Šta je novo?

Android navigacija i mape

BT 5.0 ima protok do 2Mbs, nekako mi se to čini dovoljnim.
 
Pa ne znam. Ali Android Auto radi na kabel ili u najnovijim iteracijama na WiFi.
 
Za sada samo WIFI i to na boljim multimedijama. Jeftiniji uredjaji mora kabl (ili dongle). AndroidAuto i CarPlay su vec sad, moze se reci, standard na novim automobilima. Probao sam dva modela, Fiat Uconnect, vuce se ko mrcina i to preko kabla. Na novom Kodiaqu, radi preko wifi kao munja.
Kaze lik, u nekom od review-a na YT, da mu skida nekih 10-12% baterije na sat preko wifi konekcije. Sasvim korektno za dnevno koriscenje. Ovo smaranje sa kablom em unistava bateriju, em je nekomforno i za start i za koriscenje...
Ko cekica po kolima (taksisti, dostavljaci...), pre bih uzeo aftermarket pravu Android multimediju i verovatno onaj OBD net uredjaj za kola.
 
Poslednja izmena:
Ja nabadam kabl ako trebam navigaciju. Ako ne trebam, spoji se telefon preko BTa, pa imam handsfree ili muziku sa telefona sto mi je dovoljno. Nije toliki smor kabl plus sto malo dopuni telefon. 10-12% na sat mi zvuci optimisticno za GPS, WiFi tethering i aktivnu data vezu.

E sad, ne znam da li auto ima opciju spajanja preko WLAN. Vidim da uputstvo kaze da ima, ali verovatno u najjacem paketu opreme ;)

Pitanje za MirrorLink. Moze li se ugasiti ekran telefona ili mora ona caka sa sa smanjenjem osvetljenja ekrana? Moj xiaomi ne podrzava ML, pa nisam mogao sam da probam...
 
Kod mene je neophodan kabal za AA. Čak i ako uređaj kola zakačim na telefon preko WiFi, Andorid auto traži kabal, ali i BT tj ako isključim BT, on ga opet uključi.
Nisam probao da i uređaj i telefon zakačim na drugu WiFi mrežu, ali verujem da će opet tražiti kabal.
 
Dobio sam na poklon TOMTOM XXL, ali neznam ni koje su mape, neznam nista o njemu.
Mogu li se kako instalirati najnovije mape, kako da vidim koje su mape instralirane itd?
 
Nije tako jednostavno da se može objasniti u nekoliko rečenica. Pojednostaviću postupak ukratko:
Potreban je odgovarajući sistemski softver - verzija NAVCORE-a, Ako nemaš adekvatan moraš ga promeniti.
Potom gledaš koliko imaš slobodnog prostora i tražiš određeno izdanje za tačno određeni region koji je tebi potreban (poslednje publiakcije mapa su jednostavno preglomazne pa su podeljene po regijama, koje se mogu različito kombinovati i preklapati)
Pa onda ubacuješ dotične mape i njihove licence.

Sami uređaji su tsvarno odlični i mogu gotovo trajno da služe.

Najpre ga napuni, uključi, vidi da li uopšte funkcioiše. Potom u podešavanjima, možeš naći info boxeve
Mogu se ubaciti (ništa od mapa se NE instalira ni na jednom uređaju niti softveru, već se prosto ubacuju - kopi/paste) najnovije mape.
 
Hvala, upalio sam ga i izgleda radi kako treba. Ali ima Skandinavija mapa, meni trebaju mape sa nasih prostora. BIH,CG,SRB, ALB,HRV.
Povezao sam ga preko USB-a, sa pc-jem ali pc ga ne prepoznaje.
TOMTOM XXL prepozna i pita da li zelim da se konektjem sa pc-jem, ali pc ne prepoznaje nista.
Skandinaviju mogu da izbrisem, samo nasi prostori trebaju. Moze li se instalirati nas jezik?
 
Uspio sam na drugom pc-u, imam slobodno 1.5 gb, i ako bih izbrisao skandivasku mapu imao bih vise.
Gdje, kako itd da pronadjem mape?
Pokusao sam ga update-ovat preko TOMTOM HOME aplikacije, ali stalno dobijam gresku.
Capture.PNGCapture.PNG
 
Poslednja izmena:
Edit: Mislim da sam iz neznam kog puta uspio da instaliram update i da sam prebacio da je glas na srspki, ali kad god hocu da ga upalim dobijam ovo:
Detektuje da je prikljucen na pc, ali nije prikljucen, i ne mogu da mu pristupim nikako.
1618829919189.jpg
 
Tema je Android navigacija i mape. Taj TomTom nije Android.

Otvori novu temu sa konkretnim pitanjem za TomTom. Računaj da pitanje gde da nađem mape a da ih ne platim nisu dozvoljene na forumu, jer verovatno podrazimevaju pirateriju.
 
Ajd zadrži se na jednom forumu, ne piši svuda. I, ono što ti hoćeš, ne funkcioniše tako.
Nastavi tamo gde treba.
 
Prvo da ga osposobim skroz pa mape idu na kraj.
Da li rade te skandinavske mape? Ako rade, uređaj je osposobljen. Sada ti trebaju nove mape.
Ne znam za TomTom, ali generalno, treba da se registruješ na TomTom sajtu, otvoriš nalog, i onda tamo, korak po korak, navodiće te kako da kupiš i ubaciš mape koje ti trebaju.
 
Aha, malo sutra :d Uređaj star 10 godina
I kada bi bio u life support periodu, koštalo bi ohoho.
Napisao sam koje korake treba da preduzme. Ostalo nije za ovaj Forum
 
Nasao sam neku nemacku navigaciju sa iGo mapama za 3 000,jel to ok ili traziti nesto drugo?
 
U koji program bi se najlakse moglo ubaciti?
 
Koji app za mobilni a da korist Open Stret Map i da je besplatan? Here me izluđuje nemogućnošću ubacivanja waypointa.
 
Sta se to desilo sa Here navigacijom? 3 nedelje nisam koristio Android telefon i oni za to vreme uspeli da je totalno upropaste...
 
Sinoć ga instalirao. Deluje mi ok.
 
Da li besplatni Map factor nudi više ruta do odredišta?
 
...a kako radi glasovna navigacija na tom map. faktoru? Ima li na srpskom?
 
Ima koliko se secam, sada mi nije instalirano.
jako dobra navigacija sa glupim imenom :rolleyes:

Pisao sam prosle godine kada sam isao u albaniju, jedina je znala put preko kosova.
 
Nazad
Vrh Dno