Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jel moze neko ko ima android player da mi kaze dali se mogu igrati igrice na njemu? I ako moze da li prihvata neki game pad?
 
Ma meni se ne sviđa što je "stick" size, nervira me to, em se greje, em ne liči ni na šta kad se povežu kablovi, landara tamo-vamo, više volim da izgleda ko komponenta... recimo kao wdlive...

Ali najozbiljnije do sad. JellyBean, dualcore A9, tastatura izgleda lepo... kolko tolko renomirana firma.
Lep potez, vidim ima ga u više radnji...
 
Poslednja izmena:
Pa nije baš x3, ako gledaš samo radnje, sa po 2 godine garancije. A ne oglase ili online narudžbe.
Recimo x2, najviše.
 
Probao sam od kolege measy android donglic. Jedini problem ima sa kasnjenjem zvuka sem toga nisam primetio bilo kakve mane. I da greje se posteno.
Кашњење звука при којим операцијама?

Да ли је неко имао прилике да лично проба и measy и netcat? Хтео бих узети неки овакав уређај (само код нас у радњи с рачуном и гаранцијом) и не верујем да је netcat вреди 2000 више?
 
Probavao sam konkretno 1080p mkv fajl i zvuk kasni za slikom. E sad to je neki plejer koji dodje preinstaliran tako da ne znam kako bi bilo sa nekim drugim. Sama slika je extra i nema seckanja a pustao sam sa externog harda. Da napomenem da mi jedan hard zablesavi uredjaj dok drugi radi ok. Ovaj sto ga zablesavi je transcend usb 3.0 mozda to ima neke veze
 
Пробај са БС плејером мора да ради.
 
meni se desavalo da mi kasni zvuk ponekad na Youtube,i na Revision 3 Net servisu,ali na filmu ne....
 
Jel kupio neko ovaj Point Of View?
Vidim da ga skoro svi imaju u ponudi.
 
Vecina ako ne i svi dual core android tv-boksovi imaju problem sa pregrevanjem.Isplati se sacekati jos malo jer ovaj Droid Monster uskoro dolazi kod nas sa specificnim resenim hladjenja.Naime uredjaj ne poseduje niti jedan jedini otvor za ventilaciju vec je kompanktan i napravljen od jako kvalitetne plastike.

SPECIFICATION Droid Monster Tv-Box

Basic parameters • O.S.:Android 4.0.4

• Processor:ARM Cortex-A9 1.6G, Dual-core

• Image processor:ARM Mali 400MP4, Quad-Core

• RAM: 1GB,• ROM:4GB (max to 32GB)

• Storage media:Nand Flash, Memory card:Support Micro SD(TF)card

Display screen • Any equipment with HDMI port, Resolution:Support 1080P (min support 480P)

Network • WiFi:Support 802.11b/g/n, Bluetooth support

• DLNA:Sharing video smart phones, tablet PCs, laptops, video at the same time

Audio & Video • Audio system:Support cable/wireless audio input

• Audio format:Support RMVB/MP3/WKV/TS/H.264/WMV/MPEG4

• Video format:Support 1080p(1920×1080), multi formats video

Interfaces • Data port:Mini USB, Output :Dual USB2.0, Video port:HDMI port

• Other ports :Micro SD(TF)card

Power supply • Display equipment:Supply the power through double USB cable directly.

• External equipment:5V/1A (Use 5V/2A adapter, if need more equipments)

External equipment • Camera:cameras with various USB port,• Keyboard & mouse:Wired/wirless 2.4G

• Air mouse:Multiple sensors to achieve control of the somatosensory

• Mic:Wired/wirless,• Storage:Hard disk/USB disk

Appearance • Dimensions:115×40×18mm, Weight:58g

• Material:PC+VBS, Color:Jet Black, Glossy white

Accessories • Air mouse ( build-in mic ) x1 (optional), Adaptor, (cable USB type A to Micro USB) x1

• USB 2.0 port x2.• HDMI Jack x1, User manual x1

Warranty • 24 Month


Sta se desava sa ovim? Jel ima nesto od toga?
 
Ovih dana sam bas citao po netu o ovim uredjajima, i po svemu sto sam procitao, Minix Neo g4 i X5 ispadaju najbolji. Da se razumemo, svi su oni unutra manje vise ok po pitanju procesora i slicno. Moj A10 Blueberry "zvace" sve video formate pomocu BS playera. Medjutim, svi imaju problem sa WiFi performansama. Ja namerno oborim ruter na G standard i 54Mbps, a uredjaji uredno ispisu 150Mbps, kako da ne. Elem, jedini uredjaj koji hvale po pitanju WiFi je Minix Neo. Moj Blueberry nema sanse da ostvari protok sa serverom koji je takodje na WiFI preko 1Mbps odnosno 8mbps. Za G4 kazu da bez problema pogura 11Mbps sto je 88mbps.
Ja sam mojim zastarelim single core A10 procesorom sasvim zadovoljan, sve lepo radi osim WiFi performansi.
Narucio sam i G4, pa kada stigne pisem rezultate.
 
Pozdrav,

narucio sam neke stvarcice sa tinydeal.com i poslate su pre par dana... konacno :) i dobio sam tracking number ali ne znam gde bih mogao da proverim trenutni status posliljke?! moze mala pomoc
Kad odem na link, izbaci mi ovu poruku:
Sorry, we are unable to process your enquiry. Maybe this Post in your country did not support automatic track method.
But you can also track your trace from www.17track.net
A kad odem na www.17track.net izbaci mi ovo:
NoInfo destinationTransportation

Inace,porucio sam 2.4GHz Rii Mini I8 Wireless 92-Key Keyboard Mouse i jos neke adaptere, pa zato pitam u ovoj temi
 
Pozdrav,

narucio sam neke stvarcice sa tinydeal.com i poslate su pre par dana... konacno :) i dobio sam tracking number ali ne znam gde bih mogao da proverim trenutni status posliljke?! moze mala pomoc
Kad odem na link, izbaci mi ovu poruku:
Sorry, we are unable to process your enquiry. Maybe this Post in your country did not support automatic track method.
But you can also track your trace from www.17track.net
A kad odem na www.17track.net izbaci mi ovo:
NoInfo destinationTransportation

Inace,porucio sam 2.4GHz Rii Mini I8 Wireless 92-Key Keyboard Mouse i jos neke adaptere, pa zato pitam u ovoj temi

Nije još krenulo
 
5-10 iz poste hk krenu..
 
Predat je paket u hk post, dobio si tracking number ali pošiljka nije krenula, poletela. To obično traje 2, 3 dana... obično. Ona imaš kratko nešto tipa sprema se za slanje, retko kad ćeš da naletiš na to jer je bas kratko i onda tek kad poleti dobiješ obaveštenje. Posle toga jedno 5, 6 dana dok se ne pojavi kod nas, ulazna pošta, carina... to traje jedno 2, 3 dana i stiže na adresu.
 
Kad mi ovako stoji, jel to paket tek usao i ide na carinu, koliko li vremena sad treba do mene dok dodje ?

Screenshot_1.jpg
 
Meni zanimljiv pregled TV stickova, izvor je tabletrepublic tačka com:

TV sticks - tabletrepublic.jpg
 
Jel kupio neko ovaj Point Of View?
Vidim da ga skoro svi imaju u ponudi.

Kupio drugar POV HDMI Smart TV-HDMI-KB-01, ceo dan sam se patio sa njim, krš neopevani. Jednom je već išao da zameni uređaj jer je mislio da ga je dobio neispravanog ali ni drugi nije ništa bolji. WiFi na 2 metra od rutera ima jednu crtu ili ni jednu. Od reklamnih 1GB DDR3 i 4GB flash memorije nema ništa, ima 380MB slobodno RAM-a i oko 2GB flasha, tako da osnovano sumnjam i u navedeni dual core na 1.6GHz. Osnovni meni jadan i bedan. Od nekih dodatnih funkcija nisam hteo ništa da probavam posle ove katastrofe od WiFi-ja. Ne vredi ni četvrt tih para. Zaobići u širokom luku!
 
Nazad
Vrh Dno