Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ne znam, manje-vise svi se slazu da je Fire bolji/brzi mada mi se ne svidja sto smaraju s reklamama, mora da se budzi store, launcher, neke aplikacije, cast je komplikovan za starije (drzi home pa mirror pa ovo pa ono), ajd u medjuvremenu sam nasao da ima neku aplikaciju sa tastaturom kao Google TV.
Jel to uopste ima srpski ili tako neki ovdasnji, na ovim recenzijama vidim samo engleski.
@antena

Mislim da je najlakše i najbolje kupiti Xiaomi Mi BOX S za 6840 din sa fiskalnim i 2 godine garancije.
A i to je pitanje, da li je mozda novi Chromecast za iste/manje pare bolja kupovina?
 
Poslednja izmena:
Nema srpski, cast za Youtube radi odlično. Može biti i za starije ako će korišćenje da se svede na to da upale i koriste par instaliranih i podešenih aplikacija, inače - ne.
 
E krastavac, onda Mi stick (za pocetak pa upgrade na novi Chromecast) ili Mi box S.
 
E krastavac, onda Mi stick (za pocetak pa upgrade na novi Chromecast) ili Mi box S.
Kupiš tu stick 1GB 1080p lešinu, i onda uskoro kupiš novu verziju :)


However, it is confirmed that a SoC change has occurred with this refresh. Xiaomi has upgraded the Mi TV Stick to the Amlogic S905Y4 for this 2021 release, a chip that supports 4K HDR and the AV1 standard.
 
Pa treba danas da kupim i podesim, znaci mogu 1080p lesinu za 1080p TV lesinu ili Mi box S... Chromecast bih morao cekati bar mesec dana a mozda i do praznika i povratka gastarbajtera a taj novi stick ko zna kad ce
 
Pa ako kupuješ tako nema tu nekog razmišljanja i izbora.
Mi box s radnja ili Fire stick na KP
 
Poslednja izmena:
Društvo, pre svega da pohvalim forum (temu) i da vam se zahvalim na gomili interesantnih informacija, svašta može da se sazna. ;)

Kupujem svoj prvi tv box i idem na light varijantu, logikom kao kad klincu daš krš od računara - nek' se uči. :LOL:

Dvoumim se između dva, znam da će poznavaoci reći da su to praktično isti uređaji, samo je kutija drugačija... ali šta ću, po prirodi sam neodlučan pa ću biti zahvalan za bilo kakvo isticanje vrlina i mana (ako neko želi da me sa'rani, neka predloži i treći).
Prvi je pouzdan (recimo tako) i root-ovan (može da se podesi AFR?), drugi je malo noviji, sa jačim cpu, ddr4, ali potencijalnim problemom sa pregrevanjem.

1. Tanix TX3 4GB/32GB S905X3 Android 9
2. A95X F4 4GB/32G S905X4 Android 10

Hvala i pozdrav!
 
^To nisu isti uredjaji cak i kad je kutija ista... Cini mi se da si vec odabrao, plusevi minusi pa sam odluci ;)
 
Društvo, pre svega da pohvalim forum (temu) i da vam se zahvalim na gomili interesantnih informacija, svašta može da se sazna. ;)

Kupujem svoj prvi tv box i idem na light varijantu, logikom kao kad klincu daš krš od računara - nek' se uči. :LOL:

Dvoumim se između dva, znam da će poznavaoci reći da su to praktično isti uređaji, samo je kutija drugačija... ali šta ću, po prirodi sam neodlučan pa ću biti zahvalan za bilo kakvo isticanje vrlina i mana (ako neko želi da me sa'rani, neka predloži i treći).
Prvi je pouzdan (recimo tako) i root-ovan (može da se podesi AFR?), drugi je malo noviji, sa jačim cpu, ddr4, ali potencijalnim problemom sa pregrevanjem.

1. Tanix TX3 4GB/32GB S905X3 Android 9
2. A95X F4 4GB/32G S905X4 Android 10

Hvala i pozdrav!
Ја бих ишао на други због подршке за AV1 кодек.
 
Koristim drugi svakodnevno ne znam tacno mozda i dva meseca,nikakav problem ne primecujem za sad. Preporuka
 
Ako ce drugi onda nek gleda sa androidom 11 zato sto ocigledno da nije isti uredjaj kao sa a10...
 
Ja sam uyeo xiaomi stick i mogu da kayem da sam blago razocaran.Koristim iris na njemu,ajde da kazem da radi ok ali kroz meni se ide dosta tesko.Dal zbog rama il sta.Druga stvar EON ne mogu da ubacim i ako je android vec ga vidi kao tv uredjaj a vec je jedan registrovan.Da sam to znao pre ne bih ga nikad kupio
 
Pročešljaj podešavanja za iris, nemam samo nagadjam, možda imaju neke opcije,kod eon-a ima opcija, ne mogu da se setim kako se zove, koja kada se isključi dosta brže ide kretanje kroz meni.
A za android tv i eon si sam kriv a ne tv stick...
 
Фасцинантно ми је да људи користе телефоне са 4-12GB RAM-а, а мисле да је 1 и 2 на андроид боксу довољно.
 
Ja sam uyeo xiaomi stick i mogu da kayem da sam blago razocaran.Koristim iris na njemu,ajde da kazem da radi ok ali kroz meni se ide dosta tesko.Dal zbog rama il sta.Druga stvar EON ne mogu da ubacim i ako je android vec ga vidi kao tv uredjaj a vec je jedan registrovan.Da sam to znao pre ne bih ga nikad kupio
Pa ja ovo ne razumem.. koju ti app za EON instaliras, ima app za telefon u app za Android TV. Jedna ide sa mejl i šifrom a druga sa kodom. Ova druga ti treba raditi.

Kupi lepo Firestick 4K i nemas problema, kakav Xiaomi.. Fire ima drugaciji OS.
 
Pa ja ovo ne razumem.. koju ti app za EON instaliras, ima app za telefon u app za Android TV. Jedna ide sa mejl i šifrom a druga sa kodom. Ova druga ti treba raditi.

Kupi lepo Firestick 4K i nemas problema, kakav Xiaomi.. Fire ima drugaciji OS.
Ova drugu ne moze da koristi jer je vec koristi na nekom drugom uredjaju. Mozda moze da proba onu modovanu obicnu aplikaciju sto je postavljao neko na forumu,ali ce mu trebati mis ako uopste moze da je pokrene.
 
Фасцинантно ми је да људи користе телефоне са 4-12GB RAM-а, а мисле да је 1 и 2 на андроид боксу довољно.
Recimo da je 2gb minimum, tjst dovoljno je za vecinu potreba... Drugo je sto danas ima malo kvalitetnih uredjaja sa 2gb ram memorije.
Fire Stick 4K je bolji od svih kineskih no name boxova.
Bolji je samo ako se koristi za placene servise i to u smislu sertifikata, za sve ostalo nije (Ne mozes da ocekujes puno od tog limitiranog hw)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno