Šta je novo?

Android TV Box a95x F4 EON Pomoc!!!

Ajde prepravi ako znas, ja cu da testiram
posto ova tvoja verzija me super sluzila ali ne radi na androidu 12 a nemam pojma zasto
 
Hocu, samo moram novi uredjaj da ispodesavam.
 
Ne radi, izbaci grešku
There was a problem parsing the package
 
Sto stariji android to lakse sve prolazi...

Ona verzija od @MaxBgd bar moze da se instalira na A12, ovde kao da je greska u samoj aplikaciji i ne prolazi ni instalaciju.

Nisam se setio da probam na telefonu
 
Sto stariji android to lakse sve prolazi...

Ona verzija od @MaxBgd bar moze da se instalira na A12, ovde kao da je greska u samoj aplikaciji i ne prolazi ni instalaciju.

Nisam se setio da probam na telefonu
hm zanimljivo sa stavljas kloniranu mobilnu aplikaciju na mobilni kad je ona predvidena za BOX
valjda uredno skines najnoviju sa play prodavnice i cepaj
i da proradi sta ti to vredi kad nece da radi tamo gde treba
 
Šta pričaš ti čoveče?
Pročitaj bar prethodne poruke da znaš o čemu se radi
 
Razvodnjavas pricu, nisi pratio tok diskusije.

Prica jeste pocela sa time da aktuelna mobilna EON aplikacija ne radi na tom boxu,
vec treba klonirana koju je pokretac teme dobio od mene i nije se vise pojavio. :rolleyes:

Pricam o ATV verziji 12 na koji moze da se instalira ta verzija koju je @MaxBgd prilagodio ali nece da se pokrene.
@kalehrl je pokusao da prilagodi tu verziju za android 12 (pre svega za Google TV, ne mobilni telefon) ali prijavljuje gresku u parsiranju.

Moj komentar za mobilni telefon je o tome zato sto je to mobilna aplikacija pravljena za mobilne uredjaje i trebala bi da radi i na mobilnom telefonu.
medjutim ne radi na android 13 ova verzija isto se instalira ali nece da se pokrene.

Da sumiram;
-ova mobilna klon verzija EON apk ne radi na android 12 i 13, i na njegovim TV verzijama.
 
Imam isti android box, instalirao sam ovu
EON_v1.8.120_moded_to_1.8.140v567 verziju ali mi ne prepoznaje nalog. Koristim Telemach, ali na početku osim odabira jezika nije bilo odabira provajdera (SBB, Telemach itd). Da li neko ima neko drugu neku modovanu verziju?

PS: Android 11
 
Mislim da ove radi samo ona verzija za android tv, da ne moze ova za mob.

Moze evenutalno preko browsera da se uloguje.
 
Pozdrav svima, vidim da se dosta raspisalo oko EON-a ovde, jer imam isti uređaj i isti problem. ALi imam još jedno pitanje, ikoliko neko zna, imam problem sa HBO MAX aplikacijom, aplikacija radi očajno na ovom uređaju A95X F4. Prvih minut dva koči secka, posle se kao stabilizuje. I kada uključim neki video, film seriju, nema tona. Slike ima koja je okej, ali tona nema uopšte, dok feedback ton postoji kada pritiskam navigacione tastere na daljincu dok sam u aplikaciji. Kao da ne radi audio output samo na strimu kada se pokrene. Jel je imao neko sličan problem i neko rešenje?
 
Kako je povezan box?
Kabl ili wifi 5ghz?

A za zvuk nema rešenja osim malo da pocackas izlazne formate pa će brzo opet da zabrljavi.

I HBO max traži neki sertifikovani box da bi radio kako treba.
 
Koliko znam taj se greje ni softver mu nije sjajan,ja bih probao slimbox.
 
Ако је лоше одрађњно хлађење бокса, не помаже нити један фирмвер.
Што се тиче S905X4 чипсета - као што је @bakara написао, генерално имају проблем. Е, сад... вероватно јер су ово што већина нас купује/користи класични Кинџоси. Ја могу изнети своје искуство са 2 бокса заснована баш на S905X4:
  • Ћомин ми бокс С друге генерације - користим га искључиво за КОДИ и тивимејт. Дакле повремено. Када се бокс не користи, гасим га тј. иде у стенд-бај режим. Нисам приметио да се нешто посебно греје.
  • ЕОН бокс SDSTB02 - примарни андроид бокс. Дакле 24/7 упаљен. На додир је млак, можда би неко рекао да је топао. У сваком случају у односу на такође ЕОН бокс KSTB6020 који је претходно коришћен и којег треба да повежем на други ТВ - више се греје нови бокс. Опет и овде је сигурно у питању разлика у чипсету. Мада... неко је написао у ЕОН теми о боксовима да се овај нови бокс греје због присуства рисивера за Т-2.
 
Posto je tema vremesna...
Ako je jos aktuelno.
APKPure ima verziju EON 8.1.35906, savrseno radi na Android TV OS 11, H96Max W2.
 
Kako je povezan box?
Kabl ili wifi 5ghz?

A za zvuk nema rešenja osim malo da pocackas izlazne formate pa će brzo opet da zabrljavi.

I HBO max traži neki sertifikovani box da bi radio kako treba.
Wifi 2.4ghz (SBB cisco modem)
Da li ima nekog rešenja , tipa instalacije nekog custom rom-a koji bi mogao da simulira neki sertifikovani Android TV box ?
 
Zakači kablom ili na 5ghz, na 2.4ghz teško da može da povuče neki jači starim bez zastoja

Naravno da ne može drugi rom da glumi sertifikovani box
 
da li neko zna koju eon aplikaciju da instaliram, na androud 13 smart tv box-u?
Ova standardna mi detektuje samo da nije telefon i ugasi se, ova koja se skinbe s google play-a.
 
Evo probaj:
Probao sam ovu verziju na Android 13 box, radi, na početku prilikom prvog pokretanja samo izbaci NULL vrednosti, ali to može da se preskoči, nakon toga se bira zemlja i nakon toga može da se uloguje u aplikaciju i rade kanali.
Ovo je starija verzija, ali radi.
 
Pozdrav. Nov sam, gledao sam ovaj post ali me je samo jos vise zbunilo. Imam pitanje u vezi EON aplikacije na TV boxu koji je ne podrzava. Dalek imam u lokalu 10 komada tv boxeva MX Q PRO 4K imaju play store ali kada pretrazim EON on kaze da aplikacija nije podrzana. Pokusao sam da skinem APK verziju ali ne radi jer je verovatno predvidjena za mobilni telefon. Iskreno pre 6 meseci sam kupio tih 10 bokseva preko KP i nemam opciju da ih vratim... A ne bih bas da bacim pare, koristio sam do sad neku strimovanu TV preko xciptv aplikacije ali je haos koliko secka i prekida... Molio bih Vas ako moze pomoc 🙏 model je MBOX verzija 11.1
 
Неко ти је испричао причу шта се све може са андроид боксом. Ти си потрчао да купиш отприлике најјефтинији модел, без да се распиташ како стварно функционише.
Што се ЕОН апликације тиче - све и да подесиш да ради (а може да се користи и она за телефон и она за андроид тв/смарт тв), треба ти више налога. Ако планираш верзију која се активира на код (верзија за андроид тв/смарт тв) требаће ти онолико налога колико имаш уређаја.
Верзија за телефон ради, само треба користити air-mouse функцију на даљинцу, или наћи модовану верзију која ће радити на том боксу.
Још нешто да ти наговестим (ако ти већ нико није рекао) - за несметано функционисање тих боксева треба ти интернет од минимум 100 mbps, јер претпостављам да је неки кафић/кладионица где ће истовремено радити сви уређаји.
 
U pitanju je teretana. Protok internera je 500mb/ps. Nisam trcao da kupim jer je jeftin vec sam koristio IPTV televiziju ciju aplikaciju je moglo da podrzi dok EON ne moze da podrzi tv box. Imam oko 15 EON naloga. Pokusao sam onako preko browsera ali tu secka, generalno na tom tv boxu google itd bas sporo rade. Imam i par onih X96 mate i na njima i preko pretrazivaca radi besprekorno. Da li mozda znas gde mogu da nadjem EON app koja se aktivira preko koda? Ja sam pokusavao sa USB da prebacim ali svaki put kaze nije moguce instalirati. Bio bih ti veoma zahvalan, iskreno i da ih prodam, ne znam koju cenu mogu i da trazim...
 
Da li mozda znas gde mogu da nadjem EON app koja se aktivira preko koda? Ja sam pokusavao sa USB da prebacim ali svaki put kaze nije moguce instalirati.

Probaj odatle. Ako si pod " koja se aktivira preko koda" mislio na nemodifikovanu SmartTV app...

Koja verzija Android OS je na tim boxevima? Pošto je Android 5 najniža / najstarija verzija na kojoj može da radi Eon app, svejedno mobilna ili SmartTV verzija aplikacije.

Što se tiče instalacije da fleša: pretpostavljam da znaš da File Explorer pomoću koje instaliraš skinuti apk fajl moraš da uključiš "install from Unknown sources" permission?
 

Probaj odatle. Ako si pod " koja se aktivira preko koda" mislio na nemodifikovanu SmartTV app...

Koja verzija Android OS je na tim boxevima? Pošto je Android 5 najniža / najstarija verzija na kojoj može da radi Eon app, svejedno mobilna ili SmartTV verzija aplikacije.
Probao sam brdo APK verzija i samo kaze Aplication not install. Verzija pise 11.1
 
Samo ti probaj ovo što sam ti poslao.
Možeš 50 puta da probaš ako ne razumeš šta radiš i šta tačno treba da skineš za taj tvoj box.
Razloga za neuspelu instalaciju može biti više: najčešće bude skinut apk za pogrešnu CPU arhitektura ili Android verzija na boxu ne ispunjava minSDK uslov koji traži aplikacija.
 
Samo ti probaj ovo što sam ti poslao.
Možeš 50 puta da probaš ako ne razumeš šta radiš i šta tačno treba da skineš za taj tvoj box.
Razloga za neuspelu instalaciju može biti više: najčešće bude skinut apk za pogrešnu CPU arhitektura ili Android verzija na boxu ne ispunjava minSDK uslov koji traži aplikacija.
Probacu danas kad budem u lokalu izmedju 15 i 16h. Pa pisem, hvala!
 
Nazad
Vrh Dno