec kosta oko 35 usd
 
Poslednja izmena:
Ako testira neka testira brizinu sa internog harda na externi povezan na USB 3.0 port i nek testira kroz LAN transfer sa kompa na taj externi povezani na USB vs komp>>LAN>interni HDD na SATA.
 
Moraće da testira neko drugi... Ja sam mogao da zadržim uređaj samo 10 dana za potrebe snimanja klipa. Stavljam u zabelešku kao metod testiranja za nešto sledeće što mi padne pod ruku.
 
Izvinite za noob pitanja, treba mi pomoć.
Uzeo sam Nvidia Shield Tv Pro, potrebne su mi dve stvari:
1. HBO Go - ne uspevam da nađem aplikaciju. Van zemlje sam, podesio sam OpenVPN, HBO go nalog mi je vezan uz Telenor Srbija. Može li sve ovo?
2. EON - nemam slot za EON za TV, mogu li da instaliram aplikaciju za EON za tel? Gde da nađem apk?
Hvala :)

EDIT: HBOgo rešen, radi. Još EON, hvala
Kako si rešio HBO GO?



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno