Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

ja imam beelink sa 16gb i ne znam kako i zasto ali prilicno je pun iako nemam bas puno aplikacija...ne znam kako bih uopste izgurao sa boxom koji ima 8gb rom...tako da bi po meni trebalo biti oprezan sa boxovima koji imaju 8gb...
 
Pozdrav, imam Hisense H49N5700 i treba mi neki android box ili kako se to vec zove :D... Budzet do nekih 10000 din, ali ako moze i za 3,4,5000 da se uzme nesto dobro recite da ne bacam pare. Android Box ce mi trebati samo ponekad da pustim stream Lige Sampiona, jelen super lige, serie a i ostalih liga koje nemaju na SK (nemam Arenu) i ponekad neki film ili serija na Kodiju, ali prvenstveno zbog utakmica da ne gledam bzvz preko Monitora i pc kad vec imam toliki televizor. Hvala
Ja ti predlažem iz svog iskustva "x96mini" 2/16GB.
Imam Samsung Smart TV i "x96mini" box, koji košta ne više od 4.500 i mogu ti reći da sve radi fantastično. Jednostavno nemam zamerku

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Da se nadovezem na gornji post...

Da li je neko probao da na tim box plejerima instalira Mobdro aplikaciju i da li i kako radi? Imam LG smart TV, pa bih uzeo neki box plejer samo zbog Mobdro aplikacije(Arena sport).

Послато са SM-A530F
 
Kako si ga povezao sa TV-om, preko hdmi ili usb-a?
Da li si probao neki drugu slicnu aplikaciju, TeaTV na primer?

Malko glupo pitanje, ali kad nemam iskustva sa tim box uredjajima....To sto je smart tv, ne smeta box plejeru?

Послато са SM-A530F
 
Box se uvek povezuje na HDMI (ili AV kod starih TV). Nema nikakve veze sa smart funkcijama kod TV-a.
 
Kako si ga povezao sa TV-om, preko hdmi ili usb-a?
Da li si probao neki drugu slicnu aplikaciju, TeaTV na primer?

Malko glupo pitanje, ali kad nemam iskustva sa tim box uredjajima....To sto je smart tv, ne smeta box plejeru?

Послато са SM-A530F

radi i teatv...box povezan hdmi na tv koji nije smart, ali ko što reče čovek nema to veze...

P.S. ko što već rekoh, za xiaomi veći problem od nedostatka lana može da bude 8gb rom...mada, i to što nema lan je već dovoljno smaranje...
 
Poslednja izmena:
radi i teatv...box povezan hdmi na tv koji nije smart, ali ko što reče čovek nema to veze...

P.S. ko što već rekoh, za xiaomi veći problem od nedostatka lana može da bude 8gb rom...mada, i to što nema lan je već dovoljno smaranje...
Kod mene kažem radi sve bez greške:
Popcorn
Teatv
Morpheus
Terrarium
HBO Go
Kao i sve druge aplikacije.
SVE radi bez ikakvih seckanja i prob

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
I opet nije objavljena specifikacija za hardver...

mi box 4 je umesto 905x imao 905L koji je losiji.
Sve u svemu rano je za radovanje.
 
Altru@, Koji model box-a imaš, gde i koliko si ga platio? Da li možeš slikati mob. telefonom sliku sa Mobdro aplikacije i sliku sa nekog tv kanala(da vidim razliku u kvalitetu prikaza)?
 
Poslednja izmena:
ja imam beelink sa 16gb i ne znam kako i zasto ali prilicno je pun iako nemam bas puno aplikacija...ne znam kako bih uopste izgurao sa boxom koji ima 8gb rom...tako da bi po meni trebalo biti oprezan sa boxovima koji imaju 8gb...

...

P.S. ko što već rekoh, za xiaomi veći problem od nedostatka lana može da bude 8gb rom...mada, i to što nema lan je već dovoljno smaranje...


Pa nije to problem za Xiaomijev Box, već je to problem za tebe. Instalirane aplikacije zauzimaju po nekoliko MB ili u najgorem slučaju nekoliko desetina MB. Znači da na taj ROM možeš da ih instaliraš na stotine, a i tada bi ti se pre pojavio problem sa RAM-om nego sa ROM-om.

Dakle tvoj problem je što ti ne znaš da te sve aplikacije dok rade pišu neki keš po tvom ROM-u, i da bi ti taj keš trebao s vremena na vreme pobrisati.
Svaku onu sličicu, plakat filma isl, koju ti npr. vidiš u Kodiju, Kodi kešira na tvoj ROM. Ako ti to nikada ne pobrišeš, u jednom trenutku bi ti postao mali i ROM od 8 terabajta, kada bi ga Xiaomi ugradio u Box, a ti bi onda po forumu pisao da treba biti oprezan sa boxovima koji nemaju ROM od barem 16 terabajta.

Ako se taj Box koristi za ono za šta je namenjen, a samo ime mu kaže da je to "TV Box", i ako se održava i ako se na njega ne instaliraju one igrice što imaju OBB fajlove od po gigabajt-dva, onda bi mu i ROM od 4 GB bio više nego dovoljan.
 
Ne pametuj, library uopšte ne skeniram u kodiju, a brišem keš naravno...svejedno, nemam puno aplikacija i prilično je napunjen, ko hoće neka eksperimentiše sa 8gb boxovima...odavno je 8gb tesno na Androidu...
 
Vala bas... nije sija nego vrat.

da ima dovoljno memorije ne bi ti morao mnogo da brines o tome sta ces da instaliras.
bar je memorija jeftina i nema nikakvog razloga da je ima tako malo.
 
Definitivno je bolji beelink, prvo zbog veće ram memorije a drugo što je proveren brend u odnosu na ovaj prvi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne pametuj, library uopšte ne skeniram u kodiju, a brišem keš naravno...svejedno, nemam puno aplikacija i prilično je napunjen, ko hoće neka eksperimentiše sa 8gb boxovima...odavno je 8gb tesno na Androidu...

                    
tc_mi.jpg


Oreo na Mi Box-u. Pola Storage-a prazno - 2,6 GB / 5,2 GB.
Ova jedna igrica ima OBB od oko 280 MB. I imam jos oko 250 MB kojekakvih APK-ova i čuda koje sam instalirao i isprobavao - koje treba da pregledam, sačuvam šta treba na pravom HD-u i onda sve to pobacam. Znači tu bih oslobodio još pola gigabajta.

Instalirano 45 aplikacija:

App Cloner 1.4.19
BluetoothRemote 1.0
Button Mapper 0.74
Calculator 7.4.1 (4452929)
Caterzillar 1.0.1
Chess 2.512
Clock 5.2.2 (4619713)
droidlogic System 8.0.0
EON 1.7.265
EON TV 2.16
ExpressVPN 7.0.8
Firefox 62.0.1
Golf Solitaire 1.1.5
Google Play services 14.3.66 (080306-213742215)
Google Play Store 11.7.11-xhdpi [8] [PR] 212093029
HBO GO 5.5.0
IMDb 6.1.6.106160300
Jango Radio 6.3.2
LeanKey Keyboard 2.5.0
Leo's Fortune 1.0.5
Morpheus TV 1.66
MX Player Pro 1.9.17
Network Monitor Mini Pro 1.0.208
RAR 5.60.build53
Red Ball 4 1.3.21
Red Bull TV 4.3.3.49
Set Orientation 1.1.4
Slagalica 3.0
Smart YouTube TV 6.12.91
Speedtest 103.2.29
SPMC 16.7-04
Spotify 8.4.57.803
SSFTP 1.01.00
stuntzurl 1.4
Terrarium TV 1.9.10
Total Commander 2.91b3
TotalCmd-FTP (File Transfers) 2.20
Translate 5.21.0.RC04.202358723
Turbo VPN 2.2.7
TVLauncher 3.1.1
TVTAP Firestick Pro 2.4
WPS Office 9.8.5
XWalkCoreLibrary 23.53.589.4
Yalp Store 0.43
YoWindow 2.7.35


Vala bas... nije sija nego vrat.

da ima dovoljno memorije ne bi ti morao mnogo da brines o tome sta ces da instaliras.

Ako ti nećeš da brineš, onda ti duplo veća memorija ne rešava problem, već ga samo odlaže.
 
ako ti nećeš da brineš, onda ti duplo veća memorija ne rešava problem, već ga samo odlaže.
Odlaze i to dooosta...

Ako je tebi 280mb ili 500mb dosta, onda svaka cast, ali sta da kazemo za nekoga ko instalira igrice ili da skine nesto vece?
Sto bi se pravili da je dovoljno 8gb kada nije...
 
Poslednja izmena:
Dobra stvar pocev od androida 6 je upravo vrlo jednostavno prosirenje interne memorije .....da se ne ukljucujem bzv u besmislenu raspravu
 
Nekom jeste nekom nije. Zavisi za šta će se koristiti. Ali mi je nedostatak lana potpuno ludilo mozga, pogotovo ta njihova istrajnost da ga ne implementiraju već nekoliko generacija uređaja.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Dodas jos para I povecas broj USB portova sve sa lanom.Tako da ti minusi se lako neutralisu sa 15eura.Po menu su drugi nedostaci bitniji a to se ne resava sa 15e :)
 
Ni nedostatak lana nije slucajan, smeo bih da se kladim da je i to u dogovoru sa googlom.
 
Dodas jos para I povecas broj USB portova sve sa lanom.Tako da ti minusi se lako neutralisu sa 15eura.Po menu su drugi nedostaci bitniji a to se ne resava sa 15e :)
Slažem se, sviđa mi se što sve fercera i što je softverski upeglan, i već bih ga ispazario da nije tog lana. Provukao sam mrežu gde treba, i iz principa neću da kačim box na wifi. Nego, kojom to magijom za 15e da stvorim lan? Neki hub, nešto?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Slažem se, sviđa mi se što sve fercera i što je softverski upeglan, i već bih ga ispazario da nije tog lana. Provukao sam mrežu gde treba, i iz principa neću da kačim box na wifi. Nego, kojom to magijom za 15e da stvorim lan? Neki hub, nešto?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Da adapter klasican na USB e sad imas na forumima koji sve mogu da se koriste -da ne kopam sad linkove
 
Našao, nisam imao pojma da to postoji. Pitanje je samo kako radi s obzirom da mibox S ima usb2.0 ??? Pogotovo ako se još nešto ušteka? Jel probao neko?

Edit: evo preteče me kolega mitar...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
c9652e65e397b1331b583558e6b52c1c.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno