Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jel može neko da proveri ko ima mi box + Ugreen USB brzinu neta [emoji4]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pre neki dan mi je stigao EON uredjaj , problem nastaje naravno sa kablovima jer ne zelim da provlacim UTP kabl kroz stan ...Skoro sam uveo optiku ,ruter postavio u predsoblje i resio se tih famoznih kablova
Kako da sada resim problem sa EON uredjajem
Danas mi je drugar preporucio vezu preko struje i da EON uredjaju dovedem net preko struje
Pre nekoliko dana sam bio u radnji da pogledam Access Point i prodavac mi je prepoprucio neke modele ali mi je na kraju rekao da mi ipak preporucuje fizicku vezu preko kabla jer je ipak bolje

Da li ima neko preporuku povodom ovoga u smislu da se resim provlacenja UTP kabla i da mi funkcionise EON na TV

P.S. Ako i to ne resim onda cu ga postaviti pored rutera i uzimati wi fi signal za lap top bez da g gledam na TV-u :)
 
Koji Eon box ti je stigao? Kaon ili SDMC Tech.? Prvi ima coax i lan,a ovaj drugi samo lan. Ima i wifi koji je iskljucen ali se on moze ukljuciti.
 
Koji Eon box ti je stigao? Kaon ili SDMC Tech.? Prvi ima coax i lan,a ovaj drugi samo lan. Ima i wifi koji je iskljucen ali se on moze ukljuciti.

Eh sad sam na poslu , mislim da je ovaj samo lan..Sad gledam sliku na mob kad sam ga dobio , pozadi od prikljucaka LAN,AV, HDMI, i ovaj za struju 5V-2A....Povezao sam ga inace ...Na pocetku mi je ponudio nekoliko mreza za prikljucak za net , moja se na trenutak pojavila pa izgubila i kad se opet pojavila ja je cekirao, zatrazio mi sifru ja ukucao i sve islo OK on krenuo u apdejt i kad je zavrsio onda mi prijavio da nije povezan na mrezu ....Pokusao nesto ali dzba , iznervirao se kupio 10 m UTP povezao i radi normalno....Posle upario sa lap topom i OK ....E sad kako da se otarasim tog kabla :)
 
Jel neko uspeo da sredi nasa slova za titlove u Plexu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Eh sad sam na poslu , mislim da je ovaj samo lan..Sad gledam sliku na mob kad sam ga dobio , pozadi od prikljucaka LAN,AV, HDMI, i ovaj za struju 5V-2A....Povezao sam ga inace ...Na pocetku mi je ponudio nekoliko mreza za prikljucak za net , moja se na trenutak pojavila pa izgubila i kad se opet pojavila ja je cekirao, zatrazio mi sifru ja ukucao i sve islo OK on krenuo u apdejt i kad je zavrsio onda mi prijavio da nije povezan na mrezu ....Pokusao nesto ali dzba , iznervirao se kupio 10 m UTP povezao i radi normalno....Posle upario sa lap topom i OK ....E sad kako da se otarasim tog kabla :)
Sam si dao odgovor jedino sto te na kraju to poprilično kosta i to bez ikakve potrebe....možda bi i ripiter mogao "jeftinije" da ti zavrsi posao .Kostaju oko 10usd na aliju ,kvalitetniji su malo skuplji ....
 
Poslednja izmena:
Sam si dao odgovor jedino sto te na kraju to poprilično kosta i to bez ikakve potrebe....možda bi i ripiter mogao "jeftinije" da ti zavrsi posao .Kostaju oko 10usd na aliju ,kvalitetniji su malo skuplji ....

Pa jel to znaci da Acces Point i net preko struje u ovom slucaju i nisu tako pouzdani u odnosu na fizicku vezu kako sam sada povezao sa UTP kablom?
To me zanima ..Da li da pokusam sa necim drugim ili da odustanem .....Bolje i da dam dodatnu lovu pa da gledam na TV jer u ovom slucaju mi samo ostaje lap top
 
Pa jel to znaci da Acces Point i net preko struje u ovom slucaju i nisu tako pouzdani u odnosu na fizicku vezu kako sam sada povezao sa UTP kablom?
To me zanima ..Da li da pokusam sa necim drugim ili da odustanem .....Bolje i da dam dodatnu lovu pa da gledam na TV jer u ovom slucaju mi samo ostaje lap top
Najkvalitetnija veza je preko kabla a tebi "najjeftinija "opcija je upravo ripiter uredjaj ili neki stari ruter koji podržava ripiter mod-mislim da bi ti to zavrsilo posao...power line je skuplja varijanta maltene da mozes da kupiš jos jedan box :)
 
Poslednja izmena:
Imas Eon box van mreze. Cim je uradio update iskljucen je wifi. Ako zelis da ga koristis preko wifi-a kolege ShananNS i Strale123 su napisali uputstvo kako se to radi.Citiracu kolegu Straleta:

,,OBAVEŠTENJE!!! 

Pošto smo ranije diskutovali o mnogim opcijama koje nedostaju na Box-u i EON daljincu naš drag forumaš @shamanNS i ja smo našli rešenje za mnoge stvari a to je Button Mapper aplikacija!

Ta aplikacija omogućava mapiranje tastera na EON daljinskom koja Vam može obezbediti mnoge opcije koje Vam nedostaju i možda ono najbitnije OTT vlasnicima Box-a, WiFi! 

Uradite sledeće:

1.Preuzmite Button Mapper na Vaš telefon/tablet ili apk na Box direktno. Ako ste preuzeli app na telefon/tablet pošaljite app sa Send Anywhere-om na Box (potrebno je unapred sideload-ovati apk Send Anywhere-a, kasnije je sve lakše a i sama aplikacija je brutalno korisna).

2.Preuzmite Nova Launcher, pošaljite ga na Box i instalirajte. Ne otvarajte Nova Launcher!!! Ne verujem da se može desiti išta ozbiljno ali samo kliknite na "DONE" i zaboravite na Nova Launcher! Poznato je da Android TV mrzi 3rd party launcher-e.

Otvorite Button Mapper (ovde počinje magija). Dozvoljavanje pristupa Button Mapper-u se radi na sledeći način: Settings>Device Preferences>Accessibility>Skrolujte dole do "Services">Omogućite Button Mapper.

Otvorite Button Mapper i kliknite na "OK" a zatim na "Add Buttons". Ponovo kliknite na "+ Add Buttons" i onda izabrano dugme na EON daljincu. Ja sam izabrao PLAVO dugme na dnu.

PRVO ĆEMO NAMESTITI SINGLE TAP. Kliknite na PROG_BLUE>Customize>Single tap i u padajućem meniju kliknite na "System" i na dnu kliknite na "Toggle WiFi". Zatim na EON daljincu kliknite na PLAVO dugme i na dnu ekrana će pisati "WiFi Enabled". Ali kako ćete se konektovati na WiFi?!

SADA ĆEMO PODESITI DOUBLE TAP ZA PLAVO DUGME. Sada ponavljamo isto ali s' obzirom da već imamo mapirano PLAVO dugme samo treba uraditi sledeće: PROG_BLUE>Customize>Double tap i u padajućem meniju kliknite na "Shortcuts". Sad nam je Nova Launcher od pomoći jer ima fenomenalnu funkciju a to je "Activities". Kliknite na "Activities" i skrolujte do "Settings" i kliknite na ".connectivity.setup.WiFiSetupActivity". Izađite iz aplikacije najbolje!

Za kraj ostaje da kliknete DVA PUTA na PLAVO dugme na EON daljinskom i Vaša WiFi konekcija će se pojaviti! OBAVEZNO otkačite LAN kabl inače ćete misliti da ste sve uzalud radili!  Otkucajte lozinku i prebacite Box tamo gde Vam znači WiFi tj. nemate LAN kabl, KRAJ! "
 
Burazeru riknuo box, pa tražimo neki do 70€. Ne treba za eon, samo da kodi radi dobro, tj. da brzo učitava i da je stabilna wifi veza.
Preporuka?
 
Burazeru riknuo box, pa tražimo neki do 70€. Ne treba za eon, samo da kodi radi dobro, tj. da brzo učitava i da je stabilna wifi veza.
Preporuka?
tanix tx6 ima i dodatnu wifi antenicu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja sam uspeo i super radi, treba onako kako je pre neki dan neko napisao da preimenuješ titlove koje si snimio tako što ćeš dodati .sr (tačku i sr ili srt ili hrv na kraju). Naziv titla treba da bude isti kao naziv filma ili serije i epizode samo sa .sr na kraju. Takođe i film i titl treba da su u istom folderu, ja sam skinuo nekoliko serija i titlova i sada mi Plex odlično radi.
 
Jel bolji taj tx6 ili X96 Max 4GB DDR4 /64G 64-bit S905X2 2.0Ghz Android 9?
 
Ja sam uspeo i super radi, treba onako kako je pre neki dan neko napisao da preimenuješ titlove koje si snimio tako što ćeš dodati .sr (tačku i sr ili srt ili hrv na kraju). Naziv titla treba da bude isti kao naziv filma ili serije i epizode samo sa .sr na kraju. Takođe i film i titl treba da su u istom folderu, ja sam skinuo nekoliko serija i titlova i sada mi Plex odlično radi.
Rade meni titlovi nije to problem, problem su nasa slova njih ne prikazuje kako treba, to me interesuje jel moze nekako da se sredi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moze li mala pomoc, bilo je reci o tome ali ne mogu da nadjem stranicu.
Ako se pitanja ne uklapa u temu ja se unapred izvinjavam.

Stigao mi je Beelink King i sada bih zeleo da imam standardni google play, jer na ovom sto je dosao uz uredjaj nemam bas sve aplikacije.
Takodje bih zeleo da promenim skin, tj da mi interfejs izgleda malo lepse i svrsishodnije da iskoristi ekran.
I preporuka za splikacije koje svi forumasi koriste (kodi sam instalirao).

I da li i kako mogu da instaliram kaspersky VPN? Posto imam kupljen paket KTS za 5 uredjaja

Izvinite sto ponavljam, ali ne mogu da nadjem konkretnu stanicu ovde, a pregledao sam zadnjih desetak
 
Poslednja izmena:
За лаунчер - скини и инсталирај који ти се свиди. Некоме се допада један, некоме други. Пробај више па сам донеси одлуку који ти се свиђа.
За гугл продавницу - постоје апликације које нису оптимизоване за рад на андроид боксевима, па из тог разлога нису у понуди. У сваком случају, можеш их скинути и инсталирати преко apkpure или сличних сајтова.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Niko ne komentariše update EON Smart TV aplikacije?

Na Mi Boxu osetno fluidnije kretanje kroz menije, malo drugačiji loading screen i sporije učitavanje same aplikacije.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Ja mislim da nece svaki launcher da radi na njemu.
Ono sto znam da provereno radi na svakom klasicnom android boxu je:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=en

E sad neki ga ne vole, a meni je savrsen.

Hvala puno, probacu ga. Sigurno je bolji od ovog default launchera.

За лаунчер - скини и инсталирај који ти се свиди. Некоме се допада један, некоме други. Пробај више па сам донеси одлуку који ти се свиђа.
За гугл продавницу - постоје апликације које нису оптимизоване за рад на андроид боксевима, па из тог разлога нису у понуди. У сваком случају, можеш их скинути и инсталирати преко apkpure или сличних сајтова.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Imas li mozda neki link za splikaciju? Ako ne sme ovde mozes mi poslati pp.

Da li cu onda imati dva google play-a? Jedan default i drugi taj koji instaliram?

A kaspersky?
Da li moze da radi na boxu?
Ili ima neki drugi dobar VPN za box a da nije skup?

I koje aplikacije generalno koristite za box?
 
Niko ne komentariše update EON Smart TV aplikacije?

Na Mi Boxu osetno fluidnije kretanje kroz menije, malo drugačiji loading screen i sporije učitavanje same aplikacije.

Sent from my MI 6X using Tapatalk

Mooožda niko ne komentariše zato što 90% posetilaca ove teme koristi kung-fu Android kojem Play Store i ne nudi Eon TV aplikaciju? Pa ne mogu ni da vide da se javio update, ako su samo uradili sideload apk fajla bez da su instalirali Aptoide, ApkPure i slične aplikacije da ih obaveštavaju o dostupnim update.
Takvi korisnici skontaju da ima update samo kad UnitedCloud ekipa uradi "forced update" (= promeni minimalno dozvoljenu verziju aplikacije; što trenutno i dalje stoji na v3.1.2) pa im sam Eon TV app izbaci poruku da mora update.


Ja sam primetio da je bio update sinoć :p A pušten je pre 3 dana.

Niko ne komentariše da je AndroidTV verzija RTS Planete skinuta sa Play Store :p :p

p.s. Taj app na Mi Box koriste samo mazohisti :D
 
Imas Eon box van mreze. Cim je uradio update iskljucen je wifi. Ako zelis da ga koristis preko wifi-a kolege ShananNS i Strale123 su napisali uputstvo kako se to radi.Citiracu kolegu Straleta:

,,OBAVEŠTENJE!!!

Pošto smo ranije diskutovali o mnogim opcijama koje nedostaju na Box-u i EON daljincu naš drag forumaš @shamanNS i ja smo našli rešenje za mnoge stvari a to je Button Mapper aplikacija!

...

Ovo vam je jednostavnije sa QuickShortcutMaker-om.

On izlista sve žive "Activities", pa i iz com.android.settings i com.android.tv.settings.

Zove se QuickShortcutMaker, ali ne mora da se pravi Shortcut (jer i ne može u svim Android TV Launcher-ima) - može svaka "Activity" da se startuje iz same aplikacije ("Try" na drugoj slici na GooglePlayStore-u).
 
I to je onda kao brže i bolje rešenje? Da svaki put kad treba da upali WiFi otvara taj app, juri Activity i bira try? Umesto da jednom namapira slobodan taster?
Isti taj posao radi i (i isto radi: napravi shortcut ili lansiraj ručno Activity) Activity Manager koji takođe ne može da napravi shortcut na AndroidTV launcher-u.
 
I to je onda kao brže i bolje rešenje? Da svaki put kad treba da upali WiFi otvara taj app, juri Activity i bira try? Umesto da jednom namapira slobodan taster?

Zašto bi gasio Wi-Fi? Ne znam, pitam. Jel ima potrebe da se gasi nekada, nakon što se jednom uključi?
Jel taj TV box ima Air miša ili "običan" daljinac?

QuickShortcutMaker ima 4 Tab-a, 2 od njih su "History" i "Favorites". U Favorites možeš sam da ubaciš "Activities" koje hoćeš, a i ako ih ne ubaciš - u History će biti sačuvane one koje si poslednje koristio. Ne mora da se "svaki put juri Activity".
 
Nema airmouse. Mada daljinac specifikacija spominje žiroskop (verovatno ga koristi samo da detektuje podizanje sa stola pa da se re-konektuje ako je uključena ova "ušteda energije" koju nudi?).

Pošto na daljincu fali i mute dugme (a to je nešto što kome treba ne koristi samo 1 i nikad više i što treba da je maximalno brzo dostupno) za kojim mnogi plaču pa taj nedostatak rešavaju sa ButtonMapper... kad već držiš BM na boxu zbog mute ima smisla i WiFi toggle (i prikazivanje interfejsa gde se bira na koju mrežu da se konektuje) da se odradi kao dugme na daljincu.

Ne koristim WiFi na boxu (iz principa, iako mi ne detektuje Cast akd je na LAN kablu... verovatno zbog rutera koji očigledno blokira mDNS & multicast između LAN i WLAN klijenata) tako da nisam obratio pažnju šta se dešava sa WiFi po restartovanju boxa, nestanku struje...
Mrzi me da testiram da li ostaje enabled ili ne.
 
Gde mogu naci stock firmware za android box X9E
CPU: Amlogic S912 Octa core ARM Cortex-A53
GPU: ARM Mali-T820MP3 GPU up to 750MHz
FLASH: 16GB EMMC
SDRAM: 2GB DDR
Probao sam razne custom romove ali ne rade dobro , ne mogu nikako da nadjem fabricki sovtver , sve sto sam probao od Amlogica s912 nije to to .
 
X9E ....gde ih samo nalazite ....ajde okaci sliku sa svih strana
 
^^
Baš tako...
Kada birate box gledajte da ima neko ime, a ne da se zove x92, 4k i sl.
I onako ima previše klonova i kopija.

Ovi sa imenom koštaju možda 5$ više al za njih ćete bar moci da nađete rom


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma nije moj braco , znam ja to sve , odradio sam romove i povratio u zivot puno modela kao sto su MX10, MXQ,X96 , T9 i td. Ovaj mi je doneo drugar , koji nije hteo od mene da kupi MX10 jer mu je bio skup pa uzeo ovaj , kaze da je hteo neku aplikaciju da instalira i zablokirao ga je. Ovo su specifikacije gore koje sam naveo. Jedino da ga razmontiram pa da slikam plocu?
 
Nazad
Vrh Dno