Šta je novo?

Android navigacija i mape

Da pitam i ovde, citiram svoj post iz pixel 6 teme:

Desila mi se najcudnija situacija juce :D, u sred navigacije na Google maps, pojavio se u donjem delu navigacije overlay za pozive, telefon (ili google maps) je sam pozvao neki random broj na 011.. i upalio speakerphone. Nesto je automat rekao nisam cuo (da li tipa da je broj zauzet), totalno me zbunilo i samo sam ugasio overlay dole na "x".. Prvi put sam video tako nesto, za pozive su komande gore, a ne u sklopu navigacije dole, kao da su google maps pozvale neki broj random.. Jel ima neko objasnjenje za ovo :D
 
Zato nikada aplikacijama ne dozvoli pristup imeniku, telefonu, sms-u, mikrofonu ...
Inače prvi put čujem za ovako nešto, ali me ne čudi. Mislim da su u nekim "naprednijim" državama ovo regularni slučajevi (SOS, narudžbine za picu, isl)
 
Promenio se interfejs odnedavno. Verovatno si kliknuo na neki objekat na mapi, pa se pojavili kontakt linkovi, između ostalih i poziv pa si kliknuo nehotice.
 
Ma jok, telefon mi bio zakacen na drzacu u kolima, nisam ga pipao.. jedino od neke neravnine da se samo aktiviralo, opet kako..
 
Nije.
 

4ab86db0-b563-4312-af95-5ed21509870b.__CR0,0,2916,902_PT0_SX970_V1___.png


Cena.png

Cena na sajtu sa 15% popusta i DHL-om za Srbiju

Ima ih i na Amazon-u
 
Poslednja izmena:

4ab86db0-b563-4312-af95-5ed21509870b.__CR0,0,2916,902_PT0_SX970_V1___.png


Cena.png

Cena na sajtu sa 15% popusta i DHL-om za Srbiju

Ima ih i na Amazon-u

Фина понуда.До сада је могао да се наручи само преко индигога. Још само да се и моторолин донглић овако лако набавља :)
Иначе после пар месеци тестирања ААВајрлес што на дужим путовањима од пар хиљада км до грацких цимања показао се одлично овај донглић у Вагену. Ради без грешке када се лепо подеси, трошење батерије је по мени занемарљиво ако се у колима има квикчарџер. Додуше за прави тест треба сачекати лето.
У тојоти нпр не ради добро ко у вагену, али то није само до донглића него и до самог мултимедијалног система. Али идаље ми није јасно да не испоручују нова кола са бежичним андроид аутом.....
 
Skoda i Hyundai provereno imaju wireless AA.

^Ovo je ekstra ponuda.
 
Ja sam, pošto me je smorilo da stalno povezujem telefon putem USB kabla, kupio onaj Motorolin MA1 i stvarno je odličan uređaj.
 
Na nekim modelima u poslednje vreme viđam da je AA wireless deo jačeg paketa opreme. Dakle ide u one mutimedije koje su doplata a ne kao default u osnovne modele.
 
Nema nigde detaljan spisak, pa je teško utvrditi.
 
Nema spisak, baš zato što na istom modelu zavisi od paketa opreme, kao što @NShappy napisa.
A proizvođači svako malo menjaju nazive tim paketima opreme/uređajima ili ako ne menjaju ime, onda menjaju šta koji sadrži.
 
Da, Škoda je Kodiaq u dobrom paketu ali Hyundai je Bayon i to klotara.
 
Nema nigde detaljan spisak, pa je teško utvrditi.
Šta gde ide u koji paket opreme u kojem modelu na kojem tržištu i pod kojim nazivom ne mož pohvata niko... Bukvalno može da se razlikuje od sezone do sezone, od tržišta do tržišta i od dilera do dilera...
 
Zato što nije platio za najskuplji HU (Head Unit, ili ti multinediju po naški) ... a napucao je sa konkretnijim dodacima.
 
ja imam u autu wifi , koja je fora s njim i navigacijom , ako koristim navigaciju preko mobitela ? tj cemu sluzi wifi u autu ???
 
Da li imaš Android Auto wireless (koji radi korišćenjem WiFi konekcije), ili samo "neki WiFi"?

Ovde pričamo o navigacijama u kolima, a Android Auto je opcija da navigacioni softver android uređaja (najčešće telefona), prebacimo da radi preko multimedije u kolima. To može kablom (najčešća opcija, ali je malo smor za korišćenje) ili wireless vezom koja jeste najprakticnija, ali je još uvek retkost.
 
Da li imaš Android Auto wireless (koji radi korišćenjem WiFi konekcije), ili samo "neki WiFi"?

Ovde pričamo o navigacijama u kolima, a Android Auto je opcija da navigacioni softver android uređaja (najčešće telefona), prebacimo da radi preko multimedije u kolima. To može kablom (najčešća opcija, ali je malo smor za korišćenje) ili wireless vezom koja jeste najprakticnija, ali je još uvek retkost.
e to moram provjeriti, hvala na pojasnjenju
 
ja imam u autu wifi , koja je fora s njim i navigacijom , ako koristim navigaciju preko mobitela ? tj cemu sluzi wifi u autu ???
Da li imaš Android Auto wireless (koji radi korišćenjem WiFi konekcije), ili samo "neki WiFi"?

Ovde pričamo o navigacijama u kolima, a Android Auto je opcija da navigacioni softver android uređaja (najčešće telefona), prebacimo da radi preko multimedije u kolima. To može kablom (najčešća opcija, ali je malo smor za korišćenje) ili wireless vezom koja jeste najprakticnija, ali je još uvek retkost.
Bezveze da ja pojašnjavam šta je @galebsjuga hteo da kaže, ali možda ima sličnu situaciju mojoj... Naime, vozilo ima sopstveni prijem interneta na nivou Evrope. On omogućava ažuriranje softvera vozila, ažuriranja mapa za navigaciju, dobijanje informacija o stanju na putu i konekciju sa VW u slučaju nesreće ili kvara na autu. Taj internet može postati i wifi za putnike, ali samo ukoliko se doplati za dodatni protok (što je prilično skupo). Inače, i za taj "osnovni" internet mora da se doplati nakon 3 godine korišćenja vozila, jer toliko traje "pretplata" uz paket opreme koji mi je isporučen.
Naravno, pored ovoga, imam i Android auto wireless.
 
Jel zna neko koliko vremena treba da prodje da se neka promena na putevima (tipa ubacen kruzni tok tamo gde ga nije bilo) pojavi i na mapama? Bas cesto mi se desava da naletim na neki kruzni tok ili skretanje koje mape uopste ne konstantuju..
 
Psolednjih godina 6 meseci ili čak duže. Nekad je išlo kvartalno.
A može i nikad :-D
 
Blizu Valjeva neki novi kruzni tok nije video Gmaps, mada deluje bas sveze, i jedan izlaz nije u funkciji jos..
 
Jel zna neko koliko vremena treba da prodje da se neka promena na putevima (tipa ubacen kruzni tok tamo gde ga nije bilo) pojavi i na mapama? Bas cesto mi se desava da naletim na neki kruzni tok ili skretanje koje mape uopste ne konstantuju..
Zavisi od navigacije, recimo nakon 3 dana waze je imao ucrtan moravski koridor i open street mape, dok recimo google maps nemaju.
Sve je individualno.
 
Mora neko prijaviti promenu da bi uzeli u obzir. Kod Waze je to brze jer je platforma i zamisljena tako da korisnici prijavljuju sve.
 
Nazad
Vrh Dno