Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Imao bih kratko pitanje: drugar bi uplatio additional storage preko Google-a (opciju od 100gb, koju sam i ja sebi nekad pre uplatio), ali iz Srbije nije uspevao, kao ne moze kod nas (ne secam se kako je meni uspelo). I, kaze, nema veze, idem uskoro u Ameriku, pa cu odande, medjutim - eno ga trenutno tamo, i nije uspelo, kao Srbija nije podrzana...

Samim tim, verujem da mu ni VPN ne bi pomogao. Ima neko ideju do cega bi to moglo biti i kako to da sredi?
 
Da li je promenio zemlju u podešavanjima Play Store-a?

Takođe, neka doda neku US adresu u okviru Google Pay-a i onda doda karticu koju bi koristio za plaćanje:
 
Mora da očisti keš play store-a., ne mora ništa da menja od podataka. Provereno
 
Недавно сам се вратио на Андроид са iOS-a па ми треба мала помоћ. Где могу у подешавањима да добијем листу свих апликација како бих откачио која ће добијати нотификације, а која не?
Ако ишта значи у питању је телефон Sony Xperia 5 II, Андроид 11.
 
Trebalo bi da je u podešavanju/aplikacije, i tu uđeš u aplikaciju kao kad hoćeš da je deinstaliraš, nađeš stavku obaveštenja i isključiš.
 
Settings, pa notifications, tu će da ih izlista prema poslednje dobijenim, da ne ulaziš u svaku bespotrebno.
 
Zena je nesto petljala na telefonu Samsung A 20S oko dodavanja novog google naloga i zakljucala telefon.Telefon je kupljen Sim free i nije imao nikakvu sifru za zakljucavanje.Sada trazi sifru i nalazi se u avionskom rezimu.Ne moze da se dodje do menija i drugih opcija.Mogu da udjem u recoverery mod ali mi se ne radi factori reset jer ce sve da se izbrise.Zna li neko resenje?
 
Veoma je moguće da se desi da i posle hard reseta telefon ostane zaključan.
Ako nije ostavljena bekdor varijanata (rikaveri preko mejla isl) od podataka se slobodno oprosti. Tako da... srećno sa pokušajima.
Neće ti pomoći ni serviseri, apsolutno se sve briše
 
Ćao,
Imam problem sa izgledom servisnih popup prozora (da ih tako nazovem). Teško je pročitati šta piše. Kao ilustracija:

Screenshot_20210320-064939.png
Deluje kao da je tekst zatamnjen zato što dugme ima fokus ali kad bi barem šemu boja mogao da promenim, valja bih mogao pročitati.

Jel može to nekako?
 
Moze li se namestiti viber da ne skida svaku sliku koju mi neko posalje, jer u 99.999999% slucajeva to su stvari koje mi ne trebaju a viber mi is sacuva svaki put pa brisem svako malo.
Takodjer, uzeh nov telefon, kako najlakse imenik da prebacim sa jednog na drugi? Sa Redmi Note 6 pro na Poco M3.
 
Moze li se namestiti viber da ne skida svaku sliku koju mi neko posalje, jer u 99.999999% slucajeva to su stvari koje mi ne trebaju a viber mi is sacuva svaki put pa brisem svako malo.
Takodjer, uzeh nov telefon, kako najlakse imenik da prebacim sa jednog na drugi? Sa Redmi Note 6 pro na Poco M3.
У подешавањима имаш опцију "Save to gallery", њу мораш искључити ако не желиш да ти чува слике.
 
Moj stari telefon ce verovatno neko drugi koristiti, kako da izbrisem sve da nema sanse da se vrati?
Jeli dovoljan factory reset?
 
Да, тако враћаш све на почетак. Бришу се подаци и подешавања.
 
Za one paranoične
Ako je moguće otključavanje bootloader-a to je najsigurniji postupak :D
 
Naravno. Male su šanse da će kupac trošiti vreme na izvlačenje podataka nekog prodavca, pri čemu nije siguran ni da će naći nešto. Što me podseti da sam jednom kupio polovan telefon koji nije bio resetovan. Žena je ostavila sve aplikacije, ulogovana u njima (fejsbuk, gmail...), fotografije dece, i sl. Nisam mogao da verujem.
 
Na Viber mi nekad stizu poruke i pozivi nekad ne, saveti?
Ukljuceno je sve od dozvola.
 
Nema saveta, Viber je nepouzdan i forsiraj alternative ako si u mogucnosti.
 
Resetovao sam tel a zaboravio da prebacim neke slike, mogu li se kako povratiti?
 
Sve je ok, slike sam bio prebacio na pc i zaboravio sam sve da ih prebacim na tel, sad sam video tako da je sve ok.
Ali brine me ovo, pitam za Poco M3.
Stavio sam da se updatuje, ugasio se i nije htio da se upali nikako.
Tek kada sam usao u fastboot, i onda ga restartovao, onda se upalio.
Da li ovo treba da me brine?
 
Ima li uticaja na bateriju ako se u podešavanjima za aplikacije ograniče aplikacije u pozadini, i da li ograničiti sve ili neke ostaviti i koje?
 


Neverovatna glupost.
 
Au vidi promene, godinama nisam bio na forumu...
Kupio posle par godina novi telefon, moto g20 android 11, sve sto zelim je obican speedometer koji radi dok je ekran zakljucan, ne zelim da mi ekran trosi bateriju, hocu samo posle da vidim maksimalnu brzinu itd. Probao nekih 5 sa play store-a, i svi se iskljuce kada uradim lock screen. U permissions imam samo 3 opcije za lokaciju, gde je najveca dozvola "only while using the app", ne postoji opcija "all the time", uopste nije ponudjena ni za jednu aplikaciju osim za neku default sistemsku "location carrier".
Iznenadjen sam da nesto ovako prosto ne mogu da sredim posle godina androida ali eto...
 
Pa zavisi koji si Android koristio ranije.
Uvek je moguće da je Google iz "bezbednosnih razloga" onemogućio da nešto radi ako se to ne prijavljuje njihovim servisima...
 
Nazad
Vrh Dno