Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Au vidi promene, godinama nisam bio na forumu...
Kupio posle par godina novi telefon, moto g20 android 11, sve sto zelim je obican speedometer koji radi dok je ekran zakljucan, ne zelim da mi ekran trosi bateriju, hocu samo posle da vidim maksimalnu brzinu itd. Probao nekih 5 sa play store-a, i svi se iskljuce kada uradim lock screen. U permissions imam samo 3 opcije za lokaciju, gde je najveca dozvola "only while using the app", ne postoji opcija "all the time", uopste nije ponudjena ni za jednu aplikaciju osim za neku default sistemsku "location carrier".
Iznenadjen sam da nesto ovako prosto ne mogu da sredim posle godina androida ali eto...
Probaj Ulysse Speedometer
 
Imam jedan predlog za moderatore.
Bilo bi lepo sa se napravi tema koja ce se stalno apdejtovati i koja ce biti "sticky threads".
Da li ce biti u ovom podforumu ili mobilni telefoni, poptumo nebitno.
A na toj temi da budu ispisani proizvodjaci telefona i podaci:
Guaranteed Android version updates
Guaranteed security updates

Pa da znamo koliko koji proizvodjac daje podrsku i za koje modele.
Posto bas nesto citam i vidim da su Samsung i Google produzili podrsku za svoje uredjaje.
Dosta ljudi ne menja telefone na 2-3god i koriste ih dok se ne raspadnu, takav sam i ja, a mislim da nas ima jos :)
Pa bi ove informacije znacile
 
A što je pa to bitno uopšte.
Gomile tih matorih telefona i dalje radi i ništa im ne fali. Koji će im đavo apdejti i informacije o njima.
Imam četiri takva u kući. Imam i dva moba "stara" nepunih mesec dana.
 
Boga mi, ne bi baš značile te informacije. :) Slažem se gore sa Bokiem da je to nebitno sigurno 85-90% korisnicima. Sad će u januaru dve godine kako imam Mi Max 3.
Što se mene tiče mogu da ga imam još 2. 😁
 
Security updates bukvalno nikome nisu presudni, a što se tiče ažuriranja verzije Androida, tu je problem što bi lista morala stalno da se ažurira, a ne postoji pouzdan izvor skoro ni za jednog proizvodjaca, uvek bude iznenadjenja sa kracom/duzom podrskom.
Nije problem napraviti trenutni presek, ali on ne bi bio vazeci vec za 6 meseci.
 
То је битно за највише 10% корисника, можда и мање. Остали и не знају шта је то, битно је да ради сликање и друштвене мреже.
 
Imam jedan predlog za moderatore.
Bilo bi lepo sa se napravi tema koja ce se stalno apdejtovati i koja ce biti "sticky threads".
Da li ce biti u ovom podforumu ili mobilni telefoni, poptumo nebitno.
A na toj temi da budu ispisani proizvodjaci telefona i podaci:
Guaranteed Android version updates
Guaranteed security updates

Pa da znamo koliko koji proizvodjac daje podrsku i za koje modele.
Posto bas nesto citam i vidim da su Samsung i Google produzili podrsku za svoje uredjaje.
Dosta ljudi ne menja telefone na 2-3god i koriste ih dok se ne raspadnu, takav sam i ja, a mislim da nas ima jos :)
Pa bi ove informacije znacile
Bilo bi logičnije da OP u prvom postu sa informacijama o telefonu stavi i ovo.
Nema potrebe praviti posebnu temu.
 
Veoma si neprecizan u postavci problema. Koji uređaj, koji dongl, koji android?
Biću i ja uopšten, ti se potrudi da sam nađeš odgovore na naredna pitanja, pa onda ćeš i sam naći odgovor (jer niko nije vidovit)
  • Da li si ga priključivao u odgovarajući port?
  • Da li uopšte podržava donglove?
  • BT standard nema sa tim veze, već čipset. Stariji modeli su obično "namenski", može da se desi da funkcionišu samo uz instalaciju drajvera (možda samo Win drajvera).
Proguglaj, ima dosta (jeftinih) modela koji su više generički, drajverski podržani i od Androida i od PC operativnih sistema.
 
Pitanje za vas koji koristite stock Android 12 sa default google launcherom. Jel mogu da se ubace icon packovi? Ne mislim na nesto sto mozda vec dolazi sa Androidom 12 ili tako nesto, nego icon packovi koje sam kupio preko Play-a.
 
Ne može. Moraš kao i do sad da instaliraš neki custom Launcher(Nova na primer...)
 
Da, ali sa njima ne rade gestures, tako da ništa od toga. Znači do nekog androida 18 kada se gugl dozove pameti, ostajem na 10.
 
Skoro svaki launcher ima gestures, koji konkretno ti trebaju?
 
Onda Nova laže, a i svi ostali. Mislim, nije kao da sam sad otkrio nesto novo, vec par godina se prica o tome da full screen gestures ne rade na 3rd party launcherima, mislio sam da svi to znaju. Al ako meni ne verujes, evo Nova sta kaze:



Nova and ANY OTHER NON ROOT LAUNCHER will NEVER have full gesture support. There are always going to be jank frames, frame drops, home screen redraws etc.


https://piunikaweb.com/2020/12/19/x...oves-swipe-up-gesture-on-3rd-party-launchers/
 
Meni je na Novi radilo, ali je iz nekog razloga prestalo, vratio sam na sistemski launcher jer nikako ne mogu da podesim da rade gestures. :rolleyes:
 
Meni na Novi rade sve gestures na OnePlus 8T.
 
Evo Xiaomi:
Screenshot_2022-02-11-12-28-35-243_com.miui.home.jpg

Postoji workaround ali to onda nisu sistem geste. Dakle može ali nije to to.
Ne znam šta tebi nije jasno, ovo je official problem koji Google ne želi da reši od androida 11, nismo mi izmislili, pun internet ljudi koji se žale.
 
Druze, Poco F1 ima android 10, mi pricamo o Androidu 11 i 12, gde je Gugl onemogucio ovu opciju. Drugo, ti kazes da ti na Pixel 4a sa Nova launcherom sve ovo radi? Mislim da bi trebalo da kontaktiras Novu onda i kazes im ovo, jer oni sami tvrde da je neizvodljivo. :) Postoje neke fore kako da sve to proradi, ali svi, ali bukvalno svi koji su namestili da im radi kazu da je mnogo losije iskustvo nego na prethodnim verzijama androida, jer su to neke budzevine.
Kad si se vec ponudio, mozes da snimis neki video i pokazes kako radi. Ako stvarno radi, imas pivo od mene. :) Posebno me zanima close/exit swipe.
 
Kod mene na Poco F2 je radilo sa stock miui softverom.
I ne kažem da ne postoji problem već da negde radi a negde ne i treba probati a ne decidno tvrditi da ne radi nigde.
Meni na Poco F3 i Mi 11 Lite nisu radili, dok na Samsung i Huawei telefonima radi sa Novom. Dok sad sa Note 10 i OUI 4, posle dugo godina nemam potrebu za Novom.
 
Nazad
Vrh Dno